Kaynak Saç Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kaynak Saç Ne Kadar Süre Kullanılır
Kaynak Saç Çeşitleri ve Kullanım Süreleri –

3 – 4 ay, Avrupa keratin saç kaynak ise 4 – 6 ay kullanım ömrüne sahiptir.Halka ( boncuk) saç kaynak 3 – 4 ay kullanım şansı tanır.Mikro kaynak yöntemleri ise yaklaşık 12 – 13 hafta kullanılabilmektedir. başlıklı bir önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

: Saç Kaynak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kaynak saç kaç defa kullanılır?

Mikro Kaynak Saçlar Kaç Kez kullanılır ? – Mikro Saç kaynakta uygulanan Platin Peruk Gold Serisi saçları 2 ila 4 tekrar arasında kullanabilirsiniz İyi kaliye bir saç en az 2 kere kullanılmalıdır. Özellikle 2 kullanım garantisi veriyoruz 3 ve 4 tekrar uygulamada saçlarda normal olarak azalma meydana gelirse 25-50 adet gibi takviye saç ilave ederek kullanmaya devam edebilirsiniz.,

Saça takılan Kaynak kaç ay kullanılır?

Mikro Kaynak Saç Kaç Ay Kullanılır? Mikro kaynak saç uygulaması, saçlarınızı kısa sürede uzun, gür ve doğal görünümüne kavuşturan bir işlemdir. Saç kaynak tekniklerinin her birinin kullanım imkanları ve uygulama yöntemleri birbirinden farklıdır. Öte yandan saçların kullanım süresi de uygulamayı yapan kişinin deneyimine, başarısına ve teknikteki profesyonelliğine göre değişiyor.

Mikro saç kaynak yöntemleri, 4-6 ay arasında kalıcıdır. Ancak kalıcılık süreci hem kullanıcının saçlarına bakım alışkanlıkları hem de uygulamanın kalitesine bağlıdır. Özellikle maksimum kullanım süresinden yararlanmak için saçların düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Mikro Saç Kaynak Ne Kadar Süre Kullanılır? Kaynak çeşitlerine göre saçların kullanım süresi birbirinden farklıdır.

Özellikle keratin saç kaynak yöntemi uygulandıysa yaklaşık olarak 4-7 ay kullanım süresi mevcuttur. Halka diğer bir deyişle boncuk saç kaynak çeşitleri ise 3 ya da 4 aylık kullanım süresine sahiptir. Bunun yanı sıra mikro kaynak saç uygulamalarının kullanım süresi ise 4-6 ay arasında değişir.

 1. Ancak bu süre saçın uzama hızına göre de değişir.
 2. Saçlar uzadıkça kaynaklar aşağıya doğru ilerler.
 3. Bundan dolayı da kaynağın yenilenmesi gerekebilir.
 4. Ancak genel olarak kullanım süresi 4 ve 6 ay arasında değişmektedir.
 5. Mikro Saç Kaynak Zararlı mı? Mikro saç kaynak profesyonel ve titiz şekilde uygulandığında saça herhangi bir zararı olmayan işlemlerdir.

Öte yandan saçın yıpranmış ve hasar almış taraflarını kapatacağı ve dinlenmesi için alan bırakacağı için saçın nadasa yatırılması anlamına gelmektedir. Kaynak saçlar uygulanırken de çıkarılırken de doğal saça herhangi bir zarar vermemektedir. Bu konunun yanı sıra mikro kaynak saç uygulaması yapıldığında, saçların kestirilmesi de gerekmemektedir.

Mikro kaynak yönteminin herhangi bir zararı bulunmaz. Saçların dökülmesine yol açmaz. Bu sayede daha uzun ve gür saçlar elde ederek, her zaman bakımlı olabilirsiniz. Mikro saç kaynak işleminde randevu almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ersin Çamsarı Kuaför ve Güzellik Salonu olarak 2000 yılından beri İstiklal Caddesi Taksim’den tüm İstanbul’a en kaliteli mikro kaynak saçları uygulamaktayız.

Dilerseniz bizlere ulaşarak mikro kaynak konusunda en uygun fiyatları en kaliteli şekilde alabilirsiniz. : Mikro Kaynak Saç Kaç Ay Kullanılır?

Kaynak saç döker mi?

Doğru bir şekilde uygulanan kaynak saç, saçlarınıza zarar vermez. Dolayısıyla dökülme sorununa yol açmaz. Hatta kaynak saç sayesinde daha gür ve hacimli görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Hangi kaynak saça zarar vermez?

MEDİKAL SAÇ KAYNAK NEDİR? – Medikal Saç Kaynak ; ince telli, seyrek, kırılgan ve çok ciddi zarar görmüş, yanmış ve kopmuş saçların tedavisine yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Diğer tüm saç kaynak çeşitlerine göre çok daha küçük boyutlara sahiptir. Saçlarda ağırlık yapmaz, saç derisine batmaz, kolayca taranabilir ve saçlar toplandığında dışardan görünmez,

 1. Medikal Saç Kaynak, saç sağlığını olumsuz etkileyen fiziksel veya psikolojik hastalıkların tedavisine yardımcı olmak için 2019 yılının başından itibaren Sedat Biga tarafından kullanılmaya başlanan bir saç uzatma ve yoğunlaştırma tekniğidir.
 2. Saç uzatma teknikleri içinde, ince telli saçların dokusuna en uygun yöntem Medikal Saç Kaynak yöntemidir.

Silikon kaynak, keratin kaynak, tres kaynak, boncuk kaynak, nano ring kaynak ve nano kaynak gibi daha birçok saç kaynak yönteminin ince telli saçlara verdiği zararı vermez. Hatta diğer saç kaynak çeşitlerinin zararlarını büyük ölçüde ortadan kaldırır.

Sedat Biga tarafından ince telli ve çok ince telli saçlar için tasarlanan Medikal Saç Kaynak, saç dökülmesine sebep olan hastalıkların tedavisine ve hastalık sonrasında yeni çıkan saçların iyileşmesi ve tekrar uzayabilmesine yardımcı olur. Halk arasında ‘saç kopartma’ diye bilinen ve genellikle kadınlarda görülen trikotilomani hastası çok sayıda misafirimiz oldu.

Bu rahatsızlık çoğunlukla ergenlik döneminde başlayan ve saç sağlığına çok büyük zarar veren psikolojik sorunlardan biridir. Trikotilomani hastalığından kurtulmaya karar vermiş ve doktorlarıyla başladıkları tedavi sürecindeki misafirlerimizde, Medikal Saç Kaynak yöntemi sayesinde oldukça başarılı sonuçlar aldık.

Ayrıca Androgenetik alopesi (erkek tipi saç dökülmesi) yaşayan ve tedavi sürecindeki kadınların saçlarının yoğunlaştırılması ve uzatılması Medikal Saç Kaynak yöntemiyle mümkündür. Aynı şekilde onkoloji tedavisi sonrası ilaç kullanımına bağlı dökülen saçların uzatılması için Medikal Saç Kaynak ve Mikro Saç Kaynak yöntemleri etkili sonuçlar vermektedir.

Bu linkte yer alan videoda bir örneğini izleyebilir, diğer onlarca çalışmamızın videolarını Instagram ve Youtube hesaplarımızdan inceleyebilirsiniz. Tüp mide gibi ameliyatlar sonrası kullanılan ilaçlar sebebiyle yoğun saç kaybı yaşanmaktadır. Yeni çıkan saçların sağlıklı uzaması ve gelişmesine yardımcı olmak konusunda Medikal Saç Kaynak yöntemiyle çok olumlu sonuçlar elde ettik.

You might be interested:  Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Kaynak varken saç uzar mı?

Saç kaynak uygulaması yapılırken saç kökü ya da dibi ile temas yaşanmıyor. Saç diplerine yakın bir mesafeden yapılan saç kaynak uygulaması saçların uzamasına engel olmaz.

Kaynak çıkarken saç kopar mı?

Mikro kaynakta kullanılan saçlara saça mikro kaynak yapıştırıcısı ile tutturulur, bu yapıştırıcı saç uçlarınızı çok yıpratır, saçın keratin yapısını bozar. Mikro kaynağı çıkarmak istediğinizde hem güç çıkarılır hem de mikro kaynağı çıkarmaya çalıştığınızda saçlar dökülür, kopar ve keçe gibi bir hal alır.

Kaynak saç nasıl yıkanır?

Kaynak Saç Nasıl Yıkanır? Sadece kaynak saç uygulaması yaptırdıktan sonra saçlarınızı yıkarken daha fazla dikkat etmeniz gerekecek. Saç diplerini çok karıştırmadan yıkamaya özen göstermelisiniz. Hafifçe parmak uçlarınız ile masaj yaparak yıkamanız en doğru saç yıkama şeklidir.

Kaynak saçın gerçek olup olmadığını nasıl anlarız?

Sentetik saç mı yoksa doğal saç mı olduğunu anlamanın en iyi yolu kokudur. Sentetik saçlar ne kadar gerçek görünür ise görünsün üzerine sinen plastik kokusu vardır. Bu konu alındığı takdirde saçın sentetik olduğu rahatlıkla anlaşılabilir. Sentetik saç yerine her zaman doğal saçlar tercih edilmelidir.

Bir saç kaç adet mikro kaynak takılır?

Saç kaynağında usta bir isim: Mustafa Uzun hairistcomtr: Meslek hayatınıza ne zaman başladınız? Mustafa Uzun: Meslek hayatıma 1987 yılında Nişantaşı’nda Veysel Öz’ün yanında başladım. Orada 2 buçuk yıl çalıştıktan sonra Bağdat Caddesi’ne geldim. Bağdat Caddesi’nde 1 sene Mehmet Tatlı’da çalıştım.

 1. Birkaç salonda daha çalıştıktan sonra ilk salonumuzu 1996 senesinde 3 ortakla birlikte açtık.
 2. Sonra ben 2002 senesinde ortaklarımdan ayrıldım ve Mustafa Uzun Kuaför olarak Bağdat Caddesi’nde yoluma devam ettim.
 3. Buradaki salonu ben ve kardeşlerim Osman ve Ömer ile açtık.
 4. Şu an Kartal’da ve Erenköy Bağdat Caddesi’nde olmak üzere 2 salonumuz var.

Kartal’daki şubemizi geçen sene açtık. Erenköy’deki salonumuzda hem erkek hem kadın müşterilerimizi ağırlıyoruz ancak Kartal’daki salonumuz sadece kadınlara hitap ediyor. Kaynak Saç Ne Kadar Süre Kullanılır hairistcomtr: Kaynak yapmaya nasıl karar verdiniz? Mustafa Uzun: 2003 senesinde ortaklarımızla ayrılınca çok maddi sıkıntıya düştüm ve Shesocap’ı Türkiye’de satan distribütörden kredi kartımdan nakit avans çekerek ilk kaynak makinesini aldım. Bağdat Caddesi salonumda çok zor durumdaydım.

Bir arkadaşım bana saç verdi ve ben de her yaptığım saçların paralarının bir kısmını ayırarak biriktirdim. Böylece gerçekten 2003 senesinden sonra olan borçlarımı da 2008 senesine kadar ödedim. Yatırımlarımı da kaynak sayesinde yaptım. Kaynağı o yüzden seviyorum. Beni tanıyanlar bilir saçlara karşı ayrı bir sevgim var.

Kaynaklı saçlara daha çok bir sevgim var. Çünkü beni ipten aldı.2003’ten beri keratin kaynak yapıyoruz. hairistcomtr: Kaynağı nasıl öğrendiniz? Mustafa Uzun: Kaynak üreten firmadan eğitim alarak öğrendik. Mesela saçın çıkış yönüne göre takmanız gerekiyor.

 • Saçın çıkış yönüne değil de yukarı doğru takarsanız.
 • Bombe oluşur, saç aşağı doğru uzadığı için aşağıdaki saçlar kopar.
 • Yani saçı alıp ta diğer saça tutturmak kaynak yapmak demek değildir.
 • Müşteriler gerçekten bunları görmüyorlar ama saçları koptuktan sonra anlıyorlar.
 • Hairistcomtr: Kaynak işlemini ne zamandır yapıyorsunuz? Mustafa Uzun: Aslında ilk kaynağa silikon kaynak olarak başladık.
You might be interested:  Palette Saç Boyası Ne Kadar Bekletilir?

Yani saç eklemeyi silikonla yapıyorduk.1997’den 2003 senesine kadar silikon kaynak yaptık. Ama silikon kaynaktaki en büyük problem her zaman aynı saçı bulamıyorsunuz, sürekli farklı saçlar geliyor. Müşterinin saç yapısına göre saç bulamadığımız için her seferinde kalite değişebiliyor.

 1. Ama 2003’ten beri Shesocap ve Jimberto İtalyan markalarını kullanıyoruz.
 2. Bu markalarda standart 77 tane renk ve hafif dalgalı, düz saç seçeneklerimiz var.
 3. Mutlaka o renkler içerisinden müşterimize uygun olan bir renk çıkıyor.
 4. Böylece müşteriyle renkle ilgili bir problem yaşamıyoruz.
 5. İnsanlar kaynağı sadece kaynak olarak görüyorlar önemsemiyorlar ama öyle değil.

Saç bir kadının vücudundan 24 saat çıkarmadığı tek aksesuarıdır. İnsanlar görüntüsüne para harcarken en son parayı saça harcamak istiyorlar. Gelinlerde bile böyle, gelinler çok güzel ve pahalı bir yerde düğün yaparken kuaföre verdikleri paranın az olmasını istiyorlar ama insanlar elde kalan tek şeyin fotoğraf olduğunu unutmamalılar.

Hepimiz bir insanı ilk gördüğümüzde kıyafetine ve saçına bakarak değerlendiriyoruz. Vitrin gerçekten önemli, salonlar için olsun, insanlar için olsun. Her yerde vitrin bana göre çok önemli. hairistcomtr: Kaç çeşit kaynak var? Mustafa Uzun: Keratin kaynak, mikro kaynak, halkalı kaynak ve tresli kaynak var.

Tresli kaynakta saçı tres yapıyorsunuz. Aynı şekilde parça parça keserek, müşterinin saçından bir parça, tresten bir parça alıp boncukla tutturuyorsunuz veya keratinle tutturuyorsunuz o kadar. Mikro kaynak işlemi, bir tutamı 2′ ye bölerek çalıştığımız için, kısa saçlarda 5 buçuk- 6 saat sürüyor.250 adet saç takacağımız zaman ikiye bölünce 500 adet oluyor.

Burada normalde 1-2 saat sürecek olan bir saç kaynağı işlemi 3-4 saat sürüyor. Fiyatta müşteri için bir şey değişmiyor ama görüntü olarak çok şey değişiyor. Bizim yaptığımız kaynaklarda müşterimiz saçını salladığı zaman kendi saçının ve kaynak saçın ne kadar uyumlu ve kaynaşmış olduğunu görüyor. Zaten olması gereken o.

hairistcomtr: Kaynağı nasıl uyguluyoruz? Mustafa Uzun: Uygulama aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey; eldeki saçın kaynak yaptıracak kişinin karakter yapısına uygun olması. İnce telli saçlı bir kadına kalkıp ta kalın telli bir saç takamazsınız.

 1. İnce telli bir saça boncuk kaynak yapamazsınız.
 2. Çünkü yanlardan hep görünür.
 3. Isa bir saça, halkalı ya da keratin kaynak yapamazsınız.
 4. Mikro kaynak diye bir moda akımı başladı.
 5. Mikro kaynağı aslında biz de 2013 senesinden beri yapıyoruz.
 6. Bunu kısa ve ince telli saçlarda daha çok yapıyoruz.
 7. Mikro kaynak demek keratin kaynağın 2 ‘ye bölünmüş hali.

Yani bir tutam keratin kaynağı 2’ye böldüğüm zaman size mikro kaynak oluyor. Tabi bu bir pazarlama sistemi ve mikro kaynaklar tuttu. İnsanlar istiyor ama siz kısa saç dışında bir saça mikro kaynak yaparsanız kesinlikle saçı dolduramazsınız, saça istediğiniz yoğunluğu veremezsiniz.

 1. Çünkü adet düşüyor.
 2. Yani siz evet 200 tane saç takabilirsiniz ama normalde 100 tane saç takmış kadar olursunuz.
 3. Onun içinde mikro kaynak her saça uygun değil.
 4. Müşteri 2 aylık bir kaynak yaptırmak istiyorsa saçı uzunsa halkalı kaynağı öneririm.
 5. Halkalı kaynak da boncuk kaynak dedikleri kaynak.
 6. Aslında çok kaliteli görünmeyen bir kaynak çeşidi bana göre.

Çok ucuz duruyor. Dünyada en iyi keratin kaynak üreten firmaların hiçbirinde halkalı kaynak yok. Bu firmalar Gritens, Shesokap, Bamni. Bunların hiçbiri halkalı kaynak üretmez. Çünkü oradaki müşteri saçını 2 ayda söktürmüyor, 6 ay kullanıyor.6 ay kullandığı zaman, keratin kaynakların zaten sökme makineleri ve kendi losyonları var.

 1. Eratin kaynaklar zaten hiç görünmüyor.
 2. Eratin kaynaklar saçın rengi ve dokusuna benzediği için erittiğin zaman saçla tamamen bütünleşiyor hiçbir şekilde müşterinin ve bizim haricimizde kimse yaptığımız kaynaklara asla keratin kaynak diyemez.
 3. Ne kadar kısa olursa olsun kaynak olduğu belli olmaz.
 4. Çünkü ona göre çalışıyoruz.

Yurtdışında da görüyorum iyi markalarda halkalı kaynak yok. Hepsinde keratin kaynak var. Halkalı kaynağın yapımı kolay ama görüntüsü kötü ve ucuz. İnce telli ve kısa saçlarda çok kötü görünüyor. hairistcomtr: Saç kaynağını nasıl ücretlendiriyorsunuz? Mustafa Uzun: Biz fiyatlarımızı kaynak adedi üzerinden belirliyoruz.

 1. Çünkü kimseyi kandırmak ya da dolandırmak istemiyoruz.
 2. Adet olarak uyguladığımız için müşterinin önüne saçı bırakıyoruz.
 3. Aç adet uygulayacaksak onun ücretini alıyoruz.
 4. Saçı altın gibi düşünün kaç gram taktığınız önemli ve takılan adetin kaç gram olduğu önemli.
 5. Biz 200 adet taktık diyorlar ama 200 adetin kaç gram olduğu önemli.
You might be interested:  Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nasıl Anlaşılır?

Bazı keratin kaynaklar 0.35 gram.200 tane taksanız 70 gram ediyor. Hiçbir işe yaramıyor. Elimizdeki saçlar yerli, yüzde yüz Türk saçı ve işlem görmemiş saçlar. Yüzde yüz Türkiye’de kesilmiş saçlar. Bir kuaför arkadaşımız saç kesiyor ve site kurdu, biz ondan alıyoruz.

 1. Endimiz satın almıyoruz.
 2. Uçlarını keratin haline getirip o şekilde yapıyoruz.
 3. Bir de dediğim gibi Shesocap’tan aldığım saçlar var.
 4. Bu saçların 77 rengi var.
 5. Onlar hazır geliyor.
 6. Onlara koyulaştırma işlemi yapıyoruz ama açma işlemi yapmıyoruz.
 7. Fiyatlar hepsinde aynı.
 8. Ne kadar taktırırlarsa o kadar ödüyorlar.

Mikro kaynakta daha fazla emek veriyoruz ama bunu müşterinin mutluluğu için yapıyoruz. Bizim onu yapmaktaki amacımız müşterinin görüntüsü güzel olsun. Adet fiyatımız 9-10 TL arası. Müşterinin önüne saçı bırakıyoruz, kaç adet isterse o kadar ücret alıyoruz.

Genelde 100 adet oluyor ama değişiyor mesela saçını yoğunlaştırmak isteyen insanlara 70 adet takıyoruz. hairistcomtr: Saçların hepsi doğal saçlar mı? Mustafa Uzun: Saçların hepsi işlem görmüş saçlar. Doğal saç diye bir şey yok. Doğal saçlar olsa bile uçlarına keratin yaparak takıyoruz onları. Elimizdekiler yüzde yüz gerçek saçlar.

Zaten sentetik bir saça işlem yapamazsınız. Burada dikkat edilmesi gereken; bizim taktığımız saçların hepsi 0.80 gram ile 1 gram arasında. Bu ne demek? Müşteri başka bir işletmede 200 adet saç takıldığında 70 gram saç alırken fiyatı belki daha uygun oluyor ama bizde 180-200 gram saç satın alıyor.

hairistcomtr: Salonunuzda kaynak dışında neler yapıyorsunuz? Mustafa Uzun: Kaynak hizmeti dışında kuaförlük hizmeti veriyoruz. hairistcomtr: Kaynağa için çok talep var mı?

Mustafa Uzun: Tabii ki çok fazla kaynak yapıyoruz. Kartal’da saç uzatma sistemleri daha zayıf ama burada daha yoğun. Çünkü çok popüler olduk Bağdat Caddesi’ndeyken. Kimse kaynak üzerine yatırım yapmadığı zaman biz kaynağa çok yatırım yaptık. Yatırım yaptığımız için kaynak üzerine Anadolu yakasında iyi bir ismimiz var.

Şu anda çok talep var çünkü hiç kimse saçını uzatmayı beklemek istemiyor. Bir an önce uzamasını istiyor. Bu sadece kaynakta değil. Ombre ve boya yaptırırken de insanlar hemen hedefe ulaşmak istiyorlar ama parası olan tabi ki kaynakta hedefe ulaşabiliyor. Renklendirmelerde biraz sıkıntı var. Çünkü siyah gelen bir kadın, aynı gün sarışın olmak istiyor.

Bunun hemen olması mümkün değil, zaman gerekli. Kaynaklı saçlarda saçlar zaten hazır geliyor.77 tane rengimiz olduğu için kaynakta renk değiştirmek daha kolay oluyor. hairistcomtr: Meslektaşlarınıza ve genç nesle tavsiyeleriniz nelerdir? Mustafa Uzun: Genç arkadaşlar ve meslektaşlarım ümitsizliğe kapılmasınlar.

Yani mutlaka bir çıkış yolu vardır. Yeter ki siz bakış açınızı değiştirin. Samimi olduğum bir arkadaşım vardı ve bana derdi ki “Bir yer senin enerjini bitiriyorsa muhakkak gözünü başka yere çevir.” Yani bir şey enerjini çabuk bitiriyorsa o tarafa çok bakmamaya çalış ve başka bir yere dön. Gerçekten eğer ki bizler kuaförlüğü biliyorsak, bu işi seviyorsak ve biz bu işin içine giren insanlar olarak eğer biz başaramazsak kimse başaramaz ki.

Çünkü biz kadınları tanıyoruz. Müşterilerimizi tanıyoruz. Onları tanıdığımız için onlara güzel davrandığımız sürece, her şeyden önce işimizi kendimiz için iyi yaptığımız sürece sıkıntı olmayacaktır. Ben böyle düşünüyorum. Benim için kapıdan kimin girdiği önemli değil.

 1. Çünkü ben kişiye göre fiyat almadığım için gerçekten önemli değil.
 2. Benim için herkes aynı.
 3. Ben yaptığım iş beni yansıttığı için güzel yapıyorum.
 4. Ben her zaman herkesten bir şeyler öğrenebilirim diye düşünüyorum.
 5. Benden daha küçük insanlardan gerçekten çok şey öğreniyorum.
 6. Yaşla alakası yok, bakış açısıyla ve zekayla alakası var.

Muhakkak insanları anlamaya çalışmak lazım. hairistcomtr: Kaynak işleminden sonra nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Mustafa Uzun: Kaynak sonrası kaynak yaptıran kişi yumuşak bir şampuan kullanması ve iyice diplerini taraması gerekiyor. Saçlarını tarayacaklar o çok önemli karışmaması için.

 1. Uçları düz olan fırçalarla tarayacaklar.
 2. Yuvarlak uçlu saç fırçaları kaynakları koparıyor, dibine takıldığı için.
 3. Çok dikkat edecekler.
 4. Ben kaynağı ipek kumaşa benzetiyorum.
 5. Alması pahalı, kullanması zor.
 6. Yüzerken saçlarını muhakkak toplamalılar.
 7. Yumuşak şampuan kullanmaları gerekiyor.
 8. Salık olmayacak yüzerken.

Onun dışında kaynak yaptırdıkları kuaförde işlemlerini yaptırsınlar. Yumuşatıcı bakımlar kullanabilirler. Uzadığı zaman gelmesi gerekiyor zaten. Müşterinin çoğu boyalı ve röfleli olduğu için dip boyası geldiğinde bakımını da yapıyoruz. Tamir durumu oluyor.