Evde Düz Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Evde Düz Saç Kesimi Nasıl Yapılır

  • 1.Adım: Öncelikle evde saç kesimi için tıpkı kuaförde olduğu gibi saçlarını ıslatmalısın.
  • 2.Adım: Saçlarını sık dişli bir tarak yardımı ile tara ve pürüzsüz görünmelerini sağla.
  • 3.Adım: Saçlarını evde keserken her zaman arka kısımdan başlayarak öne doğru ilerlemelisin.
  • 4.Adım: Saç kesimini tamamladıktan sonra saçlarını tekrar ıslat ve tara.

Düz saçlara hangi saç kesimi yakışır?

Düz ve uzun saçlarının daha hacimli görünmesi için önde ve arkada katları bulunan bir saç kesimi tercih edebilirsin. Düz saç modelleri arasında en kolay şekillenen saçlar kesinlikle katlı saç kesimleri oluyor. Editör önerisi: Bu saç kesimine kumral saç renkleri çok yakışıyor.

Saçların düz olması için ne yapılmalı?

Yapmanız gereken tek şey yarımşar fincan sıcak yağ ile aloe vera jeli karıştırıp saçınıza sürmek. Karışım bir macundan çok kreme benzer. Bu kremi 30-40 dakika saçınızda beklettikten sonra yıkayın. Bu krem saçlarınızı gerçekten parlak ve düz hale getirecektir.

Düz ve ince telli saçlar nasıl kesilmeli?

9.Uzun bob saç kesimi – Evde Düz Saç Kesimi Nasıl Yapılır Bob kesimini çok beğeniyor ama saçlarını kısa kestirmek istemiyorsan uzun bob saç kesim modellerini tercih edebilirsin. Uzun bob saç kesimi omuz hizasında bitiyor. Yani uzun bob saçlarını istersen atkuyruğu istersen de topuz yapabilirsin. Saçlarını düz kullanmak istediğinde saç diplerine Magic Shampoo uygulayarak saçlarının yapışmasını önlemelisin.

Kabarık ve gür saçlar nasıl kesilmeli?

Kuaförlerde V veya yaprak kesim olarak bilinen saç kesimi de saçların kabarıklığını azaltacaktır. Özellikle saçlarının uç kısımlarında kabarma oluyorsa saçlarının ön kısımlarını daha kısa, arkalarını daha uzun tutarak bu kabarmayı dengeli bir şekilde yaymalısın. V saç kesimi en çok uzun saçlılara yakışıyor.

You might be interested:  Bugday Tenli Bayana Hangi Saç Rengi Gider?

Düz saç kesimi nedir?

Düz kesim (küt kesim ) saçın uçlarının tek bir çizgi oluşturacak şekilde dümdüz olduğu yani saçın tek kat olduğu kesimdir. Bu modelde ön planda olan saç uçlarıdır ve son derece fresh bir görüntü yakalamanı sağlar. O yüzden saç uçlarında kırık olmaması ve saçlarının sağlıklı olması çok önemlidir.

Kısa düz kesim nedir?

Küt saç, genellikle kulak hizasında biten kısa saç kesimine verilen isim. Küt saçlar genellikle çene hizasında düz bir çizgiyle sonlanırlar. Küt saçların uçları yoğun, düz ve alın görünür. Bu da saçlara yoğunluk kazandırır.

4 numara saç kesimi nasıl?

4 numara saç kesimi – 4 numara saç kesiminde saç uzunluğu 12 mm olarak karşımıza çıkar. Bu boyut, çok kısa bir kesim sunmaz ve çoğu saç kesme makinesinde orta uzunluk olarak bulunur.