Saç Dökülmesine Hangi Ilaçlar Iyi Gelir?

Saç Dökülmesine Hangi Ilaçlar Iyi Gelir
Saç Dökülmesine Karşı İlaçlar Fiyatları

 • Hairforte Erkek 60 ml Saç Dökülmelerine Karşı Etkili Sprey.
 • Otacı Dökülmeye Karşı 150 ml Saç Bakım Toniği.
 • Bioblas 360 ml Saç Dökülmesine Ve Kepeğe Karşı Etkili Şampuan.
 • Hairforte Kadın 60 ml Saç Dökülmelerine Karşı Etkili Sprey.
 • Alopecia 60 ml Saç Dökülmelerine Karşı Sprey.

Meer items

Saç dökülmesine en iyi ilaç nedir?

Yaygın saç dökülmeleri ve nedenleri – Öncelikle şunu vurgulamak gerekir ki, özellikle 30’lu veya 40’lı yaşlardan sonra saçlar incelir ve bir miktar sıklığı azalır. Bu süreç yaş ilerledikçe daha da artar, ancak çoğu zaman belirgin saç dökülmesi veya belirgin kellik durumuna gelmez. Telogen effluvium: Uzun süren yüksek ateş, ağır geçen bir hastalık, ciddi ameliyatlar, ağır diyet uygulamaları, şiddetli geçen enfeksiyonlar gibi vücutta önemli stres yükü yapan nedenlerden sonra görülen saç dökülmesidir. Telojen effluvium’ da saç dökülmesi diffuz görünüm şeklindedir, yani başın belli bir bölgesinde, belli alanlarda değil başın genelinde saçların seyrelmesi şeklinde olmaktadır.

Telogen effluvium’ un sıklıkla görüldüğü durumlardan birisi de doğum sonrası kadınlarda olan dökülmedir. Doğum sonrası görülen telogen effluviumda tüm saçları etkileyen genel bir dökülme olmasına rağmen, ilk önce alın bölgesi ve saçın ön bölümlerinde fark edilmeye başlanır. Doğumdan sonra ilk 3-4 ay içinde başlayan telogen effluvium, genellikle 6 ile 12 ay içinde düzelmektedir.

Kadınlarda en sık görülen genel saç kaybı nedenlerinden birisi de ” demir eksikliği ” olmasıdır. Demir eksikliği bilindiği gibi anemi denen kansızlık hastalığının da en sık nedenlerinden birisidir. İlginç olan ise demir eksikliği henüz kansızlık yani anemi yapma düzeyine gelmeden saçları etkilemeye başlar ve saç kaybına neden olabilir.30 ile 60 yaş arası kadınlar ve özellikle menopoz öncesi dönemde görülen saç dökülmesi nedenlerinden biri demir eksikliğidir.

 1. İlaçlara bağlı telogen effluvium tipi saç dökülmesi oluşabilir.
 2. Lityum, varfarin, beta-bloker, heparin, levodopa, amfetamin türevi ilaçlarda saç dökülmesi olabilmektedir.
 3. Bu ilaçların kesilmesi ile genellikle saç dökülmesi sorunu düzelir.
 4. Ayrıca bazı kanser ilaçlarının saç dökülmesi yaptığı hemen herkesçe bilinen bir durumdur.

Bazı hastalıklar saçların yaşam döngüsünü bozarak telogen effluvium tipi saç dökülmesine neden olabilirler. Tiroit hormonu hastalıkları, bazı romatizmal hastalıklar (lupus), cinsiyet hormonlarının dengesizlikleri, beslenme bozukluklarının neden olduğu protein-kalori-vitamin-mineral eksiklikleri en sık nedenler arasındadır.

 1. Genellikle saç dökülmesine neden olan sebebe yönelik tedavi yapılması sorunu çözebilmektedir.
 2. Dökülme yapan sorun çözüldüğü halde, saçlar normale dönmekte direniyorsa destek tedaviler ile sorun çözümlenebilir.
 3. Ancak saçların normal yaşam döngüsüne dönemediği durumlarda yapılacak tıbbi tedavi ile yüz güldürücü sonuçlar alınabilecektir.

Androjenik genetik alopesi: Erkek tipi saç dökülmesi de denilen androjenik alopesi en sık saç dökülmesi sebebidir. Dökülme şekli genellikle ön saç çizgisinin geriye çekilmesi ve/veya tepeden açılma şeklinde olmak üzere çok tipiktir. Erkeklerde çok erken yaşta bile başlayabilir. Androjenik alopesi denilen erkeklerde çok sık görülen saç dökülmesi, kadınlarda da saç dökülmesi sebeplerinin önde gelen nedenlerindendir. Erkeklerde zaten beklenen bir olgu olarak kabul edilen bu durumun kadınlarda görülmesi aşağıda biraz daha detaylı açıklanacaktır.

Genetik saç dökülmesinin yalnızca anneden gelen genler ile ilgili olduğu hakkında genel bir kanı olsa da, bu doğru değildir. Hem anne hem de babadan gelen genler saç dökülme durumunu belirlemektedir. Bu tip saç dökülmesinin çok sık görülmesi ve herhangi bir sağlık sorunu olmamasına rağmen psikolojiyi olumsuz yönde etkileyebildiğinden, bireyleri çözüm bulmak için çabalamasına neden olmaktadır.

Bundan dolayı çözüm sunacağını vaat eden birçok ürün piyasaya sürülmektedir. Birçoğunun etkisi ise şüphelidir. Tedavi seçeneklerinin ne olabileceği konusunda detaylara yazımızın alt bölümlerinde yer verilmiştir. Kadınlarda saç dökülmesi Saç dökülmesi erkeklerde çok sık beklenen bir durum olsa da, kadınlarda da oldukça sık gözlenir.

 1. Yaşamlarının bir döneminde kadınların yaklaşık %30 u saç dökülmesi sorunu ile karşılaşır, dökülme düzeyine gelmese bile menopoz sonrası saçlarda incelme çok daha sık gözlenir.
 2. Saç dökülmesinin kellik düzeyine kadar gelmesi erkeklerde her zaman duygusal stres oluşturmasa da, kadınlarda saç dökülmesinin duygusal sonuçları genellikle çok ağır olur.

Yukarıda açıklanan tüm saçlı alanda oluşan yaygın saç dökülmesi tipi olan hem telogen effluvium hem de androjenik alopesinin ikisi birden, kadınlarda görülen en sık saç dökülmesi nedenlerindendir. Erkek tipi dökülme olan androjenik dökülmenin şekli kadınlarda farklıdır. Androjenik alopesi görülmesi kadınlarda yaşla artan bir durumdur. Erkeklik hormonu olan testosteronun rol oynadığı bu saç dökülmesi tipi erkeklerde genetik geçiş gösterirken, kadınlarda genetik olup olmadığı net değildir. Yani annenizde olmayıp sizde olabilir, ama kızınızda olmayabilir.

Adınlarda ön saç çizgisinin gerilemesinden ziyade tepe bölgesinde seyrelme şeklinde olmaktadır. Saç dökülmesinde tanı nasıl konur? Saç dökülmesi tedavisinde, sorunun nedenini saptanmadan yapılan girişimler, sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Saç dökülmesi sebebinin ortaya konmasının ilk adımı doktor muayenesidir.

Eğitimli ve tecrübeli bir göz çok önemli bulguları saptayabilir. Yine de ek bulguların saptanması sonuca varmak için önemlidir. Saç dökülmesinin sebebinin anlaşılması için yapılan tetkiklerden bazıları şunlardır. Dermoskopik inceleme: Temelde büyütme gücü yüksek bir mikroskop ile saç kılları ve kökünün detaylı olarak incelenmesidir.

Çok detaylı bilgilerin elde edilmesini sağlar. Saç çekme testi: Saçların dökülme şiddetini saptamak için yapılan testtir. Örneğin alopesi areatada çekilen saçlar ele geliyor ise hastalığın aktif olduğu anlaşılır ve yayılma eğilimi göstermesi beklenir. Androjenik alopesi de ise çekilme sonucu özellikle başın ön bölümündeki saçlar daha fazla ele gelirler.

Kan analizi: Kadın ve erkeklerde farklı yaklaşım yapılmasına gerek vardır. Tam kan sayımı, çeşitli elementlerin düzeyi (demir, çinko gibi), saçlara etki eden vitaminlerin seviyesinin saptanması, saç metabolizmasına etki eden hormonların düzeyinin belirlenmesi gibi faktörlerin detaylı olarak biyokimyasal olarak incelenmesi ve yorumlanması gerekmektedir.

Bunlar dışında saçlı deriden biyopsi alarak patolojik inceleme düzeyine kadar giden birçok test vardır, ancak burada detayların içine girmeye gerek olmadığını düşünüyoruz. Saç dökülmesinin tedavisi Saç dökülmesi tedavisinin hüsran ile sonuçlanmaması için kesinlikle bilimsel temellere dayanması gerekmektedir.

İddialı sonuçlar vaat eden ürünlere karşı şüpheci yaklaşmak gerekir. Bu tip yaklaşımlarda amaç; saç dökülmesi şikayeti olan her kişinin en az bir kere denemesini sağlamaktır. Çok fazla maliyet yaratmadan alınan ürünlerden sonuç elde edemeyince kişi devam etmemektedir ve en önemlisi de hakkını aramamaktadır.

Bundan dolayı vur-kaç şeklinde tabir edilecek birçok ürün piyasaya sürülmektedir. Bu ürünler kozmetik ürün kapsamında yer almaktadır. Kozmetik ürünlerin Sağlık Bakanlığı veya diğer yetkili mercilerden onay almasına gerek yoktur, yalnızca isim bildirmektedirler. Diğer yönden onay aldığı ifade eden birçok ürün için ise saç dökülmesi tedavisinde etkili olmasından çok, insana zarar verici olmadığının onayı alınmaktadır.

Son olarak, saç dökülmesi tedavisinde etkili olduğunu bilimsel çalışmalar ile kanıtlandığını ifade eden birçok ürün için ise bu kanıtların etkinlik-güvenirlilik derecesi çok düşük olmaktadır. Saç dökülmesi tedavisi için bir aday iseniz, aşağıdaki durumları mutlaka biliyor ve kabullenmiş olmanız gerekir.

 • Saç dökülmesi tedavilerinde çeşitli basamaklar vardır, bunların hepsini tüketmeden umutsuzluğa kapılmayınız.
 • Tedavilerden sonuç alma aylar sürebilir, sabırlı olmalısınız.
 • İki kişinin aynı nedene bağlı saç dökülmesi sorunu olsa bile, bir kişide işe yarayan bir yöntem diğer kişide işe yaramayabilir.
 • Son olarak, her saç dökülmesi sorunu tedaviye yanıt vermeyebilir ve sorununuz devam edebilir.

Keşke saç dökülmesi tedavisi market veya eczaneden alınacak bir ürünün kullanımı ile kolayca çözülecek bir sorun olsa idi. Ne yazık ki böyle değildir. Saç dökülmesi tedavisi için basamaklı bilimsel yaklaşım yapılması gerekmektedir. Kliniğimizde saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bazı yaklaşımların özetini aşağıda inceleyebilirsiniz.

 1. Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan başlıca ürünler ve yöntemler Bölgesel saç dökülmelerinin tedavisi nispeten daha kolaydır.
 2. Sebep ortaya konulduktan sonra, bunun çözümlenmesi ile sonuca ulaşılmaktadır.
 3. Yaygın saç dökülmesinde ise çok kullanılan çok farklı yöntemler vardır.
 4. Bunlarda bazıları aşağıda sunulmuştur.

Finasteride: Saç dökülmesinde kullanılan en etkili ilaçlardan birisidir. Özellikle erkek tipi genetik-androjenik dökülmelerde etkili, ağızdan tablet olarak alınan bir ilaçtır. Dünyada piyasaya sürülmüş olan yüzlerce, hatta binlerce çeşit ilacın ve ürünün yanında, saç dökülmesi konusunda FDA (Amerikan İlaç ve Tıbbi Cihaz Dairesi) tarafından ancak iki ilaç onay alabilmiştir. Bunlardan bir tanesi finasteride’tir. Saç dökülmesi konusunda bilimsel düzlemde en etkili ilaç olarak kabul edilmektedir.

Finasteride, esasında bir prostat hastalığı ilacı olarak bulunmuş, ancak saçlara etkisi gözlenince, bu ilaç çok ünlenmiş ve kullanımı çok artmıştır. Finasteride, saç dökülmesine hormon dönüşümünü engelleyerek etki etmektedir. Testosteron hormonu hücrelere girince 5-alfa-redüktaz denilen bir enzim sayesinde dihidro-testosteron hormonuna dönüşür.

Bu dönüşüm reseptör farklılıkları yüzünden bazı kişilerde saç dökülmesine neden olmaktadır. Finasteride bu enzimi bloke ederek dönüşümü engeller ve saç dökülmesini önlemede etkisini gösterir. Finasteride, her kullananda değilse de, çoğu kişide olumlu olarak etki ederek saç dökülmesini durdurmakta ve çok incelmiş saçların tekrar kalınlaşmasını sağlamaktadır.

 • Ancak saçların tamamen döküldüğü bir alanda saçların çıkmasını sağlayamaz.
 • Diğer yönden bu ilaç kullanıldığı sürece etkili olmaktadır.
 • Etkisinin görülmesi genellikle ilk birkaç haftada başlar, bazen etkisinin görülmesi 6 ay hatta 1 seneyi bile bulabilir.
 • Finasteride’in çok sık dile getirilen yan etkileri vardır.

Bunlardan en bilineni cinsel isteksizlik, sertleşme sorunu, sperm sayısı azalması yapabilmesidir. Ancak bu durumlar kullanan kişilerin yaklaşık %2 sinde görülmüştür. Bilimsel araştırmalarda yapılan karşılaştırmalarda bu etkiler %2 oranında görülürken, hiç finasteride kullanmayanlarda bile %1 oranında görülmesi, esasında olumsuz durum ile karşılaşma olasılığının az olduğunu göstermektedir.

Diğer yönden böyle bir yan etki durumunda, ilacın kullanımı kesildiğinde 2-3 hafta içinde bu etkiler ortadan kaybolmaktadır. Birçok bilimsel araştırma finasteride’in oldukça güvenli bir ilaç olduğuna işaret etmektedir. Ancak, piyasada bulunan hemen hemen en etkili ilaç olan finasteride hakkında bu etkileri yüzünden, diğer ürünler çok ciddi oranda karalama yapmaktadır, bundan dolayı haksız olarak olumsuz bir ünü de oluşmuştur.

Minoksidil : Bilimsel olarak saç dökülmesinde etkili olduğu kanıtlanmış ve FDA (Amerikan İlaç ve Tıbbi Cihaz Dairesi) tarafından onay alan iki ilaçtan biri de minoksidil’dir. Minoksidil, kalsiyum-kanal blokeri grubu ilaçların içinde ağızdan alınan bir hipertasyon ilacıdır. Kullanımı sırasında kıllanmada artış gözlenmesi saç dökülmesinde de kullanımını gündeme getirmiştir. Yapılan araştırmalar sonucu sürülerek kullanılmasının da etkili olduğunun gösterilmesi saç dökülmesinde önemli bir kilometre taşı olmasını sağlamıştır.

You might be interested:  En Iyi Saç Tava Nasıl Yapılır?

Erkeklerde ki androjenik saç dökülmesi yanında kadınlarda da yaygın tip saç dökülmelerinde kullanılmaktadır. Saçların özellikle döküldüğü veya gücünün azaldığı bölgelere sürülerek kullanılır. Sprey veya köpük formu olup düşük (%2) veya yüksek (%5) konsantrasyonda olan çeşitleri vardır. Sürüldükten sonra masajla iyice yedirilmesi gerekmektedir.

Minoksidil başın ön bölümündeki saçlardan ziyade tepe bölgesindeki saçlarda daha etkilidir. İncelen saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar, tamamen ölmüş bir saç kökünü canlandıramamaktadır. Etkisinin görülmesi genellikle 4 aydan sonra başlamaktadır. Eğer dikkat edilmez ise baş ve boyunda, hatta parmak üstlerinde kıllanmanın artmasına neden olabilir. Tüm dünyada saç dökülmesi şikayeti için sunulan yüzlerce, hatta binlerce ürünün çoğu işe yaramamaktadır. Özellikle genel-yaygın tip saç dökülme sorununda bireysel olarak evde kullanılabilecek en etkili, bilimsel olarak kanıtlanmış, FDA tarafında onaylanmış iki ilaç olan finasteride ve midoksidil’in etkili olabilmesi için sürekli kullanılması gerekmektedir. Şampuanlar: Saç dökülmesine çare için piyasada bulunan ürünlerin önemli bir kısmı şampuanlardan oluşmaktadır. Birçoğunun etkisi gerçek bilimsel deneyler ile gösterilememiştir. Saç dökülmesinin azaltılması yönünde olumlu etkiye şampuan olarak kullanılan bazı maddeler vardır.

 • Etakonazol, zinc pyrithion, piroctone olamine, saw palmetero bunlar arasındadır.
 • Işın terapisi : Lazer ışınları tıpta çok farklı durumlarda kullanılan önemli bir yöntemdir.
 • Saç dökülmesi tedavisinde de kullanılmaya başlaması ile olumlu sonuçlar alınmıştır.
 • Lazer cihazları ile üretilen düşük güçteki lazer ışınları özellikle incelmiş saçları güçlendirmekte ve eski durumlarına gelmesini sağlayabilmektedir.

Bu yöntemin önemli bir özelliği FDA tarafında klinik olarak etkili olduğunun onaylanmış olmasıdır. Haftada 1 veya 2 kere 10 veya 20 dakikalık seanslar halinde uygulanan lazer terapinin en iyi yönü ağrısız, acısız olmasıdır. Olumlu etkisi birkaç ay içinde görülmeye başlar. Saç PRP ve saç mezoterapisi: Saç dökülmesinde kullanılan iki etkili ve kardeş yöntemdir. Her ikisinin uygulama şekli aynıdır. Çok ince iğneler ile özellikle saç dökülmesi sorunun olduğu bölgelere enjeksiyon şeklinde yapılmaktadır. Saç PRP’sinde kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerden zengin plazma enjekte edilirken, saç mezoterapisinde ise saç köklerini uyaran çeşitli büyüme faktörleri, vitaminler, minerallerden oluşan kokteyller enjekte edilmektedir.

Bu uygulamalar hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız şu sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Saç PRP; www.dk-klinik.com.tr/sac-prp Saç mezoterapisi; www.dk-klinik.com.tr/sac-mezoterapisi Destek tedavi ve ilaçlar: Saç dökülmesi tedavisi sırasında doğrudan ve tek başına çözüm üretmese de, etkin tedavilerin yanında kullanıldığı zaman yardımcı olan destek ilaçlar ve uygulamalar vardır.

Bunlar arasında bitoin vitamini, anti-oksidan vitaminler, çinko kullanımı ve saçlı deriye masaj yapılması sayılabilir. Saç ekimi: Saç ekimi işlemi her saç dökülmesi sorunu için çözüm sunmamaktadır. Her zaman öncelik saç dökülmesinin sebebinin saptanıp düzeltilmesi olmalıdır.

Saç ekimi özellikle erkeklerde genetik tip dökülmede etkin ve kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi almak istiyorsanız, şu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz; www.dk-klinik.com.tr/sac-ekimi-antalya Kadınlarda da saç ekimi de mümkündür, ancak bunu kliniğimiz en son çare olarak planlar. Birçok kadın hastamızı yapılan tıbbi tedaviler ile saç ekimi gibi cerrahi bir müdahaleye gereksinim duymadan normal haline kavuşturmuş durumdayız.

Saç dökülmesi tedavisinde dikkat edilmesi gereken faktörler Yukarıda açıklamaya çalıştığımız gibi saç dökülmesi tedavisi sebebe yönelik yaklaşım gerektirir, ancak tedavi sırasında kişisel olarak sizin de yapmanız veya kaçınmanız veya dikkat etmeniz gereken faktörler vardır.

 • Saça şekil vermek için kimyasal özellikler içeren, briyantin, sprey, jöle gibi ürünlerin kullanılmaması gerekmektedir.
 • Saçın hem telini zedeleyen hem de köküne zarar verme olasılığı olan perma, saç rengini açma, brezilya fönü, maşa, saç düzleştirme gibi uygulamaların yapılmaması gerekmektedir.
 • Islak saç hasarlanmaya daha açıktır, bu yüzden ıslakken sert fırçalama, tarama yapılmamalıdır. Bu eylemler saçın kırılmasına yol açabilir.
 • Saçınızı boyama durumunuz varsa, açık renklerden çok koyu renkleri tercih edin. Çünkü açık renk tonlarında peroksit daha fazla kullanılmak durumundadır.
 • Saçlarınızı kuruturken mikrofiber havlu kullanırsanız, suyunu daha fazla alacak ve saç kurutma makinesine daha az gereksiniminiz olacaktır.
 • Saç kurutma makinelerinin aşırı sıcak derecesi kullanılmamalıdır, kuruturken makine saça çok yakın tutulmamalıdır.
 • Saçınızın, size tavsiye edilenden fazla yıkanmaması gerekir, saçlı deriden salgılanan sebumun sürekli uzaklaştırılması saçların direncini azaltacaktır. Ancak yağlı bir saçlı deriye sahipseniz her gün yıkanabilir. Fakat kuru saçlarda çok sık yıkamaktan kaçınılmalıdır. Bu durumda şampuan kullanmadan saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçları şampuan ile yıkarken saç telinin tüm uzunluğuna odaklanmaktan ziyade, saç köklerinin bulunduğu deri kısmının temizlenmesi önceliğiniz olmalıdır.
 • Saçlarınızı çekme, bükme gibi alışkanlıklarınız varsa, bunları bırakın. Çünkü saçların direncini azaltırlar.
 • Sigara içmenin birçok zararı yanında saçlara da oldukça fazla olumsuz etkisi vardır.
 • Saçlarınızı güneşten koruyunuz.
 • Düzenli ve dengeli beslenmek önemlidir, düşük proteinli diyetlerden kaçınılmalıdır.
 • Çok sıkı bir şekilde saçların toplanması, atkuyruğu yapılması oldukça sakıncalıdır.
 • Saçlarınızı yıkarken kullandığınız şampuan dikkatli seçilmelidir. Bazı şampuanlar saçın nemini alarak, kuru olmasını sağlarlar. Bu hiç istenilmeyen bir durumdur. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra mutlaka bakım kremi uygulayın. Çünkü kremler saç tellerinin etrafını kaplayarak kırılmaya karşı direnç verirler.

Hangi vitamin saç çıkarır?

B12 Vitamini Saç köklerinin saç üretimini sürdürmesini ve vücutta demir emilimi sürecinin hızlandırılmasını sağlar.

Minoxil ne kadar sürede saç çıkarır?

Tedaviyi erken kesmeyiniz; çünkü MİNOXİL, saç dökülmesinin önlenmesi ve saç çıkmasının sağlanmasında uzun süreli kullanılır. Saç çıkması 4 ila 6 ay sürekli uygulamadan sonra, maksimum etki 12 ay sonunda görülür. İlacınızı zamanında kullanmayı unutmayınız.

Minoxil ilk başta saç döker mi?

  Merhaba, saç dökülmesi problemi yaşamıyorum ancak anne tarafım kel olduğu için tedirginim. Saçımın tepe bölgesi de seyrelmeye başlayınca doktora gittim ve bana Minoxil Forte %5 önerdi. Ancak internette araştırdım ve Minoxil kullananların saçlarında dökülme oluyormuş,kullanımdan sonra bırakmamak gerekiyormuş gibi birçok yorumla karşılaştım. Kararsızım. Minoxil kullanayım mı kullanmayayım mı? Saç Dökülmesine Hangi Ilaçlar Iyi Gelir Dostum ben kullandım ama benimkiler dökülmeye başlamıştı mesela test çözerken teste en az 20-25 tel saç düşebiliyodu. Sonra ben bi eczacı abimin tavsiyesiyle kullanmaya başladım. İlk ay herşey normal halinde dökülme devam etti 2. Ay yine dökülüyordu 3. Ay aniden dökülme kesildi yaklaşık bir aydırda kullanmıyorum herhangi bir dökülmeylede karşılaşmadım şuana kadar.

  1. Quote: Orijinalden alıntı: Dostum ben kullandım ama benimkiler dökülmeye başlamıştı mesela test çözerken teste en az 20-25 tel saç düşebiliyodu.
  2. Sonra ben bi eczacı abimin tavsiyesiyle kullanmaya başladım.
  3. İlk ay herşey normal halinde dökülme devam etti 2.
  4. Ay yine dökülüyordu 3.
  5. Ay aniden dökülme kesildi yaklaşık bir aydırda kullanmıyorum herhangi bir dökülmeylede karşılaşmadım şuana kadar.

  ben 2. aydayim ve hala dokulme devam ediyor beklemedeyim bakalim quote: Orijinalden alıntı: Mojo Moog Merhaba, saç dökülmesi problemi yaşamıyorum ancak anne tarafım kel olduğu için tedirginim. Saçımın tepe bölgesi de seyrelmeye başlayınca doktora gittim ve bana Minoxil Forte %5 önerdi.

  • Ancak internette araştırdım ve Minoxil kullananların saçlarında dökülme oluyormuş,kullanımdan sonra bırakmamak gerekiyormuş gibi birçok yorumla karşılaştım.
  • Ararsızım.
  • Minoxil kullanayım mı kullanmayayım mı? Sadece Minox mu kullaniyorsun? Yoksa anti DHT bir seyler de kullaniyormusun? Propecia, Proscar, Fincar, Finpecia vs.

  yada Saw Palmetto tarzinda bitkisel kürlerden. Minox ilk 2 ay sac döker, normal bir durum, herkeste olan bir durum. Daha sonra o saclar daha güclü, daha saglam cikacak. Sana tavsiyem, tedaviden daha cabuk sonuc almak istiyorsan, anti DHT anlaminda bitkisel bir kürde ekle tedavine.

  Minoxili her zaman kullanmak gerek. Fakat Finastreidle korunabiliyor, azaltarakta kullanabilirsin. Geceleri yatmadan önce de kullanilabilir. Minoxu biraktiktan sonra saclar daha kötü olmaz. Hangi evredeyse, o evrede olur. Tedirgin oldugunu kendin söylüyorsun, kafaya takiyorsun. Sac icin gerekli vitaminleride arastir bence nette.

  Vitamin takviyeside al. Sonuc almani hizlandirir. İtalyada doktorlar, özellikle trikologlar, yani sac bilimi uzmanlari, genelde sorunu cok az olanlara Minoxidil yüzde 2 recete ediyorlar. Dünyada da ilk baslayanlar genelde yüzde 2yle basliyorlar. Bizde ise yüzde 2ye kadinlar icin deniyor, büyük yanilgi bence.

  Ayrica tedavine ek destek olmasi acisindan, Konazol sampuanida ekle. Keto icerikli sampuan, sac tedavisi icin Big 3 denilen büyük 3lünün halkalarindan birisidir. Allah askina,kellik ilacini birakinca noolmasini bekliyordu arkadaslarin?saril saril saclarin mi cikacak.minoxil sac dokmez;) cikarir ama normal sac gibi degil tuylenme gibi.doktorun tavsiyesi dogru,arkadaslarina kulak asma;) quote: Orijinalden alıntı: togaerol Allah askina,kellik ilacini birakinca noolmasini bekliyordu arkadaslarin?saril saril saclarin mi cikacak.minoxil sac dokmez;) cikarir ama normal sac gibi degil tuylenme gibi.doktorun tavsiyesi dogru,arkadaslarina kulak asma;) Doktora gitmeden kullanılmalı mı ? Genetik bir sorun bendeki.Tepeler açılıyor bile.Son 2 yılda hızlandı bu dökülme.Öncesinde birşey yoktu 5-6 ay Bioblas kullandım ama o daha kötü yaptı.

  Bu Forte eğer devamlı kullanılırsa 3-4 ay içinde saç çıkartıyor ama bırakıldığında tekrar döküyor deniyor.Olsun ömür boyu kullanırım, quote: Orijinalden alıntı: eyoruk Doktora gitmeden kullanılmalı mı ? Genetik bir sorun bendeki.Tepeler açılıyor bile.Son 2 yılda hızlandı bu dökülme.Öncesinde birşey yoktu 5-6 ay Bioblas kullandım ama o daha kötü yaptı.

  1. Bu Forte eğer devamlı kullanılırsa 3-4 ay içinde saç çıkartıyor ama bırakıldığında tekrar döküyor deniyor.Olsun ömür boyu kullanırım,
  2. Alıntıları Göster Birakildiginda 3-4 ay icerisinde dökülüyor deniyor.
  3. Doktora gitmeden de kullananlar var.
  4. Sac köklerinin durumuna bagli, 1-2 ay icerisinde bile sonuc alanlar oluyor.

  quote: Orijinalden alıntı: EmrahG. quote: Orijinalden alıntı: Mojo Moog Merhaba, saç dökülmesi problemi yaşamıyorum ancak anne tarafım kel olduğu için tedirginim. Saçımın tepe bölgesi de seyrelmeye başlayınca doktora gittim ve bana Minoxil Forte %5 önerdi.

  • Ancak internette araştırdım ve Minoxil kullananların saçlarında dökülme oluyormuş,kullanımdan sonra bırakmamak gerekiyormuş gibi birçok yorumla karşılaştım.
  • Ararsızım.
  • Minoxil kullanayım mı kullanmayayım mı? Sadece Minox mu kullaniyorsun? Yoksa anti DHT bir seyler de kullaniyormusun? Propecia, Proscar, Fincar, Finpecia vs.

  yada Saw Palmetto tarzinda bitkisel kürlerden. Minox ilk 2 ay sac döker, normal bir durum, herkeste olan bir durum. Daha sonra o saclar daha güclü, daha saglam cikacak. Sana tavsiyem, tedaviden daha cabuk sonuc almak istiyorsan, anti DHT anlaminda bitkisel bir kürde ekle tedavine.

  • Minoxili her zaman kullanmak gerek.
  • Fakat Finastreidle korunabiliyor, azaltarakta kullanabilirsin.
  • Geceleri yatmadan önce de kullanilabilir.
  • Minoxu biraktiktan sonra saclar daha kötü olmaz.
  • Hangi evredeyse, o evrede olur.
  • Tedirgin oldugunu kendin söylüyorsun, kafaya takiyorsun.
  • Sac icin gerekli vitaminleride arastir bence nette.

  Vitamin takviyeside al. Sonuc almani hizlandirir. İtalyada doktorlar, özellikle trikologlar, yani sac bilimi uzmanlari, genelde sorunu cok az olanlara Minoxidil yüzde 2 recete ediyorlar. Dünyada da ilk baslayanlar genelde yüzde 2yle basliyorlar. Bizde ise yüzde 2ye kadinlar icin deniyor, büyük yanilgi bence.

  1. Ayrica tedavine ek destek olmasi acisindan, Konazol sampuanida ekle.
  2. Eto icerikli sampuan, sac tedavisi icin Big 3 denilen büyük 3lünün halkalarindan birisidir.
  3. Merhaba hocam özelden yazacaktım ama bu başlığı okuyan diğer kişiler de yararlansın diye özelden atacağım mesajları burdan yazmamda fayda var.

  Minoxil Forte %5’i doktor tavsiyesiyle eczaneden aldım.5 gün kullandım ama baş dönmesi ve halsizlik yaptığı için beşinci gün bıraktım.çünkü;Finallerim var ve onlara çalışırken bir de sağlık sorunlarımla uğraşmak istemiyorum. bu akşam annemle konuşurken laf döndü dolaştı saç konusuna geldi.

  • Neden dökülüyormuş dedi? genlerde eğer anne ya da baba tarafında kellik varsa dökülüyormuş dedim ve kadıncağız kendisini suçlu hissetti.saç ekimi,cilt doktoru bir çok şey yaparız,önlemini alırız,dökülmez dedi.
  • Anlatmak istediğim şey bu saç konusu sadece saçı döküleni üzmüyor,saçı dökülen kişinin yakın çevresini de etkiliyor.

  Benim saçlarım var.Önçizgimde herhangi bir gerileme yok ama saçımın tepe kısmında seyreklik var ve Finallerden sonra Minoxil’e başlıyacağım artık elden başka çare de gelmiyor. cinselliği henüz yaşayamamış,masturbasyonla idare eden biri olarak Propecia, Proscar gibi ilaçları içim rahat ederek kullanamam ama eczaneden tedarik edebileceğim Anti Dht bitkisel bir kür var mıdır? quote: Orijinalden alıntı: Dostum ben kullandım ama benimkiler dökülmeye başlamıştı mesela test çözerken teste en az 20-25 tel saç düşebiliyodu.

  Sonra ben bi eczacı abimin tavsiyesiyle kullanmaya başladım. İlk ay herşey normal halinde dökülme devam etti 2. Ay yine dökülüyordu 3. Ay aniden dökülme kesildi yaklaşık bir aydırda kullanmıyorum herhangi bir dökülmeylede karşılaşmadım şuana kadar. hocam ben beş gün kullandım ama beş günün akşamı başım döndü ve ağrıdı.sende de oldu mu bu yan etki belirtileri? quote: Orijinalden alıntı: Mojo Moog quote: Orijinalden alıntı: Dostum ben kullandım ama benimkiler dökülmeye başlamıştı mesela test çözerken teste en az 20-25 tel saç düşebiliyodu.

  Sonra ben bi eczacı abimin tavsiyesiyle kullanmaya başladım. İlk ay herşey normal halinde dökülme devam etti 2. Ay yine dökülüyordu 3. Ay aniden dökülme kesildi yaklaşık bir aydırda kullanmıyorum herhangi bir dökülmeylede karşılaşmadım şuana kadar. hocam ben beş gün kullandım ama beş günün akşamı başım döndü ve ağrıdı.sende de oldu mu bu yan etki belirtileri? Alıntıları Göster Cok fazla kullandiysan, ondan olmustur.

  • Tepe kismi diye kastettigin vertex bölgesi degil mi? Sadece o bölge icin 5 fis kullandiysan, basinin dönmesi ve agrimasi normal.
  • Remlerle de kullanabilirsin.
  • Retin-a kremle sürülen 1ml Minoxidil normalde sürülen 2ml Minoxidile esit.
  • Bu konuda arastirma sonuclari var.
  • Minoxidilin etkisini 3-4 kat artiriyor.

  Tretin kremi, Minoxidili sürmeden 1 saat önce sürüyoruz. Asla fazla sürme. Sür, sonra masaj yaparak yay. Öyle Minoxidille kafayi yikamis gibi olmasin. Yoksa basin agrir, bas dönmesi yapar. Bunun yaninda, üzüm cekirdegi ekstresi, Minoxidilin faydasini artiriyor.

  An dolasimini artirmasi ve gözenekleri acici etkisi var. Ayrica güclü bir antioksidan. Bir cok faydasi var. Ari Poleninde sac icin gerekli tüm mineraller ve vitaminler var. Ayrica bazi aminoasitlerde mevcut. Bitkisel küre gelince, herseyden önce kullanman gereken, bitkisel anti DHTler. italyada Paolo Gigli, Marliani gibi sac bilimi uzmanlarinin yazdiklari bitkisel kürlerde.

  Saw Palmetto var. yüzde 90-95 oraninda fatty acid icermesi gerek. yoksa sacta ise yaramasi zor.320mg Saw Palmetto alman gerek günde. Ek olarak Beta Sitosterol de olmasi lazim. Sawdan daha etkili oldugu söylenir. Keten tohumu da anti DHTler icerisinde. Piyasadaki ürünleri bilmiyorum ama eczaneden iceriginde en az yüzde 85 fatty asid, yani yag asidi olan Saw Palmetto bulmaya calis.

  • İceriginde Beta Sitosterolda olsun, 100 mg en az.
  • Omega 3, Omega 6, Yesil Cay, Soya, B-Mineral gibi bitkisel tedaviler kullaniyorlar.
  • Sac icin Silica, Biotin, B vitaminleri, Folik asit, Cinko, Demir, instonol önemli.
  • Bunlari bulabilecegin bir vitamin takviyesi kullanabilirsin.
  • Bemiks hem cok ucuz hemde iceriginde Folik asit ve B vitaminleri var.

  Dogru Saw Palmettoyu bulamazsan eczanede sakin Solgar falan alma. Prostagood 120lik yaziliyor ve geri ödemede. Onu yazdirirsin. Sac icin onunla iyi sonuclar alanlar cok olmustu. Propecia konusuna gelince, ABDde CB, RU gibi ürünleri kullaniyorlar. Son zamanlarda Dutastreid bile son derece moda.

  Cogu kisi Dutas. gecmeye bile basladi. Finastreidi dünyada 5 milyondan fazla kisinin kullandigini bana italyan dermatolog ve ayni zamanda sac uzmani olan Paolo Gigli söylemisti.10-15 sene Finas. kullananlari bile tanidim. Finas. kullanirken cocuk sahibi bile oldular. Fakat bir ilacin herkeste etkisi farkli.

  Bünye meselesi. Yan etki görüncede birakmak gerek. Yan etki görmesine ragmen, israr etmekte saglikli degil. quote: Orijinalden alıntı: Mojo Moog quote: Orijinalden alıntı: Dostum ben kullandım ama benimkiler dökülmeye başlamıştı mesela test çözerken teste en az 20-25 tel saç düşebiliyodu.

  1. Sonra ben bi eczacı abimin tavsiyesiyle kullanmaya başladım.
  2. İlk ay herşey normal halinde dökülme devam etti 2.
  3. Ay yine dökülüyordu 3.
  4. Ay aniden dökülme kesildi yaklaşık bir aydırda kullanmıyorum herhangi bir dökülmeylede karşılaşmadım şuana kadar.
  5. Hocam ben beş gün kullandım ama beş günün akşamı başım döndü ve ağrıdı.sende de oldu mu bu yan etki belirtileri? Yok hocam herhangi bir baş ağrısı olmadı fazla sıkmış olabilirsin arkadaşın dedeiği gibi quote: Orijinalden alıntı: EmrahG.

  hocam yazdığınız bilgilerle başlıyacağım tedavime teşekkür ederim quote: Orijinalden alıntı: Yok hocam herhangi bir baş ağrısı olmadı fazla sıkmış olabilirsin arkadaşın dedeiği gibi haklısın belki bilmeden çok sıkmışımdır. Minoxil ile beraber bir şey kullanıyor musun? quote: Orijinalden alıntı: Mojo Moog quote: Orijinalden alıntı: Yok hocam herhangi bir baş ağrısı olmadı fazla sıkmış olabilirsin arkadaşın dedeiği gibi haklısın belki bilmeden çok sıkmışımdır. Minoxil ile beraber bir şey kullanıyor musun? Bir şampuan kullanıyorum şimdi ismi aklımda değil istersen daha sonra yazabilirim. quote: Orijinalden alıntı: quote: Orijinalden alıntı: Mojo Moog quote: Orijinalden alıntı: Yok hocam herhangi bir baş ağrısı olmadı fazla sıkmış olabilirsin arkadaşın dedeiği gibi haklısın belki bilmeden çok sıkmışımdır. Minoxil ile beraber bir şey kullanıyor musun? Bir şampuan kullanıyorum şimdi ismi aklımda değil istersen daha sonra yazabilirim. Alıntıları Göster Sampuan olarak kullanman gereken Ketoconazole icerikli bir sampuan. Haftada 2-3 kez. Yanina da bitkisel bir sampuan ekleyebilirsin. Saclari güclendirecek, sebumu temizleyecek icerikli olmasina dikkat et ama. Genelde cogu Konazol/Nizoral sampuanla birlikte Prozinc, Dermoday, Sebamed Anti Hair loss gibi sampuanlari kullaniyor. quote: Orijinalden alıntı: Jagaciak24 Sampuan olarak kullanman gereken Ketoconazole icerikli bir sampuan. Haftada 2-3 kez. Yanina da bitkisel bir sampuan ekleyebilirsin. Saclari güclendirecek, sebumu temizleyecek icerikli olmasina dikkat et ama. Genelde cogu Konazol/Nizoral sampuanla birlikte Prozinc, Dermoday, Sebamed Anti Hair loss gibi sampuanlari kullaniyor. Alıntıları Göster Türkiye’nin en küçük online alışveriş merkezi ALPERİSTAN 2011 yılında online alışveriş pazarına artı değer katmak ve internet kullanıcılarının her sektördeki ihtiyaçlarını en geniş ürün yelpazesi ve en iyi hizmet kalitesiyle karşılamak için yola çıktık. Henüz 2011 yılı yolun başı olsa da ; ● En hızlı ● En güvenli ● En iyi kampanyaları sunan ● En az bilinen ● En az alışveriş yapılan alışveriş sitesi alperistan.com! Online alışverişte www.alperistan.com ALPERİSTAN KATEGORİLER •%100 DOĞAL YAĞLAR •AĞIZ BAKIMI •CİLT & YÜZ BAKIMI •GÜNEŞ BAKIM •SAÇ BAKIMI •SAĞLIK ÜRÜNLERİ •SELÜLİT •SPORCU BESİNLERİ •TÜY DÖKÜCÜLER •VARİS & KILCAL DAMAR TEDAVİSİ •VİTAMİN & TAMAMLAYICILAR •ZAYIFLAMA ÜRÜNLERİ Bendede irsi basladi ama ne basladi oyle dokuluyorduki en son saclarim o kadar seyreklestiki artik kel diyorlardi bende o sirada propeciayi kesfettim ama pahali diye onun yerine proscari kullanmaya basladim ve kendi kendime dedim ki bu ilaci kullanirkende dokulucekse dokulsun dedim ama tam 6 ayda dokulme iyice durdu ve yaklasik 4 yil boyunca kullandim araliksiz, zaten kullandigim ilk iki yil saclarima kavustum dokulenlerin hepsi cikti, 4 yil kullanimdan sonra 3 yil boyunca hic kullanmadim ama simdi tekrardan dokulme basladigi icin tekrar kullanmaya basladim yavas yavas dokulme duruyor,, sanirim yine 3-4 yil kullanip ara vericegim. Minoxidil pek iyi bir ilac degil dehset sac dokuyor ama dokulenler ciksada, dokulmeyi belli bir donem durduruyor ama sonra yine dokuyor tuhaf bir dongu seklinde calisiyor bir dokuyor sonra duruyor sonra yine dokuyor < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilk_ze - 19 Ocak 2012; 0:11:21 > quote: Orijinalden alıntı: Jagaciak24 quote: Orijinalden alıntı: Mojo Moog Merhaba, saç dökülmesi problemi yaşamıyorum ancak anne tarafım kel olduğu için tedirginim. Saçımın tepe bölgesi de seyrelmeye başlayınca doktora gittim ve bana Minoxil Forte %5 önerdi. Ancak internette araştırdım ve Minoxil kullananların saçlarında dökülme oluyormuş,kullanımdan sonra bırakmamak gerekiyormuş gibi birçok yorumla karşılaştım. Kararsızım. Minoxil kullanayım mı kullanmayayım mı? Sadece Minox mu kullaniyorsun? Yoksa anti DHT bir seyler de kullaniyormusun? Propecia, Proscar, Fincar, Finpecia vs. yada Saw Palmetto tarzinda bitkisel kürlerden. Minox ilk 2 ay sac döker, normal bir durum, herkeste olan bir durum. Daha sonra o saclar daha güclü, daha saglam cikacak. Sana tavsiyem, tedaviden daha cabuk sonuc almak istiyorsan, anti DHT anlaminda bitkisel bir kürde ekle tedavine. Minoxili her zaman kullanmak gerek. Fakat Finastreidle korunabiliyor, azaltarakta kullanabilirsin. Geceleri yatmadan önce de kullanilabilir. Minoxu biraktiktan sonra saclar daha kötü olmaz. Hangi evredeyse, o evrede olur. Tedirgin oldugunu kendin söylüyorsun, kafaya takiyorsun. Sac icin gerekli vitaminleride arastir bence nette. Vitamin takviyeside al. Sonuc almani hizlandirir. İtalyada doktorlar, özellikle trikologlar, yani sac bilimi uzmanlari, genelde sorunu cok az olanlara Minoxidil yüzde 2 recete ediyorlar. Dünyada da ilk baslayanlar genelde yüzde 2yle basliyorlar. Bizde ise yüzde 2ye kadinlar icin deniyor, büyük yanilgi bence. Ayrica tedavine ek destek olmasi acisindan, Konazol sampuanida ekle. Keto icerikli sampuan, sac tedavisi icin Big 3 denilen büyük 3lünün halkalarindan birisidir. Faydalı bilgiler vermişsiniz erkek tipi dökülme için teşekkürler, bende spectral dnc-l kullanıyorum şakaklar için fakat bittikten sonra düz minoksidile geçicem maliyeti açısından ve ilaç almayı sevmediğim için DHT’yi topikal olarak önlemek adına %3(spiro) Aldactone tablet, %1(ketokonazol) nizoral tablet ve saw palmetto tableti toz haline getirip minoksidilin içine katıp karıştırsam iyi çözülür mü acaba? Bunların hepsini tek tek uygulamak bir süre sonra bıkkınlık getirebilir dolayısıyla bu daha pratik bir yol olabilir ve hem emilimi arttırmış hemde birazda olsa DHT’yi baskılamış olmaz mıyız? quote: Orijinalden alıntı: chilypeppers quote: Orijinalden alıntı: Jagaciak24 quote: Orijinalden alıntı: Mojo Moog Merhaba, saç dökülmesi problemi yaşamıyorum ancak anne tarafım kel olduğu için tedirginim. Saçımın tepe bölgesi de seyrelmeye başlayınca doktora gittim ve bana Minoxil Forte %5 önerdi. Ancak internette araştırdım ve Minoxil kullananların saçlarında dökülme oluyormuş,kullanımdan sonra bırakmamak gerekiyormuş gibi birçok yorumla karşılaştım. Kararsızım. Minoxil kullanayım mı kullanmayayım mı? Sadece Minox mu kullaniyorsun? Yoksa anti DHT bir seyler de kullaniyormusun? Propecia, Proscar, Fincar, Finpecia vs. yada Saw Palmetto tarzinda bitkisel kürlerden. Minox ilk 2 ay sac döker, normal bir durum, herkeste olan bir durum. Daha sonra o saclar daha güclü, daha saglam cikacak. Sana tavsiyem, tedaviden daha cabuk sonuc almak istiyorsan, anti DHT anlaminda bitkisel bir kürde ekle tedavine. Minoxili her zaman kullanmak gerek. Fakat Finastreidle korunabiliyor, azaltarakta kullanabilirsin. Geceleri yatmadan önce de kullanilabilir. Minoxu biraktiktan sonra saclar daha kötü olmaz. Hangi evredeyse, o evrede olur. Tedirgin oldugunu kendin söylüyorsun, kafaya takiyorsun. Sac icin gerekli vitaminleride arastir bence nette. Vitamin takviyeside al. Sonuc almani hizlandirir. İtalyada doktorlar, özellikle trikologlar, yani sac bilimi uzmanlari, genelde sorunu cok az olanlara Minoxidil yüzde 2 recete ediyorlar. Dünyada da ilk baslayanlar genelde yüzde 2yle basliyorlar. Bizde ise yüzde 2ye kadinlar icin deniyor, büyük yanilgi bence. Ayrica tedavine ek destek olmasi acisindan, Konazol sampuanida ekle. Keto icerikli sampuan, sac tedavisi icin Big 3 denilen büyük 3lünün halkalarindan birisidir. Faydalı bilgiler vermişsiniz erkek tipi dökülme için teşekkürler, bende spectral dnc-l kullanıyorum şakaklar için fakat bittikten sonra düz minoksidile geçicem maliyeti açısından ve ilaç almayı sevmediğim için DHT’yi topikal olarak önlemek adına %3(spiro) Aldactone tablet, %1(ketokonazol) nizoral tablet ve saw palmetto tableti toz haline getirip minoksidilin içine katıp karıştırsam iyi çözülür mü acaba? Bunların hepsini tek tek uygulamak bir süre sonra bıkkınlık getirebilir dolayısıyla bu daha pratik bir yol olabilir ve hem emilimi arttırmış hemde birazda olsa DHT’yi baskılamış olmaz mıyız? Hepsi cözülmeyebilir. Bu yüzden bence risk almaman daha doğru olur. Minoxidilin icine Keto ve Finasteride tableti ezip, kullananlar olduğunu hatirliyorum. Artik dünyadada PGD2 bloke eden ajanlara yönelme var. Bu yüzden artik fazla kullanan da kalmadi. Asağida blogunu paylastiğim kisi, HLTtan hatirliyorum, 3 Proscar, 3 Keto tableti ezip, kullandiğini söylüyordu. O dönemlerden hatirladiğim iyi sonuclar aldiğiydi. Blogunda gelismeleri paylasmis, inceleyebilirsin. http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/45254-Big3-Tretinoin http://andreaszam.blogspot.com/ Bu arada emili artirmak istiyorsaniz, retin-a krem de ekleyebilirsiniz. Minoxidilin icine degil, Minoxidilden 1 saat önce kullanabilirsiniz. Minoxidilin etkisini 2 kat arttirdiğiyla alakali arastirma sonuclari mevcut. quote: Orijinalden alıntı: Jagaciak24 quote: Orijinalden alıntı: chilypeppers quote: Orijinalden alıntı: Jagaciak24 quote: Orijinalden alıntı: Mojo Moog Merhaba, saç dökülmesi problemi yaşamıyorum ancak anne tarafım kel olduğu için tedirginim. Saçımın tepe bölgesi de seyrelmeye başlayınca doktora gittim ve bana Minoxil Forte %5 önerdi. Ancak internette araştırdım ve Minoxil kullananların saçlarında dökülme oluyormuş,kullanımdan sonra bırakmamak gerekiyormuş gibi birçok yorumla karşılaştım. Kararsızım. Minoxil kullanayım mı kullanmayayım mı? Sadece Minox mu kullaniyorsun? Yoksa anti DHT bir seyler de kullaniyormusun? Propecia, Proscar, Fincar, Finpecia vs. yada Saw Palmetto tarzinda bitkisel kürlerden. Minox ilk 2 ay sac döker, normal bir durum, herkeste olan bir durum. Daha sonra o saclar daha güclü, daha saglam cikacak. Sana tavsiyem, tedaviden daha cabuk sonuc almak istiyorsan, anti DHT anlaminda bitkisel bir kürde ekle tedavine. Minoxili her zaman kullanmak gerek. Fakat Finastreidle korunabiliyor, azaltarakta kullanabilirsin. Geceleri yatmadan önce de kullanilabilir. Minoxu biraktiktan sonra saclar daha kötü olmaz. Hangi evredeyse, o evrede olur. Tedirgin oldugunu kendin söylüyorsun, kafaya takiyorsun. Sac icin gerekli vitaminleride arastir bence nette. Vitamin takviyeside al. Sonuc almani hizlandirir. İtalyada doktorlar, özellikle trikologlar, yani sac bilimi uzmanlari, genelde sorunu cok az olanlara Minoxidil yüzde 2 recete ediyorlar. Dünyada da ilk baslayanlar genelde yüzde 2yle basliyorlar. Bizde ise yüzde 2ye kadinlar icin deniyor, büyük yanilgi bence. Ayrica tedavine ek destek olmasi acisindan, Konazol sampuanida ekle. Keto icerikli sampuan, sac tedavisi icin Big 3 denilen büyük 3lünün halkalarindan birisidir. Faydalı bilgiler vermişsiniz erkek tipi dökülme için teşekkürler, bende spectral dnc-l kullanıyorum şakaklar için fakat bittikten sonra düz minoksidile geçicem maliyeti açısından ve ilaç almayı sevmediğim için DHT’yi topikal olarak önlemek adına %3(spiro) Aldactone tablet, %1(ketokonazol) nizoral tablet ve saw palmetto tableti toz haline getirip minoksidilin içine katıp karıştırsam iyi çözülür mü acaba? Bunların hepsini tek tek uygulamak bir süre sonra bıkkınlık getirebilir dolayısıyla bu daha pratik bir yol olabilir ve hem emilimi arttırmış hemde birazda olsa DHT’yi baskılamış olmaz mıyız? Hepsi cözülmeyebilir. Bu yüzden bence risk almaman daha doğru olur. Minoxidilin icine Keto ve Finasteride tableti ezip, kullananlar olduğunu hatirliyorum. Artik dünyadada PGD2 bloke eden ajanlara yönelme var. Bu yüzden artik fazla kullanan da kalmadi. Asağida blogunu paylastiğim kisi, HLTtan hatirliyorum, 3 Proscar, 3 Keto tableti ezip, kullandiğini söylüyordu. O dönemlerden hatirladiğim iyi sonuclar aldiğiydi. Blogunda gelismeleri paylasmis, inceleyebilirsin. http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/45254-Big3-Tretinoin http://andreaszam.blogspot.com/ Bu arada emili artirmak istiyorsaniz, retin-a krem de ekleyebilirsiniz. Minoxidilin icine degil, Minoxidilden 1 saat önce kullanabilirsiniz. Minoxidilin etkisini 2 kat arttirdiğiyla alakali arastirma sonuclari mevcut. Alıntıları Göster Hepsi cözülmeyebilir. Bu yüzden bence risk almaman daha doğru olur. Minoxidilin icine Keto ve Finasteride tableti ezip, kullananlar olduğunu hatirliyorum. Artik dünyadada PGD2 bloke eden ajanlara yönelme var. Bu yüzden artik fazla kullanan da kalmadi. Asağida blogunu paylastiğim kisi, HLTtan hatirliyorum, 3 Proscar, 3 Keto tableti ezip, kullandiğini söylüyordu. O dönemlerden hatirladiğim iyi sonuclar aldiğiydi. Blogunda gelismeleri paylasmis, inceleyebilirsin. http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/45254-Big3-Tretinoin http://andreaszam.blogspot.com/ Bu arada emili artirmak istiyorsaniz, retin-a krem de ekleyebilirsiniz. Minoxidilin icine degil, Minoxidilden 1 saat önce kullanabilirsiniz. Minoxidilin etkisini 2 kat arttirdiğiyla alakali arastirma sonuclari mevcut. Evet bende araştırdım da spiro ile minox kimyasal reaksiyon verebiliyomuş bu da etkinliğini azaltıp kötü koku yapar demişler, gönderdiğiniz linkteki arkadaş finas. tableti atmış minox’un içine ve ilaveten nizoral tablet, güzel sonuçlar da almış ama belkide sade minox. ile de alabilirdi bu sonuçları bilemeyiz aslında şöyle uygun fiyata yerli üretimi bir Revivogen+Spectral karışımı bir ürün olsa ne şahane olurdu:) Şuan kullandıgım dnc-l’de retinol oldugu için tretin eklemedim ama düz minoxa geçince azelderm ile onu da ekliycem tedaviye fakat finas. yutmadan topikal olarak birşeyler kullanmak istiyorum saç köklerindeki dht’yi baskılamak için, benim üstlerde ve tepede problem yok sadece şakakları 3cm aşağı çekmek ve diğer alanı da korumak istiyorum fotoda biraz bellidir, buarada PGD2 bloke eden ajanlar derken neyi kast ettiniz pek görmedim bunu forumlarda? Sizin durum nasıl neler kullanıyosunuz ? < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chilypeppers - 18 Ekim 2012; 6:36:46 >

Sayfaya Git: Sayfa:

Saç dökülmesi ilacı var mı?

Saç dökülmesinin önüne geçmek için çeşitli tedavi yöntemleri vardır. İlaç tedavisi ve saç mezoterapisi, bu tedavi yöntemlerinden yalnızca iki tanesidir. Saç dökülmesinin önlenmesi ve var olan saç köklerinin kalınlaşması için; FDA onaylı ilaçlar, doktor kontrolünde uygulanabilmektedir.