Açık Tene Hangi Saç Rengi Gider?

Açık Tene Hangi Saç Rengi Gider
Beyaz tenlilere nasıl saç renkleri yakışır? – Her kadın zaman zaman doğal saç rengini değiştirmek isteyebilir. Ten rengine yakışan saç rengini bulmak için illa ki deneme-yanılma yapmana gerek yok. Beyaz tenlilere saç rengi önerisi arıyorsan doğal saç renginden ilham alarak araştırmaya başlayabilirsin. Daha iddialı bir renk istiyorum diyorsan, açık tenliler için platin sarısı, açık küllü sarı, bakır kahve, ateş bakırı, çikolata kahve, canlı kızıl ve patlıcan moru renklerini değerlendirebilirsin. Gördüğün gibi açık tene saç rengi seçenekleri çok fazla! Kendi zevkine uygun bir saç rengini seç ve saçlarında değişimi başlat. 🙂

Kumral saç rengi hangi tene yakışır?

Bu saç, çoğunlukla her ten rengiyle uyum sağlar. Beyaz tenli, buğday tenli veya esmerseniz küllü kumralı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle açık tenli ve renkli gözlülerde, açık küllü kumral saç rengi son derece doğal duruyor.

Açık tenlilere siyah saç yakışır mı?

Açık tenliyseniz bu rengin sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacağından emin olabilirsiniz. Beyaz tenlilerin yanı sıra buğday tenliler de hiç düşünmeden tercihini mavi- siyah renginden yana kullanabilirler.

Gerçek ten rengim ne?

Yöntem 1 / 6: Alt Tonlarını Bulmak –

 1. 1 Yüzünü yıka ve sonra 15 dakika bekle. Cildin temiz ve makyajdan, losyondan ve tonikten arındırılmış olmalıdır. Devam etmeden önce cildin yaklaşık 15 dakika dinlenmelidir çünkü cildin ovalandığı için pembe görünüp gerçek alt tonunun görünmesini zorlaştırıyor olabilir.
 2. 2 Doğal bir ışık kaynağı bul. Farklı ampuller cildini farklı şekillerde etkileyebilir; ona sarı veya yeşil bir ton verebilir ve alt tonunun görünümünü değiştirebilir. Alt tonlarını bulmak için güneşli bir yer seçmek alt tonlarını farklı algılamanı önler.
  • Bir pencere kenarına oturmayı dene.
  • Dışarıda oturma alanın varsa dışarıya çık.
 3. 3 Bileğinin iç tarafındaki damarların rengine bak. Bu, eğer damarların görünüyorsa alt tonlarını belirlemenin hızlı bir yoludur. Kolunu doğal ışıkta yukarıda tut ve baskın rengi belirle.
  • Damarlarının yeşil mi yoksa mavi mi olduğunu anlayamıyorsan nötr alt tona sahip olabilirsin. Buğday tenliysen muhtemelen bu kategoriye girersin.
  • Damarların yeşil görünüyorsa sıcak alt tona sahipsin.
  • Damarların mavi veya mor görünüyorsa soğuk alt tona sahipsin.
 4. 4 Cildinin normalde güneşe nasıl tepki verdiğini düşün. Çabuk bronzlaşır mısın? Yanar mısın veya çillerin çıkar mı? Cildindeki melanin miktarı, cildinin güneşe maruz kaldığında nasıl tepki verdiğini belirler ve alt tonunu belirlemene yardımcı olabilir.
  • Çabuk bronzlaşıyor ve nadiren yanıyorsan sende daha fazla melanin vardır ve muhtemelen sıcak veya nötr alt tona sahipsindir.
  • Cildin yanıyor ve bronzlaşmıyorsa sende daha az melanin vardır ve bu yüzden daha soğuk bir alt tona sahipsindir.
  • Bazı koyu, esmer tenli kadınlar kolay yanmayabilirler ancak yine de soğuk alt tona sahip olabilirler. Alt tonunu belirlemek için birkaç tane daha test dene.
 5. 5 Bir parça beyaz kâğıdı yüzüne tut. Aynaya bakarak cildinin beyaz kâğıtla karşılaştırıldığında nasıl göründüğünü görmeye çalış. Sarı bir tonda, mavi-kırmızı bir tonda veya gül rengi bir tonda olduğu görünebilir veya bunların yerine gri bir renkte olduğu görünebilir.
  • Cildin, beyaz kâğıdın yanında sarımsı veya soluk görünüyorsa sıcak alt tona sahipsin.
  • Cildin pembe, gül rengi veya mavimsi kırmızı görünüyorsa o zaman soğuk alt tona sahipsin.
  • Cildin gri görünüyorsa cildin muhtemelen nötr alt tonlu buğday ten rengine sahiptir. Ten rengindeki yeşil ve sarımsı alt ton birleşip bu sonucu oluşturur. İkisinin arasında bulunduğun için nötr ve sıcak tonlarla denemeler yapabilirsin.
  • Sarı, buğday veya pembe tonlarını saptayamazsan nötr alt tona sahipsin. Nötr tonlar soğuk/sıcak spektrumun her iki ucundaki fondötenler ve renklerde güzel görünebilir.
 6. 6 Alt tonunu bulmak için altın ve gümüş rengi folyo veya takı kullan. Işığı cildine geri yansıtması için yüzünün önünde bir yaprak altın rengi folyo tut. Yüzünü grimsi mi yoksa soluk mu gösterdiğine ya da cildini daha iyi gösterip göstermediğine dikkat et. Sonra bunu bir yaprak gümüş rengi folyoyla dene.
  • En iyi altın rengi folyoyla görünüyorsa sıcak alt tona sahipsin.
  • Gümüş rengi folyonun yansıması yüzünü ışıldatırsa soğuk alt tona sahipsin.
  • Bir fark göremiyorsan (hem gümüş hem de altın renkleri güzel gösteriyorsa) o zaman muhtemelen nötr alt tona sahipsin.
  • Altın rengi veya gümüş rengi folyon yoksa bileğine altın ve gümüş rengi takı takmayı deneyip hangisinin daha güzel gösterdiğini gör.
 7. 7 Bir arkadaşından kulak arkanın tenine bakmasını iste. Alt tonunu örten sivilce, gül hastalığı veya başka bir sağlık durumun varsa arkadaşından doğrudan kulak kepçenin arkasının tenine bakmasını isteyebilirsin çünkü bu alanın hastalıktan etkilenmiş olma ihtimali daha düşüktür.
  • Ona kulağının arkasındaki küçük kıvrımın içinin tenini incelet.
  • Tenin sarımsıysa o zaman alt tonun sıcaktır.
  • Tenin pembe veya gül rengiyse o zaman alt tonun soğuktur.
  • Eğer zorlanırsa teninin yanında bir parça beyaz kâğıt tutmayı deneyebilir. Bu onun sarı mı yoksa pembe mi göründüğünü anlamasına yardımcı olur.
 8. 8 Göz rengine bak. Göz rengin alt tonlarının anahtarı olabilir. Mavi ve açık kahverengi gibi açık renkli gözler genellikle soğuk alt tonlara sahip olduğunu gösterirken altın rengi noktalar sıcak alt tonlara sahip olduğun anlamına gelir.
  • Örneğin, buz mavisi gözler genelde soğuk alt tona sahip olduğunu gösterirken ballı kahverengi gözler genelde sıcak alt tona sahip olduğun anlamına gelir.

  Reklam

Kakao saç rengi kimlere yakışır?

Kimlere yakışıyor? – Altın kahvesi saç rengi, aslında hemen hemen her ten rengine uygun bir saç rengi. Altın tonda yansımalara sahip olduğu için esmerlere ve buğday tenlilere yakıştığı gibi beyaz tenlilere de yakışıyor. Ancak ten rengin çok fazla açık beyaz/pembe tonlarındaysa altın kahvenin biraz daha açık tonlarını denemeni öneririz. Yani kumral tonu üzerine altın yansımaların baskın olduğu saç renklerini tercih etmeni öneririz. Bu şekilde saç rengin ve ten rengin arasında kontrast bir görünüm oluşmaz, bütünlük olur.

Sütlü kahve saç rengi kimlere yakışır?

Sütlü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır? Sütlü kahve saç rengi, kahvenin yumuşak tonlarından biridir. Oldukça açık tonda olup genellikle beyaz tenli kadınla tarafından tercih edilmektedir. Kahvenin sarıya yakın açık rengi olması sebebiyle koyu tenli kadılarda açtırma işlem uygulamak gerekmektedir.

Bu işlem aynı zamanda kaşlara da bir ton uygulanmalıdır. Sütlü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Kahve tonlarını tercih eden kadınların sıklıkla kullandığı tonlardan birisi sütlü kahve saç rengidir. Bu renk her yaş grubuyla uyum sağlayan bir tondur. Bu sebeple sıklıkla tercih edilmektedir. Bazı renkler yalnızca belli mevsimlerde tercih edilebilirken sütlü kahve dayanıklı bir renk olması sebebiyle her mevsim tercih edilebilir.

Sütlü kahveyi her tonda cilt rengine sahip kadınlar rahatlıkla tercih edebilir. Her tenle uyumlu olan bir renktir. Rengin tonları mevcuttur. Buzlu sütlü kahve, açık sütlü kahve, koyu sütlü kahve gibi tonları mevcuttur. Bu tonlar her tenden kadın için uyum oluşturmaktadır.

 1. Oyu sütlü kahve daha açık cilt rengi için uygundur.
 2. Sütlü Kahve Saç Boyası Akar mı? Sütlü kahvenin herhangi bir tonunda akma olmaz.
 3. Akmaya müsait olduğu söylenemeyen bir renk tonudur.
 4. Bu sebeple yaz aylarında kumsalda, güneşin altında, denizde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 5. Akmaya müsait olmadığı için dip boya gerektirmez.

Akmadan uzun süre kullanılabildiği için saçlarını sıklıkla boyamayı tercih etmeyen kadınlara tavsiye edilen tonlardan biridir. Bakımı Nasıl Yapılır?, saçtan kolay kolay akmayan bir tona sahiptir. Saçların doğal ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlar.

 • Çok fazla açma gerektirmediği için saçların yanmasına sebep olmaz.
 • Dolayısıyla yoğun bir bakım gerektirmez.
 • Ancak bakımı hususunda bazı konulara dikkat edilmelidir.
 • Öncelikle haftada en fazla dört kere duş alınmalıdır.
 • Aşırı duş alma durumu boyanın parlaklığının ortadan kaybolmasına sebep olmaktadır.
 • Boyalı saçlara uygun şampuanlar tercih edilmesi daha uzun süre kalıcılığı sağlar.

Aynı zamanda parlaklığı korur. Saçlar için zeytinyağı, argan yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlar tercih edilmelidir. Bu durum saçların parlaklığını ve yumuşaklığını korur. : Sütlü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Beyaz ve soluk tene hangi saç rengi yakışır?

Beyaz Tenliler İçin Saç Renkleri – Eğer açık, bembeyaz bir tenin ve renkli gözlerin varsa ve tezat yaratmak istiyorsan siyah ve koyu kahve saç renkleri etkileyici görünebilir. Beyaz ten, soğuk cilt tonları aralığına düştüğü için ona en çok yakışan saç boyası renkleri soğuk tonlar oluyor.

Yüzde kaç beyaz tenli?

Ten rengine bakıldığında, Türkiye’de insanların %57’sinin buğday tenli, %25’inin beyaz tenli ve %18’inin ise esmer tenli olduğu görülüyor.