Argan Yağı Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Argan Yağı Saç Maskesi Nasıl Yapılır
2 tatlı kaşığı argan yağı, 2 yumurta ve 10 damla lavanta yağını iyice karıştırın, tüm saçınıza ve saç derinize uygulayın, streç filmle sarıp 15 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın.

Argan yağı saç maskesi nasıl kullanılır?

Temiz saçınıza, saçlarınızın yoğunluğuna göre bir miktar argan yağını saç diplerinden ucuna kadar parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın ve streç film ile sarıp en az 1 saat bekleyin ve sonrasında ılık suyla durulayın.

Argan yağı saçı canlandırır mı?

Argan yağının nemlendirici özelliği, yıpranmış saçları önemli ölçüde onarmaya yardımcı olur, gürleştirir ve aynı zamanda canlandırır. Parlaklığını yitirmiş ve mat görünüme sahip saçlara doğal bir parlaklık kazandırır.

Argan yağı kaş çıkarır mı?

Güçsüz kökleri canlandırarak kaşların daha uzun süre dökülmeden kalmalarını sağlayan argan yağı, düzenli uygulandığında yeniden oluşuma olumlu etki eder. Temiz cilde geceleri yatmadan önce yapacağınız uygulama ile kaş köklerinin sıkılaşmasını ve boş bölgelerin dolmasını sağlayabilirsiniz.

Argan yağı kaç dakika?

Argan yağı ile muhteşem parlak ve yumuşacık saçlar. Sonucuna inanamayacaksınız

Yaklaşık yarım saat bekleterek yıkayabilir ya da tüm gece bekleterek yoğun bakım yapabilirsiniz. Ayrıca Argan yağı, az miktarda kullanıldığında (1-2 damla) saçları yağlandırmaz bu nedenle duştan sonra temiz ıslak saç uçlarınıza, kuru saçlarınıza ya da şekillendirme sonrasında saç uçlarınıza kullanılabilir.