En Fazla Ne Kadar Saç Ekilebilir?

En Fazla Ne Kadar Saç Ekilebilir
Saç Ekiminde Kaç Greft Olmalıdır? Greft, saç kökleri ile birlikte az miktarda deri parçasının da bulunduğu alanın adıdır. Bir greftte yaklaşık olarak 2-3 adet saç teli vardır. Örnek vermek gerekirse 2000 greft, 4000-6000 saç kökü anlamına gelir. Saç ekiminden önce greft hesaplaması doktorlar tarafından yapılarak kişinin kaç grefte ihtiyacı olduğu belirlenir.

 • Daha sonra başın arkasında, iki kulak arasında bulunan donör bölgeden bu miktarı karşılayacak greft alımı yapılır ve kel bölgelere transferi gerçekleştirilir.
 • Doğal bir görünüme sahip olmanız için santimetrekare başına ekilmesi gereken greft belli bir rakamın altına inmemelidir.
 • Santimetrekare başına 25 ila 30 greft ideal ve ekim yapan doktor ve ekip tarafından ideal verimlilik alınabilecek rakamlardır.

Diğer yandan bu sıklığın gerçekleşmesi veya altında kalması; yoğunluk beklentiniz, olmasını hedeflediğiniz görünüm, donör bölgenizin verimliliğine bağlıdır. Normal bir saçlı deride santimetrekarede 180-200 adet arası saç kökü bulunur. Saç ekiminde amaç bu sayıyı yakalamaktır.

 • Eğer saçsız alan büyükse bu sayının %30-40 eksiği ekilebilir.
 • Çünkü kellik dökülen bölgedeki saç hacminin yaklaşık %50’si kaybedildiğinde ortaya çıkmaktadır.
 • Ayıp %50 den daha fazla olduğunda kellik artık net görünmektedir.
 • Bu hesaplamalarda sayıların net olmamasının sebebi saç kıllarının yapısının kişiden kişiye farklı olmasıdır.

Saç yapısına göre alttaki derinin görünürlüğü artar veya azalır. Yine aynı şekilde kişinin saç teli ve baş derisi yapısı greft alımında ve hesaplamasında belirleyici bir etkendir. Örneğin, ihtiyacınız olan greft miktarına 4000 greft dendiyse, buradan size yaklaşık olarak 9000-12000 saç kökü ekileceğini anlamanız gerekir.

 1. Greft hesaplama uzman doktorların kontrolü altında ön görüşme muayenesinde belirlenir.
 2. Muayene esnasında saç grefti hesaplama araçları ile kesin bir sayı verilebilmektedir.
 3. Her saç ekimi seansında sınırsız saç kökleriniz olsa dahi sınırsız greft ekilemez.
 4. Her seansta maksimum 6000 greft yani ( 12.000-18.000 saç teli ) ekilebilir.

İdeal olan 5000 grefti geçmemektir. Çünkü fazlasında nekroz riski vardır. : Saç Ekiminde Kaç Greft Olmalıdır?

2000 greft kaç saç eder?

Ortalama bir greft genellikle 2 veya 3 saç teli içerir.2000 greft yaklaşık 5000 ila 6500 saç kökü içerir.

Ortalama kaç kök saç ekilir?

Saç ekiminde toplam kaç saç kökü ekilebilir? Saç kökleri sayı ve yapıları, insan yapı ve özelliklere göre değişir. Genellikle kafamızda yaklaşık 100-120 bin adet saç folikülü bulunur ve kellik yaşayan bir erkekte, ensede alınabilecek olan kıl kökü sayısı yaklaşık olarak 30 bin civarındadır.

 1. Yani bir saç ekiminde alınabilecek sağlıklı greft sayısı yaklaşık olarak 4000 adet kadardır.
 2. Her greftin ortalanma 1-3 adet kıl kökü içerdiğini varsayarsak, toplamda 8-10 bin saç kılı ekmiş oluruz.
 3. Ortalama operasyon süresi 6-7 saattir.
 4. Operasyona başlarken, greftleri FUE tekniği ile tek tek alabilmek için saçlar 1 numara tıraşlanarak kısaltılır.

Saç kökü verici alanı uyuşturmak için yapılacak olan iğneler son derece ince olup, bir soğutma işlemi sonrasında uygulanır. Operasyon öncesi yaklaşık 10 dakika süren bu lokal anestezi sırasında, kişiden kişiye değişen ağrı eşiği/seviyeleri olmakla birlikte, genellikle hafif ve geçici bir yanmanız olur.

1 greft kaç TL?

Saç ekim 2021 fiyatları neler, saç ekimi teknikleri ve fiyatları İlandır 2021 saç ekim fiyatları 5 bin TL ile 12 bin TL arasında değişir. Bu fiyatlar hangi saç ekim tekniğinden yararlanıldığına ve saç ekimi yaptırılan merkezin başarı oranına göre değişmektedir.2021 senesinde Robotik, FUE, DHI Kalem, Mega, FUE, Safir Perkütan, FUT saç ekimi tekniklerinden yararlanılabilir.

 • Bu tekniklerin her biri için fiyat değerleri değişim gösterir.
 • Tekniklerin bir kısmı yeni nesil ve teknolojik, diğer bir kısmı ise teknolojik olanların yanında daha eskide kalan uygulamalardır.
 • Saç ekimi teknikleri ve fiyatları birbirlerinden farklı detaylara sahiplerdir.
 • Tüm fiyatları ve greft başına ekim fiyatlarını alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Robotik Saç Ekimi Nedir? Robotik saç ekimi, kişiye özel saç ekim yöntemleri arasında yer alır. Robotik saç ekim cerrahisinde kişinin 3 boyutlu saç ekim modeli çizilir. Modelin oluşturulması için kişinin 5 farklı açıdan fotoğrafı çekilip, bu fotoğraflar bilgisayara aktarılır.

 1. Ardından kişinin saçları arasındaki boşluklar, alın çizgi hattı, saç ekimi yapılacak yerler bilgisayar üzerinden ve kişinin üzerinden aynı anda belirlenir.
 2. Modelin dijital alanda görüntülenmesi sağlanır.
 3. Bu yolla kişi saç ekim operasyonu ardından nasıl bir görünüme kavuşacağını önceden görebilir.
 4. Robotik saç ekiminde 1 gün içinde tüm saç köklerini toplayarak ekim işlemine geçiş yapılması mümkündür.

Hızlı iyileşmenin önde olduğu robotik saç ekiminde komplikasyonlar en az seviyededir. Robotik Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadardır? Robotik saç ekimi fiyatları 6 bin TL ile 10 bin TL arasında değişmektedir. Robotik saç ekimi yapılan merkezin lokasyonuna, başarısına, operasyon yapan uzmanın deneyimine, merkezin daha önceki operasyonlara ilişkin başarılı işlem sonucu oranına göre fiyatlar belirlenir.

 • Aynı zamanda kişinin saç açıklığının hangi ölçüde olduğu ve ekilecek greft sayısı da fiyatı belirler.
 • DHI Kalem Tekniği Saç Ekimi Nedir? DHI kalem tekniği saç ekimi, tıraşsız saç ekim tekniği olarak bilinen ve kalemle saç ekim hatlarının çizimi ardından yapılan saç ekim yöntemidir.
 • DHI kalem tekniği saç ekimine yönelik tüm nitelikler şunlardır:,

DHI kalem tekniğinde kulak arkasına en yakın alandan veya enseden saç kökleri toplanır. Bu teknikte saç açıklığı olan bölümlere ise saç ekim ekibi tarafından mikro kanallar açılır. DHI Kalen tekniğinde toplanan kıl kökleri implanter yardımıyla kanal açılmadan saç açıklığı bulunan bölgelere ekilir.

Direkt ekim aşamasına geçiş yapılan, sağlıklı bir tekniktir. DHI saç ekimi donör alanın traş edilmesini gerektirmez. Bu kapsamda ense bölümünde saç uzunluğu korunur. DHI teknikte ekimi yapılacak saç köklerinin toplanması ardından, saç ekimi tarafından saç açıklığı alanlarına kanal açılması için beklenmek zorunda kalınmaz.

Bekleme be uygulama süresi azalır. Oldukça başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilir. DHI Kalem Tekniği Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? DHI saç ekim fiyatları 6 bin TL ile 12 bin TL arasındadır. Bu fiyat aralığı her bir saç ekim merkezinde başarıya bağlı olarak farklı fiyat değerlerinin sunulması sonunda ortaya çıkar.

Kişinin saç açıklığı düzeyinin ne derecede ileri olduğu ve sık görünüm için kaç greft ekiminin gerektiği fiyatları belirleyen faktörlerdir. Diğer yandan saç ekimini yapan merkezin başarısı, lokasyonu, operasyonu yapacak uzmanın başarısı ve deneyimi fiyatları etkiler. Mega Saç Ekimi Nedir? Mega saç ekimi, tek seferde maksimum sayıda saç ekimi yapılabilen saç ekim tekniğidir.

Tek bir seans içinde saç teli alım sayısı ve greft sayısı yükseltilerek, başarılı operasyon sonuçları alınır. Kellik oranı yüksek olan ve en çok greft ekimine ihtiyaç duyan kişiler için uygulanması idealdir.10 ile 15 saatlik bir işlem gerektirir. Bu yüzden uygun zamana sahip olunduğunda yaptırılmalıdır.

 1. Saç dökülmesini önleyen bu teknikte en yüksek sayıda saç ekimi yapılır.
 2. Mega Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? Mega saç ekim fiyatları, 5 bin TL ile 8 bin TL arasındadır.
 3. Bu fiyat aralığı Mega Saç Ekimi kapsamında kaç greftlik ekim işlemi yapılacağına bağlı olarak değişir.
 4. Mega saç ekiminde 1 seansta 6.000 greft çıkarılabilir.
You might be interested:  Kökü Sende Saç Bağışı Nasıl Yapılır?

Her bir greft’te ise 1 ile 3 arası saç bulunur. Maksimum 6.000 greft üzerinden saç ekimine elverişli olan bireyler bu saç ekim operasyonundan 8 bin TL’ye yararlanabilirler. Fiyat değerleri saç ekim merkezine, uzmanın deneyimine, kişinin saç açıklığının oranına bağlı olarak değişir.

 • Fue Saç Ekimi Nedir? FUE saç ekimi hakkında tüm bilgileri şu şekildedir:,
 • Ense bölgesinden veya sakal, göğüs gibi alanlardan kök alımıyla yapılan saç ekimi FEU yöntemdir.
 • Doğal bir görünüm için saç ekiminde saç yoğunluğunun hangi noktada daha yoğun hangi noktada ideal seviyede olacağını belirleme aşamasında en büyük avantajı sunan saç ekim tekniğidir.

Saç ekimi ardından ilk ayda ekilen saçların döküldüğü ve ardından daha sağlıklı ve güçlü saçların çıkış yaptığı yöntem FUE tekniktir. FUE saç ekiminde 5 ay içinde sağlıklı ve orta uzunluktaki saçlara sahip olunur. FUE Saç Ekim Fiyatları Ne Kadar? FUE saç ekim fiyatları, 5 bin TL ile 10 bin TL arasında değişir.

 • Fiyat saç ekimi yapılan merkezin başarınsa, lokasyonuna, saç ekimi yapan cerrahın deneyimine ve kişinin saç açıklığı düzeyine bağlı olarak belirlenir.
 • FUE saç ekimini en avantajlı fiyat değerleri üzerinden 5 bin TL minimum ücretle yatırmak mümkündür.
 • Safir Perkütan Saç Ekim Tekniği Nedir? Safir perkütan saç ekimi, enseden toplanan saç köklerinin orjinal safirden üretilmiş olan ve dokuya gelen hasarı an aza indiren iğneli özel cihazlarla ekilmesidir.

İki boyutlu yarıklar yerine 3 boyutlu oyuklar içine saç ekimi yapılır. Saç kökleri ile aynı çapta olan kanallar, gerçek safir iğneli cihazla açılır. Bu işlem dokuya verilen zararı minimuma indirirken saçların kişinin doğal saç yönüne en uygun şekilde yerleştirilebilmesini sağlar.

Tek bir seans içinde 6 bin greft ekimi gerçekleştirilebilen Safir perkütan saç ekimi, 3. aydan itibaren sağlıklı saçların çıkmasına imkan sunar. Safir Perkütan Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? Safir perkütan saç ekimi fiyatları, 6 bin TL ile 10 bin TL arasındadır. Fiyat değişi safir perküten ekimin kaç greft üzerinden yapılacağına bağlı olarak değişir.

Diğer yandan saç ekim merkezinin sunduğu fiyat listesi, lokasyonu, işlem yapan cerrahın deneyimi ücreti belirleyen diğer faktörlerdir. FUT Saç Ekimi Nedir? FUT saç ekimi, lokal anesteziyle donör bölgenin uyuşturulması ardından köklerin alındığı ve acısız şekilde saç ekiminin yapıldığı yöntemdir.

FUE teknikte donör alandan 2 ile 15 cm arasında boyutu değişen bir dikdörtgen doku parçası alınır. Bu yüzden FUE yöntem FUT’dan daha fazla tercih edilir ve daha teknolojiktir. FUT saç ekimi ardından ertesi gün saç ekim alanına pansuman yapılamalıdır. En geç 15 gün ardından kabuklanmalar sona erer ve ekim yapılan alanlardaki dikişler uzman tarafından alınır.

Dikişlerin varlığı sebebi ile yine FUE yöntemden yararlanılması tercih edilir. FUE saç ekiminde dikiş izleri kalmaz. FUT Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? FUT saç ektirme fiyatları 4 bin TL ile 5 bin TL arasında değişir. FUE yöntem gibi avantajları bulunmayan FUT saç ekiminde fiyatlar daha ekonomiktir.

 • Fiyat değerleri işlemin yapıldığı saç ekim merkezinin lokasyonuna, cerrahın deneyimine, kişinin saç açıklığı düzeyine bağlı olarak değişim gösterir.
 • Saç Ekiminde Greft Fiyatları Ne Kadar? Saç ekiminde greft fiyatları şu şekildedir:,500 greft saç ekimi ortalama 1 TL’dir.
 • 1.000 greft saç ekimi ortalama 2 bin TL’dir.

,2 bin greft saç ekimi ortama 4 bin TL’dir.,4 bin greft saç ekimi yaklaşık 7 bin TL’dir.,5 bin greft saç ekimi ortalama 7.500 Tl’dir.,6 bin greft saç ekimi ortalama 10 bin TL’dir.,7 bin greft saç ekimi ise yaklaşık 12 bin TL’dir.

 • Bu greft ücretleri baz alınarak saç ekimlerine ilişkin ortalama fiyatlarda hesaplanabilir.
 • Şehirlere Göre Değişen Saç Ekmi Greft Fiyatları
 • Şehirlere göre değişen greft başı saç ekim fiyatları şöyledir:

, İstanbul’da 1 greft saç ekim fiyatı, 2 TL ile 6 TL arasında değişir.

 1. .1 greft saç ekim fiyatı Ankara’da 2 TL ve 5 TL arasında,
 2. . Konya’da 2 TL ile 3,50 TL arasında,
 3. . Diyarbakır’da 1 TL ile 2,50 TL arasında,
 4. . Trabzon’da 1 TL ile 3 TL arasında,
 5. . Antalya’da 1,50 TL ile 4,50 TL arasında,
 6. . Gaziantep’te 2 TL ile 3 TL arasında,
 7. . Adana’da 1,50 lira ile 3,50 lira arasında,
 8. . Bursa’da 2 lira ile 4 lira,

, İzmir’de 2 lira ile 4,50 lira arasında değişir. İllere göre saç ekimi merkezleri ve fiyatları ele alındığı greft başına ekim fiyatları değişik tutarlara sahiptir.1 Greft için verilen bu saç ekimi fiyatları üzerinden toplam bir fiyata ulaşmak için hesaplama yapılabilir. : Saç ekim 2021 fiyatları neler, saç ekimi teknikleri ve fiyatları

4500 greft yeterli mi?

Saç ekimi için kaç grefte ihityacım var? – Kaç kök saça ihtiyacınızın olduğu greft sayısı ile ölçülür ve ihtiyacınız olan grefte sayısı, saç dökülme şeklinizle doğrudan ilişkilidir. Gelin her Norwood aşamasının önemli özelliklerine ve doğal ve yoğun bir görünüm elde etmek için ne kadar greft gerektiğine bir göz atalım. Norwood aşama 1, kontrol aşamasıdır. Bu aşamada erkek tipi kellik belirtisi görülmez ve saç çizgisinin orijinal şekli korunur. Norwood 1 çözüm: Hasta saç dökülmesinden endişe ediyorsa topikal veya oral ilaçlar alınabilir; alternatif olarak yoğunluğu korumak için PRP saç tedavisi yapılabilir. Saç dökülmesi yoksa çizgisini yeniden şekillendirmek için 0 ila 1000 greft ekilebilir. Norwood 2 aşamasında, erkek tipi kelliğin ilk belirtileri görünür hale gelir ve saç çizgisi çok az geri çekilmeye başlar. Norwood 2 çözüm: Saç dökülmesi durmuşsa, istenilen saç çizgisine ulaşmak için 1000 ila 1500 saç grefti ekilebilir. Değilse, topikal/oral ilaçlar veya sık PRP saç tedavisi seansları kullanılarak yoğunluk korunabilir. Norwood 3, genellikle erkeklerin saçlarının görünümü hakkında endişelenmeye başladıkları zamandır. Genetiğe bağlı olarak saç çizgisi V, M veya U şeklini almaya başlayabilir. Norwood 3 çözümü: Hasta, saç çizgisini korumak için ilaçlar yeterli olamayacağından bu aşamada saç ekimi operasyonunu düşünmeye başlayabilir. Norwood 3 – Verteks aşamasında, saç ön hat çizgisi aşama 3 ile aynı görünür; bununla birlikte, tepe veya taç olarak da bilinen başın üst kısmında önemli miktarda saç dökülmesi gözlenir. Norwood 3 – Verteks çözümü: Bu tip saç dökülmesinde ön hat çizgisi için 1500 – 2000 saç grefti ve taç bölgesi için 500 – 1000 saç grefti yeterli olabilir. Norwood 4 aşamasında, tepe ve saç çizgisindeki saç dökülmesi, iki bölge arasında küçük bir saç bandı bırakarak ilerler. Başın üst kısmında belirgin bir saç dökülmesi gözlenmezse, saç çizgisi daha derin bir U şekli alabilir. Norwood 4 çözümü: Bu aşama, tam kapanma için minimum 3000 greft gerektirir. Norwood 5. aşamasında daha hızlı ve şiddetli bir saç dökülmesi gözlenir. Bölgeler arasındaki bant incelir ve mevcut saçlar seyrekleşir. Bölgesel yoğunluk oluşumu yoksa saç çizgisi daha da geriye çekilir. Norwood 5 çözümü: Bu aşama, güçlü bir cephe hattı için minimum 3500 greft ve tam kapanma için 4000 greft gerektirir. Norwood 6 seviyesinde tepe ve ön alan arasındaki saç bandı kaybolur veya fark edilmesi zorlaşır. Başın üst kısmında geniş bir kalın alan gözlemlenebilir. Norwood 6 çözümü: Bu aşamada operasyon geçekleştirmek içim sağlıklı ve güçlü bir donör alan gereklidir. Erkek tipi kelliğin son ve en şiddetli aşaması Norwood 7. aşamadır. Üst kısım tamamen kelken sadece yanlarda seyrek ve zayıf saçlar kalır. Norwood 7 çözüm: Tam kapanma için minimum 7000 greft gerekir ancak 6000 greftten fazla saç ekimi operasyonu yapılması önerilmez.

You might be interested:  Evde Saç Nasıl Boyanır Resimli Anlatım?

Tamamen kel birine saç ekilir mi?

Saç ekimi için saçların tamamen dökülmesi beklenmeli mi? – Saç ekimi için tamamen kel olmanıza kesinlikle gerek yoktur. Dolayısıyla dökülme ile birlikte seyrekleşme söz konusu ise mutlaka doktorunuza başvurun ve dökülme ve ekim konularında gerekli bilgiyi alın.

 1. Saç ekimi, herhangi bir nedenle bölgesel ya da tamamen kellik yaşayan kişilerin başvurduğu yöntemlerden birisidir.
 2. Özellikle tıp ve teknolojinin gelişimi ile birlikte birçok kişi tarafından kullanılan saç ekim teknikleri, yıllar içerisinde birden fazla yöntem ile gelişmeye başlamıştır.
 3. Işiler her dökülme ile ekim merkezlerine gelmektedirler.

Ancak uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre, saçlar günde belirli miktarlarda dökülmekte ve bu durum sağlıklı olarak görülmektedir. Ancak dökülen saçın yerine yenisi gelmiyorsa bu durum saç ekimi gerektirebilmektedir. Saç ekimi, uygulanan birden fazla tekniği ile farklı tiplerde hastaların bu konuda rahat etmesini sağlamaktadır.

 1. Genel olarak erkeklerin kellik sorunu yaşaması dolayısıyla en fazla bu taraftan talep gelmektedir.
 2. Bunun yanı sıra az da olsa kadınların da saç sorunu yaşadıkları görülmektedir.
 3. Bu nedenle hem estetik hem de psikolojik olarak daha rahat hissetmek isteyen kişiler saç ekimi merkezlerinde gerekli işlemleri yaptırırlar.

Saç dökülmesi nedenleri arasında ise, genellikle genetik faktörler yatmaktadır. Ailede daha önce saç dökülmesi sorunu yaşayan büyükler varsa genellikle bu durum diğer üyelere de gen yoluyla aktarılmaktadır. Buna ek olarak psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıklar da saç dökülmesine yol açmaktadır.

Bir saç kökünden kaç tel çıkar?

Greftte Kaç Saç Teli Bulunur? – Normal bir insanda bulunan greftte ortalama 3 saç teli bulunuyor. Minimum olarak 1 olduğunu söyleyebiliriz. Zaten saç ekiminde kaliteli donör bölgesinde, saç kökü üzerinde 4-5 saç teli dahi olabilir. Genel olarak ele aldığımızda ise saç kökü yetersiz ise eğer o kısım alınmayabilir.

 1. Bunlar tıbbi durumlar olup, biz genel olarak bilgi vereceğiz.
 2. Ortalama da saç dokunuzda eğer 3 kıl kökü varsa eğer, 3000 greft alınması durumunda, bu 9 bin saç telinin yeni yerine nakil edildiğini gösterir.
 3. Elbetteki tüm bunlar hem saç ekilecek bölgelere göre, hem donör bölgenin durumuna göre ve hem de hem de saç köklerinin durumuna göre değişiklik gösterecektir.

Bunların incelenmesi, analiz edilmesi ve kaç saç dokusunun nakil edileceği ise doktorun vereceği karardır. Uzman doktorun verdiği karar, operasyon sırasında değişebilir. Çünkü size verilen sadece ön bilgi olup, operasyon sırasında işler değişebilir. En Fazla Ne Kadar Saç Ekilebilir

5000 greft yeterli mi?

Saç Ekiminde Kaç Greft Olmalıdır? Greft, saç kökleri ile birlikte az miktarda deri parçasının da bulunduğu alanın adıdır. Bir greftte yaklaşık olarak 2-3 adet saç teli vardır. Örnek vermek gerekirse 2000 greft, 4000-6000 saç kökü anlamına gelir. Saç ekiminden önce greft hesaplaması doktorlar tarafından yapılarak kişinin kaç grefte ihtiyacı olduğu belirlenir.

 1. Daha sonra başın arkasında, iki kulak arasında bulunan donör bölgeden bu miktarı karşılayacak greft alımı yapılır ve kel bölgelere transferi gerçekleştirilir.
 2. Doğal bir görünüme sahip olmanız için santimetrekare başına ekilmesi gereken greft belli bir rakamın altına inmemelidir.
 3. Santimetrekare başına 25 ila 30 greft ideal ve ekim yapan doktor ve ekip tarafından ideal verimlilik alınabilecek rakamlardır.

Diğer yandan bu sıklığın gerçekleşmesi veya altında kalması; yoğunluk beklentiniz, olmasını hedeflediğiniz görünüm, donör bölgenizin verimliliğine bağlıdır. Normal bir saçlı deride santimetrekarede 180-200 adet arası saç kökü bulunur. Saç ekiminde amaç bu sayıyı yakalamaktır.

Eğer saçsız alan büyükse bu sayının %30-40 eksiği ekilebilir. Çünkü kellik dökülen bölgedeki saç hacminin yaklaşık %50’si kaybedildiğinde ortaya çıkmaktadır. Kayıp %50 den daha fazla olduğunda kellik artık net görünmektedir. Bu hesaplamalarda sayıların net olmamasının sebebi saç kıllarının yapısının kişiden kişiye farklı olmasıdır.

1 kişiye en fazla kaç greft saç ekilebilmektedir ?

Saç yapısına göre alttaki derinin görünürlüğü artar veya azalır. Yine aynı şekilde kişinin saç teli ve baş derisi yapısı greft alımında ve hesaplamasında belirleyici bir etkendir. Örneğin, ihtiyacınız olan greft miktarına 4000 greft dendiyse, buradan size yaklaşık olarak 9000-12000 saç kökü ekileceğini anlamanız gerekir.

Greft hesaplama uzman doktorların kontrolü altında ön görüşme muayenesinde belirlenir. Muayene esnasında saç grefti hesaplama araçları ile kesin bir sayı verilebilmektedir. Her saç ekimi seansında sınırsız saç kökleriniz olsa dahi sınırsız greft ekilemez. Her seansta maksimum 6000 greft yani ( 12.000-18.000 saç teli ) ekilebilir.

İdeal olan 5000 grefti geçmemektir. Çünkü fazlasında nekroz riski vardır. : Saç Ekiminde Kaç Greft Olmalıdır?

5000 greft saç ekimi kaç saat sürer?

5000 greft saç ekimi operasyonu kaç saat sürer? – Saç ekimi operasyonunun uzunluğu hastalar için en önemli faktörlerden biridir. Karmaşık bir süreç olduğu için 5000 greft saç ekimi operasyonu standart saç ekimi operasyonlarına göre daha uzun sürer ve ortalama 7-9 saatte tamamlanabilir. Ücretsiz saç analizi ve operasyon planlaması için bize ulaşın

Saç ekiminin zararı var mı?

Saç Ekimi Yaptırmak Zararlı Mı? – Saç ekimi işleminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Operasyon yapılırken, belli bir donör bölgeden alınan ve greft adı verilen saç kökleri bir başka alana aktarılır. Bu aktarım sırasında modern yöntemler kullanılır ve kişinin herhangi bir komplikasyonla karşılaşmayacağından emin olunur.

You might be interested:  Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne Işe Yarar?

5000 greft kac tane saç?

1 greft kaç saç teli eder? – Tek bir saç greftindeki saç kökü sayısı saç ekimi işleminde önemli bir faktördür. Bir greftteki saç sayısı sabit değildir, ancak bir saç greftinin genellikle 2 saç teli içerdiği söylenebilir. Tüm saç greftlerinin benzersiz olduğu göz önüne alındığında, 1 greft 1 ila 6 arasında saç teli içerebilir ve kişinin genetiğine bağlı olarak bir greft ortalama 1,8 ila 2,2 saç teli eder, 3000 greft kişinin saç tipine bağlı olarak 5400 – 6600 arası saç teli eder. Şakaklardaki saç dökülmesi için 3000 greft saç ekimi uygun olabilir.3500 greft kişinin saç tipine bağlı olarak 6300 – 7700 arası saç teli eder. Şakaklardaki ve tepedeki orta seviye saç dökülmesi için 3500 greft saç ekimi uygun olabilir.4000 greft kişinin saç tipine bağlı olarak 7200 – 8800 arası saç teli eder.

Şakaklardaki ve tepedeki orta seviye saç dökülmesi için 4000 greft saç ekimi uygun olabilir.4500 greft kişinin saç tipine bağlı olarak 8100 – 9900 arası saç teli eder. Şakaklardaki ve tepedeki saç dökülmesi için 4500 greft saç ekimi uygun olabilir.5000 greft kişinin saç tipine bağlı olarak 9000 – 1100 arası saç teli eder.

Şakaklardaki ve tepedeki ilerlemiş seviye saç dökülmesi için 5000 greft saç ekimi uygun olabilir.

Saç ekiminde enseden alınan saçlar tekrar çıkar mı?

Hayır, uzamaz fakat kökler saç derisinin diğer bölgelerinde göre oldukça sık kök yapısına sahip olan ense bölgesindeki donör bölgeden alındığı için saçların seyrelmesi göze batmayacaktır. Alınan kökler aralıklı alındığından boşluklarda olmayacaktır.

5000 greft yeterli mi?

Saç Ekiminde Kaç Greft Olmalıdır? Greft, saç kökleri ile birlikte az miktarda deri parçasının da bulunduğu alanın adıdır. Bir greftte yaklaşık olarak 2-3 adet saç teli vardır. Örnek vermek gerekirse 2000 greft, 4000-6000 saç kökü anlamına gelir. Saç ekiminden önce greft hesaplaması doktorlar tarafından yapılarak kişinin kaç grefte ihtiyacı olduğu belirlenir.

 1. Daha sonra başın arkasında, iki kulak arasında bulunan donör bölgeden bu miktarı karşılayacak greft alımı yapılır ve kel bölgelere transferi gerçekleştirilir.
 2. Doğal bir görünüme sahip olmanız için santimetrekare başına ekilmesi gereken greft belli bir rakamın altına inmemelidir.
 3. Santimetrekare başına 25 ila 30 greft ideal ve ekim yapan doktor ve ekip tarafından ideal verimlilik alınabilecek rakamlardır.

Diğer yandan bu sıklığın gerçekleşmesi veya altında kalması; yoğunluk beklentiniz, olmasını hedeflediğiniz görünüm, donör bölgenizin verimliliğine bağlıdır. Normal bir saçlı deride santimetrekarede 180-200 adet arası saç kökü bulunur. Saç ekiminde amaç bu sayıyı yakalamaktır.

Eğer saçsız alan büyükse bu sayının %30-40 eksiği ekilebilir. Çünkü kellik dökülen bölgedeki saç hacminin yaklaşık %50’si kaybedildiğinde ortaya çıkmaktadır. Kayıp %50 den daha fazla olduğunda kellik artık net görünmektedir. Bu hesaplamalarda sayıların net olmamasının sebebi saç kıllarının yapısının kişiden kişiye farklı olmasıdır.

Saç yapısına göre alttaki derinin görünürlüğü artar veya azalır. Yine aynı şekilde kişinin saç teli ve baş derisi yapısı greft alımında ve hesaplamasında belirleyici bir etkendir. Örneğin, ihtiyacınız olan greft miktarına 4000 greft dendiyse, buradan size yaklaşık olarak 9000-12000 saç kökü ekileceğini anlamanız gerekir.

Greft hesaplama uzman doktorların kontrolü altında ön görüşme muayenesinde belirlenir. Muayene esnasında saç grefti hesaplama araçları ile kesin bir sayı verilebilmektedir. Her saç ekimi seansında sınırsız saç kökleriniz olsa dahi sınırsız greft ekilemez. Her seansta maksimum 6000 greft yani ( 12.000-18.000 saç teli ) ekilebilir.

İdeal olan 5000 grefti geçmemektir. Çünkü fazlasında nekroz riski vardır. : Saç Ekiminde Kaç Greft Olmalıdır?

4500 greft yeterli mi?

Saç ekimi için kaç grefte ihityacım var? – Kaç kök saça ihtiyacınızın olduğu greft sayısı ile ölçülür ve ihtiyacınız olan grefte sayısı, saç dökülme şeklinizle doğrudan ilişkilidir. Gelin her Norwood aşamasının önemli özelliklerine ve doğal ve yoğun bir görünüm elde etmek için ne kadar greft gerektiğine bir göz atalım. Norwood aşama 1, kontrol aşamasıdır. Bu aşamada erkek tipi kellik belirtisi görülmez ve saç çizgisinin orijinal şekli korunur. Norwood 1 çözüm: Hasta saç dökülmesinden endişe ediyorsa topikal veya oral ilaçlar alınabilir; alternatif olarak yoğunluğu korumak için PRP saç tedavisi yapılabilir. Saç dökülmesi yoksa çizgisini yeniden şekillendirmek için 0 ila 1000 greft ekilebilir. Norwood 2 aşamasında, erkek tipi kelliğin ilk belirtileri görünür hale gelir ve saç çizgisi çok az geri çekilmeye başlar. Norwood 2 çözüm: Saç dökülmesi durmuşsa, istenilen saç çizgisine ulaşmak için 1000 ila 1500 saç grefti ekilebilir. Değilse, topikal/oral ilaçlar veya sık PRP saç tedavisi seansları kullanılarak yoğunluk korunabilir. Norwood 3, genellikle erkeklerin saçlarının görünümü hakkında endişelenmeye başladıkları zamandır. Genetiğe bağlı olarak saç çizgisi V, M veya U şeklini almaya başlayabilir. Norwood 3 çözümü: Hasta, saç çizgisini korumak için ilaçlar yeterli olamayacağından bu aşamada saç ekimi operasyonunu düşünmeye başlayabilir. Norwood 3 – Verteks aşamasında, saç ön hat çizgisi aşama 3 ile aynı görünür; bununla birlikte, tepe veya taç olarak da bilinen başın üst kısmında önemli miktarda saç dökülmesi gözlenir. Norwood 3 – Verteks çözümü: Bu tip saç dökülmesinde ön hat çizgisi için 1500 – 2000 saç grefti ve taç bölgesi için 500 – 1000 saç grefti yeterli olabilir. Norwood 4 aşamasında, tepe ve saç çizgisindeki saç dökülmesi, iki bölge arasında küçük bir saç bandı bırakarak ilerler. Başın üst kısmında belirgin bir saç dökülmesi gözlenmezse, saç çizgisi daha derin bir U şekli alabilir. Norwood 4 çözümü: Bu aşama, tam kapanma için minimum 3000 greft gerektirir. Norwood 5. aşamasında daha hızlı ve şiddetli bir saç dökülmesi gözlenir. Bölgeler arasındaki bant incelir ve mevcut saçlar seyrekleşir. Bölgesel yoğunluk oluşumu yoksa saç çizgisi daha da geriye çekilir. Norwood 5 çözümü: Bu aşama, güçlü bir cephe hattı için minimum 3500 greft ve tam kapanma için 4000 greft gerektirir. Norwood 6 seviyesinde tepe ve ön alan arasındaki saç bandı kaybolur veya fark edilmesi zorlaşır. Başın üst kısmında geniş bir kalın alan gözlemlenebilir. Norwood 6 çözümü: Bu aşamada operasyon geçekleştirmek içim sağlıklı ve güçlü bir donör alan gereklidir. Erkek tipi kelliğin son ve en şiddetli aşaması Norwood 7. aşamadır. Üst kısım tamamen kelken sadece yanlarda seyrek ve zayıf saçlar kalır. Norwood 7 çözüm: Tam kapanma için minimum 7000 greft gerekir ancak 6000 greftten fazla saç ekimi operasyonu yapılması önerilmez.