C Vitamini Ile Saç Nasıl Açılır?

Saçını boyadın ve istediğinden çok daha koyu olduğunu fark ettin. Panik yapmak yerine rengi açmak için saçına C vitamini sürebilirsin! Bu yöntem tüm saç tipleri için güvenlidir ve saça zarar vermez. Saçına C vitamini tabletleri ve şampuan karışımı sürerek saç rengini tam istediğin renge çevirebilirsin.

 1. 1 En iyi sonuçlar için beyaz renkli C vitamini tabletlerini kullan. C vitamini tabletlerini yaşadığın yerdeki eczanelerden ya da İnternet’ten alabilirsin. Turuncu ya da kırmızı değil beyaz olanları seç çünkü böylece tabletleri kullandığında tabletlerin rengi saçına geçmez.
 2. 2 Kilitli bir naylon poşete 10-30 tablet koy. Saçın uzunsa 20-30 tablet kullanman gerekebilir. Saçın kısaysa 10-15 tablet yeterli olacaktır. Tabletleri içine koyduktan sonra poşetin iyice kilitlendiğinden emin ol.
 3. 3 Bir oklavayla tabletleri ez. Tabletlerin olduğu poşeti masa ya da tezgâh gibi düz bir yüzeye koy. Tabletleri ezmek için ince bir toz hâline gelinceye kadar oklavayı poşetin üstünde yuvarla.
  • Başka bir seçenek de tabletleri bir baharat öğütücüye koyup o şekilde ezmektir.

  Reklam

 1. 1 Ezilmiş tabletleri bir kâsenin içinde 3 ila 4 yemek kaşığı (45 ila 60 ml) şampuanla karıştır. Hiç boya içermeyen arındırıcı bir şampuan kullan. Saçların çok uzunsa ve daha fazla C vitamini tableti ezdiysen 5 ila 6 yemek kaşığı (75 ila 90 ml) şampuan kullanman gerekebilir. Bir kaşıkla ezilmiş tabletleri şampuanla karıştır, ta ki tutkal kıvamında yoğun bir macun elde edene dek.
 2. 2 Saçını suyla ıslatıp macunu sür. Saçını ıslatmak için ılık suyla dolu bir sprey şişesi kullan. Elini sürdüğünde saçın nemli olmalı ama sırılsıklam ıslak olmamalı. Macunu saçına temiz parmaklarla köklerden uçlara doğru masaj yaparak sür. Başının tamamını macunla kaplamaya dikkat et.
  • Saçların gür ya da uzunsa her tutamın kaplanmasını sağlamak için macunu bölümler hâlinde sürmen gerekebilir. Başlamadan önce saçını 4-8 bölüme ayır.
  • Saçlarının iyice kaplanması için macundan en az bir kat sür.
 3. 3 Saçına bir duş bonesi geçir ve en az 2 saat beklet. Bu, saçının C vitamini macununu emmesi için gereken zamanı verecektir.
  • İşlemi hızlandırmak için bir mizampli makinesinin altında oturabilirsin ya da saç kurutma makinesiyle saçına sıcak sıcak hava tutabilirsin.

  Reklam

 1. 1 Macunu suyla en az 5 dakika durula. Başını lavaboya uzat ya da duşta dur. Macunu tamamen durulamaya dikkat et çünkü bu, C vitamininin saçındaki rengi çıkarmasına yardım edecektir.
 2. 2 Saçın kurumaya ya da kabarmaya meyilliyse nemlendirici krem sür. Macunu duruladığında saçının kuruduğunu fark edersen biraz nemlendirmek için saçına nemlendirici krem sürebilirsin.
  • Saçların özellikle boyandığında kabarmaya meyilliyse bu, iyi bir koruyucu tedbir de olabilir.
 3. 3 Saçını kurut. Saçını kurutmak için genellikle bir saç kurutma makinesi kullanıyorsan boyanın macun sayesinde ne kadar açıldığını görmek için bununla kurut. Saçının kendi kendine kurumasını tercih ediyorsan birkaç saat ya da bütün gece açık bırak.
  • Saçını saç kurutma makinesiyle kurutursan ısı hasarını azaltmak için bir ısı koruyucu kullan.
 4. 4 Boyalı saçının daha açık renk gözükmesini istersen bu işlemi tekrarlayabilirsin. Saçını daha fazla açmak istersen C vitamini macununu tekrar sürebilirsin. Saç rengini açmak için macunu art arda 3-4 kez sürmek güvenlidir ama macun saçını kurutabilir ve saç derinin pul pul olmasına ya da kaşınmasına neden olabilir.
  • Macunu saçında bir defada 2 saatten fazla bırakmayı deneyebilirsin ama saç derin hassassa tahriş olabilir.
 5. 5 Bitti. Reklam

C vitamini saç rengini açar mı?

C Vitamini Tabletleri Saç renginizin bir iki ton kadar açılması için, ezip toz haline getirdiğiniz 5-10 adet C vitamini tabletini günlük şampuanınızın içine ekleyip karıştırın. Saçlarınızı bu karışımla düzenli olarak yıkadığınızda, saç renginizin açıldığını fark edeceksiniz.

Saç nasıl hızlı açılır?

1 yemek kaşığı karbonat, 3 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı deniz tuzu ve 1 su bardağı suyu bir sprey şişesine alın ve şişeyi çalkalayın. Hazırladığınız bu doğal renk açıcı spreyi saçlarınıza sıkın ve güneşli bir ortamda 1 saat bekleyin. Düzenli kullanımda saç renginizin açıldığını fark edeceksiniz.

C vitamini saça surulur mu?

Serbest radikal hasarını nötralize eder – Yukarıda da kısaca değindiğimiz gibi, C vitamini, saç derisi sağlığını korumaya yardımcı olabilecek serbest radikal hasarını nötralize etmek üzere bir antioksidan olarak çalışır. C vitamininin bu antioksidan özellikleri topikal olarak ve ağızdan alındığında faydalıdır.

C vitamini saç için nasıl kullanılır?

Eczaneden alacağınız C vitaminlerini bir poşete koyup merdane ile vurarak ezin, toz haline getirin, 1 tatlı kaşığı toz C vitamini elde etmiş olun. Şampuan ile C vitaminini karıştırın. Saçınıza, masajla karışımı iyice yedirin. Saçınıza bone geçirin.1 saat saçınızda kalsın.

Saç rengini en iyi ne açar?

Duşta durulama suyu olarak kullanacağınız sirkeli su saç rengini açmaya yarıyor. Sirke, saçları besleyip saç rengini açma özelliğine sahiptir. Duştayken saçlarınızı son aşamada sirkeli su ile yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda saç renginizin açılmaya başladığını fark edeceksiniz.

C vitamini saça zarar verir mi?

1- Saçların Güçlenmesini Destekler: C vitamini, saçların daha güçlü ve sağlıklı görünmesini destekleyen bir vitamindir. Saçların gürleşmesine destek olurken, dökülmelerin önüne geçer.2- Saç Uzamasını Destekler: C vitamini, saç uzamasında da destekleyicidir.

Inatçı saçlar nasıl açılır?

Kuru ve sert saçları açmak her zaman daha zorlu bir süreçtir. Saçlarınıza hasar vermeden bu sorunu çözmek için, saç uçlarınıza nem desteği sağlamanız gerekir. Bu sayede yumuşayan saç tellerinizi çok daha kolay bir şekilde açabilirsiniz. Bu işlem için dolaşık saç açıcı sprey ya da yağ çeşitlerinden yardım alabilirsiniz.

Koyu saç dibi nasıl açılır?

Karbonatlı su yapın: Bu, koyu rengi saçından çıkarmanın doğal bir yoludur.1/2 su bardağı (120 ml) karbonatla 1/2 su bardağı (120 ml) suyu karıştırarak bir macun yap. Bu macunu saçına yedir, 15 dakika beklet, sonra da sıcak suyla durula. İstediğin rengi elde edene kadar istediğin sıklıkta tekrarla.

C vitamini ten rengini açar mı?

C Vitamini Cilde Faydaları Nelerdir? – C vitamini ciltteki kırışık görünümünü azaltarak yaşlanmaya karşı bakım yapıyor. Ayrıca, ciltteki kolajen üretimini arttırarak cilt üzerindeki esnekliği geri kazandırıyor. C vitamini sivilce, akne, siyah nokta gibi problemlerin önüne geçerek pürüzsüz bir cilt yüzeyi kazandırıyor.

Böylece c vitamini ile deri altındaki hasarları ve dışarıdan gelecek hasarları engelleyebilirsiniz. C vitamini serumu gözaltına etkileri ile de ön plana çıkıyor. Gözaltı morluklarına karşı savaşan c vitamini, gözaltındaki ince kırışıklık ve gözaltı torbalarına da son derece faydalı bir üründür. Cilde canlılık ve parlaklık katan c vitamini bunların yanı sıra çatlak görünümünü en aza indirgiyor.

C vitamini ciltteki kuruluğa karşı da iyi geliyor. Düzenli olarak kullanıldığı zaman cilde nem kazandırarak cilt yüzeyindeki tahriş görüntüsünü de engelliyor. Peki, C vitamini cilt lekelerine iyi gelir mi? C vitamini ciltteki güneşten kaynaklı lekeler ve sivilce, akne izlerinin bıraktığı lekelere karşı olumlu anlamda bire bir içeriğe sahip üründür.

C vitamini üstüne ne sürülür?

C vitamini serumu nasıl kullanılır, başka cilt bakım ürünleriyle birlikte kullanılabilir mi? – Dermatologlar birden fazla cilt bakım ürünü kullanılacaksa, bunların en düşükten en yüksek pH’a göre uygulanması gerektiğini söylüyor. C vitamini serumundan sonra istediğiniz gibi peptit, hyaluronik asit ve B5 kullanabilirsiniz.

 1. Sadece C vitamini serumu ile birlikte niacinamide kullanımına dikkat etmelisiniz.
 2. Niacinamide, C vitamini ile karıştırıldığında niacin’e dönüşüyor.
 3. Niacin cilt için zararlı olmamasına rağmen kısa süreli kızarıklığa ve cilt hassasiyetine neden olabiliyor.
 4. Genel anlamda bakıldığında, C vitamini serumlarını cildinizi temizledikten ve tonik uyguladıktan sonra, nemlendiriciden önce kullanabilirsiniz.

C vitamini serumundan elinize birkaç damla alıp, parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak cildinize uygulayabilirsiniz.

C vitamini saçta ne işe yarar?

C Vitamini önemli antioksidan vitaminlerindendir. Saç derisi de dahil olmak üzere, vücuttaki kan dolaşımını arttırır. Saç kırılmalarına karşı koruyucu görev üstlenip saç büyümesini hızlandırır. Bunların yanında saç dökülmelerine ve beyazlamasına karşı da koruyucu etki gösterir.

C vitamini oksidan mı?

Vitamin C (Askorbik Asit), hücre dışı kolajen üretimini artıran, bağışıklık hücrelerinin işlevi için önemli, suda çözünür bir antioksidandır. Vücuttaki C vitamini seviyeleri bağırsaklar ve böbrekler tarafından kontrol altında tutulur. Bu sistemlerden dolayı C vitamini vücutta depolanmaz ve vücuttan atılır.

 1. İntravenöz C vitamini vücutta çok yüksek düzeyde bu vitamini üretebilir.
 2. C vitamini, oral olarak 18 gr’a kadar bölünmüş dozlarda alınsa bile kan seviyeleri değişmez.
 3. İntravenöz C vitamini, vücutta bağırsak ve böbrek bariyerini atlayarak sadece 2 gr’lık bir dozla 70 kat daha yüksek vitamin C seviyelerine ulaşılmasını sağlamaktadır.

Ayrıca Askorbik asit olarakta bilinen C vitamini bir monosakkarit türevi olup, glukoza ve diğer altı karbonlu monosakkaritlere benzer bir yapıya sahiptir. Çoğu organizmada sentezlenebilmesine rağmen, L-askorbik asit biyosentezinin son basamağını katalize eden L-gulono-g-lakton oksidaz enzim eksikliği nedeniyle insanda sentezlenemez.

Oral yolla alındığında doza bağımlı olarak emilim azalmaktadır ve ulaşılabilecek maksimum plazma C vitamini konsantrasyonu 0.6-2.0 mg/dL kadardır. Aksine, askorbik asit i.v. enjekte edildiğinde veya i.v. infüzyon ile verildiğinde, farmakolojik C vitamini konsantrasyonları 20-200mg/dl seviyelerine (100 kat) çıkarılabilir.

Vitamin C, düşük konsantrasyonda antı̇oksı̇dan, yüksek konsantrasyonda sı̇totoksı̇k etki gösterir. pro-oksidan dozdaki vitamin c, hı̇drojen peroksı̇t ( H2O2) için bir prekürsör madde dir. Farmakolojik C Vitamininin pro-oksidan dozuna ulaşabilmek için sadece ı̇ntravenöz uygulama gerekir.10 gram üzerinde intravenöz uygulandığında prooksidan etki gösteririr.

Saç vitamin çeker mi?

Genetik saç yapısı bozuk olan, ince telli ve güçsüz saçlara sahip bir çocuğun saçını sürekli kestirseniz de istenilen sonuç elde edilemez. Çocuğun aldığı vitaminleri saçların çekmesi zaten metabolik olarak mümkün değil.”

C vitamini saç uzatir mi?

Saçı Uzatmak İçin En İyi 14 Temel Vitamin ve Mineraller Kendine özen gösteren herkes bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Bazıları ise bu estetik duruşu uzun saçlarında göstermeyi arzu eder. Siz de saçlarınızın mümkün olan en kısa süre içerisinde uzamasını istiyorsanız her açıdan saçlarınızı desteklemeniz gerekir.

Sadece bakım ve temizlik işlemleri değil, aynı zamanda gün içerisinde tüketilen gıdalar da saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına katkı sağlar. Besinlerden elde edilen vitamin ve mineralleri çok çeşitli serumlarla da güçlendirebilirsiniz. Bu noktada ” Saç Serumu Nedir, Nasıl Kullanılır ” blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Peki, saçlarınızın mükemmel bir canlılığa ve dolgunluğa kavuşmasının yanı sıra, hızlıca uzaması için de tüketmeniz gereken besinler nelerdir? İşte saçı uzatmak için en iyi 14 temel vitamin ve minareller şu şekilde sıralanabilir: 1- Hücre Gelişimi İçin A Vitamini Saçlarınızın uzamasını doğrudan etkileyen A vitamini, hücre gelişiminde önemli bir role sahiptir.

Saçlarda bulunan doğal yağın üretimine katkıda bulunduğu için parlak bir görünüm ortaya çıkarır. Ayrıca sahip olduğu antioksidan ile saç derisinin nemlenmesine imkân tanır. Bu sayede saç derisi kuruluğu nedeniyle sorun yaşamazsınız. A vitamini bulunan besinlerin başında ise karaciğer, yumurta, tatlı patates, süt, havuç, mango, kuru kayısı ve ıspanak gelir.2- Biotin ile Saçları Onarma İmkanı B vitamini ailesinden olan ve B71 olarak ifade edilen biotin, yıpranmış saçlarınızı onarır ve çok daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.

Saç dokularını iyileştirerek hacim konusunda fayda sağlar. Biotinin yer aldığı besinler arasında yumurta, mantar, balık, avokado, yulaf, yer fıstığı ezmesi, karnabahar, muz, badem, yaban mersini ve ceviz yer alır.3- B12 Vitamini Sayesinde Sağlıklı Saç Üretimi B vitamini ailesine mensup olan B12, hücreleri yenileyerek sağlıklı saçların üretimine katkı sağlar.

 1. B12 eksikliğinde saçların uzaması bu nedenle durur.
 2. Eğer saçlarınızın hızlı ve sağlıklı şekilde uzamasını sağlamak istiyorsanız B12 alımına dikkat etmeniz gerekir.
 3. B12 vitamini için süt, yoğurt, yumurta, peynir ve whey protein tozu tüketmeniz önemlidir.4- Saçların Beyazlamadan Uzaması İçin C Vitamini Saçın uzaması konusunda yardımcı olan C vitamini, aynı zamanda erken saç beyazlamalarının da önüne geçer.

Bunun nedeni ise C vitamininin kolajen üretiminde büyük rol oynamasıdır. C vitamini ile saçlarınızı desteklemek için mandalina, limon, greyfurt, çilek, maydanoz, yeşil biber gibi besinleri tüketmeniz gerekir.5- Antioksidan Etkisi İçin E Vitamini Desteği Antioksidan açısından zengin olan E vitamini, saç dokusunun oluşumuna katkı sağlarken aynı zamanda dokuların tamirinde de etki sağlar.

 1. Saçların uzaması için serbest radikallerle savaşır.
 2. Böylece saç derisi kurumaz ve saç nemi sabit kalır.
 3. E vitamini özellikle balık, ay çekirdeği, badem, yer fıstığı, ıspanak gibi besinlerde bol miktarda vardır.6- Folik Asit ile Hacimli ve Parlak Saçlar Saçlarınızın hacimli ve parlak olması için folik asit içeren besinlere yönelmeniz gerekir.

Böylece saç telleri kalınlaşır ve güçlenir. Nemlenme sağlandığı için canlı bir görünüm ortaya çıkar. B vitaminin bulunduğu besinlerde folik asit de bulunur. Özellikle tahıl ürünleri bu açıdan oldukça zengindir.7- Niacin Desteğiyle Canlı ve Sağlıklı Saç Telleri Niacin B vitamini ailesindendir ve saçların canlı olmasını sağlar.

 • Saç tellerinin güçlenmesine destek olur ve sağlıklı bir duruş sergilemesine imkan tanır.
 • Biacin için ton balığı, tavuk göğsü, mantar, avokado ve hindi gibi besinleri tüketmeniz gerekir.8- Güçlü Saçlar İçin Demir Minerali Saçların güçlü olması ve hızlı uzaması için demir minerali büyük önem taşır.
 • Saçların nemli, kalın, güçlü ve parlak olması için hücrelere oksijen transferini destekleyen demiri tüketmeniz gerekir.

Kırmızı ya da beyaz et, ıspanak, yumurta, kayısı ve kuru üzüm tüketerek demir alımını gerçekleştirebilirsiniz.9- Çinko Alımıyla Saç Kaybına Son Saçlarda kayıp olmaması için çinko alımına özen göstermek gerekir. Ayrıca beyazlamayı da geciktiren çinko için yumurta, istiridye, kuruyemiş, nohut, ıspanak ve tatlı patates tüketebilirsiniz.10- Sağlıklı Uzamada Magnezyum Etkisi Saçların uzamasına yardımcı olmak için magnezyum desteği alınması gerekir.

Çünkü bu mineral, folikül sağlığını geliştirir. Bu sayede sağlıklı bir uzama gerçekleştir. Balık, kuruyemiş, pirinç gibi besinlerle magnezyum alımı yapabilirsiniz.11- Saç Uzamasını Hızlandırmanın Yolu: Prenatal Vitaminler Saç uzamasını hızlandırmak için prenatal vitaminlere yönelmeniz gerekir. Bunlarda demir ve folik asit bol miktarda bulunur.12- Uzun Saçlar İçin Protein Desteği Protein alarak saçlarınızın uzamasına destek olabilirsiniz.

Saç foliküllerini güçlendiren protein ise yumurta, süt, yoğurt, kırmızı ve beyaz et, kinoa, bakla gibi besinlerde bulunur.13- Saça Parlaklık Kazandırmak İçin Omega-3 Yağ Asitleri Çok çeşitli faydaları olan omega-3 yağ asitleri, saça parlaklık kazandırma konusunda da oldukça başarılıdır.

Saçtaki hücre duvarlarının sağlıklı olmasını sağlar. Keten tohumu, deniz ürünleri, ceviz ve chia tohumunda bol miktarda vardır.14- Vitamin Destekleriyle Pratik Saç Bakımı Çok sayıda vitamini bir araya getiren vitamin desteklerinden de yararlanabilirsiniz. Bunlar sayesinde ihtiyacınız olan desteğe tek seferde kavuşabilirsiniz.

Saç uzaması için destek alabileceğiniz bu besinler, saç dökülmesi konusunda ise yeterince destekleyici olmaz. Dökülme konusunda sıkıntılarınız varsa hizmetimizden yararlanabilir ve bu konuda nasıl bir adım atmanız gerektiği konusunda uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

C vitamini ten rengi açar mı?

C Vitamini Cilde Faydaları Nelerdir? – C vitamini ciltteki kırışık görünümünü azaltarak yaşlanmaya karşı bakım yapıyor. Ayrıca, ciltteki kolajen üretimini arttırarak cilt üzerindeki esnekliği geri kazandırıyor. C vitamini sivilce, akne, siyah nokta gibi problemlerin önüne geçerek pürüzsüz bir cilt yüzeyi kazandırıyor.

 • Böylece c vitamini ile deri altındaki hasarları ve dışarıdan gelecek hasarları engelleyebilirsiniz.
 • C vitamini serumu gözaltına etkileri ile de ön plana çıkıyor.
 • Gözaltı morluklarına karşı savaşan c vitamini, gözaltındaki ince kırışıklık ve gözaltı torbalarına da son derece faydalı bir üründür.
 • Cilde canlılık ve parlaklık katan c vitamini bunların yanı sıra çatlak görünümünü en aza indirgiyor.

C vitamini ciltteki kuruluğa karşı da iyi geliyor. Düzenli olarak kullanıldığı zaman cilde nem kazandırarak cilt yüzeyindeki tahriş görüntüsünü de engelliyor. Peki, C vitamini cilt lekelerine iyi gelir mi? C vitamini ciltteki güneşten kaynaklı lekeler ve sivilce, akne izlerinin bıraktığı lekelere karşı olumlu anlamda bire bir içeriğe sahip üründür.

Hangi vitamin saç rengini açar?

Saçını boyadın ve istediğinden çok daha koyu olduğunu fark ettin. Panik yapmak yerine rengi açmak için saçına C vitamini sürebilirsin! Bu yöntem tüm saç tipleri için güvenlidir ve saça zarar vermez. Saçına C vitamini tabletleri ve şampuan karışımı sürerek saç rengini tam istediğin renge çevirebilirsin.

 1. 1 En iyi sonuçlar için beyaz renkli C vitamini tabletlerini kullan. C vitamini tabletlerini yaşadığın yerdeki eczanelerden ya da İnternet’ten alabilirsin. Turuncu ya da kırmızı değil beyaz olanları seç çünkü böylece tabletleri kullandığında tabletlerin rengi saçına geçmez.
 2. 2 Kilitli bir naylon poşete 10-30 tablet koy. Saçın uzunsa 20-30 tablet kullanman gerekebilir. Saçın kısaysa 10-15 tablet yeterli olacaktır. Tabletleri içine koyduktan sonra poşetin iyice kilitlendiğinden emin ol.
 3. 3 Bir oklavayla tabletleri ez. Tabletlerin olduğu poşeti masa ya da tezgâh gibi düz bir yüzeye koy. Tabletleri ezmek için ince bir toz hâline gelinceye kadar oklavayı poşetin üstünde yuvarla.
  • Başka bir seçenek de tabletleri bir baharat öğütücüye koyup o şekilde ezmektir.

  Reklam

 1. 1 Ezilmiş tabletleri bir kâsenin içinde 3 ila 4 yemek kaşığı (45 ila 60 ml) şampuanla karıştır. Hiç boya içermeyen arındırıcı bir şampuan kullan. Saçların çok uzunsa ve daha fazla C vitamini tableti ezdiysen 5 ila 6 yemek kaşığı (75 ila 90 ml) şampuan kullanman gerekebilir. Bir kaşıkla ezilmiş tabletleri şampuanla karıştır, ta ki tutkal kıvamında yoğun bir macun elde edene dek.
 2. 2 Saçını suyla ıslatıp macunu sür. Saçını ıslatmak için ılık suyla dolu bir sprey şişesi kullan. Elini sürdüğünde saçın nemli olmalı ama sırılsıklam ıslak olmamalı. Macunu saçına temiz parmaklarla köklerden uçlara doğru masaj yaparak sür. Başının tamamını macunla kaplamaya dikkat et.
  • Saçların gür ya da uzunsa her tutamın kaplanmasını sağlamak için macunu bölümler hâlinde sürmen gerekebilir. Başlamadan önce saçını 4-8 bölüme ayır.
  • Saçlarının iyice kaplanması için macundan en az bir kat sür.
 3. 3 Saçına bir duş bonesi geçir ve en az 2 saat beklet. Bu, saçının C vitamini macununu emmesi için gereken zamanı verecektir.
  • İşlemi hızlandırmak için bir mizampli makinesinin altında oturabilirsin ya da saç kurutma makinesiyle saçına sıcak sıcak hava tutabilirsin.

  Reklam

 1. 1 Macunu suyla en az 5 dakika durula. Başını lavaboya uzat ya da duşta dur. Macunu tamamen durulamaya dikkat et çünkü bu, C vitamininin saçındaki rengi çıkarmasına yardım edecektir.
 2. 2 Saçın kurumaya ya da kabarmaya meyilliyse nemlendirici krem sür. Macunu duruladığında saçının kuruduğunu fark edersen biraz nemlendirmek için saçına nemlendirici krem sürebilirsin.
  • Saçların özellikle boyandığında kabarmaya meyilliyse bu, iyi bir koruyucu tedbir de olabilir.
 3. 3 Saçını kurut. Saçını kurutmak için genellikle bir saç kurutma makinesi kullanıyorsan boyanın macun sayesinde ne kadar açıldığını görmek için bununla kurut. Saçının kendi kendine kurumasını tercih ediyorsan birkaç saat ya da bütün gece açık bırak.
  • Saçını saç kurutma makinesiyle kurutursan ısı hasarını azaltmak için bir ısı koruyucu kullan.
 4. 4 Boyalı saçının daha açık renk gözükmesini istersen bu işlemi tekrarlayabilirsin. Saçını daha fazla açmak istersen C vitamini macununu tekrar sürebilirsin. Saç rengini açmak için macunu art arda 3-4 kez sürmek güvenlidir ama macun saçını kurutabilir ve saç derinin pul pul olmasına ya da kaşınmasına neden olabilir.
  • Macunu saçında bir defada 2 saatten fazla bırakmayı deneyebilirsin ama saç derin hassassa tahriş olabilir.
 5. 5 Bitti. Reklam

C vitamini saç boyasını akıtır mı?

C vitamini ile saç boyası silme nasıl yapılır?

Annekaz 31 Temmuz 2017 Yorum Yok

Saçlarınızı boyadınız ama pişman oldunuz ya da rengi çok koyu geldi saç boyanızı silmek istiyorsunuz nasıl yaparsınız? C vitamini ile saç boyası silme diye bir metod olduğunu biliyor musunuz? Saç boyamak tecrübe ister ama bu rağmen bazen istediğiniz renk olmayabilir saçlarınızı açmadan ya da açarak saçlarınızı herhangi bir renge boyayıp pişman olduysanız bunun dönüşü yok değil eczaneden alacağınız 6 -7 liralık C vitamini ile saçlarınızı boyamadan önceki haline çevirebilirsiniz.

Bunun için size gerekli malzemeler. C VİTAMİNİ İLE SAÇ BOYASI SİLME C vitamini toz ya da ampul şeklinde olur. Ben ampul kullandım fotoğrafta gördüğünüz saç için 2 ampul yeterli ama saçınız uzunsa bir adet daha kullanabilirsiniz. Göz kararı şampuan 1 bardak kadar mesela Sonrasında yıkamak için şampuan ve saç kremi mümkünse saç bakım yağı.

C vitamini ile saç boyası silme işlemine başlamadan önce bir kaç noktayı hatırlatmak isterim bu boya akıtma işlemi alttaki renk açık üstteki renk koyuysa çok daha etkili oluyor ama mesela kahve üzerine siyah boyadınız bunun için de etkili olur ama saçlarınızı açtırıp yine daha açık bir renge boyayınca mesela açık pembe ya da karamel ya da sarı tonlarına boyadığınızda rengi birazcık açılır ama silinmez.

 1. Bunları dikkate alın C vitamini hap ya da efervesan tablet halindeyse iyice eziyoruz toz haline getiriyoruz.1 bardak şampuan ile macun kıvamına getiriyoruz içinde top top kalmayacak kuru taranmış saça kuru yer kalmayacak şekilde iyice sürüyoruz.
 2. Afamıza bir bone takıp 1 saat kadar saçımızı bu şekilde bekletiyoruz.

Saçı kurutan bir maske olduğunu söylemeliyiz bunun için banyoda saçınızı yıkarken nemlendirme etkili bir şampuan ve saç kremi kullanmanızı öneririm nemli iken de bir saç bakım yağı saçınıza iyi gelecektir ben pantene yoğun bakım kullanıyorum. Saçlarınızı kurutun hepsi bu.

Saçlarınızın çok ince telli ve kırılgansa iki haftada bir saçlarınız kuvvetli ve kalın telli ise ertesi gün işlemi tekrar edip boyayı biraz daha akıtabilirsiniz. C vitamininin saçlarınızı beslediğini düşünmeyin saça zarar bile verebilir. dikkatli kullanmak lazım. Biz pembe saçın üzerindeki mavi boyayı akıtmak için kullandık ve başarılı olduk.1978 doğumlu, 3 çocuk annesi çalışan arada bulduğu kaçamak vakitlerde annekaz.com u yazan, yazarken büyük keyif alan bir deli hatunum.

Bana dan ulaşabilirsiniz : C vitamini ile saç boyası silme nasıl yapılır?

C vitamini beyazlatır mı?

C Vitamininin Cilde Faydası? – Az Bilinen 7 Etki – C Vitamininin Cildinize Faydaları Diğer bileşenlerin aksine, en çok övgüyü C vitamini hak ediyor. Çoğumuz sağlık açısından faydalarına az çok aşinayız. Fakat, bu antioksidan aynı zamanda cilt bakım rutinlerinin de vazgeçilmez bir parçası.

 1. C vitamini, yaygın özellikleri ve cildi yenileyebilmesi sayesinde, cilt temizleme ürünlerinden, serumlara, nemlendiricilere ve yüz maskelerine kadar her ürünün formülünde yerini almış durumda.
 2. C Vitamininin Sağlık ve Cilt Bakımına Yararları Sağlık dendiğinde, akla C vitamininin gelmemesi işten bile değil.

En güçlü antioksidanlardan biri” olan bu bileşen yalnızca güzelliğe değil, sağlığa da katkı sağlıyor. Önemli sağlık sorunlarına iyi gelmesinin yanı sıra, C vitamini cildiniz için de oldukça yararlı. Cilt bakımı nda, C vitamininin bilinen en iyi özelliği ise yaşlanma geciktirici olması.

 • Antioksidan yapısı ile yaşlanmanın sinir bozucu belirtileri ile başa çıkmanızı sağlıyor.
 • C vitamini kollajen üretimini uyarır ve üretilen kollajen cildin kalitesini ve dokusunu arttırır.
 • İlaveten, bu cilt harikası vitamin, tirozinaz isimli enzimin salgılanmasını önleyerek tirozinin melanine dönüşmesini engeller ve böylece cilt renginin değişmesinin (hiperpigmentasyon) önüne geçer Ancak tek süper gücü kolajen arttırması ve hiperpigmentasyonu önlemesi değil.

C vitamini, güneş ışığına fazla maruz kalmaktan oluşan hasarı da önlüyor. C vitamini serbest radikal kaynaklı hasarları önlemenin yanı sıra, cildi aydınlatır ve koyu renkli lekelerin solmasına yardımcı olur. Üstüne üstlük, cildin sıkılaşmasını sağlayarak, bu sayede ince çizgilerin önlenmesine katkıda bulunur.

 • C vitamininin en iyi yanı ise, (sayılamayacak kadar çok güzellik yararı dışında) bazı diğer abartılmış cilt bakım malzemelerinin aksine, önlemlerle dolu koca bir liste içermemesi.
 • C vitamini cilt bakımında kullanıldığında güvenli, hassas ve etkilidir.
 • Mutlaka Denemeniz Gereken C Vitamini Ürünleri C Vitamini, cildiniz için her bakımdan yararlı olabilir.

Ancak, her formül aynı etkiyi göstermeyebilir. Deriye nüfuz eden ve cildi nemlendiren ürünlerin verimliliği diğerlerine nazaran daha fazla. Eğer siz de etkili bir C vitamini ürünü arıyorsanız, sizler için önerdiğimiz ürünlere bir göz atın; 1. Serbest Radikalleri Engelleyin Bu C vitamini serumu, olmazsa olmaz cilt ürünlerinden biridir. Deneyin: Skinceuticals C E Ferulic Antioksidan Bakım 30ml 2. Nemlendirin Uzmanların görüşü C vitaminli formüllerin aşırı nemlendirici olması yönünde. Caudalie Vineactiv Üç Etkili Nemlendirici Bakım Kremi tam olarak bunun için geliştirilmiş bir ürün. Portakal, limon ve üzüm özü içeren bu eşsiz krem kirlilik partiküllerinin ciltte birikmesini sınırlarken, kırışıklık görünümünün azalmasına da yardımcı oluyor. Deneyin: Caudalie Vineactiv Üç Etkili Nemlendirici Bakım Kremi 40ml 3. Lekelerden Kurtulun Can sıkıcı lekelere karşı yoğun etkili C vitaminli Esthederm Intesive Vitamine C ile koyu lekeler ile mücadele ederken aynı zamanda cildinizi sıkılaştırın. Güçlü içeriği ile koyu lekelere ve kırışıklıklara karşı kanıtlanmış etki gösterir. Deneyin: Esthederm Intensive Vitamine C Sıkılık, Işıltı Kaybı, Leke Karşıtı Bakım Kremi 50ml 4. İnce Çizgileri ve Kırışıklıkları En Aza İndirin Yaşlanma belirtileri söz konusu olduğunda, gözlerimiz büyük bir endişe kaynağıdır. Neyse ki, ” La Roche-Posay Redermic C ” C vitamini içeren göz kremini kullanmak size yardımcı olabilir. Deneyin: La Roche Posay Redermic C Krem Normal ve Karma Cilt Anti Aging Bakım 40ml 5. Kolajen Üretiminizi Arttırın C vitamini her türlü cilt bakım ürününde bulunur, ancak en sık kullanım alanı serumlardır. Dermalogica Multivitamin Power Serum Mikrokapsüllemiş vitamin kompleksi hasarlı cildi onarır.

 1. Nemlendirici öncesinde cildin onarımını hızlandırmaya, yaşlanma belirtilerini azaltmaya ve cildi yenilemeye yardımcı olmak için idealdir.
 2. Mikrokapsüllemiş vitaminler A, C ve E hasarlı cilt tarafından daha iyi emilerek ince çizgilerin ve hiperpigmentasyon (yaşlılık lekeleri) lekelerinin azaltılmasını sağlarken, kollajen sentezini uyararak güneş ışınları ile oluşan yaşlanma belirtilerini azalmaya yardımcı olur.

Cildi onarmaya yardımcı peptitler ile elastikiyeti arttırmaya yardımcı olurken, cilt yaşlanmasına neden olan biyokimyasal tetikleyicileri de önler. Deneyin: Dermalogica Multivitamin Power Serum Mikrokapsüllenmiş Vitaminler İçeren Serum 22ml 6. UV Işınlarından Korunun C vitamini güneşin zararlarına karşı koruma sağlayabilir, ancak tek savunma hattınız bu olmamalı. İşte tam burada Murad C Vitaminli Leke Karşıtı Gündüz Nemlendiricisi SPF 30/PA+++ antioksidan içerikli güneş kremi devreye giriyor. Deneyin: Murad Essential C Day Moisture C Vitaminli Gündüz Nemlendiricisi SPF 30 50ml 7. Yorgunlukla Savaşın Yorgunluk belirtilerine karşı bakım için Lierac Mésolift serisi eşsiz ve vazgeçilmezdir. Cilt yorgunluğunu giderici Lierac Mesolift krem ‘in turunçgil alfa hidroksi asitler tarafından zenginleştirilmiş formülü cildin parlaklığını arttırmaya yardımcı olur. Deneyin: Lierac Mesolift Cansız Ciltlere Yönelik Vitamin Yönünden Zengin Krem 50ml