Otacı Argan Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Otacı Argan Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır
Otacı Argan Saç Bakım Yağı 150ml ( Tüm Saç Tipleri ) Ürün Markası: Otacı

Ürün Boyutu: 150 ml Özet Bilgi: Düzenli kullanıldığında saçlar kökten uca kadar sağlıklı bir görünüm kazanır.

Ürün Faydaları: Bileşiminde, güzelliğin sırrı olarak bilinen Argan Yağı içerir.Kullanılan Argan Yağı Organik sertifikalıdır.Vitamin E, F, C, A, Omega 9, Esansiyel Yağ asitleri, Naturel Organik Squalene, Steroller ve antioksidan maddelerce zengin olan Argan, saç ve cilt bakımında yüzyıllardır kullanılmaktadır.Otacı Argan Saç Bakım yağı cansız, mat, kırık, kimyasallar, fön veya şekillendirici gibi ısıl işlemlerden zarar görmüş kuru ve normal saçların bakımında kullanılır.

Düzenli kullanıldığında saçlar yumuşak, elastik, parlak ve kökten uca kadar sağlıklı bir görünüm kazanır. Kullanım Şekli: Nemli veya kuru saça ve saç diplerine hafif masaj yaparak uygulanır. Saçta en az 1 saat bekletilir. Etkisini arttırmak için havlu veya bone ile sıcak tutacak şekilde sarılması tavsiye edilir.

Sonra otacı şampuan ile yıkanır. Ürün Bileşimi: Heliantus Oil, Organic Argan oil, Virgin olive oil, Wheat germ oil, Castor oil, Vitamin E, Fragrance : Otacı Argan Saç Bakım Yağı 150ml ( Tüm Saç Tipleri )

Otacı argan yağı nasıl kullanılır?

Kullanım Şekli: Nemli veya kuru saça ve saç diplerine masaj yaparak uygulayınız. Saçta en az 1 saat bekletiniz. Etkisini artırmak için havlu veya bone ile saçınızı kapatınız. Ürün Faydaları : İçeriğindeki Organik Argan yağı, saçı derinlemesine beslemeye yardımcı olur.

Argan yağı saç için nasıl kullanılır?

Avucunuza argan yağını dökün ve saç derinizden başlayarak tüm saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Ardından nemli bir havlu ya da streç film ile saçlarınızı sarın, yarım saat bekledikten sonra doğal bir şampuan ile yıkayın. Diğer yöntem ise şu şekilde; duş sonrası nemli saçınıza argan yağını iyice yedirerek uygulayın.

Natural argan yağı a101 nasıl kullanılır?

Argan yağını aktardan, internetten ve A 101 gibi marketlerden satın alabilirsiniz. Banyodan sonra nemli saça 5-10 damla argan yağını saç diplerine ve saç uçlarına sürün. Her banyo sonrası buna devam edin. Duş aldıktan sonra saçlarıma argan yağı sürüyorum, kullanmaya birkaç ay önce başladım ve memnun kaldım.

Argan yağı kaç dakika bekletilir?

Saçınıza kafa deriniz ıslanacağı kadar Argan Yağı uygulayın. Kafa derinize yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika boyunca böyle bekleyin.

Argan yağı saç çıkarır mı?

Argan yağı, saç derisine masaj yapılarak uygulandığı zaman saçların gürleşmesine ve yeni saç çıkmasına da yardımcı oluyor. Düzenli olarak argan yağı ile saçlara bakım yapıldığı zaman saçların parlaklığı artar. Saçlardaki kırıklar önemli ölçüde azalır ve saçın nem dengesinin korunmasını sağlar.

You might be interested:  Saç Için Hangi Bölüme Randevu Alınır?

Argan yağı saç kabarmasını önler mi?

Son yıllarda geliştirilen formülü sayesinde çokça tercih edilen Bebak Argan Saç Bakım Yağı sayesinde Saçtaki elektriklenmeleri ve kabarmaları kontrol altına alır, hacim ve güçlülük vermeyi amaçlar. Saçlarını ağırlaştırmadan bakım yapar. Canlı ve parlak görünüm elde etmene yardımcı olur.

Argan yağı yüze sürülürse ne olur?

2. Argan yağının faydaları – Argan yağının saç bakımında ve yemeklerde tüketildiğinde vücuda olan faydalarını eminiz ki bir çoğumuz biliyoruz. Gerçekten mucizevi bir etkiye sahip bu organik yağ, cilt bakımında da inanılmaz faydalı. Cilt bakım ürünlerinin içerisinde sık sık yer alan argan yağı, cildin yaşlanmasını engelliyor, cildi nemlendiriyor, daha sağlıklı, parlak ve yumuşak olmasını sağlıyor.

Argan yağı cilde kaç günde bir kullanılır?

Çoğunlukla saf halde piyasada bulunan argan yağı, bazı sağlık sorunlarına şifa olsun diye doğrudan cilde uygulanabilir ya da yemeklere katılarak tüketilebilir. Peki argan yağı nedir? Argan yağı neye iyi gelir? Argan yağının özellikleri ve cilde faydaları nelerdir? – Otacı Argan Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır Argan yağı, Fas’ta yetişen “Arganio Spinosa” çekirdeklerinden elde edilir. Çoğunlukla saf halde piyasada bulunan yağ, bazı sağlık sorunlarına şifa olsun diye doğrudan cilde uygulanabilir ya da yemeklere katılarak tüketilebilir. Şampuanlar, sabunlar ve saç şekillendiriciler gibi kozmetik ürünlerinde katkı maddesi olarak kullanılması da yaygındır.

Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? Argan yağının cilde olan faydaları ; içerisinde bulunan vitaminler ve omega ile kırışıklıklara meydan okuyan bu yağ, aynı zamanda cildi mükemmel bir şekilde nemlendiriyor. Yaralara iyi geldiği için akne, sivilce, egzama gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi etmede çok başarılı.

Cilt elastikiyetini artırıyor ve cildin kendi kendine ürettiği doğal yağ olan sebumu dengeliyor. Kısacası her ne kadar bir “yağ” olsa da yağlı ciltlerin parlamalarını dengelemek için çok severek kullanabilecekleri anlamına geliyor. Cilde verdiği nem sayesinde de argan yağı içeren ürünler, cildin çok daha parlak, sağlıklı görünmesini ve yumuşacık olmasını sağlıyorlar.

Güneşe Karşı Korur: Faslı kadınlar uzun süreden beri güneşin neden olduğu cilt hasarlarından korunmak için argan yağını kullanır.2013 yılında yapılan bir çalışma; argan yağının böyle bir etkiye sahip olduğunu desteklemektedir. Bu çalışmada; argan yağında bulunan aktioksidan aktivitesinin güneş nedeniyle ortaya çıkan serbest radikallerin cilde verdiği zararlara karşı koruyucu bir etkisi olduğu tespit edilmiştir. Argan yağı; yanıkları, aşırı pigment birikimini önlemiştir. Bu özellikleri uzun vadede melanoma gibi cilt kanserlerinin gelişimine karşı da cildi koruyabilir. Argan yağı takviyelerinin faydasını görmek için hem cildinize uygulayabilir hem de ağız yoluyla alabilirsiniz. Cildi Nemlendirir: Argan yağı; en çok bir nemlendirici olarak kullanılır. Bu sebeple, losyonların, sabunların ve saç şekillendiricilerin içeriğinde sıkça yer alır. Günlük takviyeler, nemlendirici etkisinden faydalanabilmek amacıyla cilde sürülebilir veya ağız yoluyla alınabilir. Argan yağı nemlendirici etkisini içerisinde bulunan bol miktardaki E vitaminine borçludur. Bu vitamin, yağ çözücü bir antioksidan olması sayesinde cildin su tutma kapasitesini iyileştirebilir. Bazı Cilt Rahatsızlıklarını Tedavi Eder: Argan yağı, antioksidan ve antienflamatuar özellikleri sayesinde bazı hastalıkları tedavi edebilir. Her iki özellik de sedef ve gül hastalığı (rozasea) gibi bazı iltihabi cilt rahatsızlıklarının semptomlarının azaltılmasına yardımcı olur. En iyi sonucu elde etmek için; saf argan yağını doğrudan sedef hastalığından etkilenen cilt lekelerine uygulayın. Gül hastalığı ise en iyi oral takviyeler alınarak tedavi edilebilir. Akneleri İyileştirebilir: Hormonal akneler, genellikle hormonlar nedeniyle aşırı miktarda sebum üretilmesinin bir sonucudur. Argan yağının, sebum azaltıcı etkileri vardır. Ciltteki sebum miktarını etkin bir şekilde düzenleyebilir. Bu sayede birkaç farklı akne türü tedavi edilebilir, daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt dokusu ortaya çıkabilir. Argan yağını veya argan yağı içeren yüz kremlerini, günde en az iki defa doğrudan yüzünüze uygulayın. Dört hafta sonra etkilerini görmeye başlayabilirsiniz. Cilt Enfeksiyonlarını İyileştirir: Argan yağının geleneksel kullanımlarından birisi de cilt enfeksiyonlarının tedavisidir. Argan yağı hem antibakteriyel hem

You might be interested:  Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nasıl Anlaşılır?

de mantar öldürücü özelliklere sahiptir. Bu sayede hem bakteriyel hem de mantar kaynaklı deri enfeksiyonlarını önleme ve tedavi etmede etkin bir şekilde kullanılabilir. Argan yağını sorunlu bölgeye günde en az iki defa sürün.

Yaraların İyileşmesini Hızlandırır: Argan yağında bulunan antioksidanlarla E vitaminin oluşturduğu güçlü birliktelikten derideki yara,kesiklerin iyileşmesini hızlandırmak için yararlanılır. Atopik Dermatitleri Yatıştırır: Atopik dermetit kaşıntılı kızarıklıklarla kendini belli eden yaygın bir cilt hastalığıdır. Araştırmalar, etkilenen bölgelere argan yağı sürülerek, semptomların tedavi edilebileceğini göstermiştir. Argan yağındaki E vitamini ile antienflamatuar özellikler birlikte atopik dermatit üzerinde yatıştırıcı bir etki sağlayabilir. Yapılan bir çalışmada, dermatitli hastalara plasebo ve argan yağında da bol miktarda bulunan E vitamini verilmiştir. Araştırmacılar, E vitamini verilen katılımcılarda dermatit semptomlarının önemli derecede azaldığını tespit etmişlerdir. Yaşlanma Karşıtı Etkileri Vardır: Argan yağı uzun süredir yaşlanmaya karşı bir tedavi olarak kullanılıyor. Eskiden yalnızca kişisel deneyimlerle desteklenen bu iddia, son dönemde menopoz sonrası kadınlarla yapılan bir çalışmayla kendine bir dayanak bulabilmiştir. Bu çalışmada araştırmacılar, oral ve kozmetik argan yağından hazırlanan bir birleşimin cildin elastikiyetini önemli ölçüde arttırdığını tespit ettiler. Etkili bir yaşlanma karşıtı tedavi için oldukça önemli bir sonuç. Argan yağını yaşlanma karşıtı olarak kullanmak için cildinize uygulayabilirsiniz. Cildin Yağlılığını Azaltır: Bazıları doğal olarak diğerlerine göre daha yağlı ciltlere sahiptir. Bu kişiler genellikle ciltteki yağlı görüntüden kurtulmak için çeşitli yollara başvururlar. Argan yağı, sebum azaltıcı etkisi sayesinde, ciltteki bütün sebum miktarının ve yağlılığın azaltılmasına yardımcı olabilir. Bir araştırmada, argan yağı içeren bir krem günde iki defa katılımcılara uygulanmıştır. Dört hafta içerisinde sebum aktivitesinde ve ciltteki yağlılıkta önemli oranda azalma tespit edilmiştir. Çatlak İzlerini Önler Ve Azaltır: Çatlak izleri özellikle hamilelik döneminde yaygındır. Ancak başka zamanlarda da görülebilir.2016’da yapılan bir çalışmada; argan yağı içeren su-yağ karışımı bir kremin cilt elastikiyetini artırdığı belirlenmiştir. Erkenden uygulandığında çatlakların önlenmesine ve tedavisine yardımcı olacağı düşünülmektedir. Argan yağını günde en az iki defa çatlak izlerinin olduğu bölgeye uygulayın. Vücudunuzun bir yerinde çatlak oluşabileceğinden şüphelendiğinizde veya ilk belirtileri gördüğünüzde yağı hemen kullanmaya başlamanız, en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Kahverengi Noktaların, Yüzdeki Sivilcelerin ve Boyun Çizgilerinin Giderilmesinde: Argan Yağı yüze haftada 2-3 defa olmak üzere hafif bir masaj ile cilde yedirilerek uygulanmalıdır. Maksimum etkinin sağlanması için tercihen gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Eğer sivilceniz varsa yatmadan önce yağı pamuklu bir çubukla da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Argan Yağı mutlaka temiz bir cilde uygulanmalıdır. Sonucu hızlıca göreceksiniz. Cildiniz daha pürüzsüz ve yumuşak olacak ve ipeksi bir his uyandıracaktır. Göğüs Bakımı İçin Mükemmeldir: Argan yağı; göğüs ve göğüs bölgesi bakımı için mükemmeldir. Göğüslerin forma girmiş, daha sıkı ve nemli bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.

You might be interested:  Rüyada Uzun Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

Argan Yağının faydalarını kısaca sıralarsak;

Derinin yaşlanmasını önler, çatlamış derinin iyileşmesini sağlar. Deri tarafından emilimi yüksek olduğundan krem gibi kullanılır. Saf zeytinyağı ayarında bir yağdır. Cildinizi yumuşatır, nemlendirir, kurumaya karşı korur. Cildinizin beslenmesine, cilt hücrelerinizin yenilenmesine yardımcıdır. Anti-ageing özelliği ile kırışıklıkların giderilmesinde yardımcıdır. Akne, sivilcelerin giderilmesinde etkilidir. Romatizmal, eklem, kas ağrılarının giderilmesinde yardımcıdır. Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korur. Stresten, sigaradan, hava kirliliğinden yıpranmış ciltlerin yenilenmesinde yardımcıdır.

Argan Yağı Cilt İçin Nasıl Kullanılır? Düzenli makyaj yapan ve yüzü sürekli bu durumdan dolayı yorulan kişiler; bu yararlı yağ ile ciltlerini yenileyebilir, dinlendirebilir. Eğer cildiniz kuru ise sabah akşam bu yağı düzenli olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Yağlı bir cildiniz varsa günde bir kez bu yağdan kullanabilirsiniz. Duş aldıktan sonrada yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz.

Argan yağı direk cilde uygulanır mı?

Argan Yağı Nasıl Kullanılı r? – Argan yağı, doğrudan cilde sürülerek uygulanabilir. Dilerseniz, formülünde argan yağı bulunan hazır cilt bakım ürünlerini de bakım rutininize dahil edebilirsiniz. Argan yağı cildi nemlendiren ve besleyen bir ürün olduğu için, cilt bakım rutininizde temizlik aşamalarından sonra kullanılmalıdır.

  1. Cildinizi temizledikten ve arındırdıktan sonra ona nem desteği sağlamak için argan yağından ya da argan yağı iç eren ürünlerden destek alabilirsiniz.
  2. Ancak argan yağının direkt kullanımı halinde cildinizde alerjik reaksiyonlar oluşma ihtimaline karşı dikkatli olmalısınız.
  3. Özellikle kabuklu yemişlere alerjiniz varsa, cildinize argan yağı sürdüğünüzde d ö küntü ya da tahriş oluşumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu riski ö nlemek için, argan yağını öncelikle boynunuzun küçük bir b ö lümüne damlatarak yaklaşık 48 saat bekleyebilirsiniz. Eğer cildinizde herhangi bir reaksiyon oluşmuyorsa argan yağını cildinizi nemlendirmek iç in d üzenli olarak kullanabilirsiniz.