Hangi Saç Boya Markası Daha Iyi?

Hangi Saç Boya Markası Daha Iyi
Saç Boyası Listesi

Sıra Markalar Editör Puanı
1 Wella 10/10
2 Schwarzkopf 10/9.8
3 L’oréal Paris 10/9.7
4 Acacia Jeans 10/9.8

Nog 6 rijen

En zararsız saç boyası hangisi?

En iyi organik saç boyası tavsiyelerine gelecek olursak; Tints Of Nature, Color Soin, Herbatint, Phyto, Naturigin, Logona, BioMagic, Naturtint, Gucci, besleyici, onarısı, beyaz karşıtı, nemlendirici, güçlendirici ve uzun süre kalıcılık sağlayan en iyi organik saç boyası markaları olarak biliniyor.

Saç boyası kalitesi nasıl anlaşılır?

Saç boyalarının içinde bulunan kimyasal maddelerinin saçların dökülmesine ve yıpranmasına sebep olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için saç boyası nasıl seçilir ve saç boyası alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Öğrenmek için mutlaka yazımızı okumalısınız.

 1. Adın ların merak ettiği aynı zamanda kararsız kaldıkları konulardan biri de saç boyası seçimidir.
 2. Hem cilt rengine hem de göz rengiyle uyumlu olarak seçilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, renk kadar markasının da önemli olduğunu söylüyorlar.
 3. Genellikle saçlarını sık sık boyayanların marka konusunda da tecrübesi bulunur.

Ancak saç boyası konusunda henüz bilgi sahibi olmayanların mutlaka dikkat etmesi gereken konulardan biri kutu üzerinde yer alan güzel saç rengine aldanıp boyayı satın almalarıdır. Oysa boya renk kataloğundaki renk baz alınarak yapılmalıdır. Saç boyası seçme teknikleri kadar boyama işlemi de iyi yapılmalıdır. saç boyası nasıl seçilir Boya kutularının üzerinde alerjik testler mutlaka yazmaktadır. Boya kol içi yada kulak arkası gibi hassas olan bölgelere az miktarda sürülür ve 2 gün boyunca beklenir.Cilt kaşıntı, kızarma gibi herhangi bir tepki vermezse boyayı kullanabilirsiniz.

 1. İçinde paraben, amonyak ve özellikle silikon gibi maddeler bulunuyorsa sakın kullanmayın.
 2. Bu maddeler saç derinizin ciddi zarar görmesine sebep olabilir.
 3. Saç boyası satın alırken renk seçimine dikkat etmelisiniz.
 4. Piyasada bulunan sarı, kahverengi ve siyah olmak üzere üç ana renk bulunmaktadır.Sizin saç renginize yakın olan 3 ana rengin dışına çıkmamalısınız.

Saçınızı her boyadığınızda bir ton açık seçmeniz istediğiniz renk tonuna daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. BAKIR SAÇ RENGİ KİMLERE YAKIŞIR? Öğrenmek için tıklayın. saç boyası renk seçecekleri Saçlar bir kadın için en önemli detaylardan olduğu için seçeceğiniz boyanın kaliteli olmasına da dikkat etmelisiniz.Bir çok firma son yıllarda pratik boya setlerini evde kullanım alternatifini bayanların beğenisine sunmuştur. saç rengine uygun boya nasıl seçilir PEKİ DOĞRU SAÇ RENGİ NASIL SEÇİLİR? Saç diplerinizde doğal renkler yerine koyu renkleri tercih edin. Koyu renkler cildinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Işıltılı saçlarla da gözlerin daha parlak bakacağını unutmayın. saç boyasının renk tonları Sıcak cilt tonları sarı ya da altın rengi gibi, soğuk cilt tonlarıysa mavi ya da pembe gibi alt tonları taşır. Sıcak cilt tonluysanız bakır, altın, kestane renklerini saçlarınızda denemelisiniz. Soğuk cilt tonluysanız küllü, mor ve bejlerle cildinizi vurgulayabilirsiniz.

You might be interested:  Evde Platin Sarı Saç Nasıl Yapılır?

En iyi beyaz kapatan saç boyası hangisi?

Beyaz kapatan saç boyası önerisi: – Saç Sırları.com editörleri olarak bizim en çok aldığımız sorulardan biri, “Beyazlarımı nasıl kapatırım?”! Beyaz saçları %100 kapatan, saç renginin uzun süre kalıcı olmasını sağlayan saç boyalarıyla bunu sağlaman mümkün. Beyaz saçların kapanması aslında zordur. Ancak kalıcı, beyazları %100 kapatan saç boyalarıyla beyazlarına uzunca bir süre veda edebilirsin. Bizim favorilerimizden biri olan L’Oréal Paris Excellence saç boyaları, uzun süre kalıcı ve %100 beyaz kapatan özelliğiyle harika saç renklerine ulaşmamızı sağlıyor. Artık L’Oréal Paris Excellence saç boyalarının içerisinden pH dengeli şampuan da çıktığını biliyor muydun? Bu pH dengeli şampuan saç renginin uzun süre kalıcı olmasını, capcanlı görünmesine destek oluyor. Saçlarını boyadıktan sonra bu şampuanla ve saç boyası kutusunun içerisinden çıkan bir diğer ürün olan saç maskesini kullanıyorsun; saç rengin mükemmel görünüyor. Excellence Crème Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi ( Saç Boyası ) Hemen Al Bir diğer favorimiz ise Garnier Color Naturals ve Garnier Çarpıcı Renkler serisi! Garnier Color Naturals serisi doğal tonlarıyla ön plana çıkıyor ve içerdiği besleyici yağlar ile saçların boyadıktan sonra mükemmel parlaklığa kavuşuyor. Garnier Çarpıcı Renkler serisi ise uzun süre kalıcı renklerle göz alıcı parlak bir saç rengi sağlıyor. Garnier Color Naturals 1.10 Gece Mavisi ( Saç Boyası ) Hemen Al

Saç boyandıktan sonra bir daha ne zaman boyanır?

Minimum 15 gün beklenmeli. Ama ayda biri tercih edelim. Daha sık boyanması bitkisel boyalarda problem olmaz ama kimyasal boyalarda saçlı deri ve saç aşırı işlem gördüğü için yıpranır.

Saç boyası kaç ayda bir yapılmalı?

Daha Uzun Süreli Yarı Kalıcı boyalar, 28 yıkamaya kadar sürer; saçınızı hergün yıkarsanız, bu süre yaklaşık 4 haftadır. Kalıcı Boyalarda ise dipleriniz gözükmeye başladığında, yaklaşık 4 ila 6 hafta sonra boyanın yenilenmesi gerekir.

Beyaz saç hangi renkte belli olmaz?

Küllü kumral, sarı ve tonları Sarı ve sarı tonları saç boyaları, saçların daha fazla beyazlamaya başladığı zamanlarda en çok tercih edilen renklerdir. Çünkü özellikle açık sarı ve tonları beyazları kapatma konusunda çok iyi olduğu gibi yeni çıkan beyazları ve dipleri de en az gösterendir.

You might be interested:  3 Numara Saç Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Beyaz saç neden boya tutmaz?

Saçta Beyazlama Derecesi – Boyamanın gerekli olup olmadığı ile tonlamanın derecesi saçtaki beyaz miktarına bağlı olarak değişir. Beyazlaşma derecesi dediğimiz ağarmış ve ağarmamış saçların yüzde olarak miktarıdır. Yani eğer saçta göründüğü kadarı ile %40’lık bir beyazlaşama var ise saçın %60’ı beyazlaşmamış demektir.

Bu gibi durumlarda saçtaki beyazlar istenmiyor ise en iyi çözüm saçı boyamaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi beyaz saçarlı boyamak kolay değildir. Bunun asıl nedeni ise saçtaki doğal renk verici pigmentlerin fonksiyonlarını kaybetmiş olmalarıdır. Bu durum ise boyama sonrasında saça uygulanan yapay renk vericilerin saçta tutunmalarını güçleştirmesine yol açar.

Beyaz saçarlınızı boyamak için kullanacağınız boyanın üzerinde boya bileşimi sebebi ile beyaz miktarını (yüzdesini) göz önüne almanızı belirtmediği müddetçe aşağıdaki kurallardan yola çıkarak saçlarınızdaki beyazları tamamen kapatıp saçınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Saçtaki Beyaz Yüzdesine Göre Ana Ve Moda Renk Kullanım Ölçüleri Beyaz Payı %100: 1 ölçü kadar moda renk veya kül renk + 2 ölçü kadar ana renk. Beyaz Payı %50: 1 ölçü kadar kül veya moda renk + 1 ölçü ana renk. Beyaz Payı %20: İstediğiniz renk moda renkse ana ton kullanmayın. Saçınız üzerindeki beyaz saç miktarı renkleri karıştırıp karıştırmamanız gerektiğini belirler.

Eğer beyazlaşma payı yüksek ise o zaman doğal olan renkler mat görünür ve moda olan renkler ile kırmızı yansıma veren renkler çok daha canlı ve parlak bir görünüm verir. Doğal olan kül renkler ise saçtaki beyaz miktarı fazla olduğunda farklı renkler ile karıştırılmaksızın kullanılabilir.

Saçtaki beyaz oranı ne kadar yüksek ise ana renk miktarı karışımın içine o kadar fazla konmalıdır. H2O2 Yoğunluğunu Beyaz Miktarına Göre Belirleme Eğer saçınızın tamamı beyaz saç ile kaplı ise yani saçtaki beyaz yüzdesi %100 ise saçınızı istediğiniz renge düşük H2O2 ile boyayınız. Saçınızı açık renge boya yaparken koyu renge sahip olan doğal saçarlınızın rengini açmak için yoğunluğu % 30 olan H2O2 kullanın.

Aşağıdaki önerileri dikkate alarak beyaz saçarlınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Saçtaki Beyaz Payı & Koyu Boyama & Açık Boyama Beyaz payı % 100 : 10 volüm ve daha düşük 10 volüm H2O2 kullanılmalıdır. Beyaz payı % 75 : 10 volüm H2OH2 20 volüm H2OH2 kullanılmalıdır. Beyaz payı % 50 : 20 volüm H2OH2 30 volüm H2OH2 kullanılmalıdır. Beyaz payı % 20 : 10 volüm H2OH2 40 volüm H2OH2 kullanılmalıdır.

Pigmentasyon (Ön Renklendirme) Ön renklendirme, saçta yeteri kadar yapay ve doğal renk vericiler yok ise esas istenilen renkteki boya saça uygulanmadan önce saç üzerine yapay renk vericilerin yüklenmesidir. Aşırı derecede kimyasal işlem görmüş ya da beyazlaşmış saçlarda, doğal renk vericiler tamamen yok olur.

Bu yüzden asıl boyama ile saçta istenilen renk elde dilemez. Boyamadan sonra bu tür saçlarda istenilen renk elde edilmiş gibi görünse de birkaç yıkama sonrasında renk akar ve farklı bir ton renk saça oturur. Bu yüzden bu saçlarda mutlaka ön renklendirme uygulanmalıdır.

 • Yapay uygulama sayesinde saça verilen yapay renk pigmentlerini saç kolayca absorbe eder.
 • Ön renklendirme uygulayacağınız hazırladığınız boyanın içerisine H2O2 eklemeyin ya da 5 2 gibi düşük bir yoğunluğu tercih edin.
 • Bu tür boyalar genelde su ile hazırlanır ve su ile bulamaç haline getirilmiş boya karışımı saçta gerekli bölgelere sürülür.
You might be interested:  Lr Aloe Vera Saç Kürü Nasıl Kullanılır?

H2O2 olmayan bir boyanın renk veren tanecikleri küçüktür ve böylece de saçın katikül pulcuklarından zorlanmadan geçer ve korteks liflerine rahatlıkla yerleşir. Sonra uygulanan asıl boyama işlemi ile katikül pulcuklarından kolayca geçen yapay renk veren tanecikler, ön renklendirme sayesinde daha önce geçmiş olan renk tanecikleri ile birleşir.

 • Daha sonra bu tanecikler korteks liflerinde büyük tanecikler haline gelip orada tıkanıp kaldıkları için yıkama sonrasında saçtan kolay kolay dökülemezler.
 • Bu yüzden bilhassa zor boyanan saçlar konusunda boya markalarının boya kutusu üzerindeki tavsiyelerine uymakta fayda vardır.
 • Ön Renklendirme Hangi Durumlarda Uygulanmamalıdır? • Daha önce toz açıcı kullanarak sarartılmış saçlar.

• Tam anlamı ile beyazlaşmış saçlar. • Saçtaki beyaz tek bir bölgede toplanmış olan saçlar. • Dengesiz yani renk farklılığı bulunan saçlar. • Önceden boyanmış saç uçları. Beyaz Saçı Boyamak Beyaz saçların boyanmasındaki genel kural saçtaki beyazın yoğun olduğu bölgede boyama işlemine başlamaktır.

Beyaz ten hangi saç rengi gider?

Açık sarı, altın sarısı, platin sarısı, küllü sarı, karamel ve bal rengi beyaz tenlilerde doğal durur. Eğer birden sarıya dönmek sizi korkutuyorsa saçınıza ombre yaptırabilirsiniz.

Dünyanın en kaliteli boyası hangisi?

Filli Boya – 1988 yılından beri sektörde olan Filli boya markası en iyi boya markalarının başında geliyor. Yıllardır kalitesinden ödün vermeden üst düzey boyalar üreten Filli Boya en iyi marka seçimlerinden biri olacaktır. İç cephe boyaları, dış cephe boyaları, mobilya boyaları ve sanayi boyaları gibi birçok kategoride birbirinden farklı renklerde ve çeşitte onlarca boyası bulunan Filli Boya’nın her boyasında aynı kalite ve aynı yüksek performansını bulabilirsiniz.

Hangi saç boyaları caiz?

Sonuç olarak erkek veya kadının beyazlaşan saçlarını sarı veya kızıl renge boyamaları müstehap görülmüş; siyaha boyamaları ise, sağlam görüşe göre, caiz görülmemiştir. Ancak genç kimsenin siyah boya kullanmasında da bir sakınca yoktur.

Saç boyaları kanser yapar mı?

Çalışmaların bir kısmında, saç boyası kullanımı; non hodgkin lenfoma (NHL) ve lösemi gibi kan ve kemik iliği kaynaklı kanserlerin artmış riskiyle ilişkilendirmiş, ancak yapılan diğer çalışmalarda böyle bir ilişki olmadığı ortaya konmuştur.