A Plus Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

A Plus Saç Kremi Nasıl Kullanılır
Saç kremi kullanımı artık neredeyse zorunla hale gelmiş bir üründür. Saç boyası ve saça uygulanan işlemler saçların zaman içinde kurumasına ve sertleşmesine neden olmaktadır. Saç kremi kullanımı sertleşen saçlarda yumuşaklık ve kolay taranma gibi faydalar sağlar. Peki saç kremi nasıl kullanılır? – A Plus Saç Kremi Nasıl Kullanılır Saç kremi kadın erkek herkesin kullanabileceği saçların yumuşamasını ve parlamasını sağlarken en önemli özelliği birbirine dolaşan saçların açılmasını sağlar.Özellikle uzun saçlara sahipseniz saç kremi size büyük kolaylık sağlayacaktır. Birbirine dolaşan ve elektriklenen saçlara sahipseniz saç kremleri saçınızdaki bu sorunları ortadan kaldırabilir.

  • Saçlarda kullanılan kimyasal ürünler, kireçli sular ve saça uygulanan işlemler saçların zaman içinde yıpranmasına ve kuru ve sert görünmesine neden olur.
  • Saç kremi sertleşen ve zor şekil alan saçların parlaklık ve yumuşaklık kazanmasına neden olur.
  • Çocuklarınızın saçını tararken açılmıyor ve canı yanıyorsa saç uçlarına saç kremi uygulayabilirsiniz.

Saç kremi durulanan ve durulanmayan olmak üzere iki çeşittir. DURULANMASI GEREKEN SAÇ KREMİ Sadece uçlarına saç kremi sürmek saç dipleri ile uçları arasında görünüm farkı olmasına neden olabilir. Saçımızı her zamanki gibi yıkadıktan sonra bir miktar saç kremini diplerine değdirmeden özelikle uç kısımlarına sürüp durulayabilirsiniz. A Plus Saç Kremi Nasıl Kullanılır DURULANMAYAN SAÇ KREMİ Durulanmayan saç kremi genellikle kabaran ve dalgalı saçların günlük hayatta kolay şekli alabilmesi için kullanılır. Banyo sonrası saça uygulanır ve daha sonra bir yıkama gerektirmez. Dikkat edilmesi gereken konu, durulanmayan saç kreminin saçta 1 günden fazla kalmaması gerektiğidir.

  1. Gerektiğinden fazla saçta kalması saçın yağlı ve kirli görünmesine neden olabilir.
  2. SAÇ KREMİ KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ? 1.Saç kremini haftada bir veya iki kez kullanmanız yeterli olacaktır.
  3. Fazla kullanımı saçın nem dengesini bozabilir.2.Bildiğiniz markaları kullanmak önemlidir.
  4. Saç kremlerinin bakım ve onarım sağlayan çeşitlerinden olması saçınızın saha sağlıklı görünmesine neden olur.3.Saç kremini seçerken saç tipinize göre saç kremi tercih edin.
You might be interested:  Kalıcı Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır Kadın?

Kesinlikle saç diplerine saç kremlerini uygulamayın.4. saç kremini saçınızda çok bekletmeyin. Bu yanlış bir uygulama olacaktır ve saçınızın zarar görmesine neden olmaktadır. İlginizi Çekebilir Saç kırıkları nasıl temizlenir?

Saç kremi her gün kullanılır mı?

Saç Kremi Nasıl Uygulanılır? – Kendiniz için en uygun saç kremi tercihinde bulunduktan sonra sıra bu ürünü en doğru şekliyle uygulamaya gelmektedir. Durulama gerektiren saç kremleri şampuanlama işleminden sonra parmak uçları yardımıyla nazikçe uygulanmalıdır.

Bu sırada saçların boyundan uçlarına doğru sürme işlemi gerçekleştirilmeli ve gerekirse geniş dişli bir taraktan yardım alınmalıdır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, saç kreminin saç derisine uygulanmaması gerektiğidir. Çünkü bu durum saç derisinin kepek oluşturmasını tetikleyebilir.2-3 dakika süren bir bekleme süresinin ardından ise bol su ile durulanmalıdır.

Emici bir havlu ile nemi alınan saçlar son aşamada da güzelce taranarak kurutulabilir.Durulama gerektirmeyen saç kremleri ise saçın havlu ile nemi alındıktan sonra ya da kuruduktan sonra kullanılabilir. Ceviz büyüklüğünde alınan ürün tüm saça eşit bir şekilde dağıtılmalıdır.

Saçta krem kalırsa ne olur?

Saç uzmanlarına göre bu nispeten doğru, yani iyice durulanmayan saç kremi kalıntıları saçı yağlandırmanın yanı sıra dökülmelere de sebep olabilir.

Saç kremi nasıl durulanır?

Saçınızın uç kısımlarına sürdüğünüz kremi birkaç dakika sonra hemen durulayın. kremlediğiniz saç uçlarını ılık ya da soğuk su ile durulamak saçlarınız için daha faydalı olacaktır. Durulanmayan saç kremleri ise genellikle nemli ya da ıslak saça uygulanmaktadır.

You might be interested:  Yaş Maya Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Saç kremi saç diplerine sürülür mu?

Saç uçlarına sürülür, saç diplerine sürülmez. Saç kremini sürdükten sonra bir tarakla yukarıdan aşağıya tarayarak kremi saç tellerine iyice yedirmek gerekir. Saç kremi iki dakika saçta tutulduktan sonra bol suyla durulanmalıdır.

Saç kremi saçın kabarmayı önler mi?

Saçlar nemliyken kullanılan saç bakım kremleri saça ağırlık vererek kabarmasını bir miktar azaltabilir. Ancak kremi saç derisine ve saç diplerine sürmeden saç tellerinin ortasından ucuna doğru sürmelisiniz.

Saç kremiyle saç yıkanırsa ne olur?

Saç kreminin ince telli, düz ve yağlı saçları daha da yağlandıracağı ve ağırlaştıracağı kesin. Kalın telli saçların şekil almasını kolaylaştırırken ince telli saçlarda tam tersi bir etki yapacaktır.