Evde Mor Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Evde Mor Saç Boyası Nasıl Yapılır
Evde Mor Saç Boyası Nasıl Yapılır Bir tane kırmızı pancar, mor lahana veya kırmızı havucun suyu (1 su bardağı olacak)

Mor boya nasıl yapılır?

Mor Renk Nasıl Elde Edilir? Mor Hangi Renklerin Karışımından Olur? En güzel renklerden biri olan mor rengi, kırmızı ve mavi renklerin karıştırılmasıyla oluşuyor. Kırmızı ve mavi renkleri bir araya getirildiğinde, mor rengini oluşturur. Mor Renk Nasıl Elde Edilir? Renklerin nasıl meydana geldiği kişilerin merak ettiği konular arasındadır.

Özellikle mor renginin oluşum süreci kişilerin ilgisini çekebiliyor. Mor rengi, her insanın sevdiği renklerden biridir. Kişiler eşyalarında ve kıyafetlerinde en sevdiği renkleri tercih ederek kullanabiliyor. Mor rengi de, kişilerin ilgisini çeken renkler arasında yer alıyor. Pek çok kişi mor renginin nasıl oluşturulduğunu merak ederek farklı araştırmalar gerçekleştirebiliyor.

Mor renginin oluşabilmesi için, kırmızı ve mavi renklerine ihtiyaç vardır. Kırmızı veya mavi renginin olmadığı düşünüldüğünde, mor renginin oluşması mümkün değildir. Kırmızı ve mavi rengi karıştırılarak mor rengi elde ediliyor. Mor Hangi Renklerin Karışımından Olur? Mor renginin hangi renklerin karışımlarıyla oluştuğu çok araştırılan konudur.

 • Işiler renklerin oluşma süreciyle alakalı farklı araştırmalar yapabiliyor.
 • İlgi gören renklerden biri olan mor rengi de, kişilerin araştırdığı bilgilerden biridir.
 • Irmızı ve mavi renkleri karıştırıldığında ortaya çıkan renk, mor rengidir.
 • Mor rengini elde etmek için kişiler karışım yapabiliyor.
 • Herhangi bir kırmızı ve mavi boya türlerinin karıştırıldığında, mor rengini elde etmek kaçınılmazdır.

Yapılacak olan karışımla birlikte ortaya çıkacak olan renk mordur. Mor rengini elde etmek isteyenler, kırmızı ve mavi boyaları karıştırabilir. : Mor Renk Nasıl Elde Edilir? Mor Hangi Renklerin Karışımından Olur?

Mor saç rengi kimlere yakışır?

Her Ten Rengine Uygun Bir Mor Saç Rengi – Mor gibi gösterişli bir rengin büyüsüne kapılarak bu rengi saçlarınızda istiyor olabilirsiniz. Çünkü mor, stilinize şüphesiz farklı bir hava katarak sizi baştan yaratabilecek iddialı bir renktir. “Acaba bu saç rengini taşıyabilecek miyim?” gibi bir endişeye kapılmanıza gerek yok, zira mor saç renginin her tene uygun tonu mevcuttur.

 • Tercihinizi doğru bir tondan yana kullandığınız sürece mor renk, saçlarınızda kusursuz bir hava yaratır.
 • Her saç rengi gibi, mor saç rengi için de ten renginiz büyük önem taşır.
 • Fakat mutlaka şu ten rengine veya yaş aralığına sahip olmanız gerekir, gibi bir şart yoktur.
 • Her yaştan ya da her ten rengine sahip kadınlar olarak tercihinizi, bu rengin kendinize uygun olacağını düşündüğünüz tonlarından yana korkusuzca kullanabilirsiniz.

Ten rengine uygun bir mor saç istiyorsanız, izlemeniz gereken küçük ama etkili taktikler var. Eğer esmer ten rengine sahip bir kadınsanız, tercihinizi pastel mor yerine daha koyu, patlıcan moru gibi bir renkten yana kullanabilirsiniz. Açık tenliyseniz pastel mor rengi sizin için uygun olur.

Mor renk akınca ne renk olur?

Mor saç boyası akar mı? Akarsa ne renk olur? – Mor saç boyası, tıpkı diğer renkli saçlar gibi kolay akabilir. Eğer saçlarına açma işlemi uygulandıysa, mor saç rengi aktığında pastel mor rengine dönüşebilir. Bu yüzden, saçlarını mor renge boyadıktan sonra 2 hafta boyunca yoğun bakım uygulaman gerekir.

 1. Bu bakımın her şampuanlama ve krem uygulama sonrasında bakım maskesi uygulamayı, banyo sonrasında bakım yağları, bakım spreyleri veya serumları kullanmayı da içermeli.
 2. Saçların yeterince beslenirse mor saç rengin daha canlı bir görünümde olur.
 3. Tabii ki boya sonrasında boyalı saçlara uygun bakım ürünleri ve şampuanları kullanmaya da özen göstermelisin.

Bizim önerimiz L’Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan, Boyalı saçlarda, rengin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayan bu şampuan serisini boyalı saçlarımızda severek kullanıyoruz.

Mor boya Sacta kac dk Durmali?

Saç boyasından istenilen verimi elde etmek için boyanın 35-40 dakika bekletilmesi gerekir. Saçlardaki beyazlar yoğun ise bu süre bir saate yakşalabilir. – Saç boyasından istenilen verimi elde etmek için boyanın 35-40 dakika bekletilmesi gerekir. Saçlardaki beyazlar yoğun ise bu süre bir saate yakşalabilir.

 • Saç boyarken yirmibeşinci dakikadan itibaren boyanın saç üzerindeki etkilerinin kontrol edilmesi.
 • Aynak: DailyMotion.com Yaşam, Son Dakika Son Dakika › Yaşam › Boya Saçta Ne Kadar Süre Bekletilmeli? – Son Dakika Bu haber DailyMotion.com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır.
You might be interested:  Aloe Vera Saç Için Nasıl Kullanılır?

DailyMotion.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı DailyMotion.com kurumudur.

Mor hangi renklerin karışımı ile elde edilir?

Kısaca mor hangi renklerden oluşur, nasıl elde edilir? – Mor renginin oluşabilmesi için, kırmızı ve mavi renklerine ihtiyaç vardır. Kırmızı veya mavi renginin olmadığı düşünüldüğünde, mor renginin oluşması mümkün değildir. Kırmızı ve mavi rengi karıştırılarak mor rengi elde ediliyor.

Türk kahvesi ile saç boyanır mı?

Çok eski tarihlerden bu zamana kadar doğal saç boyası olarak kullanılan ürünler arasında bulunuyor kahve. Öğütülmüş kahve ile saç renginizi koyulaştırmak mümkün. Kahve ile saç boyama, diğer yöntemlere göre doğallığı bakımından daha iyi ve saça da bir çok faydası bulunmakta.

KAHVENİN SAÇA FAYDALARI Kahve ile boyanan saçlar normal saçlara kıyasla daha hızla uzar. Araştırma sonuçları bize gösteriyor ki, kahve saç uzamasını desteleyen bir etkiye sahiptir. Saç diplerine masaj ile uygulanan kahve, saç köklerini kuvvetlendirerek saçları daha hızlı uzamasını sağlar. Kahve saçların daha yumuşak olmasını sağlar.

Kahve saçta kepeklenmeye engel olur. Kahve ile Doğal Saç Boyası nasıl yapılır. Malzemelerimiz: Sert bir kahve türü ( Özelikle Kavrulmuş Türk kahvesi, BURADAN satınalabilirsiniz. espresso ya da filtre kahve olabilir) Yüksek nemlendiricili saç kremi Duş bonesi Eski bir havlu Nasıl Yapılır: Bir ölçü suya iki ölçü kahve ekleyerek oldukça sert ve koyu kıvamda bir kahve yapıyoruz.

Bir buçuk bardak suya üç bardak kahve koyarak, normal kahve pişirir gibi pişiriyoruz. Kahvemiz yeterince soğuyuncaya kadar bekleyip içine 3 yemek kaşığı saç kremi ve 2 yemek kaşığı öğütülmüş taze kahve koyuyoruz. Malzemeleri iyice karıştırıp. Meydana çıkan karışımı ellerimizle saçımıza sürüyoruz. Seyrek bir tarak kullanarak kahve karışımını saçımızın her yerine eşit bir şekilde dağıtıp.

Ardından saçımızı toplayıp bir bone ile sarıyoruz. En az bir saat bu şekilde bekledikten sonra saçımızı şampuan kullanmadan ılık suyla yıkıyoruz. Dikkat Etmemiz Gereken Noktalar: Kahve ile saç boyama sırasında kıyafetlerimizin lekelenmesini engellemek için omuzlarımıza eski bir havlu seriyoruz.

Mor renk nasil alinir?

Her bireyin sevdiği çeşitli renkler bulunmaktadır. Renkler kişilerin hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle mor rengi, pek çok kişinin beğenmiş olduğu ve kullanmış olduğu renkler arasında yer almaktadır Kişiler renkler ile ilgili bir araştırma yaptığı sırada, mor renginin nasıl elde edildiğini ya da hangi renklerin karışımından elde edildiğini merak etmektedir.

 • Mor rengin pastal, guaj ve sulu boyada nasıl elde edilebileceğini sizin için derledik.
 • Irmızı, mavi ve sarı renkler, renk çemberi içerisinde yer alan ana renkleri oluşturmaktadır.
 • Bu renkler görsel açıdan diğer renklere parçalanamamaktadır veya tamamlayıcı olan parçalara indirgenememektedir.
 • Bahsedilen ana renklerin hepsi birbirinden farklı olmaktadır.

Bunun sebebi birbirleri ile herhangi bir ortak unsurlarının bulunmamasıdır. Diğer bütün renkler ise ana renkler olan kırmızı sarı ve mavinin karıştırılması vasıtası ile elde edilmektedir. Mor Renk Nasıl Elde Edilir? Önemli renklerden bir tanesi olan mor rengi, kırmızı ile mavi renklerinin karıştırılması ile elde edilmektedir.

Irmızı ve mavi renklerinin bir araya getirilmesi ile mor rengi kolay bir şekilde elde edilmektedir. Bu renk karışımı özellikle de boyalar içerisinde sık sık kullanılmaktadır. Guaj boya, sulu boya ve pastel boya ile resim yapma aşamalarından bu karışımdan yararlanılmaktadır. Guaj Boyada Mor Renk Nasıl Elde Edilir? Guaj boya, su ile inceltilerek kullanılmakta olan faka saydam bir yapıya sahip olmayan bir çeşit resim boyası ve bu boya ile resim yapma tekniğinin adına verilmektedir.

Guaj boyada pigmentlerin zamk ile karıştırılmasından dolayı boya mevcut olan kâğıdın dokusuna işlememektedir. Kâğıdın yüzey kısmında bir kat ortaya çıkarmaktadır ve ışığın geçmesini önlemektedir. Guaj boyada mor rengin elde edilmesi için mavi ile kırmızı renklerin palet içerisinde karıştırılması yeterli olmaktadır.

Açık bir mor için beyaz, koyu bir mor için is siyah renkler yeterli düzeyde eklenmelidir. Pastel Boyada Mor Renk Nasıl Elde Edilir? Pastel boya, toz boyar yapılı olan maddelerin katı bir hamur şekline gelene kadar tebeşir ile ve suyla karıştırılması aracılığı ile elde edilen çizim aracıdır. Kapatıcı niteliği bulunmaktadır.

Pastel boya kullanırken de mor renk, kırmızı ve mavi olan pastel boyaların karıştırılması ile edilir. Koyu bir renk alması için siyah ya da daha koyu maviler tercih edilebilmektedir. Açık mor için ise beyaz renk tercih edilmelidir. Sulu Boyada Mor Renk Nasıl Elde Edilir? Sulu boya, bir boya çeşidini ve resim tekniğini anlatmakta olan bir terimdir.

You might be interested:  Yeşil Gözlü Bayanlara Hangi Saç Rengi Yakışır?

Mor saç neyi temsil eder?

MOR – Bu kraliyet rengini tercih eden insanlar zihinleri ve duyguları ile tam bir uyum içindedir. Yaratıcı, sanatsal ve dengelidirler. Mor saçlı insanlar kutunun dışında düşünürler ve kendilerini ifade etmekten korkmazlar. Dövmeleri olması muhtemeldir. Bireyler olmaya çabalarlar ve yetki ve kurallar onlar için sınırdır.

Patlıcan moru ne renk?

Patlıcan moru saç rengi kimlere yakışır? – Patlıcan moru saç renginde de diğer saç renklerinde olduğu gibi ten rengine uygun bir ton seçilmesi oldukça önemlidir. Eğer açık ten rengine sahipsen koyu kahve saç rengi üzerine kızıl yansımalara sahip Excellence Intense 4.6 Ateş Kızılı ‘nı tercih edebilirsin. Bu saç rengi, ten renginle harika bir uyum sağlar ve özellikle ten rengin son zamanlarda biraz solgun görünüyorsa saç rengin sana çok daha enerjik, canlı bir hava verir. Eğer koyu ten rengine ya da buğday ten rengine sahipsen de koyu kahve saç rengi üzerine, hem irize dediğimiz soğuk ışıltıya, hem de kızıl yansımalara sahip olan Excellence Intense 4.26 Yoğun Mor Kızıl rengine bir şans verebilirsin.

Patlıcan moru saç kimlere yakışır?

Patlıcan moru esmerlere de yakışıyor, açık tenlilere de Diğer taraftan göz renginiz bu radikal kararı vermenizde tetikleyici ya da caydırıcı olabilir. Renkli gözlülerin güzelliğini ortaya çıkaran patlıcan moru, kahverengi gözlülerde biraz sönük durabiliyor.

Mor şampuan nedir ne işe yarar?

Mor şampuan saç renginizi evde tonlamanızı sağlayan yoğun bir şampuandır. Şampuanın içerisindeki menekşe tonları saç renginizdeki sıcaklığı kontrol eder, sarı ve turuncu tonları nötralize ederek saçın daha küllü görünmesini sağlar.

Koyu mor hangi renklerden oluşur?

Mor Renk Nasıl Elde Edilir? Akrilik Ve Sulu Boyada Koyu Ve Açık Mor Renk Tonları Nasıl Yapılır? Moru oluşturmak için, kesinlikle mavi ve kırmızıya ihtiyaç vardır. Fakat değişik tonlarda morları oluşturmak için diğer renkler de karıştırılabilir. Mavi ve kırmızıya beyaz, sarı veya gri eklenerek daha açık bir mor yapılabilir.

2 boya nasıl karıştırılır?

Saç boyasıyla oksidanı karıştırmak, yepyeni bir saç rengine sahip olmana bir adım daha yaklaştığın anlamına gelir. Doğru kâse, karıştırıcı ve eldivenler kullanmaya dikkat etmek, karıştırma işleminin derli toplu olmasını sağlamanın anahtarıdır. Boyayla oksidanı karıştırırken doğru oranları kullan ve karışım pürüzsüz olana kadar karıştır.

 1. 1 Saçların uzun ya da kalın telliyse 2 kutu saç boyası al. Omuzlarından daha uzun ya da aşırı gür saçlar için, tek bir kutudakinden daha fazla boya gerekecektir. Her iki kutuyu aynı zamanda hazırla.
  • Saçının tamamını kaplamaya yetecek kadar boyan olmamasındansa çok fazla boyanın olması daha iyidir.
  • Saç bakım ürünleri satan dükkânlardan boyayı ve oksidanı ayrı ayrı da satın alabilirsin.
 2. 2 Boyayı ve oksidanı karıştırmak için cam ya da plastik bir kâse al. Saç boyası ürünlerini burada karıştıracak ve içinde tutacaksın. Asla metal bir kâse kullanma çünkü boyanın oksitlenmesine neden olabilir ve bu yüzden saç rengin değişmeyebilir.
  • Metal kâseler zararlı kimyasal reaksiyonlara da yol açabilir.
  • Saçını düzenli olarak boyuyorsan bu iş için ayrılmış bir kâsenin olması en iyisidir.
 3. 3 Saç boyasının duracağı yere eski bir havlu ya da gazete ser. Bu, yüzeyi boyadan koruyacaktır. Yüzeyin düz olması için her şeyi kaldırdığından emin ol. Bir havlu kullanacaksan lekelenmesini umursamayacağın bir tane seç.
  • Eski bir havlun ya da gazeten yoksa diğer bir seçenek, koyu renkli bir havludur. Koyu renkli bir havlu, boyanın neden olduğu lekeleri layıkıyla gizleyecektir.
 4. 4 Lateks ya da plastik eldiven tak. Bir kutu saç boyası satın aldıysan paketin içinde muhtemelen bir çift eldiven bulunacaktır. Boyayla oksidanı karıştırmadan önce eldivenleri tak çünkü bu, cildini kimyasallardan koruyacaktır.
  • Bu, boyanın cildini lekelemesine engel olmaya da yardım edecektir.
  • Şimdi, saç boyasını süreceğin zaman giysilerini korumak için omuzlarını eski bir havluyla örtmek için de iyi bir zaman. Eski bir tişört de giyebilirsin.
 5. 5 Saç boyasıyla oksidanı 1:1 ya da 1:2 oranı kullanarak karıştır. Saç boyasının oksidana oranı, saç boyası kutusuyla birlikte gelen talimatlarda belirtilecektir. Doğru oranı uygulamak, saçlarının düzgün bir şekilde boyanması için çok önemlidir.
  • Ambalajlı bir kutu saç boyası aldıysan kutunun üzerinde ne kadar boya ve oksidan kullanılacağının doğru oranı yazılı olacaktır. Ama boyayı ve oksidanı ayrı ayrı satın alırsan bunları ölçmen gerekecektir. Küçük bir tartı işe yarayacaktır.
 6. 6 Plastik bir çatalla boyayı ve oksidanı karıştır. Karışım pürüzsüz ve rengiyle dokusu homojen olana kadar bunları karıştır. Aynı sonucu elde etmek için silikon bir mini karıştırıcı da kullanabilirsin.
  • Boyayla oksidanı asla metal aletlerle karıştırma.
  • Fırça kullanıldığında boya ve oksidan kolayca topaklanabilir yani son kıvamı çok pürüzsüz ya da homojen olmayabilir.

  Reklam

 1. 1 Karıştırmak için aynı markadan birbirini tamamlayan 2 renk seç. Kızıl bir tonla kahverengi bir ton gibi birbirini tamamlayan renkler uyumludur. Sarıyla siyah gibi kontrast, yani zıt tonları karıştırmaktan kaçın.
  • Renkleri sadece mevcut olmayan belirli bir ton istiyorsan ya da özel bir renk oluşturmak hoşuna gidiyorsa karıştırman gerekir. Daha kolay bir seçenek istersen kızıl-kahve, kahve kızıl ya da mavi-siyah gibi önceden karıştırılmış bir ton arayabilirsin.
  • Kontrast tonlar uyumlu olamayacak kadar baskın olacaktır ama benzer tonlar hoş bir şekilde birbirini tamamlayabilir.
  • 2 rengin aynı markadan olması gerekir. Bu, formülleri benzer olduğu için iyi karışmalarını sağlayacaktır. Boyanın oksidana olan oranının da aynı olmasını garantileyecektir.
  • Karıştırdığın renklerin etkili bir şekilde işe yaraması için saçta tutulma sürelerinin aynı olması gerekir. Her biri için gereken zamanın aynı olduğundan emin olmak için kutunun arkasındaki talimatlara bak.
 2. 2 Her iki rengin renk açıcı gücünü hesaba kat. Karıştıracağın renkleri seçerken renk formülünde yazılı olan numaraya dikkat et. Numarası ne kadar büyükse saçını o kadar fazla açabilecektir.
  • 2 rengi, aynı 2-3 ton içerisinde tutmaya çalış. Örneğin, doğal renginden hafif daha koyu bir tonla hafif daha açık bir ton uyumlu olacaktır.
 3. 3 2 saç boyasını 1:1 oranında karıştır. Her bir ton için tam olarak aynı miktarda kullandığından emin ol. Bu, saç renginin homojen olmasını sağlar.
  • 2 renk için 1:1 oranını kullanmak, ihtiyaç duyarsan, örneğin daha sonra saç diplerini boyamak istersen o rengin aynısını kolayca elde edebileceğin anlamına da geliyor.
  • Boyaları farklı bir oranda karıştırmak istersen aynısını yapmak kolay olsun diye kullandığın formülü yaz. Bu, özellikle saç diplerine rötuş yapmak istediğinde faydalı olur!
  • Eğer kutunun tamamını kullanmayacaksan boyayı tartmak için küçük bir tartı kullanabilirsin.
 4. 4 Boya ve oksidan oranını uygula. Birleştirdiğin iki saç boyasını karıştır, sonra da oksidanı ekle.2 tonu karıştırmak, boya miktarını ikiye katlayacaktır. O yüzden, bunlarla karıştıracağın oksidan miktarını doğru olarak hesaplaman gerek.
  • Örneğin, saç boyasının oksidana oranı 1:1 ise o zaman kullandığın oksidan miktarını iki ya da üç katına çıkarman gerekir.
  • Saç boyanı kutu hâlinde satın aldıysan oksidan, kutunun içinden çıkacaktır. Ayrıca satın almana gerek yok. Boya setinin içinde olup olmadığını görmek için ürünün etiketine bak.
 5. 5 Saçını boyadıktan sonra renk kombinasyonunu yaz. Boyanın markasını ve kutunun üstünde yazılı olan tam renk ve rakam kombinasyonunu bir kenara not et. Böylece, ileride saçını tekrar boyamak istersen ya da saç diplerine rötuş yapmak istersen kolayca aynısını yapabilirsin.
  • Karıştırdığın saç boyasının son hâlinden memnun kalmasan bile bunları yazmak, gelecekte aynı karışımı kazara tekrarlamamanı sağlar.

  Reklam

Mor boya saçtan nasıl çıkar?

Karbonat ile saç boyası akıtma Saç boyası akıtmak için karbonat çok sık kullanılır. Karbonat da yine doğal ve pratik bir saç açıcı yöntemdir. Şampuanınıza 2-3 çay kaşığı karbonat ekleyin. Saçınızı karbonatlı şampuan ile şampuanladıktan sonra 10 dakika bekletip öyle durulayın.