Saç Boyası Lekesi Elden Nasıl Çıkar?

Saç Boyası Lekesi Elden Nasıl Çıkar
Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar? Bulaşan Saç Boyası Nasıl Geçer? Evde saç boyarken dikkatli olmanız lazımdır. Aksi halde boyaların elinize bulaşması kaçınılmaz olacaktır. Tabi ne kadar dikkatli olursanız olun saç boyasının bulama ihtimali vardır. Bu gibi durumlarda çeşitli temizlik malzemeleri ile boyayı elinizden çıkarabilirsiniz.

Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar? Bulaşan Saç Boyası Nasıl Geçer? Aseton Kolonya Diş Macunu Bebe Yağı ve Zeytinyağı

Ele bulaşan saç boyasının çıkması için bazı malzemeler kullanmanız lazımdır. Bu malzemeler ile elinizdeki boyayı kolaylıkla geçirme şansınız vardır. Tabi bunu yaparken vakit kaybetmemeniz lazımdır. Aksi halde saç boyasının çıkması daha zor olacaktır. Saç boyasını çıkarmak için öncelikle etkili bir sıvı sabun veya katı sabun kullanmanız lazımdır.

Sabun yardımıyla elinizi iyice yıkamanız gerekir. Elinizi sabun yardımıyla yıkadıktan sonra eğer saç boyası çıkmamışsa başka yöntemler kullanmanız lazımdır. Bulaşan saç boyası için öncelikle sabun kullanmanız lazımdır. Bu sayede boya lekesi geçmese bile etkisini kırmış olursunuz. Tabi yoğun olmayan saç boyası lekeleri sabun yardımıyla kolaylıkla çıkabilir.

Zor çıkan lekeler için ise farklı yöntemler kullanmanız gerekir. Saç boyasını çıkarmanın etkili yollarından birisi aseton kullanmaktır. Asetonu bir pamuk yardımıyla leke olan yere sürebilirsiniz. Bu sayede lekeyi çıkarma şansınız vardır. Elinize saç boyası bulaştığı zaman vakit kaybetmeden kolonya ile silme yolunu deneyebilirsiniz.

  1. Tabi kolonya için erken davranmanız lazımdır.
  2. Eğer saç boyası uzun bir süre elinizde kalmışsa kolonya etkili olmayabilir.
  3. Etkili bir diş macunu ile elinizi ovarak saç boyasını çıkartabilirsiniz.
  4. Diş macunu bu anlamda önemli bir yardımcı olacaktır.
  5. Elinizi diş macunu ile ovduktan sonra bir süre bekleyerek durulayabilirsiniz.

Bebe yağı ve zeytinyağı saç boyasını çıkarmak için etkili yollardan birisi olabilir. Bu iki yağı ayrı ayrı deneyebileceğiniz gibi karıştırarak kullanabilirsiniz. Elinizi bu yağlar ile iyice ovmalısınız. Daha sonra elinizi durulayabilirsiniz. : Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar? Bulaşan Saç Boyası Nasıl Geçer?

You might be interested:  Saç Dökülmesi Için Hangi Doktora Gitmeliyim?

Evde saç boyama işlemi nasıl yapılır?

Saç Boyası Yüzden Ciltten Nasıl Çıkar? – Saç rengimizi değiştirmek için saçlarımızı boyarız ve elde ettiğimiz güzel sonuç bizi oldukça memnun eder. Saçlarımızı kendi kendimize boyamak her zaman için daha cazip bir fikirdir. Kuaföre gitmek yerine boyama işlemini evimizde yapmak da kolay olduğundan zamandan ve paradan tasarruf etmek mümkündür.

  1. Fakat evde saç boyarken çeşitli aksilikler meydana gelebilir.
  2. Boya lekesi de bunlardan biridir.
  3. Cildimize boya bulaşması, oldukça can sıkıcı bir durumdur.
  4. Ancak paniğe kapılmaya gerek yoktur.
  5. Ellere, yüz, alın ve boyun bölgesine saç boyası bulaştığı zaman, bu lekelerden kurtulmamızı sağlayacak etkili yöntemler mevcuttur.

İşte o yöntemler;

Saçınızın boya lekesinden kurtulabilirsiniz?

Kül – Saçınızı boyarken elinize, yüzünüze ve cildinize bulaşan boya lekelerini kül tabağında biriken küller ile giderebilirsiniz. Nitekim külün, eski çağlarda sabun niyetine kullanıldığı bilinmektedir. Önceki asırlarda kadınların kül ile çamaşır yıkadıkları ifade edilmektedir.

Saçınızı boyadıktan sonra sabun ile giderebilirsiniz.?

Kül – Saçınızı boyarken elinize, yüzünüze ve cildinize bulaşan boya lekelerini kül tabağında biriken küller ile giderebilirsiniz. Nitekim külün, eski çağlarda sabun niyetine kullanıldığı bilinmektedir. Önceki asırlarda kadınların kül ile çamaşır yıkadıkları ifade edilmektedir.