Platin Saç Rengini Nasıl Elde Edebilirim?

Platin Saç Rengini Nasıl Elde Edebilirim
Platin saç rengi nasıl elde edilir? Saçı platine kadar açmak gözünüzü korkutabilir. Koleston renk açıcısı ile saçlarınızı evde 4-5 tona kadar açabilirsiniz.

Platin saç rengi evde nasıl yapılır?

PEKİ EVDE PLATİN SAÇ RENGİ NASIL ELDE EDİLİR? Platin sarısı saç boyamadan önce saç acıcı ile sac renginizi açmanız gerekmektedir. Renk açıcı kullanmadan platin sarısı saç rengi elde etmek imkansıza yakındır. Saç rengini açabilmeniz için Koleston ‘un renk açıcısı ile 4 ile 5 ton kadar açabilmeniz mümkündür.

Platin saç rengi hangi renk?

Platin saç rengi nedir? Platin saç rengi, soğuk alt tonlu açık sarı saç rengidir. Saçlarında açık sarı rengini denemek isteyenler soğuk ve parlak renkler arasından platin saç rengine yöneliyor.

Koyu sarı saç nasıl platin olur?

Önce çiğ turuncu bir saç rengini elde edeceksiniz. Birkaç hafta sonra tekrar bildirilenleri yapın. Yalnız bu sefer Palette 10.1 saç boyası ile Garnier 111 saç boyasını karıştırıp bu rengi saçlarınıza sürün. Kızıl saçtan platin sarısına dönene kadar aynı işlemleri birkaç hafta arayla 2-3 kez yapmanız gerekebilir.

Platin saç yaşlı gösterir mi?

Yaşlandıkça cildinizdeki pigmentler etkinliğini kaybeder ve cildiniz solar. Platin sarısı saçlar daha da yaşlı görünmenize neden olur. Canlı görünecek koyu tonları tercih etmelisiniz.

Platin saç kimlere yakışır?

Platin Sarı Saç Rengi İçin Öneriler Kullanımı zor ama yine de en sevilen renklerden biri olan platin sarıya gönül verenlerden misiniz? Öncelikle kendinize sormanız gereken bir kaç soru var; platin bana yakışır mı? Saç tipime uygulanan açıcı saçlarıma zarar verir mi? Sürekli ve düzenli bakım isteyen bu renge gereken özeni gösterebilir miyim? Bu sorulara cevap verdikten sonra, kendiniz uygulamaya çalışmadan mutlaka bir saç artistinden yardım alın. Biraz cesaret gerektiren platin sarı, aslında herkese yakışabilir. Esmer, kumral, sarışın. Hangi cilt rengine sahip olursanız olun saçlarınızı platin sarı yaptırabilirsiniz. Tabii eğer özellikle açık tenlilerde platin saç rengi olanların şikayetçi olduğu tek durum yüzü biraz soluk gösterdiğinden yana.

 • Bu yüzden cilt tonunuzla uyum sağlaması için cildinizi biraz makyajla aydınlatmaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Üllü platin daha soğuk cilt tonları için idealken, vanilya veya kumlu platin sarısı daha sıcak cilt tonlarının tercih ettiği seçeneklerden.
 • Oyu siyah ya da kahve tonlarında saçlarınız varsa, istediğiniz platin sarıya kavuşmanız biraz zaman alacak bu konuda sabır göstermeniz gerektiğini unutmayın.
You might be interested:  Saç 1 Ayda En Fazla Ne Kadar Uzar?

Şunu da söylemeden geçmeyelim; eğer kaşlarınız koyu renkteyse, platin tonlarıyla harika bir uyum yakalayabilir. Kaşlarınızın da rengini açmadan önce bu konuyu değerlendirmenizde fayda var. Diplere dikkat: Platin yaptırdıktan sonra diplerden gelen koyu renk saçları görüntüsü, bunu sevenler ve sevmeyenler olarak ikiye ayrılıyor. Eğer saçlarınızda ton farklılığı olmasını sevmeyenlerdenseniz ayda en az 1 kere (saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak) kuaföre gitmeniz gerektiğini unutmayın.

 1. Sabır gerektirir: Saçlarınızın istediğiniz renge kavuşması, çıkan dipler için tekrar tekrar boyanması ve özenli bakım ihtiyacı sabır gerektirir.
 2. Tabii bu düzenli boya ve bakıma da biraz maliyet ayırmanız gerektiğini de söyleyelim.
 3. Narin bir bakım ister: Eğer koyu renk saçlardan platine bir geçiş yaptıysanız, saçlarınızın açılması kırılmalara ve yanmalara sebep olabilir.

Hatta ıslak saçlarınızı taradığınızda tel tel kopmalarla da karşılaşabilirsiniz.

Platin saça hangi şampuan?

Platin saça hangi şampuan kullanılmalı? Platin sarısı saçlara sahip olduktan sonra saç bakımın için doğru şampuan kullanmalısın. Bizim sana önereceğimiz platin sarısı şampuan L’Oréal Paris Color Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan.

Platin kaç numara?

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Platin ( Pt )
H Periyodik tablo He
Li Be B C N O F Ne
Na Mg Al Si P S Cl Ar
K Ca Sc Ti V Cr Mn Fe Co Ni Cu Zn Ga Ge As Se Br Kr
Rb Sr Y Zr Nb Mo Tc Ru Rh Pd Ag Cd In Sn Sb Te I Xe
Cs Ba Hf Ta W Re Os Ir Pt Au Hg Tl Pb Bi Po At Rn
Fr Ra Rf Db Sg Bh Hs Mt Ds Rg Cn Nh Fl Mc Lv Ts Og
La Ce Pr Nd Pm Sm Eu Gd Tb Dy Ho Er Tm Yb Lu
Ac Th Pa U Np Pu Am Cm Bk Cf Es Fm Md No Lr

/td> Temel özellikleri Atom numarası 78 Element serisi Geçiş metalleri Grup, periyot, blok 10, 6, d Görünüş Grimsi beyaz Kütle numarası 195,084(9) g/mol Elektron dizilimi Xe 4f 14 5d 9 6s 1 Enerji seviyesi başına Elektronlar 2, 8, 18, 32, 17, 1 CAS kayıt numarası }} Fiziksel Özellikleri Maddenin hâli katı Yoğunluk 21,45 g/cm³ Sıvı hâldeki yoğunluğu 19,77 g/cm³ Ergime noktası 2041,4 ° K 1768,3 ° C Kaynama noktası 4098 ° K 3825 ° C Ergime ısısı 22,17 kJ/mol Buharlaşma ısısı 469 kJ/mol Isı kapasitesi 25,86 J/(mol·K) Atom özellikleri Kristal yapısı Yüzey merkezli kübik Yükseltgenme seviyeleri 2, 3, 4 (hafif bazik oksit) Elektronegatifliği 2,28 Pauling ölçeği İyonlaşma enerjisi 870 kJ/mol Atom yarıçapı 135 pm Atom yarıçapı (hes.) 177 pm Kovalent yarıçapı 128 pm Van der Waals yarıçapı 175 pm Diğer özellikleri Elektrik direnci 105 nΩ·m (20°C’de) Isıl iletkenlik 71,6 W/(m·K) Isıl genleşme 8,8 µm/(m·K) (25°C’de) Ses hızı 2800 m/s (20 °C’de) Mohs sertliği 3,5 Vickers sertliği 549 MPa Brinell sertliği 392 MPa

Platin, periyodik cetvelde Pt simgesi ile gösterilen kimyasal bir element olup atom numarası 78’dir. Ağır, dövülebilir, sünek, grimsi beyaz renkli, geçiş metalleri grubunda, kıymetli metallerdendir, Altından sonraki en kıymetli metaldir, Korozyona dayanıklı olup bazı bakır ve nikel cevherlerinde bulunur. Simyacıların platin için kullandıkları simge, altın ve gümüşün simgelerinin bir araya getirilmiş şeklidir.

Platin sarı ne demek?

Bilkent sarısı olarak da tanımlanan ve ankara kuaförlerince bu şekilde adlandırılan renk.

Platin sarısı beyazları kapatır mı?

Saçlarını çok açık sarı tonlara boyayarak beyaz saçlarını gizleyebilirsin. Platin sarısı gibi açık tonda bir saç rengi beyaza yakın bir ton olduğu için beyazların görünmez.

Açıcı kullanmadan saç rengi nasıl açılır?

1 tatlı kaşığı kuru papatyayı, 1 bardak kaynar suya ekleyin ve karıştırın. Karışıma 1 tatlı kaşığı bal, 1/2 su bardağı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyerek karıştırın ve demlenmesi için 10 dakika bekleyin. Hazırladığınız karışımı sprey şişeye doldurun ve saçınıza püskürtün.

Buğday tene platin sarı yakışır mı?

Önemli olan kadınların saç rengi seçerken ten renklerinin öncelikle beyaz mı, yoksa esmere mi daha yakın olduğunu bilmeleri gerekir. Bu tespit yapıldıktan sonra vereceğiniz kararlar daha net ve güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Eğer beyaza yakın bir buğday tenliyseniz kestane tonunu tercih edebilirsiniz.

 1. Oyu renk buğday tenliyseniz bu rengi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.
 2. Buğday tenli kadınların tercih etmeleri gereken saç renkleri arasında koyu kirli sarı, sütlü çikolata, koyu kestane, koyu çikolata ve klasik kumral olarak ön plana çıkmaktadır.
 3. Sarı tonlara sahip saç renkleri Buğday tenlilere en çok yakışan renkler arasında sarı renk gelmektedir.

Bebek sarısı ve kirli sarılar buğday tenli bayanlara çok yakışmaktadır. Ayrıca bal, küllü sarı, kum, platin sarıları renkleri de buğday tenli bayanların rahatlıkla kullanabileceği renkler arasında yer almaktadır. Solgun ve daha yaşlı görünmeye sebep olacağı için çok açık sarı yerine bal köpüğü, fındıkkabuğu, kumral ve karamel tonlarının tercih edilmesi doğru seçim olmaktadır. Mavi siyah saç Koyu saç rengi seven buğday tenli bayanlar için tercih edilecek renk mavi siyah olmalıdır. Makyaj gerektirmeyen mavi siyah ren yeterince gösterişli olduğu için normal hayatta makyaj gerektirmeden kullanabileceğiniz renkler arasında yer almaktadır. Kızıl tona sahip saç renkleri Özellikle açık buğday tenlilere çok yakışacak olan kızıl rengi için bakır kızılı en uygun renktir. Kızılın her tonunu kullanabilecek olan buğday tenliler mor, bordo ve kırmızıya dönük renklerde başarılı olacaktır. Kestane tonları Buğday tenliler için genç ve canlı görünmeye neden olan kestane tonları tercih için vazgeçilmez. Buğday tenli ünlüler arasında olan İvana Sert kirli sarı, Sibel Can ise koyu kahverengini tercih ederek çok başarılı sonuçlar almışlardır. Kaynak: Kadın ve Blog

Mavi şampuan nedir ne işe yarar?

Mavi Şampuan – İçerisinde mavi pigmentler bulunduran mavi şampuan balyaj, röfle veya ombre gibi uygulamaların ardından, saç renginde meydana gelebilecek sıcak renk geçişlerinin engellenmesi amacıyla kullanılır. Bu tarz işlemlerden sonra, özellikle koyu renk saçlarda, kızıl, turuncu tonlarında yansımalar ortaya çıkar.

 • Mavi şampuan kızılımsı renk geçişlerini nötrleyerek yok eder ve işlem gören saçın çok daha canlı, çok daha parlak görünmesine yardımcı olur.
 • İçerisindeki mavi pigmentler, saç renginin daha küllü bir tona bürünmesini sağlayarak saça doğal bir görünüm kazandırır.
 • Mavi şampuan saçı yıpratır mı?” sorusunun yanıtı da pek çok kişi tarafından araştırılabilir.

Mavi şampuan saça herhangi bir zarar vermez. Renklendirme, saç açma, ombre gibi işlemlerden geçmiş olan saçı besleyerek, güçlenmesine katkı sağlar. Ürünler hakkında merak ettiklerinizi öğrendikten sonra yüzlerce modeli inceleyebilir, farklı mavi şampuan markaları arasından tercih yapabilirsiniz.

8.11 saç boyası ne renk?

Sea Color Seacolor 8.11 Yoğun Açık Küllü Kumral Set Boya.

Platin saç rengi kimlere yakışır?

Platin Sarı Saç Rengi İçin Öneriler Kullanımı zor ama yine de en sevilen renklerden biri olan platin sarıya gönül verenlerden misiniz? Öncelikle kendinize sormanız gereken bir kaç soru var; platin bana yakışır mı? Saç tipime uygulanan açıcı saçlarıma zarar verir mi? Sürekli ve düzenli bakım isteyen bu renge gereken özeni gösterebilir miyim? Bu sorulara cevap verdikten sonra, kendiniz uygulamaya çalışmadan mutlaka bir saç artistinden yardım alın. Biraz cesaret gerektiren platin sarı, aslında herkese yakışabilir. Esmer, kumral, sarışın. Hangi cilt rengine sahip olursanız olun saçlarınızı platin sarı yaptırabilirsiniz. Tabii eğer özellikle açık tenlilerde platin saç rengi olanların şikayetçi olduğu tek durum yüzü biraz soluk gösterdiğinden yana.

Bu yüzden cilt tonunuzla uyum sağlaması için cildinizi biraz makyajla aydınlatmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Küllü platin daha soğuk cilt tonları için idealken, vanilya veya kumlu platin sarısı daha sıcak cilt tonlarının tercih ettiği seçeneklerden. Koyu siyah ya da kahve tonlarında saçlarınız varsa, istediğiniz platin sarıya kavuşmanız biraz zaman alacak bu konuda sabır göstermeniz gerektiğini unutmayın.

Şunu da söylemeden geçmeyelim; eğer kaşlarınız koyu renkteyse, platin tonlarıyla harika bir uyum yakalayabilir. Kaşlarınızın da rengini açmadan önce bu konuyu değerlendirmenizde fayda var. Diplere dikkat: Platin yaptırdıktan sonra diplerden gelen koyu renk saçları görüntüsü, bunu sevenler ve sevmeyenler olarak ikiye ayrılıyor. Eğer saçlarınızda ton farklılığı olmasını sevmeyenlerdenseniz ayda en az 1 kere (saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak) kuaföre gitmeniz gerektiğini unutmayın.

Sabır gerektirir: Saçlarınızın istediğiniz renge kavuşması, çıkan dipler için tekrar tekrar boyanması ve özenli bakım ihtiyacı sabır gerektirir. Tabii bu düzenli boya ve bakıma da biraz maliyet ayırmanız gerektiğini de söyleyelim. Narin bir bakım ister: Eğer koyu renk saçlardan platine bir geçiş yaptıysanız, saçlarınızın açılması kırılmalara ve yanmalara sebep olabilir.

Hatta ıslak saçlarınızı taradığınızda tel tel kopmalarla da karşılaşabilirsiniz.