En Iyi Saç Ekim Doktoru Kim?

En Iyi Saç Ekim Doktoru Kim
Dr. Mutallip Keser Saç Ekim Merkezi – Türkiye’nin ilk Fue saç ekimi operasyonunu gerçekleştiren doktor Dr. Mutallip Keser’dir. Türkiye’nin en iyi saç ekim uzmanları arasında kendisine yer edinmiş olan Keser, saç ekimi konusunda yüksek düzeyde tecrübeye sahiptir. Daha önce TSK bünyesinde de hizmet veren Dr. Mutallip Keser, plastik cerrahi alanında farklı ve özgün çözümleriyle bilinmektedir.

Sac ekiminde en iyi doktor kim?

Saç ekimi operasyonu gerçekleştirmek için dünyanın dört bir yanından en fazla ziyaret edilen ülke şüphesiz ki Türkiye. Sağlık turizminde her yıl yarım milyondan fazla misafiri ağırlayan Türkiye’nin, dünyanın medikal turizm başkenti olarak kabul edilmesinde deneyimli doktorlarının etkisi tartışılamaz.

 • Peki bu istatistiğe büyük oranda katkı sağlayan Dr.
 • Serkan Aygın’ın uluslararası alandaki bu başarısının sırrı ne? – 25 yılı aşan saç ekimi deneyimi ile 148 ülkeden yoğun talep alan Dr.
 • Serkan Aygın Klinik, dünyadaki en saygın saç ekimi doktorları arasında yer almakta.
 • Sağlık alanında profesyonel ve etik bakış açısı ile son teknolojileri bir araya getiren Dr.

Serkan Aygın Klinik’in temel ilkesi her zaman kaliteli ve doğal sonuçlar elde etmek. Bunun altında ise, herkes için özel olarak hazırlanan operasyon planı ve operasyon sonrası ömür boyu iletişimde kalma politikası yatıyor. Yüzyıl Avrupa Tıp Ödülleri (European Awards in Medicine) sahiplerini bulurken, Dr.

 1. Aygın “European Best Hair Transplant Surgeon” ödülüne layık görüldü.
 2. Türkiye’de uluslararası kalite standartlarında saç ekimi hizmeti veren Dr.
 3. Serkan Aygın, sağlık alanında gösterdiği bu başarısını Avrupa’nın en iyi saç ekimi doktoru olarak aldığı bu ödülle birlikte bir kez daha kanıtladı.
 4. Saç ekiminde doğal görüntüyü sağlayan son teknolojileri ve teknikleri kullanan Dr.

Serkan Aygın Klinik, misafirlerine sağladığı post operasyon takibi ile ülkelerine geri dönen hastalarını, kendi ülkelerinde de yalnız bırakmıyor. Türkiye’nin bir çok ilinden hastası olduğunu belirten Aygın, özellikle İzmirli hastalarının memnuniyet yorumları ve referanslarından sonra İzmirli, hasta sayısında müthiş bir artış olduğunu söylüyor.

Ekibinin, saç ekimi sonrası hastalarının operasyon sürecini sürekli takip etmesi sebebiyle de bu memnuniyetin artmasına sebep olduğunun da altını çiziyor. Memnuniyeti en üstte tutma misyonu ile hareket eden Serkan Aygın ve ekibi, Avrupa ve Amerika’da ünlü televizyon kanallarında, basılı medyaya ve dijital haber sitelerinde Türkiye’de saç ekimi alanını temsil ediyor.

Dr. Serkan, FUE tekniği ile dünya genelinde yüksek sayıda ziyaretçi referansı elde etmiş ve alınan sonuçları değerlendirerek süreçleri iyileştirme arayışında olmuştur. FUE tekniğinin yanı sırası, tıraşsız DHI tekniği ile de saç ekimi operasyonları da gerçekleştirmiş ve herkesin ihtiyacına uygun tekniği seçmeye özen göstermiştir.

Saç ekimi için hangi doktor?

Saç ekimi doktoru seçerken Saç ekimi basit bir operasyonmuş gibi gözüksede özellikle dikkat edilmesi gereken durumları önemseyerek titiz bir şekilde saç ekim işlemi uygulamasına geçilmelidir. Saç ekim işleminde uygulanacak yöntemler önemli olduğu gibi bu işlemi gerçekleştirecek olan uzman doktorun nitelikleri de bu konuda çok büyük önem teşkil etmektedir.

 1. Esinlikle saç ekim işlemini yapacak doktorun Plastik Rekonstrüktif ve estetik cerrah olması gerekmektedir.
 2. Dermatologlarında uzmanlıkları deri ve deri hastalıkları olmasından ötürü saç derisi konusunda yeterli bilgiye sahip olup saç ekimi işlemini uygulayabilmektedirler.
 3. Her tıp doktoru saç ekimi işlemi uygulamasını yapamaz ayrıca bu yasal değildir.

Saç ekimi işlemi için doktor seçimi hasta ile karşılıklı doğru iletişime geçilebilmesi açısından önemlidir. Doktor hastanın isteklerini, özelliklerini, olağan durumunu iyi gözlemlemeli ve hasta için en uygun yöntemini belirleyip uygulayabilmelidir. Saç ekim uzmanı hastaya ekim öncesi – ekim sonrası oluşan ve gelişebilecek her türlü durumu anlatmalı ve hastaya gerekli bilgilendirmeyi yapmalıdır.

You might be interested:  Hangi Yüze Nasıl Saç Modeli Gider?

Saç ekim işlemi ameliyathane ortamında özenle yapılmalıdır ayrıca doktor ve personelinin çalıştığı klinik ve merkezlerin sağlık bakanlığı tarafından incelenmiş ve onaylanmış olması gerekmektedir. Saç ekimi işlemini gerçekleştirecek doktoru seçerken daha önce yapmış olduğu saç ekim işlemlerine bakılmalı ve ona göre de bir değerlendirme yapılarak karar vermesi gerekmektedir.

Doktor ne kadar becerikli, tecrübeli ve deneyimli olursa hastanın doktora olan güveni de bir o kadar artar. Herhangi bir operasyon öncesinde hastanın doktoruna olan güveni, ameliyata rahat ve korkularından arınmış olarak girmesini sağlar. Bir nevi kişinin kendisini emanet etmesi açısından doktoruna güvenmesi önemlidir.

 • Uzman doktorun yanı sıra ekipteki personelinde bilgili ve özenli olmasına dikkat edilmelidir.Doktor, operasyon öncesinde gerekli ön hazırlıkları yaparak saç dokusunu inceleyip gerekli testleri uygulamalıdır.
 • Hastaya operasyon öncesi – sonrası ilaç kullanımı, saç bakımı,hangi durumlarla karşılaşabileceğini net bir şekilde anlatıp yönlendirmelidir.

Saç ekim işleminde hem doktor hem de ekip çok iyi seçilmelidir. Hasta ekim yapılacak merkezi de operasyon öncesinde değerlendirip seçimini ona göre yapmalıdır. Unutulmamalıdır ki merkezin sağlık bakanlığınca ruhsatlı ekim işlemini yapacak kişinin de bu işin hekimi olması gereklidir.

Saç ekimi nerede yaptırmalıyım?

Op. Dr. Erkut Özdamar Sağlığımızı ilgilendiren her konuda çok titiz davranıyoruz, araştırma yapıp en iyi hastane en doğru doktoru bulmaya çalışıyoruz. Bu kişisel olarak hepimizi ilgilendiren bir durum. Saç ekimi işlemi de her ne kadar kozmetik bir işlem gibi görünse de güvenilir ve ehil ellerde yapılmadığı takdirde, hem estetik olarak kötü hem de sağlığımızı tehdit edecek sonuçlar doğurabilir.

Doğru kararlar verebilmek için tüm bireylerin bilinçlenmesi, bilgilenmesi gereklidir. Sağlık Bakanlığı bu konuda çeşitli yönetmelikler hazırlamıştır, belli şartlar ortaya koyarak bu şartlara haiz yerlerde saç ekimi işleminin yapılacağı bağlayıcı bir şekilde belirlenmiştir. Peki nedir bu şartlar? Kısaca ve anlaşılır bir şekilde anlatmak gerekirse, birinci ve en önemli olan ; saç ekimi işlemi bir hastane veya tıp merkezi ortamında gerçekleştirilmelidir.

Bunun çeşitli detayları vardır, ekim yapılan ortamın steril şartlarda olması, çalışan personelin sağlık kontrollerinin yapılmış olması, herhangi bir acil durumda gerekli ve yeterli acil müdahale ve tedavi hizmetlerinin sunulabilir olması olarak özetleyebiliriz.

 1. Saç ekimi işleminin bir uzman doktor sorumluluğu ve gözetiminde yapılması diğer bir gerekliliktir.
 2. Saç dökülmesi olayına sadece ırsi olarak kabul edilip hiçbir araştırma yapılmadan direkt saç ekimi işlemine geçilmesi hatalı olabilir.
 3. Doktorunuzun gerekli gördüğü durumlarda, saç dökülmesine sebep olabilen bazı hastalık veya sebepleri belirlemek adına çeşitli kan tahlil ve tetkikleri yapılabilir, gerekirse cildiye doktorundan konsültasyon istenebilir.

Nakil edilecek kök sayısının kesin olarak belirlenmesi ve bunun kişiye hiçbir şüphe bırakmayacak şekilde ispatlanması gereklidir. Yıllardır gözlemlediğimiz en büyük eksikliklerden biri, daha önce saç ekimi yaptıran kişilere ”size kaç kök nakli yapıldı ?” diye sorulduğunda, kişinin net bir cevap verememesidir.

 1. Bunun sebebi olarak büyük oranda kök sayısı hakkında hastaya net bir bilgi ve belge verilmemesi olduğunu tahmin ediyoruz.
 2. Bu sebeple bir operasyon notu şeklinde kaç kök edildiği yazılı belge olarak verilmeli hatta kişiden alınan saç köklerinin fotoğrafları kişinin yanında çekilerek kendisine verilmelidir.

İşlem sonrası kullanılacak olan ilaçlar da netice itibarıyla tıbbi ilaçlar olduğu için bir doktor tarafından reçetelenmelidir. Kişinin işlem sonrası yaşayabileceği sıkıntılar ve sorunlar her sağlık sorununda olduğu gibi bir doktor tarafından takip ve tedavi edilmelidir.

 • Daha önceki yazılarımı takip eden okuyucularımızın hatırlayacağı gibi, kişiye özel planlamanın öneminden sıklıkla bahsediyoruz.
 • Işiyi kendi özel durum ve şartlarında değerlendirmek gerekir.
 • Oluşacak sonucu doktor önce kendi kafasında öngörebilecek yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmalı ve sonra bu öngörüyü hastasına net ve gerçekçi bir şekilde aktarabilmelidir Daha önce işlem geçirmiş benzer özellik gösteren hastaların (saç yapısı, rengi,saç açıklığı oranı, greft sayısı) resimleri fikir verebilir.
You might be interested:  Buğday Tene Ne Renk Saç Gider?

Ancak geniş bir hasta portföyü ve fotoğrafik dokümentasyonu olan, uzun zamandır saç ekim işlemi yapan merkezlerde bu tarz bir hizmet sunulabilir. Saç nakli işleminin sonuçları en erken 6-7. aylarda görülmektedir. Bu zaman aralığını kendine bir kaçış fırsatı olarak görüp insanlara tutamayacakları vaadleri veren yerlerden uzak durulmalı, işlem sonrası takibin de aynı ciddiyette devamına önem verilmelidir.

Oktay Kaynarca saç ekimi kim yaptı?

Oktay Kaynarca saç ekimi nerede yaptırdı sorusu hayranları ve saç ekimi yaptıracak olanlar tarafından özellikle merak edilmektedir. Oktay Kaynarca saç ekimini tahmin olarak Serkan Aydın tarafından yapıldığı düşünülüyor ve Safir Saç Ekimi tekniği uygulandığı düşünülmektedir.

Zidane saç ekimi hangi hastanede?

Zidane, İstanbul’u dünyanın önde gelen saç ekim merkezlerinden biri olması nedeniyle tercih etti. Fransız futbolunun efsane isimlerinden Zinedine Zidane’in ismi şu sıralar PSG ile anılıyor. Ancak Zizou, son olarak haberlere ne kazandığı başarılarla ne de teknik direktörlüğüyle konu oldu.

Zinedine Zidane, PSG söylentilerinin arasında İstanbul’a geldi. Hürriyet ‘ten Mehmet Üstündağ imzalı haberde, geçen ay 50 yaşına giren Fransız efsanenin gizlice geldiği İstanbul’da iki hafta kaldığı ve saç ektirdiği belirtildi. Haberden sonra futbolseverler, kel olarak bilinen ve ikonikleşen Zidane’ın nasıl bir imaja bürüneceğini merakla bekliyor.

Yine haberde belirtilene göre; Zidane, saç ekiminin duyulmasını istemediği için tüm rezervasyonları menajeri adına yaptırmış. İki hafta boyunca Zorlu Center’daki Raffles Hotel’de kalan Zidane, saçın tutmasını da yine bu otelde bekledi. Real Madrid ve Juventus gibi takımlarda forma giyen yıldız isim, İstanbul’u ise dünyanın önde gelen saç ekim merkezlerinden biri olması nedeniyle tercih etmiş.

Saç ekimi kimlere uygulanmaz?

Saç ekimi kimlere yapılmaz? –

Doğuştan saçsız olan kişilere saç ekimi işlemi uygulanamaz. Saç ekimi yaptırmak için kişiden kök hücre alınması gerekir. Doğuştan saçı olmayan kişilerde ise nakil için kullanılacak bu kök hücreler bulunmaz. Bu nedenle saç ekimi operasyonlarının doğuştan saçsız kişilere herhangi bir etkisi olmayıp, protez saç kullanmaları önerilir. Saç ekimi operasyonundan önce çeşitli kan tahlilleri ve tetkikler yapılır. Kalp, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği gibi ciddi rahatsızlıklara sahip kişilere saç ekimi uygulaması yapılmaz. Tansiyon ve diyabet (şeker) hastalıkları ciddi rahatsızlıklar olup, saç ekimi yaptırması tavsiye edilmez. Saç ekimi yaptırmak istiyorsanız hem kendi doktorunuza hem de saç ekim uzmanına muhakkak danışıp, operasyon için gerekli önlemleri almanız gerekiyor. Hemofili rahatsızlığına sahip olan kişiler, saç ekimi operasyonu yaptırmadan önce kan testi yaptırmalıdır. Kan testinde, kanın pıhtılaşma hızı kontrol edilir. Bu sayede operasyonda risk oluşabilecek olan durumlara karşı, gerekli kan pıhtılaşma ilaçları bulundurulur. Hepatit B hastaları, doktorlarının ve plastik cerrahlarının gözetimi altında saç ekimi yaptırabilirler. Saç ekimi operasyonu yapılacak kişi Hepatit B hastalığına sahipse, operasyonun yapılacağı yerin steril olmasına ekstra dikkat edilmelidir. Hepatit C ve HIV gibi kan yolu ile bulaşabilen hastalıklara sahip kişilere saç ekimi operasyonu yapılamaz.24 yaşından önce saç dökülmesi yaşayan kişilere, saç ekimi yapılamaz.22 yaşından önce saç dökülmesi devam ettiği ve birkaç sene daha da devam edeceği için, saç ekimi yaptırmak herhangi bir işe yaramayacaktır.24 yaşından küçük olup, kaza ve yanık gibi özel durumlar sonucunda saçlarını kaybetmiş kişiler doktor gözetimi altında saç ekimi yaptırabilirler. Saç ekimi öncesinde yapılan saç analizleri ile donör bölge, ekim bölgesi ve alınacak köklerin kalitesi incelenir. Nakledilecek saç köklerinin alınacağı donör bölge ile greftlerin ekileceği saçsız bölgenin birbirini desteklemesi gerekiyor. Donör bölgeden alınan saç kökleri, kel bölgeyi tek seansta kapatmıyor ise saç ekimi operasyonu yapılmamalıdır. Profesyonel olmayan hastaneler ve doktorlar greftler uyumsuz olduğu halde saç ekimi yapıyorsa, operasyon birden fazla seans yapılsa bile etki etmeyecektir. Bu durumda alınan saç kökleri çeşitli solüsyonlar ile iyileştirilebilir ya da vücudun farklı bölgelerinden alınabilir.

You might be interested:  Saç Nezlesine Ne Iyi Gelir Bitkisel?

: Saç Ekimi Yapılamayan Durumlar Nelerdir?

En iyi saç ekimi kaç para?

3000 adet greft saç ekim ne kadar? – Saç ekimlerinde genel olarak 3000 greft saç ekim ortalamasında işlem yapılır ve 3000 greft yaklaşık olarak 7500 saç teline eşittir. Çoğu saç ekim merkezi sadece 3000 greft saç ekim yapar ama hastaya sonuçlarını 7500 saç teli saç ekim yaptık diye sunmaktadır.3000 greft saç ektirmek ne çoktur nede azdır bu yüzden saç ekimlerinde 3000 greft üzerinden fiyat hesaplamaları yapılıp ekim düşünenlere bu şekilde saç ekim fiyatı sunumu yapılmaktadır.

Bazı saç ekim merkezleri 3000 greftten fazla saç ekim yapılamayacağını hatta 3000 greftten fazla saç ekim yaptık diyen merkezlere inanılmasın gibi asılsız reklamlar yapmaktadır. Gelişen saç ekim teknolojileri sayesinde donör alanda saç kökü sağlığı iyi ise bir kişiye 7000 grefte kadar saç ekim yapmak mümkündür.7000 greft saç ekim yaklaşık olarak 17.500 saç teline denk gelmektedir.

Fakat 7000 greft alımı yapmak ve ekimini yapmak hiçte kolay bir işlem değildir. Saç ekimlerinde greft hesaplamsı ile saç ekim fiyatı sunan saç ekim merkezleri genel olarak mümkün olsa dahi 3000 greft saç ekim yapmakta ve yaptıkları bu 3000 greft saç ekim için yaklaşık olarak 9000 tl ile 15000 tl arasında fiyat sunmaktadırlar.

Ali Atay saç ekimi kim yaptı?

Hazal Kaya’nın eşi Ali Atay saç ektirdi! İşte son görüntüsü 05/04/2022 17:39 KAYNAK: KARAR Netflix’te yayınlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisiyle gündem olan Hazal Kaya’nın eşi Ali Atay saç ektirdi. Saç ekimi ve sonuçları konusunda kararsızlık yaşayan Ali Atay’ın eşi Hazal Kaya tarafından işleme razı edildiği öğrenildi.

Ali Atay’ın saç ekimi yaptırdıktan sonraki son görüntüsü ise hayranları tarafından beğenildi. MEHMET AKSEL Ekranların kült dizisi Leyla ile Mecnun’da canlandırdığı Mecnun karakteriyle milyonların tanıdığı bir isim haline gelen Ali Atay, eşi Hazal Kaya’nın da ikna etmesiyle saç ekimi yaptırdı.46 yaşına basan oyuncunun saçlarındaki dökülme ilerleyince Atay’ın ilk başta tereddüt yaşasa da saç ekim merkezinin yolunu tuttuğu öğrenildi.

Arena Med saç ekim merkezinde Serkan Aydın’la görüşen Ali Atay’ın 8 saat süren operasyonla saç köklerinden alınan 4 bin 500 greft saç Safir kalem tekniği uygulanarak ünlü oyuncunun kafasının ön bölgesine ekildi. Ünlü oyuncu 2 haftalık dinlenme ve destekleyici tedavilerle yeni görünümüne kavuştu. En Iyi Saç Ekim Doktoru Kim

Murat Boz saç ektirdi mi?

Murat Boz’un saçları protez mi? Son halini gören inanamadı 19/10/2022 13:12 KAYNAK: KARAR Tarkan, Bülent Serttaş, Fatih Ürek, Danilo Zanna, Enis Arıkan, Kemal Doğulu gibi pek çok ünlü isim protez saç teknolojisinden yararlanıyor. Ünlü şarkıcı Murat Boz’un objektiflere yakalanan son hali ise hayranlarının kafasında soru işareti oluşturdu. En Iyi Saç Ekim Doktoru Kim

Tarkan saç ektirdi mi?

Tarkan, Murat Boz, Oğuzhan Koç, Mustafa Ceceli. Hepsinin protez saç kullandı ortaya çıktı! 2022-11-13T13:59:26+03:00 2022-11-13T13:29:52+03:00 2022-11-13T12:59:45+03:00 2022-11-13T12:29:41+03:00 2022-11-13T11:59:34+03:00 2022-11-13T11:29:43+03:00 2022-11-13T10:59:34+03:00 2022-11-13T10:29:21+03:00 2022-11-13T09:59:09+03:00 2022-11-13T09:29:23+03:00 2022-11-13T08:59:24+03:00 2022-11-13T08:29:38+03:00 2022-11-13T07:59:51+03:00 2022-11-13T07:29:59+03:00 2022-11-13T06:59:42+03:00 2022-11-13T06:29:59+03:00 2022-11-12T22:02:07+03:00 2022-11-12T18:29:57+03:00 2022-11-12T17:59:48+03:00 2022-11-12T17:29:14+03:00 : Tarkan, Murat Boz, Oğuzhan Koç, Mustafa Ceceli.

Saç ekiminde ölüm hangi hastane?

Bundan 20 yıl kadar önce kurulan Medicine Hospital’de bir hafta içinde iki önemli olay yaşandı. Saç ekimi için anılan hastaneye gelen İbrahim Gül, örnek saç alımı esnasında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Saç ekiminde en iyi yöntem nedir?

Şu anda hasta açısından en konforlu ve başarılı yöntemlerden biri olan choi saç ekim tekniği Choi kalemi ile yapılan tekniktir. Saç foliküllerinin sağlıklı bölgeden alınarak seyrek, dökülmenin yoğun olan bölgeye çok başarılı bir biçimde transfer edilmesini sağlayan yöntemdir.

Saç ekiminde Saci nereden alınır?

Saç Ekiminde Kökler Nereden Alınır? – Yukarıda da belirttiğimiz üzere saç ekiminde saçlar, genellikle vücudun farklı bölgelerinden alınmaktadır. Sakal bölgesi, göğüs, koltuk altı ve ense bölgesi yoğun olarak kullanılan donör alanlardır. En kullanışlı ve verimli sonuçlar veren ense bölgesi en sık tercih edilen donör alanlar arasındadır.