Saç Ekiminden Sonra Hangi Şampuan Kullanılmalı?

Saç Ekiminden Sonra Hangi Şampuan Kullanılmalı
Peki hangi şampuanı kullanmalıyım? Saç ekimi sonrası şampuan tavsiye edin derseniz size kendi üretimimiz olan tamamen bitkisel şampuan, vegan şampuan, saç ekim sonrası şampuan, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı GB Şampuan ‘ı öneriyoruz.

Saç ekiminden sonra hangi şampuan kullanmalı?

Saçların sağlıklı ve güçlü çıkmasını destekleyici yapıda olan şampuanlar bu dönemde işinize yarayacaktır. ”Bioxcin Forte Şampuan ” özel bitkisel içeriğiyle saç ekimi sonrasında saç köklerini besler ve sağlıklı saçların çıkmasını destekler. Şok dökülme durumu genellikle 2.ayın sonunda tamamen bitmiş olur.

Saç ekimi sonrası normal şampuan ne zaman kullanılır?

Saç Ekiminden Kaç Gün Sonra Normal Yıkama Yapılır? – Eğer ” Saç ekiminden kaç gün sonra normal yıkama yapılır ?” diye merak ediyorsanız; saç ekimini takip eden 3. ya da 4. günü takiben saç ekimi yapılan merkezde ilk yıkama gerçekleştirilecektir. Yıkama işlemlerinin ardından doktorunuz size hangi sıklıkla saçınızı nasıl yıkamanız gerektiği konusunda bilgi verecektir.

Saç ekiminden sonra bebek şampuanı kullanılır mı?

İlk Dönem İçin Şampuan Önerileri – İşlem yaptırdıktan sonra kafada işleme bağlı olarak çeşitli yaralar oluşmaktadır. Sonrasında bu yaralar kabuk tutmaktadır. Bu yüzden ekim yapılan bölge oldukça hassas olmaktadır. Ayrıca yeni ekilen saçlar da henüz tamamen kafa derisine tutunamadığı için, bu durum da ekstra bir hassasiyete sebebiyet vermektedir.

Saç ekimi sonrası hangi ürünler kullanılır?

Biotin Saç Vitamini Saç ekimi işleminden sonra en az 6 ay kullanılması doktorlar tarafından önerilmektedir. B7 vitamini olarak da bilinen Biotin, saç ekimi operasyon sonrası kullanılırsa hem çıkacak saçların daha erken çıkmasını sağlayacağı, hem de var olan saçların kalitesini artıracağı inanılmakta.

Xpecia ne zaman kullanılmalı?

Xpecia Tablet Kullanımı – Xpecia erkek ve Xpecia kadın, tablet biçiminde bir üründür. Bunun bir sonucu olarak da kullanımı çok kolay ve basittir. Sadece dikkat etmeniz gereken şey, kullanım ölçüsüdür.

Tablet şeklinde olduğu için kullanımı kolaydır. Yutarak tüketilmektedir.Pozitif etkilerini görebilmek için en az 3 ay süre ile günde iki defa olmak üzere alınmalıdır.Üç ay düzenli kullanım süresinden itibaren günde tek doz yeterli olabilmektedir.Tok karnına alınması daha uygundur.Düzenli uygulandığı zaman saç dökülmesini durduran moleküller daha hızlı ve aktif bir şekilde harekete geçecektir.Sürekli ve düzenli kullanımda etki gösterdiği unutmamalı bu nedenle kullanımı aksatılmamalıdır. Xpecia Erkek ile daha etkili sonuç almak için ve ürünleri ile birlikte kullanımı tavsiye edilir.

Saç ekiminden sonra saçların daha iyi çıkması için ne yapmak gerekiyor?

SAÇ EKİMİNDEN SONRA ÖNERİLEN VİTAMİN VE GIDALAR Saç çıkış sürecini daha hızlı tamamlamasını sağlar. Tam tahıllar, baklagiller, hayvansal gıdalar (yumurta, süt, kırmızı et, beyaz et ) brokoli, ıspanak gibi koyu yeşil yapraklı gıdalar, muz, avokado ve narenciye gıdalarda (portakal, limon gibi)bol miktarda bulunur.

Bioxcin Forte şampuan fiyatı ne kadar?

Bioxcin Forte 300 ml 3 Al 2 Öde Şampuan İle En Çok Karşılaştırılanlar

Birim Fiyat 133,22 TL/lt
Saç Tipi Normal
Saç Bakım Etkisi Saç Dökülmesine Karşı
Kullanıcı Türü Yetişkin Yetişkin
Bitkisel

Saç ekiminden sonra saçlar günde kaç kez yıkanmalı?

Saç Ekimi Sonrası Normal Yıkama ve Yıkama Sıklığı – Saç ekimi sonrası ilk yıkama ile ilgili detay bilgiler verdikten sonra hiç şüphesiz saç ekim operasyonu sonrası yıkama sıklığına ve normal yıkama sürecinin ne zaman başlayacağına değinmek gerekir. Bir önceki paragraflarda sıkça ifade edildiği gibi saç ekimi sonrası ilk yıkama işlemi, saç köklerinin deyim yerindeyse nefes alması neticesinde sağlıklı bir iyileşme sürecinin önünün açılması adına hayli kritiktir.

Operasyondan sonraki 3 ya da 4. günde başlayıp, 10 ile 15 gün boyunca düzenli olarak devam edecek yıkama işleminde, 15 güne kadar günde en az 1 kez, daha sonraki süreçte ise yine hekim tavsiyelerine bağlı kalınmak kaydıyla haftada en az 2-3 kez yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Dolayısıyla saç ekimi sonrası yıkama sıklığı da dikkate alınarak tüm sürece genel bir çerçeveden bakıldığında; ilk 15 günlük periyodun kritik bir öneme sahip olduğu ve saç ekimi sonrası iyileşme süreci üzerinde doğrudan etki sahibi olduğu söylenebilir.

You might be interested:  Kalıcı Saç Boyası Ne Kadar Sürede Akar?

Saç ekimi sonrası normal yıkama sürecinde, ilk yıkama periyodunda olduğu gibi saç köklerine hassas davranılması ve besleyici özelliği ile ön plana çıkan şampuanların kullanılması gerekir. Yıkama başta olmak üzere, operasyon sonrası gerçekleştirilen tüm işlemlerde temel hedefin saç köklerini rahatlatmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak olduğu unutulmamalı, bu bağlamda tedaviyi gerçekleştiren hekim ile sürekli iletişim içerisinde kalarak doğru ve etkin bir iyileşme sürecine zemin hazırlanmalıdır.

Saç ekimi sonrası vitamin şart mı?

Oldukça merak edilen ve mutlaka herkesin bilgisi olması gereken konular saç ekimi sonrası beslenme ve saç ekimi sonrasında takviye edici gıda kullanımı dır. Profesyonel bir şekilde yapılan saç ekimleri sonrasında beslenmeden uykuya, sıvı alımından takviye edici gıda kullanımına varana kadar her alanda bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir.

 1. Yapılan en ufak bir hata dahi negatif sonuçlar doğurabilir ve saç ekiminden de başarılı sonuçlar elde edilmeyebilir.
 2. Bu tür olumsuzlukla karşılaşmamak adına mutlaka saç ekimi sonrasında yapılması gerekenlere özenle dikkat edilmelidir.
 3. Adın veya erkek fark etmeksizin yapılan saç ekimleri sonrasında başarılı bir sonuca ulaşmak ve vücudun oksijen seviyesini korumak, saç köklerinin tam olarak yerleşmesi ve özellikle de daha hızlı uzama olması adına vitamin kullanımı oldukça önemlidir.

Doğru vitaminlerin kullanılması çeşitli problemlerin de ortadan kalkmasına olanak sağlar.

Xpecia yeni saç çıkarır mı?

Xpecia Tablet – Saç Sağlığı Sürekli belirttiğimiz gibi saç dökülmesinin bir çok tipi ve nedeni bulunmaktadır. Erkeklerde en sık görülen neden genetik dökülme olurken, kadınlarda ise bulgular biraz daha fazladır. Kadınlarda saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biri kansızlık ve demir eksikliği olup, buna ek olarak yine erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da genetik dökülme görülmektedir. Saç Ekiminden Sonra Hangi Şampuan Kullanılmalı Saç Ekiminden Sonra Hangi Şampuan Kullanılmalı Xpecia Tablette 2 Farklı Etki 1 Arada Saç dökülmesi tedavisi mümkün bir hastalık olması nedeniyle bu alanda bir çok bilimsel ürün geliştirilmektedir. Onlardan biride Hair Pharma firması tarafından geliştirilmiş olan Xpecia Tablet olup, başlıkta da belirtildiği gibi 2 farklı etki (genetik dökülme ve kansızlığa bağlı dökülmelerde) kullanılmaktadır.

 1. Adın ve erkeklere özel formu olup, ürün içeriğine geçmeden önce etkili olduğu dökülme tipleri ve etki mekanizmasına bakmak istiyorum.
 2. Erkek Tipi Saç Dökülmesi AGA (Androgenetik) Yukarıda da belirtildiği gibi Xpecia tablet genetik saç dökülmesinde etkilidir.
 3. Anne yada babanızda dökülme yada kellik olması sizi bu soruna meyilli hale getirmektedir.

Genelde 20’li yaşlarda saçlarda kalite kaybı ile başlamakta ve seyrelmeler görülmektedir. Nedenine baktığımızda ise Testosteron hormonunun Alfa 5 Reduktaz enzimi tarafından DHT dediğimiz Dihidrotestosteron haline getirilmesidir. DHT hormonu kıl yapıcı hücreye zarar vererek öncelikle kıl kökünün sağlıksız, kalitesiz hale gelmesini sağlar.

Zamanla ise kıl yapıcı hücre tamamen etkisiz hale gelerek artık kellik süreci başlamaktadır. Xpecia tablet erkek tipi dökülmeye karşın etkinliği kanıtlanmış 2 farklı madde olan İsoflavon ve Saw Palmetto içermektedir. Kansızlık, Demir Eksikliğine Bağlı Saç Dökülmesi Tekrar belirtmek gerekirse kadınlarda saç dökülmesinin en önemli nedeni anemi yani kansızlığa bağlı dökülmeler oluşturmaktadır.

Kansızlık denince insanlar vücudumuzda bulunan 5-6 litre düzeyindeki kanın azalması şeklinde algılamaktadır. Doğru bir tabir olmasına karşın asıl sorun kanın içerisinde yer alan hücrelerin azalması ile alakalıdır. Kan içerisinde yer alan eritrositler yardımı ile dokulara ki bunlar içinde saçlarda mevcut olup, demir, çinko, magnezyum, biotin ve b12 vitamini taşımaktadır.

Sorunun kaynağı taşıyıcı eritrositlerin az olması yada taşıyacağı faydalı enzimlerin yetersiz olması ile alakalıdır. Yukarıda belirttiğim özelliklerden bir yada bir kaçı eksik olması halinde bir çok şikayet gibi saç dökülmesine neden olmaktadır. Yani kadınlarda görülen saç dökülmesi aynı zamanda kansızlığa işaret etmektedir.

Bunu anlamak için bir dermatoloğa muayene olmalısınız. Erkek tipi dökülme yoksa tam kan sayımı için sizi Hematoloji bölümüne yönlendirecektir. Burada yapılacak olan tam kan sayımı taraması ile yaşadığınız kansızlık türü ortaya çıkar ve çözüm olarak tedaviye başlanır.

You might be interested:  Betnovate Saç Losyonu Ne Işe Yarar?

Ansızlığın çözüme kavuşması 1 yıl sürebilmektedir. Bir yandan kansızlık tedavisi görürken bir yandan saç sağlığınızı düzeltmek için Xpecia tablet kullanmanızı öneririz. İçerisinde demir, çinko, magnezyum, biotin, folik asit, ginkgo biloba gibi maddeler bulunmaktadır. Hem kansızlık tedavinizi desteklerken, hemde saç dökülmesini önler.

İsoflavon ve Saw Pallmetto (DHT’yi Önler) : Erkek tipi saç dökülmesinde kullanacaklar için en etkili iki maddesi İsoflavon ve Saw Palmetto olup, İsoflavon DHT oluşumunu engellerken Saw Palmetto ise oluşan DHT’nin kıl yapıcı hücreye zarar vermesini önlemektedir.

Ginkgo Biloba (Kılcal Damarları Genişletir): Xpecia tablet içerisinde yer alan etkili maddelerden biride Ginkgo Biloba olup, bitkisel bir maddedir. Amacı kıl köküne kan taşıyan kılcal damarları genişleterek daha fazla kan ve faydalı enzimin ulaşmasını sağlamaktadır. Alzheimer hastalarında kullanılan ilaçlarda Ginkgo Biloba mutlaka yer almaktadır.

Xpecia Tablet kullandığınızda aynı zamanda Alzheimer problemine karşı doğal bir koruma sağlamış olursunuz. Demir (Ferrum) : Daha öncede belirttiğim gibi kadınlarda görülen dökülmenin nedeni demir eksikliği anemisi olmaktadır. Adet gören kadınlarda sık karşılaşılan bir durum olup, Xpecia tablet içerisinde yer alan Ferrum (Demir) günlük optimum doz ihtiyacını karşılayacak düzeydedir.

Çinko (Zink) : Dökülmeye nedenlerden biride çinko eksikliği olup, aynı şekilde çinko eksikliği halinde tırnaklarda sağlıksız hale gelmektedir. Xpecia tablet içerisinde yer alan çinko miktarı Tarım Bakanlığının müsade ettiği en düzeyde olup, Xpecia kadın formunda 15 mg erkek formunda ise 7.5 mg çinko içermektedir.

Magnezyum: Saç ve vücut sağlığı için önemli gereksinimlerden biride Magnezyum olup, 300’den fazla enzimin yapımında etki etmektedir. Folik Asit: Hücre yenilenmesinde önemli bir vitamin olan B9 özellikle yeşil yapraklı sebzelerde bolca yer almaktadır. Aminoasit ve protein yapımında görev alan B9 vitamini saç kalitesi ve cilt güzelliği için hücre yenilenmesi sağlamaktadır.

 1. Özellikle gebelik dönemindeki anne adaylarında kullanımı önemlidir.
 2. Eratin: Saç ürünleri içerisinde yer alan en değerli ve en pahalı madde keratin olduğu söylenebilir.
 3. Bu nedenle üreticiler az miktarda kullanmayı düşünnürler.
 4. Xpecia tablet ise benzer ürünlere göre 40 mg ile en fazla keratin içeren üründür.

Saçın yapım maddesi olan keratin cildin kalite ve elastikiyetini düzenlemektedir. Saç kalitesini artırarak aynı zamansa soğuk, sıcak gibi saça zarar veren etkenlerden korumaktadır. Saçın uzama hızını hızlandırır. Biotin (B7 Vitamini) : Xpecia içerisinde yer alan ve saç kalitesini artırmaya yönelik etken maddelerden biride Biotin olup, Vitamin H ve B7 olarak da bilinmektedir.

Saçta kalite artışı sağlayan bu vitamin aynı zamanda uzama hızına ciddi bir etki etmektedir. Kalın bağırsak tarafından üretilen Biotin eksikliği saç ve tırnaklarda sorunlara neden olmaktadır. Xpecia Yan Etkileri Var mı? İçeriği oluşturulurken daha önce satışa sunulan ürünlerde ortaya çıkan yan etkiler göz önüne alınmış ve tüm riskler ortadan kaldırılmıştır.

Benzerlerinde görülen cinsel istekte azalma, iştah açıcı, kilo aldırıcı gibi özellikler Xpecia’da yer almamaktadır. Yani herhangi bir yan etkisi görülmemektedir. Gebelerde kullanımı doktorunuzun iznine bağlı olup, kadın doğum uzmanı ile görüşmeden ürün kullanmayınız.

Nasıl Kullanılır? Tablet olması nedeni ile ağızdan alınmaktadır. Günlük 2 tane kullanmanız gerekir. Bunu sabah akşam şeklinde yapabileceğiniz gibi dilerseniz 2 tanesini aynı anda da kullanabilirsiniz. Xpecia Kilo Aldırır mı? Biraz öncede belirttiğim gibi iştah açıcı madde olmaması nedeniyle kişinin yemek tüketimi düzeyinde herhangi bir artış görülmez.

Bu nedenle düzenli kullananlarda herhangi bir kilo artışı gözlemlenmedi. Cinselliği Etkiler mi? Finasterid kullanan insanların korkusu haline gelen cinsel isteksizlik Xpecia’da yoktur. Saç dökülmesine karşı etken maddesi İsoflavon ve Saw Palmetto olup, bu iki maddenin cinsellik üzerinde herhangi bir kötü etkisi yoktur.

Bu sorun Finasterid içeren ürünlerde görülür. Xpecia Saç Çıkarır mı? Genetik ve kansızlığa bağlı saç dökülmesi tedavisinde kullanılan Xpecia kıl köklerinde oluşan hasarı onararak yeniden saç çıkarmaya başlar. Fakat bunun için geç kalmış olmamanız gerekir.5 Yıldan sonra kıl köklerinin ölmesi mümkün olmaktadır.

Ölmesi demek cilt altında kıl üretebilecek hücrenin olmadığı anlamına gelir. Kullandığınız bilimsel ürün ise 6 ay içinde olumlu etkisi beklenir. Herhangi bir etkisi olmaması halinde ise kıl kökleri öldüğü değerlendirilir. Saç dökülmesi problemi yaşayanlar için bilimsel araştırmalar ışığında (PUBMED vb.

Saç ekiminden sonra saçların daha iyi çıkması için ne yapmak gerekiyor?

SAÇ EKİMİNDEN SONRA ÖNERİLEN VİTAMİN VE GIDALAR Saç çıkış sürecini daha hızlı tamamlamasını sağlar. Tam tahıllar, baklagiller, hayvansal gıdalar (yumurta, süt, kırmızı et, beyaz et ) brokoli, ıspanak gibi koyu yeşil yapraklı gıdalar, muz, avokado ve narenciye gıdalarda (portakal, limon gibi)bol miktarda bulunur.

You might be interested:  Hafif Dalgalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Saç ekiminden 1 ay sonra saç nasıl yıkanır?

Çok sıcak olmayan ılık su ile saçlar yıkanır. Kesinlikle tazyikli su kullanılmamalıdır. Tazyikli su saç diplerine ve köklere zarar verir. Bu nedenle sıcak ve soğuk olmamak koşuluyla ılık su tercih edilmelidir.

Saç ekiminden sonra saçlar günde kaç kez yıkanmalı?

Saç Ekimi Sonrası Normal Yıkama ve Yıkama Sıklığı – Saç ekimi sonrası ilk yıkama ile ilgili detay bilgiler verdikten sonra hiç şüphesiz saç ekim operasyonu sonrası yıkama sıklığına ve normal yıkama sürecinin ne zaman başlayacağına değinmek gerekir. Bir önceki paragraflarda sıkça ifade edildiği gibi saç ekimi sonrası ilk yıkama işlemi, saç köklerinin deyim yerindeyse nefes alması neticesinde sağlıklı bir iyileşme sürecinin önünün açılması adına hayli kritiktir.

Operasyondan sonraki 3 ya da 4. günde başlayıp, 10 ile 15 gün boyunca düzenli olarak devam edecek yıkama işleminde, 15 güne kadar günde en az 1 kez, daha sonraki süreçte ise yine hekim tavsiyelerine bağlı kalınmak kaydıyla haftada en az 2-3 kez yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Dolayısıyla saç ekimi sonrası yıkama sıklığı da dikkate alınarak tüm sürece genel bir çerçeveden bakıldığında; ilk 15 günlük periyodun kritik bir öneme sahip olduğu ve saç ekimi sonrası iyileşme süreci üzerinde doğrudan etki sahibi olduğu söylenebilir.

Saç ekimi sonrası normal yıkama sürecinde, ilk yıkama periyodunda olduğu gibi saç köklerine hassas davranılması ve besleyici özelliği ile ön plana çıkan şampuanların kullanılması gerekir. Yıkama başta olmak üzere, operasyon sonrası gerçekleştirilen tüm işlemlerde temel hedefin saç köklerini rahatlatmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak olduğu unutulmamalı, bu bağlamda tedaviyi gerçekleştiren hekim ile sürekli iletişim içerisinde kalarak doğru ve etkin bir iyileşme sürecine zemin hazırlanmalıdır.

Saç ekiminden sonra saça ne sürülür?

Saç Ekimi Sonrası Bakım Ekim sonrası saç ve saçlı derideki muhtemel sorunların giderilmesi için saç bakımının yapılması gerekmektedir. Saç bakımdan amaç; saç ve saçlı derinin ihtiyacı olan aktif maddelerin temin edilmesi, ekim sonrası yaralardan kaynaklanan doğal akıntıların ve dış etkenlere bağlı kirlerin temizlenip daha canlı ve sağlıklı saçlara kavuşmak, saç ve saçlı derinin doğal dengesini korumak ve saç dökülmesini yavaşlatmak durdurmak.

 • Bu saç bakımı ekimden önce uygulandığında saç ekimi ve bakım birbirini olumlu etkilemekte ve sonuçlar mükemmel olmaktadır.
 • Saç ekimi sonrası saçların yıkanmasına 4.gün izin verilmektedir.
 • Yıkama için size özel şampuan ve losyonlar tavsiye edilecektir.
 • Bunlar ile 15 gün süreyle günde 1 yada 2 defa saçlar yıkamalıdır.

Ancak yıkama sırasında ekim alanına normal saç masaj hareketini yapmamaya dikkat edilmelidir. Saç ekimi yapılan alana özel losyonlar önerilmektedir. Bunlar ekim alanına dikkatlice uygulanır.1 saat kadar beklenir. Sonra önerilen şampuanla dikkatlice yıkanır.

Donro alana normal yıkama hareketleri ile yıkanabilir. Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun süre durulanır. Yıkama sonrası ilk 5 gün saç kurutma makinası kullanımına izin verilmez.5 günden sonra soğuk hava üflemesiyle kullanabilirsiniz. Saç ekiminden 10 gün sonra saçta tüm kabuklar yok olduğunda saçlarınızı kendi şampuanınızla ve yine kendi ritminizle yıkayabilirsiniz.

Saçlarınızı doğal kuruttuktan sonra dikkatlice tarayınız. Tarama işlemine ilk 2 hafta ekim alanına uygulamayınız. Saç ekim sonrası ilk 3 gün kirli bir ortamda çalışmanız gerekiyorsa, mutlaka başınıza şapka (kasketli, arkadan genişliği ayarlanabilir) takınız.

İlk 15 gün saçınıza saç spreyi ya da jöle sürmeyin.3 hafta sonra ekilen alanlardaki saçlar dökülebilir, endişe etmeyiniz.8 hafta içerisinde saçlar tekrar uzayacaktır. Saç ekimi sonrası 3 gün spor aktivitelerine izin verilmez.3. günden sonra hafif spor aktivitelerine geçebilirsiniz.2 haftadan sonra tüm spor aktiviteleri yapılabilmektedir.

Saç ekimi sonrası 4 ile 6 hafta saç derinin iyileşmesini geciktirecek güçlü güneş ışınlarından ve sürekli travma oluşturacak olaylardan uzak durulmalıdır. İlk 1 hafta sauna ve yüzme havuzuna izin verilmez. Saç nakli yapılan hastaların %80 inin cerrahiden yaklaşık 3 hafta kadar sonra ekilen saçlarının tamamı veya bir kısmı dökülür.

Unutulmamalıdır ki bu durum normaldir ve her zaman geçicidir. Saçlar döküldükten sonra, saçların yeniden uzaması 3-6 ayı alacaktır. Fakat en güzel halini ekilen saçların adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra 1 yıl içerisinde alır.Saçlarınızın her ay yaklaşık 1′er cm uzayacağını hesaplayabilirsiniz.

: Saç Ekimi Sonrası Bakım