Buğday Tenliye Hangi Renk Saç Gider?

Buğday Tenliye Hangi Renk Saç Gider
Önemli olan kadınların saç rengi seçerken ten renklerinin öncelikle beyaz mı, yoksa esmere mi daha yakın olduğunu bilmeleri gerekir. Bu tespit yapıldıktan sonra vereceğiniz kararlar daha net ve güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Eğer beyaza yakın bir buğday tenliyseniz kestane tonunu tercih edebilirsiniz.

 • Oyu renk buğday tenliyseniz bu rengi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.
 • Buğday tenli kadınların tercih etmeleri gereken saç renkleri arasında koyu kirli sarı, sütlü çikolata, koyu kestane, koyu çikolata ve klasik kumral olarak ön plana çıkmaktadır.
 • Sarı tonlara sahip saç renkleri Buğday tenlilere en çok yakışan renkler arasında sarı renk gelmektedir.

Bebek sarısı ve kirli sarılar buğday tenli bayanlara çok yakışmaktadır. Ayrıca bal, küllü sarı, kum, platin sarıları renkleri de buğday tenli bayanların rahatlıkla kullanabileceği renkler arasında yer almaktadır. Solgun ve daha yaşlı görünmeye sebep olacağı için çok açık sarı yerine bal köpüğü, fındıkkabuğu, kumral ve karamel tonlarının tercih edilmesi doğru seçim olmaktadır. Mavi siyah saç Koyu saç rengi seven buğday tenli bayanlar için tercih edilecek renk mavi siyah olmalıdır. Makyaj gerektirmeyen mavi siyah ren yeterince gösterişli olduğu için normal hayatta makyaj gerektirmeden kullanabileceğiniz renkler arasında yer almaktadır. Kızıl tona sahip saç renkleri Özellikle açık buğday tenlilere çok yakışacak olan kızıl rengi için bakır kızılı en uygun renktir. Kızılın her tonunu kullanabilecek olan buğday tenliler mor, bordo ve kırmızıya dönük renklerde başarılı olacaktır. Kestane tonları Buğday tenliler için genç ve canlı görünmeye neden olan kestane tonları tercih için vazgeçilmez. Buğday tenli ünlüler arasında olan İvana Sert kirli sarı, Sibel Can ise koyu kahverengini tercih ederek çok başarılı sonuçlar almışlardır. Kaynak: Kadın ve Blog

Sarı saç genç gösterir mi?

5. Koyu sarı saç rengi – Koyu sarı rengini kim sevmez ki? Esmer ve buğday tenlilere yakışan koyu sarı saç renkleri, yüze daha cool ve havalı bir görünüm kazandırıyor. Saç renginde yenilik isteyen kişiler için ilk önereceğimiz renk koyu sarı olacaktır. Yaşı genç gösteren bu saç rengini her yaşta kullanabilirsin.

 • Saçlarını koyu sarı rengine boyattıktan sonra uzayan beyazların seni korkutmasın.
 • Saçlarına dip boyası yapacak zamanı bulamadıysan L’Oréal Paris Magic Retouch Koyu Sarı saç spreyi ile saniyeler içinde saç diplerini gizleyebilirsin.
 • Magic Retouch saç spreyini çantana atarak koyu sarı saçlarının seni her an genç göstermesini sağlayabilirsin.

Böylece ‘sarı saç büyük gösterir mi?’ sorusunun cevabını da öğrenmiş oluyoruz.

Çikolata kahve saç rengi buğday tene yakışır mı?

Buğday tenlilerde harika duran sütlü çikolata saç rengi, özellikle kıvırcık saçlar için mükemmel bir seçim.

You might be interested:  En Güzel Saç Kavurma Nasıl Yapılır?

Tenimin rengi ne?

Yöntem 1 / 6: Alt Tonlarını Bulmak –

 1. 1 Yüzünü yıka ve sonra 15 dakika bekle. Cildin temiz ve makyajdan, losyondan ve tonikten arındırılmış olmalıdır. Devam etmeden önce cildin yaklaşık 15 dakika dinlenmelidir çünkü cildin ovalandığı için pembe görünüp gerçek alt tonunun görünmesini zorlaştırıyor olabilir.
 2. 2 Doğal bir ışık kaynağı bul. Farklı ampuller cildini farklı şekillerde etkileyebilir; ona sarı veya yeşil bir ton verebilir ve alt tonunun görünümünü değiştirebilir. Alt tonlarını bulmak için güneşli bir yer seçmek alt tonlarını farklı algılamanı önler.
  • Bir pencere kenarına oturmayı dene.
  • Dışarıda oturma alanın varsa dışarıya çık.
 3. 3 Bileğinin iç tarafındaki damarların rengine bak. Bu, eğer damarların görünüyorsa alt tonlarını belirlemenin hızlı bir yoludur. Kolunu doğal ışıkta yukarıda tut ve baskın rengi belirle.
  • Damarlarının yeşil mi yoksa mavi mi olduğunu anlayamıyorsan nötr alt tona sahip olabilirsin. Buğday tenliysen muhtemelen bu kategoriye girersin.
  • Damarların yeşil görünüyorsa sıcak alt tona sahipsin.
  • Damarların mavi veya mor görünüyorsa soğuk alt tona sahipsin.
 4. 4 Cildinin normalde güneşe nasıl tepki verdiğini düşün. Çabuk bronzlaşır mısın? Yanar mısın veya çillerin çıkar mı? Cildindeki melanin miktarı, cildinin güneşe maruz kaldığında nasıl tepki verdiğini belirler ve alt tonunu belirlemene yardımcı olabilir.
  • Çabuk bronzlaşıyor ve nadiren yanıyorsan sende daha fazla melanin vardır ve muhtemelen sıcak veya nötr alt tona sahipsindir.
  • Cildin yanıyor ve bronzlaşmıyorsa sende daha az melanin vardır ve bu yüzden daha soğuk bir alt tona sahipsindir.
  • Bazı koyu, esmer tenli kadınlar kolay yanmayabilirler ancak yine de soğuk alt tona sahip olabilirler. Alt tonunu belirlemek için birkaç tane daha test dene.
 5. 5 Bir parça beyaz kâğıdı yüzüne tut. Aynaya bakarak cildinin beyaz kâğıtla karşılaştırıldığında nasıl göründüğünü görmeye çalış. Sarı bir tonda, mavi-kırmızı bir tonda veya gül rengi bir tonda olduğu görünebilir veya bunların yerine gri bir renkte olduğu görünebilir.
  • Cildin, beyaz kâğıdın yanında sarımsı veya soluk görünüyorsa sıcak alt tona sahipsin.
  • Cildin pembe, gül rengi veya mavimsi kırmızı görünüyorsa o zaman soğuk alt tona sahipsin.
  • Cildin gri görünüyorsa cildin muhtemelen nötr alt tonlu buğday ten rengine sahiptir. Ten rengindeki yeşil ve sarımsı alt ton birleşip bu sonucu oluşturur. İkisinin arasında bulunduğun için nötr ve sıcak tonlarla denemeler yapabilirsin.
  • Sarı, buğday veya pembe tonlarını saptayamazsan nötr alt tona sahipsin. Nötr tonlar soğuk/sıcak spektrumun her iki ucundaki fondötenler ve renklerde güzel görünebilir.
 6. 6 Alt tonunu bulmak için altın ve gümüş rengi folyo veya takı kullan. Işığı cildine geri yansıtması için yüzünün önünde bir yaprak altın rengi folyo tut. Yüzünü grimsi mi yoksa soluk mu gösterdiğine ya da cildini daha iyi gösterip göstermediğine dikkat et. Sonra bunu bir yaprak gümüş rengi folyoyla dene.
  • En iyi altın rengi folyoyla görünüyorsa sıcak alt tona sahipsin.
  • Gümüş rengi folyonun yansıması yüzünü ışıldatırsa soğuk alt tona sahipsin.
  • Bir fark göremiyorsan (hem gümüş hem de altın renkleri güzel gösteriyorsa) o zaman muhtemelen nötr alt tona sahipsin.
  • Altın rengi veya gümüş rengi folyon yoksa bileğine altın ve gümüş rengi takı takmayı deneyip hangisinin daha güzel gösterdiğini gör.
 7. 7 Bir arkadaşından kulak arkanın tenine bakmasını iste. Alt tonunu örten sivilce, gül hastalığı veya başka bir sağlık durumun varsa arkadaşından doğrudan kulak kepçenin arkasının tenine bakmasını isteyebilirsin çünkü bu alanın hastalıktan etkilenmiş olma ihtimali daha düşüktür.
  • Ona kulağının arkasındaki küçük kıvrımın içinin tenini incelet.
  • Tenin sarımsıysa o zaman alt tonun sıcaktır.
  • Tenin pembe veya gül rengiyse o zaman alt tonun soğuktur.
  • Eğer zorlanırsa teninin yanında bir parça beyaz kâğıt tutmayı deneyebilir. Bu onun sarı mı yoksa pembe mi göründüğünü anlamasına yardımcı olur.
 8. 8 Göz rengine bak. Göz rengin alt tonlarının anahtarı olabilir. Mavi ve açık kahverengi gibi açık renkli gözler genellikle soğuk alt tonlara sahip olduğunu gösterirken altın rengi noktalar sıcak alt tonlara sahip olduğun anlamına gelir.
  • Örneğin, buz mavisi gözler genelde soğuk alt tona sahip olduğunu gösterirken ballı kahverengi gözler genelde sıcak alt tona sahip olduğun anlamına gelir.

  Reklam

Kumral olduğunu nasıl anlarız?

acik/kestanemsi kahverengi ya da koyu sari nin bilimsel adi. kizil ve sarışın için o kadar entryler yakılmışken öksüz kalan saç rengi. türkiye sınırlarında yaşayan çoğu kadının asıl saç rengidir ayrıca. birini tarif etmek için kullandığınızda * yanlış anlamalara sebep olabilecek insan rengi. ne açık ne de koyudur çünkü kumral olanların saç ve tenleri. o yüzden net bir şey uyandırmaz kafada yalnız başına kullanıldığında. hayati boyunca kendisi bu kelime ile cagirilmis, cagirilan ve cagirilacak bir tanıdığım bile var *, (bkz: ebeveyinlerin seçtikleri en iddialı isimler ) açık kumral,koyu kumral şeklinde de kendi içinde ayrılabilir.açık kumrallar genelde sarışının bir ton koyusudurlar,saçları koyu sarı gibi,gözleri yeşil/mavi,teni açık renktir.koyu kumral denilenler ise ela ya da çoğunlukla kahverengi gözlü olurlar,buğday tenlidirler,saçları açık kahverengidir.bütün kumrallar güneş altında,saçlarındaki sarımsı yansımalarla olduklarından daha hoş görünürler. bu saçın daha açık renk olanına sahip olan kişiler` : açık kumral` kendilerine “sarışın” denmesini pek sevmezler. “sarışınsın”, “hayır değilim, ben sarışınsam kuzey avrupadakilere ayrı bir sıfat bulunması gerekir” şeklinde saatlerce süren fakat hiç bir sonuç alınamayan saçmasapan tartışmalara da yol açabilir bu saç rengi. ayrıca güneşte fazla kalınca rengi açılan, insanların “aaa saçlarını mı boyattın?” sorusuna “hayır” cevabını vermekten bunalttıran saçlardır. altin sarisi saclara sahip pek cok cocugun ileriki yillarda sahip olacagi sac rengi. sariya gore daha agir olmakla birlikte guneste sapsari kesilir. kisin da dipten kumral uzayan saclari gorenler “boya degil” cevabini alinca “ee kasin niye siyaaaah” * * gibi manasiz tartismalara girerler. bir de kumralin yesil * gibi parlayani vardir ki pek bir nadir bulunur. büyüdüğünde kumral olan kişilerin çocukluk fotoğraflarında bakıldığında, kesinlikle sırma sarısı saçları olduğu görülecektir. ama yıllar acımasızca geçince altın renkli bukleler yerini kumral saça bırakır. yine de güneş vurunca sarımsı bir ton yakalanabilir, hatta yazın güneş altında bol vakit geçirilirse saçların rengi oldukça açılabilir. bir de bazılarına göre kumrallık çok karaktersiz bir özelliktir; çünkü ne sarışındır ne esmerdir kumral kişi, ikisinin bozması kolpa bir şeydir. bu yaklaşıma tersten bakarsak bu kişiler saçlarını açık renge boyatıp sarışınlığa yaklaşmak isteseler abes kaçmaz; ya da koyu renge boyatıp esmerliği tercih ederlerse yine yakışır. o yüzden gayet güzel bir özelliktir, istediğiniz yere çekebilirsiniz.

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry’leri takip etmek için giriş yapmalısın.

Kumral esmer Neye göre?

süslüler arkadaşımla tartışıyoruz. şimdi sarı saçı olan insanlara sarışın deniyor, saçı siyah olanlara esmer, kumral kahverengi saçlı olanlar oluyor. ben ise şöyle düşüyorum sarışın insanın saçları sarı aynı zamanda teni de açık renkli olur teni koyu bi insan saçını sarıya boyatsa bile o hala esmer bi insandır teni açık saçı koyu olanlar ise kumral.

 1. Bunun ayrımı nasıl oluyor? doğrusu nedir bunun? 1.
 2. Ben ten rengine göre söylüyorum valla.ten rengi koyu olan biri saçını sarı yaptırsa bile sarışın demem 2.
 3. Ten rengi+1 siyah saçlı bembeyaz kızlara esmer falan dendiğini görünce şok oluyorum 3.
 4. Çakma sarışın diyorum ben anneme swh 4.
 5. Bence bunun net bir tanımı yok ya.

İki tane çok yakın arkadaşım var. Sapsarı saçları var ama bariz koyu tenleri var. Bense koyu kahve saçlı beyaz tenliyim. Bu iki sarı saçlı arkadaşım benim tenime göre oldukça koyu tenleri var. Ben de üstelik kağıt beyazı falan değilim. 5. Kumral kahverengilere mi deniyor ya benim bildigim koyu sari vs olunca denmiyor mu

Buğday tene hangi makyaj?

2- Buğday tenliler için bronz göz makyajı – Buğday tenilere en çok yakışan göz makyajları, bronz farlar kullanarak yapılan göz makyajları oluyor. Doğal toprak tonları, bronz ve altın gibi renkler, buğday tenlilerin cildindeki sıcak alt tona son derece yakışıyor. Maybelline Color Tattoo Krem farlardan 35 On and On Bronze rengi, hem çok kalıcı hem de krem formülü sayesinde parmakla bile kolayca uygulanabiliyor.

Buğday tene nasıl makyaj yapılır?

Ten rengine göre makyaj yaparken doğru tonları kullanmak son derece önemli. Bu yazımızda buğday tenliler için makyaj tüyolarını bir araya getirdik! Eğer buğday tenliysen, fondöten rengi seçiminden, göz makyajında kullandığın renklere, hatta ruj alt tonu seçimine dikkat etmelisin.

Pembe hangi tene yakışır?

1.Açık cilt tonu – Birçok kişi açık tenlilerin pembeden uzak durmaları gerektiğini düşünse de, biz pek de öyle düşünmüyoruz! Pembe, doğru tonu uygulanırsa herkese yakışır, açık tenliler de dahil. Eğer doğal bir görünüm istiyorsan, bebek pembesi allıklar senin için ideal.