Saç Kurutma Makinesinde Iyon Özelliği Ne Işe Yarar?

Saç Kurutma Makinesinde Iyon Özelliği Ne Işe Yarar
2. Elektriklenmeyen saçlar için: Fönsan Turbo Profesyonel – Saç Kurutma Makinesinde Iyon Özelliği Ne Işe Yarar Saçları şekillendirirken yaşanan en büyük sorun elektriklenme. Bu problemi iyonlu saç kurutma makinesi kullanarak önleyebilirsiniz. Eğer “İyonlu saç kurutma makinesi nedir?” derseniz kısaca bahsedelim. İyonlu fön makineleri, ürünün ağız kısmından çıkan havada bulunan statik elektriği nötralize eder.

 1. Böylece saçların elektriklenmesini engelleyerek daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.
 2. Eğer siz de saçlarınıza hak ettiği bakımı yapacak kaliteli bir ürün arayışındaysanız Fönsan Turbo Profesyonel’i tercih edebilirsiniz.2 adet sıcaklık ve hız ayarı sayesinde saçınızı istediğiniz gibi şekillendirebilir, sağlıklı saçların keyfini çıkarabilirsiniz.

Ürünü İncele

Kurutma makinesinde iyon özelliği ne işe yarar?

İyon teknolojisiyle tasarlanan makine saçlarınızı kurutmadan elektriklenmeye maruz bırakmadan kurutup şekillendirir. Benzerlerine oranla sessiz çalıştığı için gürültü kirliliğine neden olmaz.3 farklı sıcaklık ve iki kademeli hız ayarına sahip olup istediğiniz ısı değerini seçmenizi sağlar.

İyon özelliği ne işe yarar?

Negatif iyonlar, saçlarınızda biriken statik elektriği atar ve böylece saçınız daha yumuşak ve parlak bir yapıya kavuşur.

Saç kurutma makinesi ile nelere dikkat etmeliyiz?

Saçınızın aynı yerinde, kurutma makinesinin uzun süre kalmasına izin vermeyin. Kurutma makinesini doğrudan saç derinize tutmayın ve fazla ısınmamasına özen gösterin. Isı dalgaları; saç derisini kurutup, pul pul dökülmeye neden olur. Saçlarınızı hafif nemli kalacak şekilde kuruttuktan sonra geniş dişli fırçayla tarayın.

Saç kurutma makinesini nasıl kullanmalıyız?

Buklelerin hacmini artırmak ve hacimli bir saç stili elde etmek üzere, saçlarınızın ucuna gelince saç kurutma makinenizi dikey konumda kullanın. Saç kurutma makinesini yukarı doğru, dairesel olarak hareket ettirin. Saç köklerinize hacim kazandırmak için saç kurutma makinesini saç derinize yakın tutun.

Kurutma makinesinde hassas ne demek?

Kurutma makinesinde kurutulan çamaşırlar küçülüyor | Arçelik Kurutma makinenizin kullanımı sırasında beklemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarla ilgili yapabilecekleriniz konusunda size bilgi vermek istiyoruz. Probleminizi en güvenli ve hızlı şekilde birlikte çözebilir, servis randevusu oluşturabilirsiniz.

Kurutma makinesinde kuruttuğunuz çamaşırların boyutları küçülüyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.Yıkama talimatı etiketinde, bir karenin içinde yuvarlak ve çarpı işaretli sembol bulunan çamaşırlar kurutma makinesinde kurutmaya uygun değildir. Kurutma makinesinde kurutmaya uygun olmayan çamaşırların makinede kurutulması, çamaşırların çekme yapmasına ve küçülmelerine sebep olabilir.

Bunun için, makinenize kurutma işlemine uygunluk etiketine sahip çamaşırları yükleyin ve çamaşır türüne uygun bir programda kurutma işlemi yapın. Örnek olarak; sentetik bir ürünü pamuklu programda kurutmamaya dikkat edin.

Çamaşırlarınız kurutma makinesi için uygun mu? Çamaşıra uygun programı seçme Çamaşıra uygun program listesi

Çamaşırların yıkama talimatı etiketinde, bir karenin içinde yuvarlak ve çarpı işaretli sembol bulunan çamaşırlar kurutma makinesinde kurutmaya uygun değildir.Kurutma işlemine uygunluk etiketine sahip çamaşırları, program tablosunda yer alan uygun programda kurutabilirsiniz.

Çamaşırınızın türünün programla uyumlu olmasına dikkat edin. Örnek olarak; etiketinde kurutulabilir ibaresi olan pamuklu bir çamaşırı pamuklu programda kurutmalısınız. Gömleklerinizi, varsa gömlek programında kurutmalısınız. Pamuklu Dolap Kuruluğu: Tüm pamuklu çamaşırlarınızı bu programda kurutabilirsiniz.

(T-shirt, pantolon, pijama, bebek çamaşırları, iç çamaşırı, çarşaf vb.) Bu program ile çamaşırlarınızı ütülemeden dolaba kaldırabilirsiniz. Pamuklu Ütü Kuruluğu: Ütülenecek pamuklu çamaşırlarınızı ütü kolaylığı sağlayacak şekilde hafif nemli olarak bu programda kurutabilirsiniz.

 • Gömlek, t-shirt, masa örtüsü vb.) Pamuklu Dolap Kuruluğu +: Pantolon, eşofman gibi kalın çamaşırlarda daha fazla kuruluk için bu programı kullanabilirsiniz.
 • Bu program ile çamaşırlarınızı ütülemeden dolaba kaldırabilirsiniz.
 • Pamuklu Ekstra Kuru: Havlu, nevresim, bornoz gibi kalın pamuklu çamaşırlarınızı bu programda kurutabilirsiniz.

Bu program ile çamaşırlarınızı ütülemeden dolaba kaldırabilirsiniz. Sentetik Dolap Kuruluğu: Tüm sentetik çamaşırlarınızı bu programda kurutabilirsiniz. (Gömlek, t-shirt, iç çamaşırı, masa örtüsü vb.) Bu program ile çamaşırlarınızı ütülemeden dolaba kaldırabilirsiniz.

 • Sentetik Ütü Kuruluğu: Ütülenecek sentetik çamaşırlarınızı ütü kolaylığı sağlayacak şekilde hafif nemli olarak bu programda kurutabilirsiniz.
 • Gömlek, t-shirt, masa örtüsü vb.) Kot: Kot kumaşından pantolon, etek, gömlek veya montları bu programda kurutabilirsiniz.
 • Günlük: Hem pamuklu hem sentetik içerikli günlük çamaşırlarınızı bu programda kurutabilirsiniz.
You might be interested:  Kanser Hastaları Için Saç Bağışı Nasıl Yapılır?

Pamuklu Dolap Kuruluğu Sessiz: Bu program ile çalışma ortamına en düşük seviyede ses ve gürültü yayılır. Ses gücü seviyesi pamuklu dolap kuruluğu programına göre yarı yarıya düşüktür. Hassas: Kurutmaya uygun narin çamaşırlarınızı veya elde yıkama önerilen çamaşırlarınızı düşük sıcaklıkta kurutabilirsiniz.

 • Ipek bluzlar, ince iç çamaşırları vb.) Yorgan: Kurutma makinesinde kurutulabilir etiketi olan 1 adet çift kişilik elyaf yorganı kurutun.
 • Urutma makinesine yüklemeden önce yorgan kurutma talimatını okuyun.
 • Yünlü kurutma: Çamaşır makinesinde yıkanabilen yünlü çamaşırlar ve etiketinde kurutma makinesinde kurutulabilir ibaresi olan yünlü çamaşırları güvenle kurutmak için kullanın.

Tazeleme: Sıcak hava vermeden 10 dakika süreyle sadece havalandırma yapar. Uzun süre kapalı kalmış pamuklu ve keten çamaşırları bu program sayesinde havalandırarak üstlerine sinmiş olan kokuyu giderebilirsiniz. Zaman programları: Düşük sıcaklıkta istenilen son kurutma derecesine ulaşmak için 10 dakikadan 160 dakikaya kadar zaman programlarını seçebilirsiniz.

Bu programda kurutma makinesi, çamaşır kuruluğundan bağımsız olarak ayarlanan süre kadar kurutma yapar. Moda: Yıkama talimatında kurutulabilir ifadesi bulunan tişört, bluz ve gömleklerinizin güvenle kurutulmasını sağlar. Gömlek: Gömlekleri hassas bir biçimde kurutarak daha az kırışmalarını ve buna bağlı olarak kolay ütülenmelerini sağlar.

: Kurutma makinesinde kurutulan çamaşırlar küçülüyor | Arçelik

Kurutma teknolojisi Yoğuşturmalı ne demek?

Hava Yoğuşturmalı Kurutma teknolojisinde, nemle yüklenen havayı yoğuşturmak için su yerine dış ortamda bulunan hava kullanılır. Condenser içindeki soğuk ve kuru havayla temas eden nem hızla yoğunlaşır. Böylece bütçeniz ve en değerli doğal kaynaklarımızdan biri olan su korunur.

En iyi saç kurutma makinesi kaç watt olmalı?

Birçok insan saçlarını yıkamak, kurutmak ve şekillendirmek gibi günlük rutinlere vakit harcarlar. Yeterli zaman sonucunda saçlar kendi kendine kuruyacak olsa da çoğu insan süreci hızlandırmak için bir kurutma makinesine sahip olmak ister. Bilim insanları, ıslak kafalar ve soğuk algınlığı arasındaki bağlantıyı ispatlamıştır.

Özellikle, kışın ıslak saçlarla oturmak doğru bir karar değildir. Bu nedenle kurutma makinesi tercih edebilir. Ancak süreç, saçı kuruttuktan sonra şekil vermeye geldiğinde kuaför tipi fön makinesi sizin işinize yarayacaktır. Profesyonel fön makinesi önerileri ni dikkate alarak Hepsiburada’da alışverişinizi uygun fiyatlara yapabilirsiniz.

Kuaför fön makinesi yorum larına bakabilirsiniz. Kuaför Fön Makinesi Tavsiyeleri Fön makineleri watt durumlarına göre ayrım gösterebilir. Saç dokusuna göre ürün seçin. İnce telli ve kısa saçlarınız varsa, 2000 ve 2300 arasındaki Watt yeterli olur. Ancak gür ve kalın saçlara sahipseniz 2500 Watt ve üstünü tercih edebilirsiniz.

Profesyonel fön makinesi 2700 watt kalın saçlar için üretilmiştir. Profesyonel fön makinesi 4000 watt daha zor kuruyan saçlar için tercih edilir. profesyonel fön makinesi 3500 watt gibi birçok özellikleri barındıran makinelere sahip olabilirsiniz. Fön makinelerinin üzerinde yazan sayılar, o ürünün genellikle model veya seri adını kapsar.

Ayrıca, kablo uzunluğu önemlidir.Saç kurutma ve şekil verme konusunda kuaför fön makinesi tavsiye edilir. Kuaför Fön Makinesinde Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar Kuaför Fön makinelerinde watt oranlarına göre tercih yapabilirsiniz. Profesyonel makinelerin iki tane ağızlığı bulunur.

 • Bunlardan biri kısa diğer de geniştir.
 • Tercihinize göre kullanabilirsiniz.
 • Profesyonel fön makinelerinin ise termostat kısmı yüksek seviyelerdeki ısıya karşı daha çok duyar sağlar.
 • Uaför fön makinesi öneri lerinden yola çıkarak alışveriş yapabilirsiniz.
 • Fön makinesini kullanırken en büyük yardımcınız tarak ladır.

Fön makinelerini gücü ve ısısıyla saç kurutma makinelerinden ayrılır. Bu makinelerin gövdeleri de birbirinden farklıdır. Profesyonel makineler toplam 3 metre uzunluğa sahiptir. Profesyonel fön makinesi kuaför e gitmeden evde istediğiniz saçları yapmanıza yardımcı olur.

Kuaför Fön Makinesi Çeşitleri 100’lerce profesyonel kuaför fön makinesi bulabilirsiniz. En iyilerinin yer aldığı Hepsiburada da isteğiniz özelliği barındıran bir çok fön makinesi bulunur.5500 Watt profesyonel kuaför fön makinesi, 3500 ile 2400W kuaför tipi fön makinesi gibi birçok çeşitte fön makinesi bulunur.

Her bütçeye ve özelliğe uygun makine vardır. Erkek kuaför makinesi de oldukça uygundur ve benzer özellikler taşır. Bu ürünlerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Kuaföre gitmeden ve profesyonellik gerektirmeden kendi saçınıza istediğiniz düzü veya bukleleri verebilirsiniz.

Profesyonel fön makinesi kuaföre gitmiş bir hava katacaktır. Neden Fön Makinesi Tercih Etmeliyim? Kuaför fön makinesi yorumlarından da anlaşılacağı gibi size oldukça avantaj sağlar. Saçları kurutmanın yanında da şekillendirmesine yardımcı olur. Hemen hemen her profesyonel kuaför fön makinesinde soğuk hava akışı vardır.

Soğuk hava akış modunu da kullanabilirsiniz. Bayan kuaför fön makinesi fiyatları oldukça uygundur. Profesyonel Kuaför Fön Makinesi Evde Kullanılır Mı? Bayan kuaför fön makinesi evde saçınızı kurutmanın yanında, saçınıza şekil vermede de size avantaj sağlar.

profesyonel fön makinesi kuaför gerektirmez. Saçları ayırıp kurutmak veya şekil vermek, hem zaman kazanmanızı sağlar hem de saçların daha rahat şekillenmesine yardımcı olur. Örneğin Profesyonel fön makinesi 3000 watt zor saçlar için tercih edilir. Profesyonel fön makinesi fiyatları çeşitlerine ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterbilir.

Kendim İçin Uygun Olan Kuaför Fön Makinesini Nasıl Bulurum? En iyi kuaför fön makinesi ni bulmak için öncelikle saç tipinize göre arama yapabilirsiniz. Ayrıca istediğine göre çeşitli kuaför fön makinesi markaları Makinelerin genişlikleri, ağızlıkları ve diğer aparatları bunun içindir.

You might be interested:  Doğumdan Sonra Saç Dökülmesi Ne Kadar Sürer?

En iyi saç kurutma hangi marka?

HANGİ MARKA SAÇ KURUTMA MAKİNESİ DAHA İYİ? – Duş sonrası ıslak saçlarına şekil vermek ya da kurutmak isteyenler için en iyi saç kurutma makinesi modellerini derledik. Saçı elektriklendirmeyen ve en çok tercih edilen saç kurutma makinesi markaları şöyle: Saç Kurutma Makinesinde Iyon Özelliği Ne Işe Yarar 1) DYSON SAÇ KURUTMA MAKİNESİ En iyi saç kurutma makinesi markası listesine performansı ve tasarımıyla rakip tanımayan Dyson ile başlıyoruz. Saç kurutma makinesi için yüksek bütçe ayırdıysanız size “Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesini” öneriyoruz.

 • Diğer saç kurutma makinelerinden farklı olarak saçları hızlı kurutur ve saçları kontrollü şekillendirerek saçları aşırı ısı hasarından korur.
 • Saç kurutma makinelerinin üst kısmı genelde ağır olur.
 • Ancak Dyson saç kurutma makinesinin motor kısmı tutma yerinde bulunduğundan elinizde dengeli bir şekilde tutabilirsiniz.

Nazik, düşük hızda hava akışı sayesinde saçınızı hem kurutur hem şekil verir. Hızlı kurutma, normal kurutma ve şekil verme olmak üzere 3 hassas hız ayarından oluşan Dyson Supersonic saç kurutma makinesinin diğer özellikleri şöyle:

Güç: 1600 W Hız Ayarı: 3 Kademeli Isı Ayarı: 4 Kademeli Tip: Standart Renk: Pembe

Saç Kurutma Makinesinde Iyon Özelliği Ne Işe Yarar 2) POWERTEC SAÇ KURUTMA MAKİNESİ Yüksek performansıyla berber ve kuaförlerde profesyonel makinesi olarak kullanılan “Powertec Profesyonel Saç Kurutma Makinesi” fiyat açısından oldukça ekonomik. Saç kurutma makineleri ne kadar yüksek Watt’a sahipse o kadar güçlüdür.

 1. Düşük Watt’a sahip bir saç kurutma makinesiyle saçımızı kurutmak saatler sürebilir.
 2. Ancak Powertec saç kurutma fön makinesi ile işinizi en kısa sürede bitirmenize yardımcı olarak size vakit kazandırır.
 3. Powertec saç kurutma makinesi sahip olduğu 2400 W güç sayesinde her saç tipine istenilen şekli verir.

Diğer özellikler şöyle:

Güç (w): 2500 Difüzör: Yok Iyon: Yok Hız ayarı: 2 kademe Kullanım tipi: Standart Isı ayarı: 2 kademe

Saç Kurutma Makinesinde Iyon Özelliği Ne Işe Yarar 3) FAKİR SAÇ KURUTMA MAKİNESİ Listemize Fakir’in “Gloria Saç Kurutma Makinesi” ile devam ediyoruz. Difüzör de denilen vigo başlığı ile saçlarına dolgunluk kazandırıyor ve hacimli şekil veriyor. Soğuk fön düğmesi ile saçlara daha kalıcı şekil veriyor.1,8 M uzun kablosu sayesinde, konforlu bir saç kurutma ve şekillendirme deneyimi sunuyor.

Güç: 2200 W Hız Ayarı: 2 Kademeli Isı Ayarı: 3 Kademeli Garanti Tipi: Resmi Distribütör Garantili Tip: Standart Renk: Siyah Otomatik Kapanma: Yok

Saç Kurutma Makinesinde Iyon Özelliği Ne Işe Yarar 4) ARZUM SAÇ KURUTMA MAKİNESİ Elektriklenmeyen, parlak saçlar için size önerebileceğimiz en ideal ürünlerden biri de Arzum’un “İmaj Saç Kurutma Makinesi.” 2200W motor gücüne sahip bu saç kurutma makinesinin saçları kısa sürede çok güçlü bir şekilde kuruttuğu ve mükemmel bir şekilde fön çektiği söyleniyor.3 kademeli ısı ayarı ve 2 kademeli hız ayarından oluşan Arzum saç kurutma makinesi sayesinde saçınıza farklı modelleri kolayca uygulayabilirsiniz.

Güç: 2200 W Hız Ayarı: 2 Kademeli Isı Ayarı: 3 Kademeli Tip: Standart Renk: Siyah Otomatik Kapanma: Yok

Saç Kurutma Makinesinde Iyon Özelliği Ne Işe Yarar 5) HECTOR SAÇ KURUTMA MAKİNESİ En çok tercih edilen saç kurutma makinesi listemize “Hector Profesyonel Fön Makinesini” almasak olmazdı. Hector fön makinası 3500 turbo 2400 watt modeli saç bakımında kaliteli hizmeti amaçlar. Kuaför, berber ve ev ortamında kullanıma uygun olan bu makine uzun ömürlü olması bakımından çok rağbet görüyor.

Güç: 2400 W Hız Ayarı: 2 Kademeli Isı Ayarı: 2 Kademeli Tip: Profesyonel Renk: Siyah Otomatik Kapanma: Yok

Saç Kurutma Makinesinde Iyon Özelliği Ne Işe Yarar 6) HAİRENS SAÇ KURUTMA MAKİNESİ En çok tercih edilen saç kurutma makinesi markaları derlediğimiz listemizin sonunda Hairens markası yer alıypr. Evde saçlarınıza çektiğiniz fön, kuaförde yapılan fönler gibi olmuyorsa bir de Hairens’ın 2500 W Turbo 3555 Profesyonel Kuaför Saç Kurutma ve Fön Makinesini” deneyin.

Güç: 2500 W Hız Ayarı: 2 Kademeli Isı Ayarı: 2 Kademeli Tip: Profesyonel Renk: Siyah Otomatik Kapanma: Yok

Saç Kurutma Makinesinde Iyon Özelliği Ne Işe Yarar : En iyi ve en çok tercih edilen 6 saç kurutma makinesi tavsiyesi 2022

Fön makinesi ile saç kurutma makinesi aynı şey mi?

Fön makinesi ve saç kurutma makinesi arasındaki farkı öğrenelim: Kulağa aynı anlamı taşıyor gibi geliyor. Oysa ki arada fark var! – Günlük evde kullanılan saç kurutma makineleri sadece sıcak hava üfleyerek saçı kuruturken, fön makineleri saçı kuruturken şekil verme amacı ile tasarlanmış bir gövdeye sahiptir.

You might be interested:  Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Olur?

Kırık fön ne demek?

Kırık fön, normal fönden farklı olarak saçların dalgalı bir görünüme sahip olacak biçimde fön çekilmesidir. Yuvarlak, kalın olmayan bir fön fırçasıyla yapılır. Ayrıca bir maşa yardımıyla da yapılabilen bir fön çeşididir.

Saç kurutma makinesi banyoda nereye konur?

19. Banyoda yer açmak için duvar içinde çekmeceler – Duvarlardaki her ekstra alan küçük, çok kullanışlı çekmecelerle donatılabilir. Banyonuzla ilgili yaratıcı fikirleriniz var mı? Lütfen onları bizlerle paylaşın ve burada sunduğumuz çözümleri denemeye çekinmeyin. İlginizi çekebilir,

Saç kurutma makinesi saçı yakar mı?

Fön çekmenin en büyük dezavantajı saçları kurutuyor olması. Bu aslında halk arasında saçları yakıyor anlamına gelmekte. Doğru kullanılmadığında fön makinesinin verdiği sıcak hava ile nemini kaybeden saç kuruyor ve kırıklıyor. Böylece daha mat ve cansız saçlarınız oluyor.

Kurutma makinesi Kondenserli mi ısı pompalı mı?

ISI POMPALI KURUTMA MAKİNESİ İLE KONDENSER KURUTMA MAKİNESİ ARASINDAKİ FARKLAR –

Isı pompalı kurutma makinesi ile kondenser kurutma makinesi arasındaki farklardan biri harcadıkları enerji miktarıdır. Isı pompalı kurutma makineleri kondenser kurutma makinelerine göre daha az enerji harcar ve enerji tasarrufu sağlar. Kondenser kurutucular kurutma işlemi sırasında oldukça sessiz bir şekilde çalışır. Fakat ısı pompalı kurutma makineleri kondenser kurutucular kadar sessiz çalışmaz. Isı pompalı kurutma makinelerinin fiyatı, kondenser kurutma makinelerine göre biraz daha yüksektir. Kondenser kurutma makineleri duvara monte edilemeyecek kadar ağırdır. Isı pompalı kurutma makinelerinde bu durum görülmez. Kondenser kurutma makineleri ısı pompalı kurutma makinelerine göre çamaşırları daha hızlı kurutur. Kondenser kurutma makinelerinin kapasitesi oldukça fazladır. Fakat ısı pompalı kurutma makinelerinin kapasitesi az ve sınırlıdır. Kondenser kurutma makineleri uzun vadede giysilere zarar verebilir. Isı pompalı kurutma makinelerinde ise çalışma prensibinden dolayı bu durum görülmez. Kondenser kurutma makinelerinin bir gidere bağlanması ve deposunun sık sık olacak şekilde boşaltılması gerekir. Isı pompalı kurutma makinelerinde ise kanallı havalandırmaya gerek yoktur. Kondenser kurutma makineleri sessiz bir şekilde çalıştığı için apartman yaşamı için daha idealdir. Isı pompalı kurutma makineleri apartman yaşamı için ideal olmamakla birlikte müstakil evler için daha idealdir.

Ayrıca bakınız Saç Kurutma Makinesinde Iyon Özelliği Ne Işe Yarar

Çamaşır kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmek gerekir?

İhtiyaçlarınız Size Yol Göstersin: Kapasite ve Programlar – Kurutma makinesi seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken kriterler arasında, kapasite ve programlar da yer alıyor. Kapasite, bir seferde ne kadar çamaşır kurutabileceğinizi belirtiyor. Programlar ise kuruttuğunuz çamaşırların kumaş tipine uygun kurutma seçeneği sunup çamaşırlarınızın yıpranmasını engelliyor.

Kapasite: Ne Kadar Kurutur? Kurutma makinesi kapasitesi, çamaşır makinesinde de olduğu gibi çamaşır ağırlığı olarak kilogram cinsinden belirtiliyor. Kurutma makinelerinin kapasitesi, makinenin alabileceği maksimum çamaşır ağırlığı hakkında bilgi verse de doğru yük kapasitesi programdan programa değişiklik gösteriyor.

Diğer bir deyişle; doğru yük kapasitesi, kurutmak istediğiniz temiz çamaşırların kumaş tipine göre değişiyor. Örneğin; pamuklu çamaşırlarınızı tam kapasite ile kurutabiliyorken sentetik çamaşırlarınızı kurutmak için makineye daha az çamaşır yüklemeniz gerekiyor.

 1. Urutma makinelerini doğru yük kapasitesi ile çalıştırmak çamaşırlara zarar gelmesinin önüne geçiyor.
 2. Urutma makineleri genellikle 7, 8 ve 9 kilogram kapasiteye sahip oluyor.
 3. Urutma makinesine yükleme yaptıktan sonra, tamburun büyük kısmının boş olması kapasitenin tamamını kullanmadığınız algısını oluşturabilir fakat ıslak çamaşırların daha az yer kapladıklarını ve çamaşırların kurumaları için boş hacme ihtiyaçları olduğunu unutmamalısınız.

Seçtiğiniz kapasite, kurutma makinesinin boyutu üzerinde de etkili oluyor. Kurutma makinelerinin yüksekliği ve genişliği standart olsa da derinlik ölçüsü kapasiteye göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin; 8 kg ve 9 kilogram kapasiteye sahip kurutma makineleri aynı derinlik ölçüsüne sahip olabiliyor ama 7 kilogram kapasiteli makinelerin derinlik ölçüsü daha kısa olabiliyor.

Bu nedenle, ihtiyacınızı karşılayacak kapasite seçiminin yanı sıra kurutma makinesini konumlandıracağınız yerin de makine ölçüleriyle uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca konumlandırma sırasında kurutma makinesinin sağından, solundan ve arkasından en az 1 cm boşluk bırakmalı ve makinenin su tahliye hortumu gibi nesneleri sıkıştırmadığına dikkat etmelisiniz.

Dilerseniz çamaşır makinesi üstüne kurutma makinesi montajı yaparak yerden tasarruf edebilirsiniz. Bu montajı yapabilmek için özel sabitleme parçasına ihtiyacınız var. Ayrıca bu montajın yetkili servis tarafından yapılması kurulum esnasında ya da sonrasında oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçebilir.

Isı pompalı kurutma ne demek?

Isı pompalı kurutucular, özel bir sıcak hava pompası teknolojisine sahip yoğuşmalı kurutuculardır. Klasik kondansatörlü kurutucuların aksine burada ısı enerjisi ortama boşaltılmaz, bunun yerine kurutma işlemi için saklanır.