Kalp Yüz Şekline Hangi Saç Modeli Yakışır?

Kalp Yüz Şekline Hangi Saç Modeli Yakışır
Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Modeli Gider?

Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Modeli Gider?Yüz şeklini eşsiz bir şekilde ortaya çıkarmak ve yüz hatlarından en iyi biçimde faydalanmak için seçilen saç modelinin detayları çok önemlidir. En iyi saç şeklini seçmenize yardımcı olacak detaylar bu yazıda Yuvarlak, Kare, Oval, Kalp – hangi yüz şekli?

İlk adım, yüzünün gerçek şeklini bilmektir. İşin aslı birçok insan yüz şeklinin ne olduğunu pek bilmiyor. İşte yüz şeklini belirlemenin kolay bir yolu; aynanın önünde dur ve saçını bağla. Kol mesafesi uzunluğunda aynayla aranda boşluk bırak; yüz şeklini aynaya çiz ve geri çekil.

 • Yüz şeklini bu sayede aynada göreceksin.
 • Yüz şekline göre saç modelini artık bulabilirsin! Saç stilleri ve yüz şekilleri tamamen dengelidir ve bu nedenle oval yüz şeklinin ideal olduğu düşünülür.
 • Bunun nedeni, oval yüz şeklinin her bölümünün orantılı olmasıdır; kaş genişliğinin, elmacık kemiklerinin ve çenenin genişliği neredeyse eşittir.

Sonuç olarak, oval bir yüze sahipsen, hemen hemen herhangi bir saç stilini kullanabilirsin. Yüzün yuvarlaksa, muhtemelen geniş görünecektir. Fakat doğru oranlar korunursa yine bütün saç modelleri büyük olasılıkla uyacaktır. Sadece saç stilinin hedefi bu genişliği en aza indirmek olmalıdır. Eğer yüzün kalp şeklinde ise, kaşın geniştir ve çenen dardır, bu nedenle amaç saç şeklini, kaşın genişliğini en aza indirecek şekilde ayarlamaktır.

Ve eğer kare bir yüze sahipsen, yüzünün uzunluğu ve genişliği eşittir, Çenenin genişliğini daraltan bir saç modeli kullan. Yuvarlak yüz için en iyi saç modelleri Yuvarlak bir yüzün varsa, katlı saçlar kesinlikle senin için ideal. Katmanların keskinliği, yüz özelliklerine açılar ekleyecektir. Kısa saçları seviyorsan, tepeden aşağı çok sivri katmanlarla kesilmiş pixie saç modelini deneyebilirsin.

Katmanları ayırmak ve bir doku oluşturmak için saç şekillendirme ürünlerini kullanmayı ihmal etme! Orta uzunlukta saçlardan hoşlanıyorsan, saçın uzunluğunu; yuvarlaklığın, uzun gösterecek şekilde çene altında tutmalısın ve kuaföründen silueti düzene sokmak için orta uzunlukları ve uçları katlandırmasını istemelisin. Ve eğer uzun saçları seviyorsan, çene çizgisinde başlayan katmanlar saçını daha dolgun ve yüzünün daha ince görünmesini sağlar.

 1. Genel olarak, yuvarlak yüzlü insanlar, yüze asimetri katan yan parçalarla desteklenir.
 2. Ahkül kullanmayı seviyorsan, kahkülün incecik ve dalgalı olmalı, kaşlarına değmeli.
 3. Yumuşak, yana yatırılmış kahküller yuvarlak yüzler için son derece ideal.
 4. Are yüz için en iyi saç modelleri Kare yüz şekli için en iyi strateji, çene çizginizden ziyade elmacık kemiklerini vurgulamaktır.

Orta uzunlukta saçları seviyorsan, elmacık kemiklerini daraltan, yandan taranmış bir saç ile, çene altına inen bir saç kesimi denemelisin. Saçını uzun süre kullanmayı planlıyorsan, kuaföründen güçlü çene hatlarına karşı iyi bir denge oluşturması ve havadar bir etki sağlaması için katları uçlarından kesmesini istemelisin. Yuvarlak yüzlerde olduğu gibi, bir yan kısımlar kare yüz şeklini yumuşatır. Kahkül kullanacaksan, kare şeklinde bir kesim kullanmaktan kaçınmalısın. Uzun, asimetrik, yumuşak kahküller senin için en iyisi! Kalp yüz şekli için en iyi saç modelleri Kalp şeklinde bir yüze sahipsen, en dar nokta çene ve çene hizasıdır. Lob kesimlerde, özellikle orta bölümleri kıvrımlı kullanmak; hacim oluşturmak için harika bir saç modeli seçeneği. Doğal görünümlü saç dokusu oluşturmak için deniz tuzu saç spreyi kullanabilirsin. Ağır ve keskin kahküllerden kaçınmalısın. Bunun yerine daha geniş bir alnın daralmasına yardımcı olacak yumuşak, yandan taranmış kahküller tercih edebilirsin.

 1. Saçını uzun süre kullanacaksan, yüzünün dar alt yarısını doldurmak için elmacık kemiği ve çene çizgisinde duran saçlara kat verilmeli.
 2. Oval yüzler için en iyi saç modelleri Hemen hemen her saç modeli oval yüze uyacağından, saç tipin için en iyi saç modelini öğrenmek ve stilini en iyi ifade eden görünüm hakkında daha fazla bilgi almak için kuaförüne danışabilirsin.

Örneğin, eğer kalbindek bohem bir tarz varsa, saçını ortadan ayırarak, pürüzsüz hale getirebilir ya da plaj dalgalarıyla ve vahşi buklelere şekillendirebilirsin. Derin, parlak, göz alıcı dalgalar ve alçak yan kısımlar, yüz özelliklerini güzel bir şekilde ortaya çıkarır. Kısa saçları seviyorsan, bir saç tutamını tousled ve punky stilinde şekillendiren pixie kesimler sevimli duracaktır. Asi bir tarzın varsa, alnının ortasındaki mikro veya dramatik kahkülleri, gözü gölgelendirecek şekilde kullanabilirsin. Ve bobs söz konusu olduğunda – güçlü, grafiksel, 20’lerden ilham alan stiller, serbest, canlı bir lob’a kadar her şey oval yüz şekline uyacaktır.

Kalp yüz şekli hangi saç?

3. Kalp yüz şekli – Kalp yüz şekline sahipsen kaküller sana çok yakışacaktır! Her yüz şekline yakışmayan kâkülleri, senin de kalp şeklinde yüz hatların varsa bir denemeni öneririz. Tepe noktasından başlayan uzun kâküllü, katlı saçlar tam sana göre olabilir! Yüz hatlarına uygun saç kesimi için cesur adımlar atman gerekmiyor. Minik bir kakül dokunuşu veya katlı saç kesimi saçlarını çok değiştirmeden yüz hatlarının ön plana çıkmasına yardımcı oluyor. Editör önerisi: Kakül kestirdikten sonra saçlarını şekillendirirken yaratıcılığını konuşturacağından eminiz! 🙂 Bu stillerle beraber kaküllerinin kabarmadan, elektriklenmeden gün boyu sabit kalabilmesi için L’Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi’nden yardım almanı öneririz.

You might be interested:  Erkek Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kalp yüz şekli nasıl olur?

Kalp Yüz Şekli Nedir? – Alın bölgen daha geniş çene kısmın darsa ters; çene kısmın geniş alın bölgen dar ise kalp yüz şeklinin özelliklerine sahipsin demektir. Yaygın olarak ters üçgen şekli bilinir. Kalp yüz nasıl anlaşılır diye merak ediyorsan alın bölgesinde saçların bitiş noktalarına, şakaklara, çene çıkıntılarına ve çenenin uç noktasına noktalar koyulur. Tüm yüz şekillerine göre gelin makyajı modellerine ilişkin detaylar şu yazımızda: Gelin Makyajının Püf Noktaları

Kalp yüz şekline kahkül yakışır mı?

Kalp şeklinde yüz hatlarına sahip kişisel için yine kullanımı oldukça ideal olan kâkül kesimi, bu yüz tipine sahip kişilerde alın ve çene bölgesinin eşit görünümüne yardımcı olur. Eğer geniş bir alına sahipseniz, kâkül kullanarak alın bölgesinin daha dar görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kalp yüze hangi gözlük yakışır?

Alt kısmı dar, üst kısmı geniş olan yüzler için kalp şeklinde yüz denilebilir. Bu tip yüzlerde alın ve yanaklar geniş, çene dar ve sivridir. Bu tip yüzlerde çerçevenin üst kısmı çok detaylı olmayan köşeli gözlükler yüzü dengeler. Küçük, yuvarlak çerçeveler de bu tip yüzlere çok yakışacaktır.

Bir insanın yüzü nasıl değişir?

SORU & CEVAP – (23) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Yücel soruyor Merhabalar; Yüz tipimi değiştirmem mümkün mü? Bilgi almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Yücel Bey. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları ile yüz şeklini değiştirmek ve daha simetrik, biçimli hatlar yaratmak mümkündür. Su moleküllerini kendisine bağlayarak enjekte edildikleri yerde hacim yaratan dolgu maddeleri bize bu anlamda önemli bir araç sağlıyor.

 1. Bu enjeksiyonlarla çene hattı belirginleştirilebilir ya da tam aksine sert olan çene hattı yumuşatılabilir.
 2. Özellikle silueti olumsuz etkileyen gerideki çeneler, eskiden sadece çene protezi kullanılarak uygulanan cerrahi yöntemlerle düzelebiliyordu.
 3. Ancak dolgu maddeleri sayesinde artık sadece 10 dakikalık bir işlemle mükemmel bir siluet yaratmak mümkün.

Bu enjeksiyonlar bize yüzün çatısı olan elmacık kemiklerine müdahale etme şansı da veriyor. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile daha belirgin elmacık kemikleri hatta daha düzgün bir burun yaratmak bile mümkün. İşlem yaklaşık yarım saat sürüyor ve sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebiliyorsunuz. Murat soruyor Merhabalar doktor bey, Benim sorunum yüzümün zayıf görünmesi. Her zaman bıyıklarımla yaşamak zorunda kaldım. Bıyıklarımı kestiğim zaman çevremdeki insanların çok çirkin olduğumu söylemesinden çok rahatsız oluyorum ve tıraş olmaktan hep kaçıyorum. Yüzümü vücuttan alınacak yağla doldurtmak istiyorum. Maliyeti ne kadar olur acaba? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Murat Bey. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile yüzünüze hacim verilebilir, yüz yeniden şekillendirilebilir. Bunların kalıcılığı 12-18 ay kadardır. Yağ enjeksiyonu ise cerrahi bir müdahale olduğu için bir estetik cerraha başvurmanız gerekiyor. Tuba soruyor Merhaba 21 yaşındayım fakat yüzüm çok küçük 14 yaşında gibi duruyor ve yuvarlak. Yüzümü büyütme imkânı var mıdır? Dr. Mustafa Karataş Sakın Tuba Hanım! İnanın sizi olduğunuzdan daha büyük gösterecek her müdahale sonrasında “keşke hiç yaptırmasaydım” diyeceksiniz. İstediğiniz şey yüzünüzün doğallığını bozacaktır. Saç kesiminizi değiştirin, saç renginizle oynayın, stilinizi revize edin ama yüzünüzle oynamayın. Kısa bir süre sonra yüzünüz zaten kendiliğinden oturacak, kemikleriniz belirginleşecektir. Güler soruyor Selam benim yüzüm uzun ve dikdörtgen seklinde VShape uygulamasının fiyatı nedir? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Güler Hanım. VShape uygulaması sizin durumunuzda doğru bir tedavi değildir. VShape cildi sıkılaştırır ve yanak bölgesindeki yağ hücrelerine etki eder. Böylece yaşla beraber aşağı doğru kayan yağ dokusu ve ciltteki elastikiyet kaybı ile şekli değişen yüze eski V şeklini geri kazandırır. Mehmet soruyor Merhabalar hocam, alt çenem ön çeneme önde olduğundan tel tedavisi ile düzelttik. Lakin geç yaşta bu tedaviyi uyguladığımdan yüzüm gerektiğinden uzun ve çelimsiz bir görüntüsü var bu durum estetik ve ameliyatlarla çözülebilir mi? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Mehmet Bey. Sorununuzun cerrahi müdahaleyle çözülüp çözülemeyeceğini öğrenmek için bir estetik cerraha danışmanız gerekiyor. Medikal estetik alanında uzmanlaşmış bir hekim olarak ben cerrahi olmayan işlemler hakkında bilgi verebilirim. Cahide soruyor Merhaba hocam benim yüzüm yuvarlak ve yanaklarım tombul ve bundan çok şikâyetçiyim. Yüzümün uzun olmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Ama ömür boyu kalıcı olmasını istiyorum. Botoks ya da cilt sıkılaştırma yüzümü uzun gösterir mi? Botoks mu kalıcıdır sıkılaştırma mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim. Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Cahide Hanım. Cilt sıkılaştıran sistemler problemi bir parça hafifletebilir. Ancak bunun için cildinizde elastikiyet kaybı oluşmuş olması gerekir. Eğer yaşınız genç ise cilt sıkılaştırıcı bir tedaviden herhangi bir fayda sağlayamazsınız.

Botoksun yüz inceltmede herhangi bir etkisi yoktur. Botoks mimik kırışıklıklarını hafifletmekte kullanılan bir tedavidir. Fayda sağlayabileceğiniz farklı tedaviler var. Bunlardan biri VShape teknolojisidir. VShape hem cildinde bir miktar elastikiyet kaybı olan hem de yüzünün daha ince görünmesini isteyen hastalarda başarıyla uyguladığımız bir sistem.

Bu teknolojiyle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Daha yeni bir teknoloji olan Agassi ise özellikle tombul yanakları inceltmek, yüze daha zarif bir görünüm vermek için geliştirilmiş bir sistemdir. İşlem sırasında cihazın el aparatı ağız içine yerleştirilir ve ağız içinden iletilen enerji ile yanak bölgesindeki yağ hücreleri parçalanır. Elif soruyor Merhabalar Mustafa hocam. Ben yüz şeklimden şikâyetçiyim. Çenem kafama göre küçük kalıyor. Ne yapabiliriz? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Elif Hanım. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu ile çeneninizin yüzünüzle daha dengeli görüneceğini düşünüyorum. Küçük ve geri planda olan çenelerde dolgu enjeksiyonu ile son derece başarılı sonuçlar almak mümkün oluyor. Kübra soruyor Ben VShape uygulamasıyla ilgileniyorum. Yüzümün şeklini değiştirmek istiyorum bu mümkün mü? Peki, ortalama olarak fiyatları ne? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar. Öncelikle sizde hangi sistemin daha iyi sonuç vereceğini belirlemek gerekiyor. VShape uygulaması yüzün alt kısmını sıkılaştırmak ve yüzün bu bölümündeki yağ dokusunu azaltmakta etkilidir. Yüzün orta bölümündeki toplu görünüme ise Agassi denen bir sistemle müdahale ediyoruz.

You might be interested:  Saç Kepeği Neden Olur Nasıl Geçer?

Ağız içinden uygulanan bu sistem cildi sıkılaştırırken yağ hücrelerine de etki ediyor. Bazı hastalarda tedaviyi elmacık kemiklerine yapılan hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu ile desteklediğimizde daha çekici yüz hatları yaratabiliyoruz. Tabii yukarıda da belirttiğim gibi sizde hangi tedavi ya da tedavi kombinasyonunun optimum fayda sağlayacağının belirlenmesi, yani konsültasyon gerekiyor.

Bu sistemlerle ilgili fiyat bilgisini kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Hasret soruyor Hocam ben çok zayıf olmama rağmen yüzüm geniş bu beni çok rahatsız ediyor. Yüzümü daraltmanın bir yolu yok mu? yaptırmıştım bir doktora ama pek faydasını görmedim yüzüm hala aynı. Sorun çenemde değil. Üst tarafı geniş yüzümün. Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Hasret Hanım. Yüzün üst tarafındaki genişlik için masseter kasına botoks yapılması gerçekten çok gereksiz olmuş. Yüzün orta bölümündeki genişliği hafifletmek, daha ince yüz hatları yaratmak için Agassi adlı bir sistem kullanıyoruz.

 1. Ancak şunu da belirtmekte fayda var, eğer kemik yapınız böyleyse Agassi bir işe yaramayacaktır.
 2. Sistemin etki mekanizması yanak bölgesindeki yağ dokusunu azaltmak ve bu bölgedeki ciltte sıkılaşma etkisi yaratmak üstüne kuruludur, kemik yapısını değiştiremez.
 3. Eğer Agassi tedavisi için uygun değilseniz, bazı hastalarda belli bölgelere dolgu enjeksiyonu yaparak yüzü şekillendirmek ve daha zarif bir form vermek mümkün olabiliyor.

Yani yüz incelmiyor ama daha ince görünüyor. Tabii böyle bir işlemden fayda sağlayıp sağlamayacağınız ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir. Şükran soruyor Merhaba hocam benim yüzüm ve çenem çok uzun, şeklini sevmiyorum kısa sürede e yapabilirim tedavisi var mi? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Şükran Hanım. Tedavi etmek değil de, daha az uzun görünmesi için yüz şekillendirmesi yapılabilir. Mesela yanaklara ya da elmacık kemiklerine yapılacak hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi enjeksiyonu yüzün uzun görünümünü yumuşatabilir tabii net bir şeyler söylemek ancak konsültasyon sonrasında mümkün olabilir. Nigar soruyor Merhaba benim çenem yüzüme göre çok küçük duruyor ve 58 kilo olmama rağmen gıdım var. Bunun için hangi prosedürler yapmak lazım? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Nigar Hanım. Net bir şey söyleyebilmek için sizi muayene etmem gerekiyor. Ancak anlattıklarınızdan jawline dolgusundan faydalanabileceğiniz sonucunu çıkarıyorum. Bu dolgu tüm çene hattına yapılarak hem çene hattının belirginleşmesini hem de gıdı bölgesinin toparlanmasını sağlar. İşlemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Tuba soruyor Doktor Bey, VShape yüzdeki botoksu eritir mi ya da söylediğiniz işlem öncesinde bişektomi uygulamasını yaptıktan sonra söylediğiniz seanslara girsek olur mu? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Tuba Hanım. VShape’in yüzdeki botoks üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi yoktur. Yanak yağı aldırma operasyonu sonrasında da bu uygulamayı yaptırmanızda herhangi bir sakınca olmasa da, bu tür işlemler ameliyatsız çözüm sunmaya yarayan tedaviler oldukları için öncesinde bunları denemeniz, eğer istediğiniz sonucu alamazsanız cerrahi müdahale yoluna başvurmanız daha mantıklı olacaktır. Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Selda Hanım. Botoks, dolgu vs. gibi tedavilerle daha dinlenmiş, daha hoş görünebilirsiniz, ama yüzünüzde daha radikal değişiklikler için bir estetik cerraha danışmanız gerekiyor Güzel soruyor Selam. Benim yüzüm çok küçük ben yüzümü yuvarlak yapmak istiyorum. Ne yapmam gerek? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar. Hyalüronik asit bazlı dolgularla yanaklarınıza, gerekiyorsa elmacık kemiklerinize dolgu enjekte edilerek daha yuvarlak görünümlü bir yüz yaratılabilir. Ancak dolguların kalıcılığı ortalama beş ay kadardır. Etkinin devamlılığını istiyorsanız bu sonunda işlemin tekrarlanması gerekir. İrem soruyor Merhaba. Benim yüzüm çok uzun yüzümün daha kare ya da küçülmesi için yapılabilecek bir şey var mı? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar İrem Hanım. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleriyle belli noktalara yapılacak enjeksiyonlarla yüzünüz yeniden şekillendirilebilir, daha az uzun görünmesi sağlanabilir. Hatice soruyor 16 yaşında oğlum var. Yanaklarında hafif bir çizgi şeklinde çökme var. Aslında çok belirgin değil ama kendisi çok rahatsız bu durumdan. Botox dolgu önerdiler. Sizce 16 yaş için uygun mu? Kendiliğinden toparlamaz mı? Teşekkürler Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Hatice Hanım. Eğer oğlunuz zayıfsa kilo alması yüzündeki çöküklüğün gitmesini sağlayabilir. Bu sorunda botoks değil ama hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu ile yüzün belli bölgeleri doldurularak çöküklük ve bu çöküklüğe bağlı yanaklarda oluşan hat giderilebilir. Hande soruyor Merhaba Mustafa bey bende alt çene ileriliği var hafif. Alt çenem de daha geri bakınca. Bu görüntüyü yumuşatmak ya da yok etmek mümkün müdür? Dişlerim önde tam kapanıyor ama konuşurken vs ilerilik bariz. Normal durduğumda da. Bir de mutlu da olsam normal duruşta hep yüzüm asık görünüyor aşağıya doğru mutsuz çökük bir ifade beliriyor. Ne yapılabilir? Teşekkür ederim şimdiden. Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Hande Hanım. İlerideki alt çenenin düzeltilmesinde en etkili yöntem ortognatik cerrahidir. Ortodonti uzmanı tarafından yapılan bu ameliyat çenenin yeniden yapılandırılmasını sağlar. Sizi muayene etmeden herhangi bir yorum yapmak çok zor olsa da bazı hastalarda hyalüronik asit bazlı uygulamalar, bazen de botoks enjeksiyonu ile sorunu daha az belirgin bir hale sokmak mümkün olabilir. Güler soruyor Merhabalar hocam. Benim yüzüm ince ve uzun. Ben de bundan şikayetçiyim. Yüzümün küçük ve yuvarlak olmasını istiyorum. Doğal yollarla olur mu? Teşekkürler:) Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Güler Hanım. Tabii ki yüzünüzün şekli doğal yollarla ya da sizin yaptığınız bir şeyle değişemez. Yüzünüzün uzunluğunu yanak bölgesine ya da elmacık kemiklerine yapılacak dolgu enjeksiyonu ile kamufle etmek mümkün olabilir. Bu dolguların kalıcılığı 7-8 ay kadardır. Etkinin devamlılığı için işlemin düzenli olarak 7-8 ayda bir tekrarlanması gerekir. Berre soruyor Hocam ben 18 yaşındayım bedenen çok zayıfım ama yüzüm bedenimle orantısız. Daha ince bir yüz için işlem yaptırsam sonuç alır mıyım? Birkaç merkezle görüştüm povershape2 ve magic crush cihazları varmış. Sizce hangisi etki eder? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar. Bu cihazları kliniğimde kullanmadığım için size bilgi veremiyorum. Kliniğimizde yanak bölgesini incelmede, yüze zarif bir görünüm vermede son derece etkili sonuçlar sağlayan Agassi sistemi uygulanıyor. Agassi yanak inceltmedeki etkisi FDA tarafından da onaylanmış bir teknolojidir.

You might be interested:  Kına Ile Sarı Saç Nasıl Elde Edilir?

Uzun perçem hangi yüz tipine yakışır?

Yüz Şekline Göre Kahkül Modelleri – Öncelikle hangi yüz şekline, hangi kahkül stilin yakıştığıyla işe başlayalım. Eğer kare yüz şekline sahipsen, tepe noktasından başlayan, uzun ve sık kahkülleri tercih etmelisin. Oval yüz şeklin varsa tüm kahkükl stillerini deneyebilirsin ancak sana en çok yandan ayrılmış kahküller yakışacaktır.

Geniş alına kahkül yakışır mı?

Alnı geniş olanlar için kahkül modeli – Geniş bir alına sahipseniz mutlaka kahkül kullanmalısınız. Özellikle düz kesim kahkül modeli sayesinde alnınızı daraltabilir ve seksi bir görünüme ulaşabilirsiniz. Bu noktada gerçekten en etkili öneri kesinlikle kahküldür.

Jolie lifting nedir?

Hollywood çenesi, Angelina Jolie çenesi gibi değişik isimlerle anılan, gıdı ve çenenin netleştirildiği, çene köşelerinin keskinleştirildiği ve çene ucunun sivrileştirildiği bu uygulama basit bir estetik operasyondur.

Angelina Jolie ne estetiği var?

Beverly Hills’te estetik cerrah olan Dr. Brian Glatt’e göre Angelina Jolie ‘nin alt yüzü, çenesi ve boynu mini face-lift denilen, tam yüz germe ameliyatındaki gibi çok geriye değil de, birkaç santimlik germelerle yüze genç bir ifade verilen yöntemle gerilmiş.

Diamond yüz şekli nedir?

Yüz Şekilleri Nelerdir? İsimleri Ve Özellikleri İle Yüz Şekilleri Kaça Ayrılır? Ülkemizde en çok rastlanan şekli oval ve üçgendir. genelinde ise kare ve dikdörtgen yüzlü kişiler çoğunluktadır.

Yüz Şekilleri Nelerdir? İsimleri ve Özellikleri ile Yüz Şekilleri Kaça Ayrılır? Alın dar, çene sivri ve yanaklar geniş olduğu için bu yüz tipine ”kalp” denmiştir.

A- Geometrik Yüz Şekilleri 1- Kare yüz 2- Üçgen yüz 3- Yuvarlak (Oval) Yüz 4- Dikdörtgen yüz B- Diğer Yüz Şekilleri 1- Elmas yüz 2- Kalp Yüz Yüz şekilleri altıya ayrılır.1- Kare Yüz: Kare yüz şeklinde en fazla Kuzey Avrupalı kadınlarda görülür. Kare, en orantılı yüz şekillerinden biridir.

 • Gözler, burun ve dudaklarla orantılıdır.
 • Alın, ne çok geniş ne de çok dardır.
 • Are yüzlü ünlüler: 1- Catherine Zeta Jones 2- Sophie Rundle 3- Kate Philips 4- Tom Hardy 5- Dean Norris 2- Yuvarlak Yüz: Hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde en çok görülen yüz şekillerinden biridir.
 • Yuvarlak yüz hatlarının en büyük nedenlerinden biri yanakların dolgun olmasıdır.

Bu yüz şekline sahip olan kişiler genellikle dışa dönük ve enerjik olurlar. Yuvarlak yüzlü ünlüler: 1- John Candy 2- Merritt Wever 3- Danielle MacDonald 4- Zack Cherry 5- Jack Black 3- Üçgen Yüz: Sivri ve köşeli yüz hatlarına sahip olan kişiler ”üçgen yüzlü” olarak nitelendirilir.

Bu kişilerin yanakları genellikle içe çökük, alınları ise dardır. Yapılan araştırmalara göre üçgen bir yüze sahip olan kişiler, disiplinli, özgürlüklerine düşkün ve baskın karakterlidir. Üçgen yüzlü ünlüler: 1- Ryan Gsling 2- John Cena 3- Sam Elliot 4- Penn Badgley 5- Nicole Kidman 4- Dikdörtgen Yüz Dikdörtgen bir yüz şekline sahip olanların alınları geniştir.

Çeneleri ise kavisli ya da köşeli olabilir. Dikdörtgen yüzlü ünlüler: 1- Kirk Douglas 2- Johnny Depp 3- Luis Bunuel 4- Robert De Niro 5- Michael Douglas 5- Elmas Yüz Elmas yüz şeklinin en ayırt edici özelliği çenenin küçük olmasıdır. Elmas yüz şekli, en nadir görülen yüz şekillerinden biridir.6- Kalp Yüz : Yüz Şekilleri Nelerdir? İsimleri Ve Özellikleri İle Yüz Şekilleri Kaça Ayrılır?