Evde Su Dalgası Saç Nasıl Yapılır?

Evde Su Dalgası Saç Nasıl Yapılır
Saçınızı iyice kuruttuğunuzdan eminseniz, üsten saçınızı toplayın. Ardından orta kalınlıkta bir saç tutamı alarak saç spreyini sıkın. Daha sonra maşayı alın, yüzünüzün arka tarafına doğru döndürerek su dalgası yapın.

Su dalgalı saç nasıl yapılır?

Su dalgası saç modelini yapmak için öncelikle saçlarını tutamlara ayır. Daha sonra her bir tutamı saç maşasını dik bir şekilde kullanarak saçlarını kıvır. Saçlarının tamamını bu şekilde dalgalandır. kıvırdıktan sonra dalgalarını açmak ve daha doğal bir görünüm katmak için parmaklarınla dalgalarını aç.

Köpükle dalgalı saç nasıl yapılır?

SAÇ KÖPÜĞÜ İLE PLAJ DALGALARI Saçlarınıza doğal bir hava katmak ve çarpıcı plaj dalgaları için, nemli saça şekillendirici saç köpüğünü aşağıdan yukarı baskı yaparak uygula ve kurumasını bekle. Bu sayede saçlarını hem ısıdan koruyabilir hem de harika görünen dalgalara sahip olabilirsiniz.

Doğal lüle saç nasıl yapılır?

Saçından az miktar al ve çorap parçasının ortasına koyup yukarı doğru yuvarlayarak sarmaya başla. Saçın ucunu bezin altında tut ve bezin etrafına dolayarak saçını sarmaya başla. Kafa derisine ulaşana kadar sarmaya devam et. Saçlarını küçük parçalar halinde sararsan daha sıkı bukleler elde edersin.

Kalıcı su dalgası var mı?

Kalıcı su dalgası ‘bioform’ denilen bir kimyasal kullanılarak saçların permaya benzer şekilde iri bigudilere sarılmasıdır. Uygulanan kimyasal sayesinde saçın en dışındaki tabaka açılır ve bigudi ile dalgaların kalıcı olması sağlanır. Daha sonra saçlar yıkanarak kimyasal maddeden arındırılır.

Wag saç modeli nasıl yapılır?

Peki vaklı saç modelini nasıl yapabiliriz diye düşünüyorsanız bu sorunun birden fazla cevabı var. Maşa ile vaklı saç yapımı : Saç tutamlarına maşa yapıp sararak biraz dalgaların oturmasını bekleyip, ardından tek tek açıp tarayarak vak dalgalarını oluşturabilirsiniz.