Doğum Sonrası Saç Dökülmesi Ne Kadar Sürer?

Doğum Sonrası Saç Dökülmesi Ne Kadar Sürer
Ekstra bir tedaviye ihtiyaç duyulmayan doğum sonrası saç dökülmeleri genellikle doğumun ilk ayı ile ortaya çıkar. İlk iki ayda oldukça fazla bir dökülme söz konusu olabilir. Bazı kadınlarda saç dökülmesi şikayeti 3. ayda ortadan kalkar. Bazı kadınlarda ise saçlardaki seyrelme 6 ay kadar devam eder.

Emzirme döneminde saç dökülmesi olur mu?

Emziren kadınlarda saç dökülmesi sorunu sıklıkla görülen bir problemdir. Bu durum bir çok kadını endişelendirebilir. Ancak çoğu zaman bu durum oldukça doğal bir süreçtir. Hamilelik döneminde hormon seviyelerinin yüksek olması nedeniyle saçlarınız öncekine göre daha parlak ve yumuşak olabilir.

Ancak emzirme döneminde hormonlardaki seviyelerin değişmesi ile bu durum değişebilir. Bir çok kadının yaşadığı bu değişim çoğunlukla normaldir. Kadınlar hamilelik döneminden itibaren başlayan süreçte hormonal olarak yoğun bir değişim içerisine girer. Duygusal olarak gözlemlenen değişimlerin yanında fiziksel değişimler de dikkat çekmektedir.

Emziren annede saç dökülmesi bu değişimlerden bir tanesidir. Emzirme döneminin başlamasından hemen sonra annelerin saçları dökülebilir. Bu durum oldukça normaldir. Emzirme döneminde saç dökülmesi bir süre sonra normale dönecektir.