Küllü Kumral Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Küllü Kumral Saç Rengi Nasıl Yapılır
Açık Küllü Kumral Saç Nedir Ve Nasıl Elde Edilir?

 • L’Oreal Paris Excellence Creme Saç Boyası 7.1: Bu saç boyası küllü kumral rengini verir. Bu saç rengini açmak için boyaya hafif sarı tonlarında bir boya karıştırılabilir.
 • L’Oreal Paris L’oreal Paris Excellence Cool Creme Saç Boyası 7.11: Lorealin bu boyası da saç renginin daha küllü olanıdır. Bu boyayı da sarı boya ile açarak açık küllü kumral saç rengi elde edilebilir.

Saçın küllü olması için ne yapmalı?

İlk olarak boyama kabının içerisine yoğun açık kumral boyayı ilave ediyoruz. Ardından küllü kumral boyanın çeyreğini ve 2-3 cm mavi düzleştirici boyayı boşaltıyoruz. Hazırladığımız boyayı saçımıza sürdükten sonra yaklaşık 30 dakika bekleterek sonrasında bol su ile durulayabilirsiniz.

Küllü kumral için hangi boya?

Açık Küllü Kumral Saç Rengi – açık küllü kumral Mevcut renginiz açık tonlarda ise, saçlarınızın yansıma rengini açık küllü kumral olarak boyamak istiyorsanız eğer, saç boyalarında kullanacağınız katalog rengi 8.1 küllü açık kumraldır. Saçlarınızın rengini daha açık yoğun küllü kumral boyamak istiyorsanız eğer, 8.11 açık küllü kumral saç rengi kullanmalısınız.

2 farklı renk saç boyası nasıl karıştırılır?

Saç boyasıyla oksidanı karıştırmak, yepyeni bir saç rengine sahip olmana bir adım daha yaklaştığın anlamına gelir. Doğru kâse, karıştırıcı ve eldivenler kullanmaya dikkat etmek, karıştırma işleminin derli toplu olmasını sağlamanın anahtarıdır. Boyayla oksidanı karıştırırken doğru oranları kullan ve karışım pürüzsüz olana kadar karıştır.

 1. 1 Saçların uzun ya da kalın telliyse 2 kutu saç boyası al. Omuzlarından daha uzun ya da aşırı gür saçlar için, tek bir kutudakinden daha fazla boya gerekecektir. Her iki kutuyu aynı zamanda hazırla.
  • Saçının tamamını kaplamaya yetecek kadar boyan olmamasındansa çok fazla boyanın olması daha iyidir.
  • Saç bakım ürünleri satan dükkânlardan boyayı ve oksidanı ayrı ayrı da satın alabilirsin.
 2. 2 Boyayı ve oksidanı karıştırmak için cam ya da plastik bir kâse al. Saç boyası ürünlerini burada karıştıracak ve içinde tutacaksın. Asla metal bir kâse kullanma çünkü boyanın oksitlenmesine neden olabilir ve bu yüzden saç rengin değişmeyebilir.
  • Metal kâseler zararlı kimyasal reaksiyonlara da yol açabilir.
  • Saçını düzenli olarak boyuyorsan bu iş için ayrılmış bir kâsenin olması en iyisidir.
 3. 3 Saç boyasının duracağı yere eski bir havlu ya da gazete ser. Bu, yüzeyi boyadan koruyacaktır. Yüzeyin düz olması için her şeyi kaldırdığından emin ol. Bir havlu kullanacaksan lekelenmesini umursamayacağın bir tane seç.
  • Eski bir havlun ya da gazeten yoksa diğer bir seçenek, koyu renkli bir havludur. Koyu renkli bir havlu, boyanın neden olduğu lekeleri layıkıyla gizleyecektir.
 4. 4 Lateks ya da plastik eldiven tak. Bir kutu saç boyası satın aldıysan paketin içinde muhtemelen bir çift eldiven bulunacaktır. Boyayla oksidanı karıştırmadan önce eldivenleri tak çünkü bu, cildini kimyasallardan koruyacaktır.
  • Bu, boyanın cildini lekelemesine engel olmaya da yardım edecektir.
  • Şimdi, saç boyasını süreceğin zaman giysilerini korumak için omuzlarını eski bir havluyla örtmek için de iyi bir zaman. Eski bir tişört de giyebilirsin.
 5. 5 Saç boyasıyla oksidanı 1:1 ya da 1:2 oranı kullanarak karıştır. Saç boyasının oksidana oranı, saç boyası kutusuyla birlikte gelen talimatlarda belirtilecektir. Doğru oranı uygulamak, saçlarının düzgün bir şekilde boyanması için çok önemlidir.
  • Ambalajlı bir kutu saç boyası aldıysan kutunun üzerinde ne kadar boya ve oksidan kullanılacağının doğru oranı yazılı olacaktır. Ama boyayı ve oksidanı ayrı ayrı satın alırsan bunları ölçmen gerekecektir. Küçük bir tartı işe yarayacaktır.
 6. 6 Plastik bir çatalla boyayı ve oksidanı karıştır. Karışım pürüzsüz ve rengiyle dokusu homojen olana kadar bunları karıştır. Aynı sonucu elde etmek için silikon bir mini karıştırıcı da kullanabilirsin.
  • Boyayla oksidanı asla metal aletlerle karıştırma.
  • Fırça kullanıldığında boya ve oksidan kolayca topaklanabilir yani son kıvamı çok pürüzsüz ya da homojen olmayabilir.

  Reklam

 1. 1 Karıştırmak için aynı markadan birbirini tamamlayan 2 renk seç. Kızıl bir tonla kahverengi bir ton gibi birbirini tamamlayan renkler uyumludur. Sarıyla siyah gibi kontrast, yani zıt tonları karıştırmaktan kaçın.
  • Renkleri sadece mevcut olmayan belirli bir ton istiyorsan ya da özel bir renk oluşturmak hoşuna gidiyorsa karıştırman gerekir. Daha kolay bir seçenek istersen kızıl-kahve, kahve kızıl ya da mavi-siyah gibi önceden karıştırılmış bir ton arayabilirsin.
  • Kontrast tonlar uyumlu olamayacak kadar baskın olacaktır ama benzer tonlar hoş bir şekilde birbirini tamamlayabilir.
  • 2 rengin aynı markadan olması gerekir. Bu, formülleri benzer olduğu için iyi karışmalarını sağlayacaktır. Boyanın oksidana olan oranının da aynı olmasını garantileyecektir.
  • Karıştırdığın renklerin etkili bir şekilde işe yaraması için saçta tutulma sürelerinin aynı olması gerekir. Her biri için gereken zamanın aynı olduğundan emin olmak için kutunun arkasındaki talimatlara bak.
 2. 2 Her iki rengin renk açıcı gücünü hesaba kat. Karıştıracağın renkleri seçerken renk formülünde yazılı olan numaraya dikkat et. Numarası ne kadar büyükse saçını o kadar fazla açabilecektir.
  • 2 rengi, aynı 2-3 ton içerisinde tutmaya çalış. Örneğin, doğal renginden hafif daha koyu bir tonla hafif daha açık bir ton uyumlu olacaktır.
 3. 3 2 saç boyasını 1:1 oranında karıştır. Her bir ton için tam olarak aynı miktarda kullandığından emin ol. Bu, saç renginin homojen olmasını sağlar.
  • 2 renk için 1:1 oranını kullanmak, ihtiyaç duyarsan, örneğin daha sonra saç diplerini boyamak istersen o rengin aynısını kolayca elde edebileceğin anlamına da geliyor.
  • Boyaları farklı bir oranda karıştırmak istersen aynısını yapmak kolay olsun diye kullandığın formülü yaz. Bu, özellikle saç diplerine rötuş yapmak istediğinde faydalı olur!
  • Eğer kutunun tamamını kullanmayacaksan boyayı tartmak için küçük bir tartı kullanabilirsin.
 4. 4 Boya ve oksidan oranını uygula. Birleştirdiğin iki saç boyasını karıştır, sonra da oksidanı ekle.2 tonu karıştırmak, boya miktarını ikiye katlayacaktır. O yüzden, bunlarla karıştıracağın oksidan miktarını doğru olarak hesaplaman gerek.
  • Örneğin, saç boyasının oksidana oranı 1:1 ise o zaman kullandığın oksidan miktarını iki ya da üç katına çıkarman gerekir.
  • Saç boyanı kutu hâlinde satın aldıysan oksidan, kutunun içinden çıkacaktır. Ayrıca satın almana gerek yok. Boya setinin içinde olup olmadığını görmek için ürünün etiketine bak.
 5. 5 Saçını boyadıktan sonra renk kombinasyonunu yaz. Boyanın markasını ve kutunun üstünde yazılı olan tam renk ve rakam kombinasyonunu bir kenara not et. Böylece, ileride saçını tekrar boyamak istersen ya da saç diplerine rötuş yapmak istersen kolayca aynısını yapabilirsin.
  • Karıştırdığın saç boyasının son hâlinden memnun kalmasan bile bunları yazmak, gelecekte aynı karışımı kazara tekrarlamamanı sağlar.

  Reklam

Küllü kumral hangi renk saça tutar?

Küllü açık kumral, daha açık tonlardaki saçlarda daha iyi sonuç verir. Küllü Kumral Saç Rengi Hangi Tene Yakışır? ‘ Küllü kumral saç rengi hangi tene yakışır?’ diye merak ediyorsan, küllü saç renkleri her tene yakışır. Beyaz tenli, buğday tenli ya da esmer tenliysen, küllü kumral rengini rahatlıkla kullanabilirsin.

Turuncu saç Küllü kumral tutar mı?

Turuncu gibi içinde sıcak yansımalar olan saç renginden küllü bir tona geçiş yapmak istiyorsan ekstra küllü yansımalara sahip olan bir saç boyasına ihtiyacın olacak. İçinde ekstra küllü tonlar olan saç boyası, turuncu saçlarındaki sıcak yansımaları dengeler ve saçlarına soğuk alt ton kazandırır.