Hint Kınası Ile Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Hint Kınası Ile Saç Boyama Nasıl Yapılır
Hint kınası ile saçlar nasıl boyanır? Saçınız uzunsa 2 ya da 3, kısaysa 1 paket hint boyası kullanmalısınız.1 pakete 1 yemek kaşığı limon ve 1 yemek kaşığı badem yağı ya da saf zeytinyağı eklemelisiniz. Saçlarınızın önce diplerine, sonra tamamına uygulamalısınız.

Hint kınasıyla saç boyanır mı?

Normal kınadan sıkılanların ilk tercihi Hint kınası, genelde geçici dövme ve saç rengi değişimi için kullanılır. Kolayca deri üzerine süslemeler yapabilmeyi sağlayan kınanın saçlar için olan faydalarından dolayı birçok kadın saçlarına Hint kınası uygular.

Hint kınası saça ne renk verir?

Hint kınasının rengi, kızıl rengine yakın koyu kahverengidir.

Hint kınası saça zarar verir mi?

Hint Kınası Ile Saç Boyama Nasıl Yapılır Son yıllarda özellikle kına gecelerinde kadınların bir araya gelerek özenle yaptırdıkları ve çocukların da dışarıda satın alarak evde yaptıkları hint kınasının uzmanlar tarafından zararları araştırıldı. Peki bunlar neler? Hint kınasının cilde zararlarına dair tüm ayrıntılar haberimizde.

Hint kınası; Hindistan bölgesinde yetişen kına ağacı yapraklarının kurutulması ve öğütülmesi ile toz haline getirilmesine verilen isimdir.Yüzyıllardır bilenen yeşil yani kırmızı olan kınadan farklı olarak siyah renk olan hint kınası, son üç yıldan günümüze kadar hala önünde uzun kuyruklarla yaptırılmaya devam ediyor.

Kına gecelerinden okullara hatta kozmetik mağazalarında satılması nedeniyle evimize kadar giren hint kınasının kolay yoldan satmak için içerisine kimyasallar karıştırılarak piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı. Uzmanlar konu hakkında detaylı bir araştırma yaparak hint kınasının zararlarını konu alan bir metin yayınladı.

İşte hint kınasının bilinmeyen zararları. – Hint kınası, içerisindeki kimyasallar nedeniyle ciltte alerjik reaksiyon etkisi oluşturarak kalıcı hasarlar bırakabilir. Bu yıl hint kınası kullanan bir çok kişi deride yanma, su toplama hatta 1 derecede yanıklar nedeniyle hastaneye başvuru yapmış. – Anne adaylarının kesinlikle kullanmamasını vurgulayan uzmanlar, çocukların derisi hassas olduğundan alerjik reaksiyon görülme riskinin fazla olduğunu söylüyor.

– Hint kınaları kahverengi,kızıl ve siyah gibi çeşitli renklerde satılıyor. Ancak hint kınasının asıl rengi siyahtır. Siyah renk dışında satılan renklerde gıda boyası bulunmaktadır. – Saçlarını doğal yollarla boyamak isteyenler hint kınasını tercih etse de içerisinde bulunan zararlı maddeler saçlara zarar vererek dökülmelere hatta saç derisinde kabarmalara yol açar. Hint Kınası Ile Saç Boyama Nasıl Yapılır

Hint kınası ne zaman yıkanır?

Hint kınası nasıl çıkarılır? – Hint kınası – Hint kınası nedir? Hint kınası nedir? Nerelerde kullanılır? özellikle Pakistan ve Hindistan’da geleneksel süslenme yöntemidir. Hinna adı verilen anavatanı Hindistan olan kına ağacı ayrık dallı ve geniş yapraklı bir bitkidir.

Tarih öncesinde kına mumyalama ve veba hastalığından korunmak içinde kullanılırdı. Kına gecelerinin ve vücudunun herhangi bir bölgesine geçici süsleme yaptırmak isteyenlerin vazgeçilmezi hint kınası nasıl çıkarılır? Nerelerde kullanırlır? İşte haberimizin detayları. Hint kınası nasıl çıkar? Hint kınası uygulandıktan bir ay sonra kendi kendine çıkamaya başlar.

Kınanın kalitesine göre bu süre kısalıp uzamaktadır. Zeytinyağı Vücudunuzdaki kınalı yere bir miktrar zeytinyağı dökerek ovuşturun.10 dakika bekeldikten sonra sabunla yıkayın, düzenli kullanımda hint kınasının daha hızlı gittiğini göreceksiniz. Diş macunu Vücuttaki kınanızın büyüklüğüne göre katı bir tabaka halinde sürün.

 • Saç kremi
 • İçerdiği katkı maddelerinden dolayı saç kremleride kınanızı çıkarmak için etkili bir yöntemdir.
 • Limonlu karbonat
You might be interested:  Saç Boyası Akmaması Için Ne Yapılmalı?

İçeriğinedki asidik temizleme özelliği ile leke çıkarmada etkili bir yöntemdir. Sürekli kullanımda vücudunuzun tahriş olmamasına dikkat ederek hint kınasındajn kurtulabilrisiniz.

 1. Klor ve hidrojen peroksit
 2. İnsan sağlığına pek zararı olmayan bu kimyasalları eczanelerden temin edebilirsiniz.
 3. PembeNar Özel
 4. Kına saça iyi gelir mi?

: Hint kınası nasıl çıkarılır? – Hint kınası – Hint kınası nedir?

Hint kınası kirli saça yapılır mı?

Kınayı sürmeden önce saçlarının temiz olması gerekir. Saçını kirlerden, yağdan ve şekillendirici ürünlerden arındırmak için duşta ya da küvette her zamanki şampuanınla yıka. Saçında hiç şampuan kalmasın. Duştan çıkınca saçını havluyla veya fön makinesiyle kurut ya da kendi kendine kurumasını bekle.

Hint kınası saçı beyazlatır mı?

Kına, saç derisini temizler ve saçın beyazlaşmasını önler. Hint kınası ile tamamen doğal yoldan saçlarınız zarar görmeden doğal kahve, siyah ve kızıl tonlarına ulaşabilirsiniz.

Kına saça zarar verir mi?

Kına yetişkinler tarafından saç ve deri için kullanıldığında güvenli görünmektedir. Kına kişinin sağlık koşullarına da bağlı olarak, deride kızarma, döküntü, şişme, yanma,kabarcık gibi sorunlara neden olabilir.

Kınadan sonra ne zaman boya yapılır?

Kahverengi yani Eğer saçınıza açma işlemi uygulatmadan bir saç boyası sürecekseniz boya tutar. Ancak uzun süre kalmaz. (10-15 gün) Kınalı saçlara balyaj röfle gibi işlemler de çok hırpalayıcı olacağından size ‘ bırakın saçtaki kına atılana kadar balyaj arasında beyazlar kaybolsun’ diyemiyorum

Hint kınası su ile yapılır mı?

Hint kınası ve yapılışı

Öncelikle iyi elenmiş kına tozu lazım. Sayfamizda kaliteli kına tozu şatışı bulunur. Pazardan aldığımız kına tozu ile de yapabilirsiniz, ama bu genelde elenmemiş kına tozudur. Içinde yaprak taneleri veya toz birikimleri bulunur. Kendiniz bir kaç defa elemelisiniz. Bunu mesela ince ten çorap ile yapabilisiniz. Bu en ucuz yöntemdir. Ama rengi ve kıvamı pek iyi olmayabilir. Ayrıca külahların içinde tıkanır ve iyi çıkmayabilir Bu yüzden dünyanın her bir yanında ‚ Body Art Quality ‘ diye bilinen kına tozları satılır. Bunlar genelde 3-5 kez elenmiş kına tozudur. Içinde yaprak taneleri yoktur. Bu tozlar ile çok iyi desenler yapılabilir. Rengi de öncelikle turuncu, 48 saat sonra ise koyu kahverengi olur. Bu kınalar markasızdır ve genelde Hindistanda üretilir (Rajasthan bölgesinde, veya coğu zaman da bu bölgenin Sojat şehrinden gelir. Bu yüzden de genel olarak bu kınaya rajasthani kınası veya sojat kınası denir. Ikisi de ama aynı kınadır. Sadece üreticilerin yeri farklı olabilir.) Her dogal Kınacı kına şatışı yaparken, kendi ismi ile satar tozu ve konileri. Ama genel olarak Sojat/Rajasthan da yazilidir üstünde. Pakistanda üretilen Jamila kına tozu da vardır. Bu kınalar Türkiyede henüz pek görülmediği için, coğu zaman yurt dışından alınıyor.

Hazırlanışı: (video dan sonra yazı şeklinde bulabilirsiniz) Kına macunu için: (100 gram kina tozundan yaklaşık 400 gram kına macunu çıkar bu tarif ile. Yani 20 tane 20 gramlık koni olur. Bir ele en fazla 3- 5 gram kına macunu gider. Hesaplamayı buna bakarak yapabilirsiniz.) 100 gram kına tozu 30ml esansiyel yağ /100% saf uçucu yağı (lavanta, okaliptüs, cajeput veya çay ağacı yağı olabilir.) 20 -30 gram şeker (mevsime ve hava nemine bağlı.

You might be interested:  Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Uzmantv?

Veya fazla kına yapmak istemeyenlere, 3-4 koni çıkarmak isteyenlere: 3 yemek kaşığı kına tozuna3 çay kaşığı esansiyel yağve 2-3 çay kaşığı şeker.Ayrıca krem kıvamına gelene kadar su, soğuk çay veya limon suyu.

Bunların hepsini karıştırıyoruz, kıvamı krem gibi olana kadar. Eğer sert ise biraz daha su, çok cıvık ise biraz daha toz eklenmeli. Üstünü kapatıp 6-24 saat bekletiyoruz. (en az 6 saat su karışımı için, 24 saat limon karışımı ile. Limon suyu daha uzun sürer. Ama daha uzun süre kalıcılığı olur macunun. Ben suyu tercih ediyorum) Bekletildikten sonra tekrar karıştırılır ve cildin bir yerine ufak bir leke şeklinde deneyim yapılır. Rengi eğer koyu turuncu ise, kınanız hazırdır. Eğer ama çok açık renk olursa, bir kaç saat daha bekletilmesi lazım. Üstü havasız şekilde streç filmin altında, oda sıcaklığına karanlık bir yerde bekletiniz. Bu macunu sonradan büyük bir koni veya krema poşetine doldurup, ufak konilerin içine doldurunuz.100 gramdan en az 20 veya 30 ufak koni çıkarabilirsiniz.

Desen yaparken:

Kınayı cilde sürdükten sonra bir kaç saat kınanın tutmasını beklemelisiniz. Koyu renkler için en az 6 saat, daha koyu renk için 12-24 saat cildin üzerinde durması lazım kına macunu. Bu genelde gece uyurken en iyi zamandır. Kınayı sonra silmek için sakın su kullanmayın ! Cildin üzerinde kendiliğinden kuruyunca bir kaç saat daha elinizde kalsın kına, bu şekilde daha koyu renk verir. Eğer ama kınayı silmek istiyorsanız, kuruduktan sonra kuru mendil ile silebilirsiniz. Veya zor çıkan yerlerini dikkatlice koparabilirsiniz. Zor koparılan yerlerini zeytin yağı veya hindistan ceviz yağı ile silebilirsiniz. Suya değdirmeden önce hep bu yağlardan sürün, sudan koruması için. Ilk gün sudan uzak durun. Bu sonra ki koyu rengi icin cok önemli. Kına 24 saat turuncu renginde kalır, Sonradan kahverengi olur. (Deseni sildikten ilk bir kaç saat su değmemesi rengin koyulaşması için bu yüzden çok önemlidir. Ayrica kina gecelerinden en az 2 gün önce yapilmasi bu yüzden de cok önemli. Rengi 2 gün icerisinde anca koyu kahverengi oluyor,) Dogal kina genelde 5-15 gün kalır. Cilt yenilendikce, kina da gider.

Translate » : Hint kınası ve yapılışı

Hint kınası Çil kaç dakika bekletilir?

Hint kınası, klasik kınadan hoşlanmayan ve kınada farklı motifler denemek isteyenler için oldukça güzel bir seçenek. Siz de basit bir işlemle istediğiniz deseni vücudunuza işleyebilirsiniz. Peki, kına gecelerinin yıldızı olan Hint kınası nedir ve nasıl yapılır? İşte Hint kınası hakkında bilinmesi gereken detaylar.

– Hint kınası, son dönemlerde klasik kınadan hoşlanmayanlar için sunulan alternatif bir yöntemdir. Bu kına, oldukça uzun süre vücutta kalmakta ve kına gecesi, saç boyama ya da vücut süslemek gibi işler için kullanılmaktadır. Hint Kınası Nedir? Hint kınası, Pakistan ve Hindistan kültüründen dünyaya yayılmış bir süsleme biçimidir.

Bu kına; Hinna adı verilen ve Hindistan’da yetişen bir bitki kullanılarak hazırlanmaktadır. Zamanında çeşitli hastalıklardan korunmak için sürülen hint kınası, günümüzde vücudun bir kısmının süslemesi için kullanılmaktadır. Hint Kınası Nasıl Yapılır? Hint kınası, vücutta dövme olarak da kullanılabilen bir üründür.

 1. Işi ufak bir malzeme alışverişi yaptıktan sonra hint kınası ile dilediği deseni vücuduna çizebilmektedir.
 2. Hint kınası ile dövme yapmak için gerekli malzemeler; hint kınası, kürdan, oksijenli su, aydınger kağıdı, roll-on deodorant, HB kalem ve dövme desenidir.
 3. Inanın yapım işlemine kına ile oksijenli suyun karıştırılarak bir macun haline getirmekle başlanmaktadır.
You might be interested:  Saç 3 Ayda Ne Kadar Uzar?

Karışım yapılırken macunun pürüzsüz olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Hint kınası yapımının ikinci aşamasında ise dövme modelinin, HB kalem yardımı ile aydınger kağıdına çizilmesi gerekmektedir. Bundan sonra da roll-on yardımıyla dövme deseni çizilmiş olan aydınger, dövme yapılacak yere yapıştırılmaktadır.

 1. En son olarak da bir kürdanın ucuna kına alıp, kağıt delinerek tüm desen boyanmaktadır.
 2. Desenin tüm detayları, kına ile geçildikten sonra, kuruması için bu bölgeye hiç dokunulmamaktadır.
 3. Hint kınasının kuruması ise yaklaşık bir saat kadar sürmektedir.
 4. Evde Hint kınası yapılırken dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır.

Bu kapsamda; kına ile dövme deseni verilecek alanın mutlaka vücut tüylerinden temizlenmiş olması gerekmektedir. Aksi taktirde buradaki tüyler, kınanın deriye geçişini engelleyerek tam bir görüntü elde edilememesine neden olmaktadır. Bunun yanı sıra kına yapılacak yerde açık yara olmamasına da oldukça dikkat edilmelidir.

Açık yaraya uygulanan kına sonucunda vücut enfeksiyon kapabilmektedir. Hint Kınası Nasıl Çıkar? Hint kınası, standart kınalara nazaran vücutta daha uzun süre bekleyebilmektedir. Yapılan kınanın kalitesine göre bu bekleme süresi bir miktar uzayıp, kısalabilmektedir. Başlarda siyah renkte olan hint kınası rengi de bu süreçte açılarak turuncuya dönmektedir.

Kına, normal şartlarda renk değişimi ile birlikte soyulmaya da başlamaktadır. Ancak soyulma süresini beklemek istemeyenler için hint kınasını çabuk çıkarabileceği bazı yöntemler de bulunmaktadır. Zeytinyağı, diş macunu, tuzlu su, saç kremi, limonlu karbonat ve hidrojen peroksit; Hint kınasını çıkarmaya yardımcı olabilecek seçenekler arasında yer almaktadır.

 1. Zeytinyağı ve diş macunu hem ulaşımı kolay hem de hızlı bir sonuç verdiği için Hint kınası çıkarmada en çok kullanılan yöntemlerdir.
 2. Buna göre, Hint kınası bulunan bölgeye bir miktar zeytinyağı dökülmesi ve bu bölgenin ovulması gerekmektedir.
 3. Yaklaşık 10 dakikalık birkaç tekrardan sonra, kınanın soyulmaya başladığı görülmektedir.

​​​​​​​Diş macunu ile yapılan kına çıkarma işlemi ise derinin bir miktar kızarmasına neden olmaktadır. Kına üzerine kalın bir katman diş macunu sürerek, çıkarma işlemine başlanmaktadır. Hint kınası çıkana kadar, bu macun yalnızca 2 damla su ile ovulmaktadır.

 • Tuzlu su, saç kremi, limonlu karbonat ve hidrojen peroksit ise Hint kınası çıkarmak için yararlanılabilecek diğer yollardır.
 • Tuzlu su içeriğindeki asitler sayesinde, bu suda bekletilen kına kendiliğinden akmaya başlamaktadır.
 • Limonlu karbonat da tuzlu su ile aynı asit özelliğine sahiptir ve benzer sonuçlar vermektedir.

Ancak limonlu karbonatın uzun süreli kullanımı cildi tahriş edebilmektedir. Saç kremi, içinde yer alan katkı maddeleri sayesinde kınayı çıkarırken, hidrojen peroksit de vücuda zararsız bir kimyasal olarak eczanelerden satın alınabilmektedir.

Hint kınası nasıl yapılır?

İlk olarak 1 paket yemek kaşığı limon ile 1 paket Hint kınasını badem yağı da ilave ederek karıştırın. Bu karıştırma işlemini boya kıvamına gelinceye kadar devam ettirin. Eğer saçınızda ki boyanın kızıl olmasını da istiyorsanız karışımın içerisine bir miktar soğan kabuğu da ilave edebilirsiniz.