Esmerlere Hangi Renk Saç Boyası Gider?

Esmerlere Hangi Renk Saç Boyası Gider
Esmer ten rengine çok yakışan beş farklı tona göz atarak saçlarınızı yepyeni bir görünümle buluşturabilirsiniz. Esmerlere Hangi Saç Renkleri Yakışır?

 1. Soğuk Kahve.
 2. Bal Köpüğü
 3. 3. Altın Kahve.
 4. Kızıl Kahve.
 5. 5. Siyah.

Esmerler için hangi renk saç boyası?

ESMERLERE YAKIŞAN RENKLER HANGİLERİ? – Esmer ten, her şeyi kamufle eden çok güzel bir ten rengi. Bu ten rengine sahip olanların saç renginde açık renklerden ziyade koyu tonlara yöneliyor. Kahve tonları, siyah, gri, küllü sarı esmerlere en yakışan saç renkleri arasında bulunuyor.

 1. GRİ SAÇ: Esmerler hiç şüpheniz olmasın, saçınızda ki griler cilt tonunuzla kusursuz görünecek.
 2. Gri renk son döneminde trendleri arasında.
 3. Ancak bu tonu evde uygulamak yerine saç uzmanı bir kuaför tarafından yapılması gerekir.
 4. BİTTER ÇİKOLATA RENGİ : Bazen koyu özellikli iki yapı uyum sağlayabilir.
 5. İşte bunlardan birisi bitter çikolata saç rengi.

Esmer tenlerde çok eşsiz bir görünüm verir. Kesinlikle bu görünümü es geçmeyin. BRONZ KAHVE: Esmer tenlerde kahve tonlarının uyumu çok yüksektir bundan dolayı da bunu es geçmek mümkün değildir. KIZIL KAHVE: Bu ton esmer tenli kadınlar tarafından fazlaca tercih edilen saç tonları arasındadır.

İddialı ve göz alıcı bir görünüm için bu saç rengi ideal. Özellikle kahverengi ya da ela rengi gözlere sahipseniz, bu rengi oldukça güzel taşıyabilirsiniz. BAL KAHVESİ: Bal kahvesi esmer kadınların yüz hatlarını yumuşatıyor. Bu rengi kullanırken saçlarınızın uçlarına doğru hafifçe açılan ombre balyajlar yaptırarak daha da hoş bir renk tonu elde edebilirsiniz.

You might be interested:  Kıvırcık Saç Nasıl Düz Olur Erkek?

SİYAH SAÇ: Koyu renk saçlar esmerlere gitmez ancak siyah saç istisnadır. Esmerler özellikle mavi-siyah saç rengini tercih ederlerse girdikleri ortamda hemen farkedilir. KÜLLÜ SARI: Esmerler saçlarını sarıya boyatamaz algısı yanlış. Ancak platin sarısı, altın sarısı gibi renkler esmer ten gibi iddialıdır ve uzak durulması gerekir.

Bal köpüğü saç rengi esmerlere yakışır mı?

Bal köpüğü ne açık ne de koyu bir renktir. Bu nedenle özellikle esmerlere çok yakışan bir renktir. Beyaz tenlilerde de hoş durabilir ancak bizim tavsiyemiz eğer beyaz tenliyseniz bal köpüğü rengini biraz koyu renk bir boyayla karıştırarak sürmenizdir.

Esmerler hangi renk far?

2. Esmer tenliler için far rengi seçimi – Makyaj yapmaya elverişli cilt renklerinden biri de esmer cilttir. Esmer cilt tonuna sahipseniz bakır, bronz, yeşil ve gri tonlarında far seçimleri yapabilirken mavi ve pembe gibi soğuk alt renklerden uzak durmanızı öneririz.

 1. Allık ve ruj seçiminde ise koyu pembe ve kayısı gibi renklere yönelebilirsiniz.
 2. Irmızı ruj ise çarpıcı görünmek isteyen esmerler için ideal seçimlerden biridir.
 3. Ayrıca açık göz farı renklerinden uzak durmalısınız, çünkü açık renkli farlar cildinizi orijinal tonunuzdan daha koyu gösterir.
 4. Altın, bakır, gri, safir mavisi, kobalt ve bronz gibi göz farı renkleri esmer tenlere çok yakışır.

Siyah göz astarları tercih edilebilir. Işıltılı renkler, koyu tenliler için en iyi sonucu verir.

Koyu buğday tene hangi saç rengi?

Önemli olan kadınların saç rengi seçerken ten renklerinin öncelikle beyaz mı, yoksa esmere mi daha yakın olduğunu bilmeleri gerekir. Bu tespit yapıldıktan sonra vereceğiniz kararlar daha net ve güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Eğer beyaza yakın bir buğday tenliyseniz kestane tonunu tercih edebilirsiniz.

You might be interested:  Saç Boyasına Zeytinyağı Koymak Ne Ise Yarar?

Oyu renk buğday tenliyseniz bu rengi tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Buğday tenli kadınların tercih etmeleri gereken saç renkleri arasında koyu kirli sarı, sütlü çikolata, koyu kestane, koyu çikolata ve klasik kumral olarak ön plana çıkmaktadır. Sarı tonlara sahip saç renkleri Buğday tenlilere en çok yakışan renkler arasında sarı renk gelmektedir.

Bebek sarısı ve kirli sarılar buğday tenli bayanlara çok yakışmaktadır. Ayrıca bal, küllü sarı, kum, platin sarıları renkleri de buğday tenli bayanların rahatlıkla kullanabileceği renkler arasında yer almaktadır. Solgun ve daha yaşlı görünmeye sebep olacağı için çok açık sarı yerine bal köpüğü, fındıkkabuğu, kumral ve karamel tonlarının tercih edilmesi doğru seçim olmaktadır. Esmerlere Hangi Renk Saç Boyası Gider Esmerlere Hangi Renk Saç Boyası Gider Mavi siyah saç Koyu saç rengi seven buğday tenli bayanlar için tercih edilecek renk mavi siyah olmalıdır. Makyaj gerektirmeyen mavi siyah ren yeterince gösterişli olduğu için normal hayatta makyaj gerektirmeden kullanabileceğiniz renkler arasında yer almaktadır. Esmerlere Hangi Renk Saç Boyası Gider Esmerlere Hangi Renk Saç Boyası Gider Kızıl tona sahip saç renkleri Özellikle açık buğday tenlilere çok yakışacak olan kızıl rengi için bakır kızılı en uygun renktir. Kızılın her tonunu kullanabilecek olan buğday tenliler mor, bordo ve kırmızıya dönük renklerde başarılı olacaktır. Esmerlere Hangi Renk Saç Boyası Gider Esmerlere Hangi Renk Saç Boyası Gider Kestane tonları Buğday tenliler için genç ve canlı görünmeye neden olan kestane tonları tercih için vazgeçilmez. Buğday tenli ünlüler arasında olan İvana Sert kirli sarı, Sibel Can ise koyu kahverengini tercih ederek çok başarılı sonuçlar almışlardır. Esmerlere Hangi Renk Saç Boyası Gider Esmerlere Hangi Renk Saç Boyası Gider Kaynak: Kadın ve Blog