Katlı Saç Kesimi Nasıl Yapılır Resimli?

Katlı Saç Kesimi Nasıl Yapılır Resimli
Sorusunun cevabı için bu 10 adımı izleyin:

 • İlk olarak saçların temiz ve ıslak olması gerekir. Saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra dişli tarak yardımı ile tarayın.
 • Sonrasında saçınızı ortadan ikiye eşit olarak ayırın.
 • Ayrılan parçaları tel toka yardımı ile bükerek yukarı toplayın.
 • Katlı saç kesimine en alttaki tutamı keserek başlayın.
 • Kestiğiniz tutamı farklı yönlerden ve değişik açılardan saçınızı çekerek kontrol etmeyi unutmayın.

Meer items

Katlı kesim nedir nasıl yapılır?

Katlı saç kesimi nedir? Katlı saç kesimi, saçların kademeli bir şekilde kesildiği, aralarda kat kat görünümlerin olduğu bir saç modeli. Katlı saç kesimi uzun ve kısa saçlara uygulanabilir. Katlı saçlara dair en çok merak edilen konu ise saçları daha kısa gösterip göstermediği oluyor.

Katlı saç kesimi hangi saça yakışır?

1.Katlı orta boy saç kesimi – İnce telli ve seyrek saçlara sahip kadınlar, orta boydaki saç kesim modellerini tercih etmelilerdir. İnce telli saçlar için saç modelleri arıyorsan orta boylu ve katlı saç kesimleri, saçlarının daha hacimli ve dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Ayda bir saçlarının uçlarından kestirerek daha sağlıklı ve canlı saçlara kavuşabilirsin.

Bu saç kesimini kırık fön veya saç köpüğü ile şekillendirebilirsin. Saçlarını düz şekillendirmek yerine daha hacimli saç modellerini tercih etmelisin. Editör önerisi: Ne yaparsan yap saçların eskisi gibi hacimli, dolgun görünmüyor mu? Çözüm, seyrek, ince telli saçları hedefleyen Vichy Dercos Densi Solutions serisinde olabilir! Özel bir anti-oksidan olan Resveratrol ve saç dolgunluğunu arttıran Stemoxydine içeren Densi Solutions, saçlara yoğunluk ve dolgunluk sağlıyor.

Saç yoğunluğu, seriyi kullandıkça günden güne daha da çok artıyor. Hatta bizce bu etkiyi seriyi kullanmaya başladığın günden itibaren fark edebilirsin. Vichy Dercos Densi Solutions Şampuan’ı aşağıda bulabilirsin. Vichy Dercos Densi-Solutions Şampuan ( Şampuan ) Hemen Al

Katlı saç kesimi yüzü nasıl gösterir?

Yüzünü ince göstermenin ilk kuralı katlı saç kesimi kullanmak. Katlı saçlar daha hacimli göründüğü için yüzün ister istemez daha minik ve ince görünecek. Özellikle saçlarının ön kısımlarında kısa katlar, yüzünü ikiye böleceği için yüzün daha zayıf duracak.

Katlı saç kimlere yakışır?

Katlı perçem kimlere yakışır? – Katlı perçem saç kesimi en çok uzun ve oval yüzlere yakışıyor. Uzun yüz hattını dengeli göstermek için sen de katlı perçem saç modelini tercih edebilirsin. Eğer köşeli yüz hatlarına sahipsen katlı perçemini ortadan ikiye ayırarak kullanmanı öneriyoruz. Alnının genişliğine ve uzunluğuna göre de perçem modeli tercih etmen gerekir. Geniş bir alnın varsa, kaş hizasından başlayan perçemleri tercih etmelisin. Bu şekilde alnın çok dar görünür. Ancak eğer dar bir alına sahipsen, yüzünün daha da küçük görünmemesi için göz hizasından başlayan, daha uzun perçemlerini tercih etmeni öneririz.

You might be interested:  20 Cm Saç Ne Kadar Sürede Uzar?

Katlı saç kesimi mi düz mü?

Düz Saçlar İçin Katlı Saç Kesimi – Düz saçlarda katlı saç kesimi saçları olduğundan çok daha zayıf ve cansız gösterme eğilimine sahip olduğu için katların saçların ön taraflarında yoğunlaşması öncelikli tavsiyemiz. Perçem modellerinin çok yakışacağı düz saçlar yoğun katlardan uzak durularak daha modern ve canlı bir görüntü ortaya çıkaracaktır. : Katlı saç kesimi hakkında bilmen gerekenler

Katlı saç kesim saçı kabartır mı?

Katlı uzun kesim Gür saçlıların mutlaka kullanması gereken uzun saç kesimlerinden biri katlı saç kesimidir. Saçlarının uçlarında yoğunlaşan katlar, saçlarının kabarmasını önleyecektir. Saçlarının doğal hacmini ön plana çıkarmak için katlarının omuz hizasından sonra arttırmalısın.

Katlı kesim ne işe yarar?

gün be gün insanlardan duyduğum fakat kimsenin adam gibi anlatmadığı, nasıl bir kesim olduğunu çok merak ettiğim saç kesim şekli. kulak altından baslayıp gittikce uzayan tutamlar halinde devam eden kesim. aşırı özetleyecek olursal, saclar tek bir boyda degildir. saclar bir boyda olmadigi icin saclarin toplanmasini, orulmesini zorlastiran, aradan cikan saclarla goruntuyu bozan ama saclarin acik oldugu durumlarda saca hareket kazandirarak daha guzel durmasini saglayan kesim. kat kat cokonat tadinda saclara sahip hatun kisi sacini bu sekilde kestirmisse genelde saclarini toplamaktan pek hoslanmiyordur herhalde sonucuna varilabilirmi?. bence varilabilir. iste olay budur. bir de bu sac tipi bazi minyon kizlarin guzelliklerine guzellik katar. dayanilmazdir. bakilasi oyle kalinasidir. ne kadar taranırsa taransın yataktan yeni kalkmış izlenimi veren, güzel özgür saç kesimi. taramayınız, bırakınız saçların kendi şeklini belirleme özgürlüğü olsun. dişi bireylerin gölge den sonra biribirine en çok tavsiye ettiği saç modeli. “bak sen bi kat attır saçına, çok yakışır, daha rahat edersin, hem modern durur”. bunu demeyen biri çıksın karşıma. ne zorları varsa saçımla? hayır canım ben böyle dümdüz köylü güzeli saçıyla mutluyum, yazın toplayıp kışın atkı olarak kullanmayı tercih ediyorum. kapkara kafaya sarı veya kızıl gölge filan da yaptırmayacağım, lütfen. erkek kuaförlerin yani berberlerin %99 u beceremez bunu.bu sebepten katlı kesmesini istediğinizde bir şekilde sizin saçınızın buna uygun olmadığına sizi ikna eder ve sonuçda kolayına nasıl geliyorsa öyle keser.katlı kesmesini istediğim bir berberden bizzat iyi bir bayan kuaförüne gitmem tavsiyesi aldım. bugün ikinci kez bu kesimi yaptırdım. ilk yaptırdığımda önleri kat kat yaptırmaya cesaret edememiştim. bu sefer hepsini kat kat kestirdim. az saçı çok gösteriyor. ayrıca ayrı bir hava katıyor. kendimden korkmama neden oldu bugün. küçüklüğümden beri sevemediğim bir saç kesimidir. sadece havalı olsun diye uçlara biraz kat verdiririm. fazlası çok kötü duruyor bana göre sürekli şekil vermek zorundasın.

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry’leri takip etmek için giriş yapmalısın.

You might be interested:  Kumral Kadına Hangi Saç Rengi Gider?

Perçem kime yakışmaz?

Yuvarlak Yüz Tipi – Yuvarlak yüz tipine sahipsen yapman gereken yüzün yuvarlaklığını azaltarak, ideal görünüme yaklaştırmaktır. Bunun için de perçemini uzun ve gözlerine kadar uzanan, kemik yapını vurgulayacak katlı modellerden kullanmalısın. Kısa, küt ya da cılız duran perçemler yüzünü daha da geniş göstereceğinden yuvarlak yüz tipine yakışmaz.

Katlı perçem nedir?

Perçem Nedir? Perçem Modelleri Nelerdir? Saç kesim stillerinden biri olan perçem, yüzün ön kısmında saça verilen şekildir. Alnı kapatan, yüzün ifadesini değiştiren ve daha canlı bir hava katan perçem, genellikle saçını kestirmeyi göze alamayan kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilir. Perçemin kesim stiline göre birden fazla modeli vardır.

 1. Gelin, perçem modellerini genel olarak inceleyelim.
 2. Uzun Perçem Sıklıkla kaş hizasında biter ve bu kesimde kaşlar genelde görünmez.
 3. Özellikle oval yüzlü kullanıcıların tercihi olan bu model, kullanıcıların elmacık kemiklerinin dikkat çekmesini sağlar.
 4. Ayrıca kıvırcık saç tipine en çok yakışan perçem modelidir.

✤ Kısa Perçem İnce telli saçların daha havalı görünmesini sağlayan kısa perçem modelinde, saçın uzunluğu kaşın 1cm kadar yukarısındadır. Yuvarlak yüz tipine sahip kullanıcılara çok yakışan bu model, genelde kısa saçlara uygulanır. Kısa alına ve yüze sahip kullanıcıların yüzleri, kısa perçem modelinde daha uzun görünür.

Yan perçem Son yılların trend perçem modellerinden olan yan perçem, hemen hemen her yüz tipine uyum sağlar. Bu da yan perçem modelinin çok tercih edilmesini sağlıyor. Ayrıca yan perçem modeli, hem sağa hem de sola yatırılarak kullanıldığı için, kullanıcılara farklı saç stilleri denerken de kolaylık olur.

✤ Perde Perçem En çok kullanılan perçem modeli ise perde perçemdir. Perde perçem, yüze çapraz düşen bir kesimdir ve uzun kaküllerin ortadan ayrılarak yanlarda da da uzaması ile yapılır. Görünüm olarak da perdeyi andırır ve her yüz tipinde rahatça kullanılır.

 • ✤ İkili Perçem
 • ✤ Katlı Perçem
 • ✤ Düz katlı Perçem Düz katlı perçemli kesim modeli, genellikle saçlarını düz kullanan kullanıcıların tercihidir ve bu model ile şık bir görünüm kazanmak mümkündür.

İkili perçem modeli de perde perçeme çok benzer ve alnın tam ortasından perçem ayrılır. Ayrıca ayrım noktasında kısa olan kesim, elmacık kemiklerine doğru daha uzundur. Özellikle yuvarlak yüz şekline sahip kullanıcıların tercihi olan bu kesim stili, uzun yüz görünümüne sahip olmaya yardımcı olur.Katlı perçem modeli, genellikle dalgalı saçlara sahip olan kullanıcıların tercihidir ve bu stilde perçemlerde dalgalıdır.

 1. Perçem Kestirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Perçem kesim stili, saçlarını hareketlendirmek ve görünümüne heyecan katmak isteyen kullanıcıların tercihidir. Perçem doğru modelde kesilmezse, çirkin bir görüntüye neden olur. Bu nedenle perçem kestirirken bazı detaylara odaklanmak gerekir.Alın büyüklüğü göz önünde bulundurularak perçem modeline karar verilmelidir.Yüz tipine en çok yakışan perçem modellerinin neler olduğunu araştırmak ve bu doğrultuda perçem modeline karar vermek önemlidir.Kıvırcık saça sahip kullanıcılar için en uygun model, uzun perçem modelidir.

Bu kesim stili, kullanıcıların saç boyu ne olursa olsun kıvırcık saçlar için en uygun model olarak görülebilir.Perçemlerini hacimli kullanmak isteyen kullanıcıların perçem kesim stilini biraz uzun seçmesi, volümlü saça sahip olmasına neden olur.Perçem kestirme konusunda ikilemde kalan uzun saçlı kullanıcılar, saçlarını topuz yaparak topuzun uç kısmındaki saçlar ile hangi perçem modelinin kendisine daha çok yakışacağını deneyebilir.

You might be interested:  Emzirme Döneminde Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Perçem, kakül ile çok karıştırılan bir kesim stilidir fakat perçemle kakül arasında bariz farklar bulunur. Öncelikle kakül alnın tamamını kaplayarak genellikle küt bir şekle sahiptir. Perçem ise asimetrik bir görünüm sunar. Katlı kesilen perçem modelleri, kaküle oranla avantajlı kullanıma sahiptir ve perçemli saçlar daha doğal görünür.

Katlı Kesim hangi yüz tipine yakışır?

2. Yuvarlak yüz şekli – Yuvarlak yüz şekillerine göre saç kesimleri arasında katlı ve hareketli bir kesimler ideal bir seçim oluyor. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipsen, yüzünü daha ince ve uzun gösterebilmek için katlı ve omuz hizasında saç kesimlerini tercih etmelisin. Yüz şekillerine uygun saç modelleri araştırırken kendi yüz hatlarına yakın bulduğun ünlülerin saç modellerini mercek altına alabilirsin. İri dalgalı bu modeli sen de denemek ister miydin? Editör önerisi: Eğer iri dalgalı saç modelini kullanacaksan ve dip boyan geldiyse sana süper pratik bir önerimiz var: L’Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey ! Bu sihirli spreyi dip beyazlarının üzerine sıkarak anında kusursuz görünebilirsin. L’Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey’i aşağıda bulabilirsin. Magic Retouch Kapatıcı Sprey – Kumral Saçlar ( Saç Spreyi ) Hemen Al

Hangi saç kesimi yüzü zayıf gösterir?

Ön kısmına bol kat atılmış saçlar, yüzü çevreleyerek daha ince gösterir. Özellikle ortadan ayrılmış, ön kısımları çenede biten uzun katlı saç modeli, yüzünüzü daha uzun ve ince göstermeye yardımcı olur. Ön kısımları yandan ayrılmış ve uzun perçem bırakılmış saçlar, yüze yumuşak bir havakatar ve sizi toplu göstermez.

Kısa katlı saç kesimi kimlere yakışır?

Kimlere yakışır?: Katlı kısa saç kesimi uzun yüzlere çok yakışıyor. Oval ve uzun bir yüzün varsa katlı kısa saç kesimiyle yüz hatlarını daha yuvarlak gösterebilirsin.

Kat kat saç kesimi hangi yüz tipine yakışır?

6. Üçgen yüz şekli – Alın bölgesinin geniş olduğu üçgen yüz şekline sahipsen katlı saç kesimini kullanmalısın. Katlı saç modelleri saçlarını olduğundan daha hacimli ve dolgun göstereceği için yüz hatlarını daha yuvarlak gösterebilirsin. Üçgen yüzlüler saçlarını açık kullandıklarında yüzlerinin kaybolduğundan şikayetçi oluyorlar. Sen de saçlarının yüzünü kapatmasından rahatsızsan saçlarını sıkı atkuyruğu yapabilirsin. Özel davetlerde de atkuyruğu modeline farklı saç aksesuarları katarak saç modelini daha hareketli hale getirebilirsin.

Katlı saç kesimi mi düz mü?

Düz Saçlar İçin Katlı Saç Kesimi – Düz saçlarda katlı saç kesimi saçları olduğundan çok daha zayıf ve cansız gösterme eğilimine sahip olduğu için katların saçların ön taraflarında yoğunlaşması öncelikli tavsiyemiz. Perçem modellerinin çok yakışacağı düz saçlar yoğun katlardan uzak durularak daha modern ve canlı bir görüntü ortaya çıkaracaktır. : Katlı saç kesimi hakkında bilmen gerekenler