Evde Saç Açma Işlemi Nasıl Yapılır?

Evde Saç Açma Işlemi Nasıl Yapılır
1 tatlı kaşığı kuru papatyayı, 1 bardak kaynar suya ekleyin ve karıştırın. Karışıma 1 tatlı kaşığı bal, 1/2 su bardağı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyerek karıştırın ve demlenmesi için 10 dakika bekleyin. Hazırladığınız karışımı sprey şişeye doldurun ve saçınıza püskürtün.

Evde koyu saç rengi nasıl açılır?

Karbonatlı su yapın: Bu, koyu rengi saçından çıkarmanın doğal bir yoludur.1/2 su bardağı (120 ml) karbonatla 1/2 su bardağı (120 ml) suyu karıştırarak bir macun yap. Bu macunu saçına yedir, 15 dakika beklet, sonra da sıcak suyla durula. İstediğin rengi elde edene kadar istediğin sıklıkta tekrarla.

Siyah saç rengini nasıl açabilirim?

Saçlarınız oldukça koyu ve siyah bir renge sahipse, %8 ile %9 civarında bir peroksit kullanmanız gerekmektedir. Ürünü bir kabın içerisine koyup, temiz olan saçlarınıza uygulayın. Ardından 2 ile 3 dakika bekleyip, saç kurutma makinesi ile kurutun. Daha sonra saçlarınızı şampuanla güzelce yıkayın.

Evde saç rengi nasıl açılır?

1 yemek kaşığı karbonat, 3 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı deniz tuzu ve 1 su bardağı suyu bir sprey şişesine alın ve şişeyi çalkalayın. Hazırladığınız bu doğal renk açıcı spreyi saçlarınıza sıkın ve güneşli bir ortamda 1 saat bekleyin. Düzenli kullanımda saç renginizin açıldığını fark edeceksiniz.

Koyu kahverengi saçı nasıl açabilirim?

Koyu kahve saç rengini açmak için, illa ki kimyasal boya kullanmaya gerek yoktur. Hemen hemen her mutfakta bulunan tarçın, limon, maden suyu yahut karbonat gibi malzemelerle saç renginizi istediğiniz tonda açabilirsiniz. Koyu kahverengi saça sahip olanlar bu doğal yöntemlerle saçlarını 2-3 tona kadar açabilirler.

You might be interested:  Cilde Bulaşan Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Siyah saç hangi açıcı ile açılır?

Kolestol sıvı Peroksit ile siyaha boyalı saç rengini kolayca açmak için etkili yöntemlerdendir. Öncelikle Kolestol sıvı Peroksit eczaneden veya kozmetik dükkanından temin edilir. Ancak bu ürünü kullanmadan önce mutlaka uzman birinden yardım almalı, tek başına uygulamamalısınız.

Saç rengi neden açılmaz?

Morötesi dalga boyundaki ışınlar melanin pigmentinin kimyasal yapısında değişimlere yol açar. Saç telinin içinde herhangi bir biyokimyasal süreç gerçekleşmediği için saçın renginde açılmaya neden olan bu durum saç uzayana kadar kalıcıdır.

Saç Açıcı içine ne konur?

Saç açıcı toz ile birlikte saçınız için uygun bir peroksit kullanmanız gerekiyor. Peroksit, saç açıcı tozu aktif hale getiren sıvı halinde bir maddedir. Peroksit sıvısı 10,20,30 ve 40 volüm olarak bulunabiliyor. Bunlar sıvının ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Evde saç açıcı kaç dakika bekletilir?

İşlem sırasında açıcının saçlı deriye ve saç köklerine temas etmemesi gerekir. Aksi halde bu bölgeler büyük oranda zarar görür. Açıcıyı 30 dakika kadar saçlarınızda bekletin.

Açılmayan saç nasıl açılır?

Saç Uçlarınızı Nemlendirin Saçlarınıza hasar vermeden bu sorunu çözmek için, saç uçlarınıza nem desteği sağlamanız gerekir. Bu sayede yumuşayan saç tellerinizi çok daha kolay bir şekilde açabilirsiniz. Bu işlem için dolaşık saç açıcı sprey ya da yağ çeşitlerinden yardım alabilirsiniz.