Usturaya Vurulan Saç Ne Zaman Uzar?

Usturaya Vurulan Saç Ne Zaman Uzar
Saçlar günde 0.3 mm, ayda 1.5 cm ve yılda ise yaklaşık olarak 18 cm uzayabilirler. Usturaya vurulduktan bir hafta sonra saçlar 2.1 mm boyunda olurlar.

Ustura saça zarar verir mi?

“Kadınlar, onları dinleyen bir kuaförü tercih etmeli” Rasim Lök, tartışmasız karizmatik bir kuaför. Müşterilerini tüm nezaketiyle karşılıyor, isteklerini tek tek dinliyor ve herkesi memnun eden sonuçlarla müşterilerini yolluyor. Profesyonellik böyle bir şey işte.

 1. İşinizi çok iyi yapıyor olmanız herkesin sizinle hemfikir olmasını gerektirmiyor.
 2. Hele ki mesleğiniz kuaförlükse ve kadınlarla uğraşıyorsanız!”Bütün insanlar dinlenmek ve anlaşılmak ister.
 3. Adınlar daha hassas, daha derin bir duygusal dünyaya sahip olduğu için onların dilinden anlamak ve isteklerini karşılamak adına biraz daha fazla empati kurmanız gerekir.

Kadınların kurduğu en sıkı bağlardan biri de kuaförleriyle olduğu için onlara ne yapmaları gerektiğini anlatan değil, yaptırmak istediklerini anlayan bir kuaför tercih etmeleri kendi iyiliklerine olacaktır” diyor Rasim Lök mesleğini anlatırken. Boya teknikleri konusunda Fransa’da kendini geliştiren tanınmış kuaför, İtalya’da da “vizajizm” (tüm güzelliği ortaya çıkarma sanatı) üzerine almış.

 • Vizajizm tekniği sayesinde yüz şekline uyan saç kesimini belirleyen Rasim Lök, bu tekniğin özellikle kısa saçlı kadınlarda daha iyi sonuç verdiğini belirtiyor: “Elmacık kemikleri güzel olan kısa saçlı biri vizajizm ile daha da güzel gözükebilir.
 • Ya da uzun bir çene yapısına sahipse, doğru saç kesimiyle çenesini daha geride gözükebilir”.

Amerika ve İngiltere’de de saç kesim teknikleriyle ilgili çalışmalarda bulunan Rasim Lök, uzun yıllardır vazgeçemediği “kuru saç kesimi” konusunda da bir duayen. Mesleğinin diğer sırlarını da Rasim Bey’in kendisinden dinledik.

 • Kuru saç kesimi tekniğini uzun yıllardır uygulayan Rasim Lök, bu tekniği uygularken ustura yerine makas kullanarak saçın yapısına zarar vermiyor.
 • “Saça hacim kazandırmak için permaya dönüş yaşıyoruz”

2013 yazında ve sonbaharında biz kadınları ne tarz saç modelleri bekliyor? Tek kelimeyle doğal saçlar! Saçlara organik içerikli boyalarla ya doğal renkleri uyguluyoruz ya da ışıltılarla güneşten açılmış görüntüsü veriyoruz. Nasıl ki bronz tenin yerini beyaz ten almaya başladı, saçlarda da yapay duran, uç renklerde dolaşmıyoruz artık.

Platin sarı veya kızıl, yerini kahverengi ve onun içindeki tonlara bıraktı.Uzun mu kısa mı derseniz, bu yıl uzun saçlar makbul. Özellikle de düz kesimler. Geçtiğimiz yıl yükselişe geçen kakül, şimdilik ortalara çıkmayacakmış gibi gözüküyor. Bu yaz, saçlarda en çok önem kazanan konu hacim oldu diyebilirim.

Bu da saç kesimiyle doğru orantılı. Geçmişten hayatımıza tekrar giren uygulamalar var mı? Perma var. Saça hacim kazandırmak için permaya dönüş yaşıyoruz. Elbette ki artık permanın saça verdiği zararı yok denecek kadar aza indirmiş durumdayız. “Modayı, filmlerden izliyorum” Saç modasını nasıl takip edebiliriz? Siz ünlülerden kimleri beğeniyorsunuz? Ben genel anlamda modayı ve o yılın trendlerini filmlerden takip ediyorum.

Yılın trendleriyle eş zamanlı olarak yılın saçları da değişiklik gösteriyor. Saç tarzını hem beğendiğim hem de takip ettiğim ünlüleri sayın derseniz, Anne Hathaway’in, bu yılki Oscar Ödülleri’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü kucaklarkenki saçını ve Charlize Theron’un geçen yıl Oscar’ın kırmızı halısında yürürken göz kamaştıran romantik topuzunu sayabilirim.

Madonna’nın başlı başına bir trend belirleyici olduğunu düşünüyorum.Onun giydiği takım elbise, saç stili, kol kası, kısacası her şey moda oluyor. Türklerden Ronit Gülcan’ın saçlarını

 1. ve tarzını beğeniyorum.
 2. “Saçınızla inatlaşmak yerine onunla barışmayı deneyin”
 3. Mesleğinizde en iddialı olduğunuz alan hangisi?

Kuru saç kesimi. Bu tekniği uzun yıllardır uyguluyorum, kendi kendime bulmuştum. Şimdi, hem yurt dışında hem de Türkiye’de kuru saç kesimi tercih edilmeye başlandı. Saç ıslakken esnek ve uzayabilen bir yapıda olduğu için, saç uzunluğu kuruyken daha net görülür.

Ayrıca inceltme yapılması gerektiğinde kuru saçta daha iyi inceltme yapılır. Bu tekniği uygularken saçı usturayla mı yoksa makasla mı kesiyorsunuz? Makas kullanıyorum. Ustura, saçın şeklini ve kalitesini bozar. Hem makasla saç kesmek, daha teknik gerektiren bir şeydir. Aşina olduğumuz ürünlerin dışında, Bellevue Diba’da saçlara uyguladığınız özel bir bakım mevcut mu? Evet, saçta neredeyse dört aya kadar etkisini koruyan, Amerika’dan getirttiğimiz özel bir bakımımız var.

Her saçtipi için uygun olan bu bakım, saça hem nem veriyor hem keratinle besliyor, hem desaçı güçlendiriyor. Saçımızın nemini azaltmadığımızsürece parlaklığını ve sağlıklı görüntüsünü kaybetmeyiz. Saç bakımının cilt bakımından farkı yok. Her şeyden önce, saçınızla inatlaşmak yerine onunla barışmayı denediğiniz

 • zaman hayatınızın daha kolay olduğunu fark edeceksiniz.
 • “Bizim işte hatanın geri dönüşü yok”
 • Mesleğinizi yaparken sizi en çok zorlayan şey ne oluyor?
You might be interested:  Kıvırcık Saç Nasıl Kalıcı Düz Olur?

Ben bu mesleğe tesadüfi bir şekilde başladım ve zamanla işimi çok sevdim. Her şeyden önce, bir insan üzerinde çalışmak beni çok heyecanlandırıyor. İşinizi çok doğru ve dikkatli yapmanız gerekiyor çünkü bizim işte hatanın geri dönüşü yok. Fakat beni zorlayan konu bu değil.

Benim için en zor şey, kendini ifade edemeyen, ne istediğini tam olarak bilmeyen kadındır. Bu kadın, kendini sizin ellerinize bırakır ve saçına dilediğinizi yapabileceğinizi söyler. Fakat sonuçtan da memnun kalmaz. İşte bu, çok zorlayıcı bir durumdur. Kuaförlerin çoğu neden hep erkek? Aslında bu, Türkiye’de böyle.

Avrupa’da kuaförlerin çoğunluğu kadın. Türkiye’de bu meslek niçin erkeklerin tekelinde, ben de bunu düşünüyorum! : “Kadınlar, onları dinleyen bir kuaförü tercih etmeli”

Ustura kıl çoğaltır mı?

Kaş Usturası ile Yüz Almak Tüylerini Kalınlaştırır mı? Ucunda jileti olan ve yüz usturası olarak da bilinen aletle tüyleriniz kalınlaşmaz. Fakat siz kaşlarınızın kalınlaşmasını isterseniz daha sık uygulama aralıkları ve kaş besleyici bakım ürünleri ile bunu yapabilirsiniz.

15 ayda saç ne kadar uzar?

Her saç kendi gelişim, dinlenme ve dökülme safhalarını takip eder, bu yüzden her saç değişik hızlarda büyür. ÖZETLE AÇIKLAMAK GEREKİRSE; * Bir saç teli, günde yaklasik olarak 0.3 mm, ayda 1 cm, yilda 12 cm uzar. Bellere kadar uzanan saçlar ise 80 – 90 cm kadardir ve ancak 7 yilda uzar.

Ustura çiziği geçer mi?

Ustura izi 24/05/2012, Saat: 19:04 Usturayla keserken bir çizik oluştu yanağımda yanlışlıkla hafif acıyor da. Merak ediyorum geçer mi ? Ömür boyu kalmaz di mi ? İlla sizde bir yerinizi çiziktirmişsinizdir 24/05/2012, Saat: 19:05 Celik mi jiletli ustura mi bende merak ettim gecmis olsun umarim gecer 24/05/2012, Saat: 19:08 ıyılesme surecınde yara kabugunu soymayın yarayla kesınlıkle oynamayın hemen şap yada kan taşı sürün büyük birşey değilse duracaktır eger ımkanınız varsa evdeyken yumurta akı surun yumurta akı elastin içerir iyileştirici etkisi vardır kuruduktan sonra yıkayıp temızleyın (banyo öncesi kullanmanız tavsiyemdir) ustura ile son kesigimi geçen yıl çok iyide kullansanız bazen oluyor böyle şeyler. Bir de böyle düşün – Büyük Hilmi 24/05/2012, Saat: 19:11 Geçer merak etme. http://tiraskeyfim.blogspot.com/ http://saklinotalar.blogspot.com/ 24/05/2012, Saat: 19:12 Ya aslında sadece çizik var, kanamadı bile. 24/05/2012, Saat: 19:16 (24/05/2012, Saat: 19:04) piresis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturayla keserken bir çizik oluştu yanağımda yanlışlıkla hafif acıyor da. Merak ediyorum geçer mi ? Ömür boyu kalmaz di mi ? İlla sizde bir yerinizi çiziktirmişsinizdir Öncelikle gecmis olsun.Ustura tamir ederken bas parmagimi baya derin kesmistim,hemen doktora gittim.doktor yaraya söyle bir bakti; “cok güzel bir kesik,neyle kestiniz ?”diye sordu,dikis yerine üc tane bantla yapistirdi.hala arar bakarim neresi kesilmisti diye.iz falan kalmaz,iciniz rahat olsun. biyiklari ters alirken(artik yapmiyorum ) alet kontrolden cikip bunuma girdi ve burnum tabiri caizse ikiye ayrildi ama kan yoktu sadece bir yarik vardi ve ne zaman gectigini unuttum bile bende de aci var kan yoktu akliniz takilmasin buyuk ihtimalle gececektir 24/05/2012, Saat: 19:43 jiletli ustura ise 1-2 haftada kaybolur o da en fazla, 1 haftada iz kalmaz normalde.

 • Çelik usturada ise en az 2 hafta sürüyor, bir kez derin kesmiştim birkaç ay geçmedi izi amma sonra birşey kalmadı usturanın da dediği gibi.
 • Selamlar.24/05/2012, Saat: 21:11 hem jiletli hem celik usturayla kesmisligim var.
 • Hepsi en fazla bir kac gun icinde iz birakmadan geciyor.
 • Sadece bir iz var.
 • Ama kesmedim deldim demek daha dogru olur.

cizik seklinde degil soyma seklinde olmustu. bir milim capinda galiba. ozellikle aramadikca bulamiyorum.24/05/2012, Saat: 21:13 Benim cildimi zedelememem lazım. Onun için ustura bana kaf dağı kadar uzak. : Ustura izi

Ustura ile saç kesimi ne ise yarar?

Kuaförler, sıra dışı saç modelleri yaratmak için bazen ustura kullanmayı tercih ediyor. Ancak Tricomi, ‘ Ustura saç uçlarını çok incelterek ikiye ayrılmasına sebep olur’ diyor. Makas kesimi ise saç uçlarının daha güçlü ve sağlıklı olmasını, böylece uzun süre kırılmadan dayanmasını sağlar.

Saç 2 hafta da ne kadar uzar?

Çoğu saç teli günde ortalama 0,3 ila 0,4 mm uzar. Yani bu, saçın bir haftada ortalama 2,8 mm büyüyebileceği anlamına gelir.

Ustura ile yüz alma zararlı mi?

Yüz Tüyleri İçin Ustura – Son zamanlarda makyaj artistlerinin çektiği videolarla popüler olan ustura ile yüz tüylerini alma aynı zamanda kaş şekillendirmede kullanılmaktadır. Cımbız veya ip gibi tüyü kökünden ve çekerek alan yöntemler, kıl kökünde bulunan ve kıla rengini veren sıvıyı serbest bırakır,

You might be interested:  Saç Kurutma Makinesi Soğuk Hava Ne Işe Yarar?

Bu tür yöntemlerin cilt lekelerine yol açması nedeniyle ustura ile tüyü alıp, kıl folikülüne müdahale etmemek daha doğru bir yöntem gibi görünür. Traş olmanın cildin üst katmanının güçlendirdiği yönünde, bilimsel olarak ispatlanmamış bir takım varsayımlar, ustura ile yüz tüylerini almanın neredeyse faydalı olduğunu iddia eder niteliktedir.

Kadın cilt yapısı ile erkek cilt yapısının, kadınların yüzlerindeki tüyler ile erkek sakalının birbirinden son derece farklı olduğunu, gözden kaçırmamak bu noktada önemlidir.

Ustura ile traş olmak haram mı?

Jiletle Sakal Traşı Haram mı? Jiletle sakal tıraşının haram olup olmadığına Cübbeli Ahmet Hoca’dan cevap geldi. İşte o yazı: Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) zamanında jilet yoktu, mecburen sakallıydılar demek ne saçma bir şey. Devlet memurlarında sakal bırakmak inşallah serbest olur.

Buna bir el atılması lazım.4 mez­he­bin fık­hın­da er­ke­ğin sa­ka­lı­nı ji­let­le tı­raş et­me­si ha­ram­dır. An­cak ça­lış­tı­ğı iş­ten do­la­yı tı­ra­şa mec­bur­sa bu­ra­da za­ru­ret hâ­sıl olur. Ki­şi ha­ra­ma gir­me­ye­ce­ği bir iş bu­la­na ka­dar ora­da ça­lı­şa­bi­lir. An­cak o sü­re zar­fın­da iş ara­mak zo­run­da­dır.

Jiletle sakal tıraşı haramdır. Ancak tam kazımayıp da 1 numara, 2 numara gibi dibi kalıyorsa haramdan kurtarır. Ama sevap kazanamaz. Sakal bırakmış olmaz. Sünnet sevabı alamaz. Çünkü sünnet sevabı almak için bir tutam olması gerekmektedir. Zaten bir tutamdan yukarı doğru kısaltmayı hiçbir fıkıh âlimi mubah görmemiştir.

 • Sakalı bırakmaktan bahsetmiyorum.
 • Isaltmaktan bahsediyorum.
 • Mubah denilmemişse caiz değil demektir.
 • Caiz değil demek de günah demektir.
 • Bunları anlayalım.
 • Ancak haram ayrı bir şey.4 mezhebin fıkhında erkeğin sakalını tıraş etmesi haramdır.
 • Tıraş tabiriyle jiletle olan dibini kazıma kastedilir.
 • Rasulullah (Sallalahu Aleyhi ve Sellem) zamanında da ustura vardı.

Çünkü zaten “Halk” tabirini kullanıyor. Bir de “Taksir” tabiri var. “NE BU VAZİYETİNİZ?” “O zaman jilet, ustura yoktu da mecburen sakallıydılar.” demek ne saçma sapan bir iştir. O zaman jilet olmaz olur mu?! Mecusiler jiletle sakallarını tıraş ediyorlardı.

 1. Mecusilerin elçisi, Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)in huzuruna jiletle tıraşlı halde geldi.
 2. Ona “Ne bu vaziyetiniz sizin?” buyurdu.
 3. Dediler ki “Bizim Rabbimiz bize böyle emretti.” Yani Kisra’ya rab diyorlar.
 4. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) de “Benim Rabbim de bana sakalları uzatıp bıyıkları kısaltmamı emretti.” buyurdu.

Dolayısıyla jilet var yani. Beyan edilmiştir ki sakal tıraşı erkekler için haramdır. Tabi kadının birinde tüy falan çıksa o keser tabi, kadındır o. Hatta erkeğe benzememek için kesmek zorunda. O ayrı bir şey. Erkekler için sakal tıraşı haramdır. GÜNAHI EMREDİYORSUN İşlerde, devlet memurluklarında sakal bırakmak yasak.

İnşallah serbest olur. Buna da bir el atmaları lazım. Milleti niye günaha sokuyorlar? Bir düzen getirsinler bunu serbest etsinler. İsteyen bıraksın. Bunun yasak olması meşru değildir. İslam’a göre gayri meşrudur. Milleti günaha sevk ediyor bu. Allah-u Teala “Günahta yardımlaşmayın.” (Mâide Sûresi:2) buyuruyor.

Yardımlaşmayı bırak bir de günaha zorluyorsun. Günah işleyene yardım bile etmeyin. Sen yardım değil emrediyorsun adama günaha girmeyi. HÜKÜMET DÜŞÜNMELİ Bunu bir defa hükümet düşünsün. Hükümetin çok şeyleri düşünmesi lazım. Madem hükümet olmuş düşünecek bunları.

Bu kadar insanın günahına sebep olmasın. Sakalı serbest etsinler. Sakallı Bakan, Milletvekili oluyor. Sakallı Başbakan, Cumhurbaşkanı bile oluyor. Ama memur olamıyor. Ne saçma bir şey. Burada tenakuz var. Büyük bir çelişki var. Bu çelişkiyi düzeltmeleri lazım. Bu ilgililere yönelik bir konuşma. O İŞİ HEMEN BIRAKACAK Peki, memur ne yapsın? Harama girmiş oluyor mu? Harama girmiş oluyor tabi ama zaruret kabul edilir mi? Çünkü adamın geçimi yok.

Ancak oradan aldığı parayla geçinebilecek. Keyfi memurluk yapanlar da var. Hobi gibi, bilmem ne gibi Parası var, geçinebilir, zarureti yok. Bir de gidip sakal tıraşına da mecbur oluyor. Buna şimdi zaruret diyemeyiz. Sen zaten bu memurluğu bıraksan da geçinebiliyorsan biz sana nasıl diyelim “Git her gün harama gir, günaha gir.” diye.

Biz buna fetva veremeyiz. Çünkü sen zorda kalmamışsın ki. Geçimin var. O memurlara zaruret yok. Onlar memuriyeti bırakmalı.1 vakit namaza bile mani olunan noktada zaten rızık da harama girer. Farz namazı olduğu için o sakala da benzemez yani. Zarureti yok. Başka türlü geçinebiliyor. O işi hemen bırakacak. KEYFİ OLMAMALI Peki, zarureti var ise? Zarureti varsa şu demek; geçinemiyor, aç kalacak, açık kalacak, çoluğu çocuğu var.

Bakmakla mükellef olduğu ailesi veya ana-babası var. Kimisi evli değil ama ana-babası onun eline bakıyor. Akrabasından eline bakanlar var.4 mezhep müftüsü Ali Haydar Efendi Hazretleri buyururdu ki “Memur olanlar mecbur olduklarından ben mazur diyorum. Ama bakalım Allah-u Teâlâ mazur der mi?” Bunu derken burada dikkat çekiyor.

 1. Yani keyfi olmamalı.
 2. Zaruretsiz olmamalı.
 3. İŞ BULMAYA ÇALIŞ Farz namazı için konuşuyorum.
 4. Öğlenin farzı 4 rekât ise 4 rekât için konuşuyorum.
 5. Adam “4 rekâtına izin veriyorum, sünnetlere izin vermiyorum.” derse o başka.
 6. Çünkü sünnetleri kılmasa harama, günaha girmez.
 7. İş sahibinin dakika bakımından hakkıdır bu.
You might be interested:  Saç Ekiminden Sonra Alkol Ne Zaman Alınır?

Sen abdestinden, taharetinden, farzından mesulsün. Farzına izin verdikten sonra da adama bir şey diyemeyiz. Bir insanın çalıştığı iş yerinde namazına mani çıkartılıyorsa veya sakal tıraşına mecbur ediliyorsa, geçimi darsa ve oradan aldığı paraya muhtaç ise biz diyoruz ki “Sen bir an evvel geçimini temin edecek ve senin namazına, sakalına müdahale etmeyecek bir iş bulmaya çalış.

 1. Ama o arada da bu işten çıkma.” CİDDİ MANADA ARAYACAKSIN Çünkü çıkarsan belki aylar geçer iş bulamazsın çoluk çocuk aç kalır.
 2. Ama ciddi manada İslam’ı serbestçe yaşayabileceğin, haramlardan uzak durabileceğin, farz namazlarını kazaya bırakmadan vaktinde eda edebileceğin bir iş araman da şarttır.
 3. HARAMDAN UZAK BİR İŞ BULDUĞUNDA GEÇECEKSİN Şayet namaz farz ise bu da farz.

Farzı terk ettiren şey haram olur. Sen farz namazları kılabileceğin ve sakal tıraşı gibi haramlardan uzak durabileceğin bir iş aramak zorundasın. Ciddi manada arayacaksın yani. Bulduğunda da oradan çıkıp diğerine geçeceksin. Fetva budur. Ama “Şimdilik iş bulamıyorum, arıyorum.” dersen tabi o arada da maaşını al, memuriyetine devam et.

Biz yine mazur diyelim. Çünkü geçimin dar, oradan aldığınla geçindiğin için burada bir mazeret var. BANKADA CALISMAK HARAM Mesela faizli bankada çalışıyorsun. Faizli bankadaki memuriyet bütün işler faizle döndüğü için haramdır. Örnekleri çoğaltabiliriz. İçki satılan lokantada çalışıyorsun. İçki sunumu, servisi yapıyorsun.

“Allah şarabı içene de, içirene de, taşıyana da lanet etti.” (Ebû Dâvûd, Eşribe:2, no:3676, 3/366) diyor hadîs-i şerîf. YİYENE DE YEDİRENE DE Yine aynı şekilde hadîs-i şerifte “Allah faizi yiyene de, yedirene de, kâtibine de, yazana da, şahidine de lanet etti.” (Ahmed ibni Hanbel, el-Müsned, no:3809, 6/358) buyruluyor.

 • URTULAMAZSIN Sen şimdi ben kâtibim, yazıcıyım, mübaşirim demekle kurtulamazsın.
 • Ben içki içmiyorum.” Tamam, içmiyorsun ama garsonluk yapıp, içkiyi taşıyorsun.
 • Taşıyana da direk lanet var.
 • Taşımayıp da orada başka bir iş yapıyorsa çöpçülük gibi mesela, o taşıyan gibi lanete girmiyor.
 • Ama zımnen içkili bir müessese.

Yani haram olan bir müessesede çalıştığı için onun da rızkı tayyib olmuyor. Tertemiz olmuyor. RIZKIMIZA ALLAH KEFiLDiR Rabbimiz : “Kim Allah’ın haramlarından sakınırsa, ben ona her dardan çıkış kapısı açacağım. Ummadığı, beklemediği yerden rızıklandıracağım.” (Talâk Sûresi:2-3) buyurmaktadır.

Bizi yaratan Allah bunu söylüyor. Allah’a da güvenmiyorsan kime güveneceksin?! Yani aç kalırım diye endişelenme, rızık ecel gibi senin peşine düşmektedir. FİZAN’DA OLSAN BULUR Nasıl ki son lokmanı yemeden, son nefesini veremezsin. Fizan’da olsan da o lokma seni bulacak. Üzerine yazılmış “Falan oğlu falanın rızkıdır.” diye.

Sen kaçsan da sana gelip yapışacaktır. Bazı kere zorla da adamı yedirirler. Dolayısıyla senin rızkından endişeli olman itikat bozukluğundan ve zafiyetinden ileri gelir. ŞÜPHEYE DÜŞMEYELİM Mevla “Yeryüzünde gezen her canlının debelleşen karıncanın bile rızkı Allah’a aittir.” (Hûd Sûresi:6) buyuruyor.

 1. Bütün dükkânlara yazmışsınız “Rızık Allah’a aittir.” diye.
 2. Niye asıyorsun o tabelayı.
 3. Rızkı müşteri, patron vermiyor.
 4. Onlar sebeptir.
 5. Rızkı gönderen, veren Allah’tır.
 6. Öyleyse sen Allah’ın haramlarını yaparken yediriyor, içiriyor da sen haramlardan sakınırsan seni aç mı bırakacak?! Onun için haramlardan sakınalım.

Rızkımıza Allah kefildir, bundan hiç şüphe etmeyelim. Vahdet Kaynak: Sabah.com.tr /

Ustura hangi yönde kullanılır?

Sadece ustura kısmını kaşın çıkış yönünün tersine göre sürmeniz yeterli olacaktır. Kullanım öncesi kayganlaşmayı sağlayacak bir bakım yağı kullanmanız halinde işiniz daha kolay olacaktır.

Sık yıkanan saç çabuk uzar mı?

Bu esnada saçlarınızın yapısına, ihtiyaçlarına ve sorunlarına yönelik saç bakım ürünlerinden yardım almanız gerekir. Fakat saçları her gün yıkamanın, onların sağlıkla uzaması açısından herhangi bir etkisi yoktur. Aksine, gereğinden sık saç yıkamak saçlarınızın yağ dengesini bozabilir.

Jilete vurulan saç gürleşir mi?

Farklı özelliklere sahip saçlar kazıtılsa bile gürleşme meydana gelmez. Kazıtmak gürleştirmekten çok, saç tellerinin daha kalın çıkmasını sağlar. Zayıflamalarına ve dökülmelerine neden olan etkilere karşı korur. Fakat yeni saçların büyümesini sağlayan hiçbir faydası yoktur.

Ustura ile saç kesimi ne ise yarar?

Kuaförler, sıra dışı saç modelleri yaratmak için bazen ustura kullanmayı tercih ediyor. Ancak Tricomi, ‘ Ustura saç uçlarını çok incelterek ikiye ayrılmasına sebep olur’ diyor. Makas kesimi ise saç uçlarının daha güçlü ve sağlıklı olmasını, böylece uzun süre kırılmadan dayanmasını sağlar.