Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır?

Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır
Yuvarlak yüz hatlarına uygun saç kesimleri nelerdir? – Yuvarlak yüz hatları için diğer saç modeli de yana doğru açılan perçem modelidir. Perçem, bu yüz biçimine sahip olanlara çok yakışır. Fakat düz inen ve alnı bütünüyle kaplayan perçemler yüzü olduğundan kısa göstermektedir.

  1. Bu da zaten kısa olan yüzün çok çok basık görünüm almasına neden olur.
  2. O nedenle perçem kullanmak isteyen yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler perçemi yandan kullanarak saçlarını kestirmelidir.
  3. Yuvarlak yüz biçiminde kısa saç kullanmak iseteyenler içinse en ideal saç kesimi omuz hizasında ve yine hacim sağlayan katlı kesimdir.

Bu tarz yüz biçimine sahip olanlar için erkek tıraşı denen model yahut az daha uzunu tavsiye edilmez. Kısa saçta da en ideal saç boyu omuz hizasından biraz yukarıda duran boydur. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar saç kesimi konusunda değişik alternatifleri deneyebilir ve kendisine en ideal olanını belirleyebilir.

Yuvarlak yüz hali hem uzun aynı zamanda kısa saçı başarılı biçimde taşıyabilir. Yuvarlak yüzü olanlar uzun saç kullanmak istiyorsa muhakkak saçlarında katlı kesim tercih etmelidir. Kat uygulanmayan, yalnızca aşağıya doğru salınan saçlar direkt yüzün şeklini vurgular. Oysa bu tarz yüz hatlarına sahip olanların yapması gerekli olan yüzün şeklini olduğu gibi sergilemek değil, saç kesimiyle bir bütünlük yakalayabilmektir.

Bunu yapabilmek için de en ideal yöntem katlı saç kesimi kullanmaktır. Nedir Nasıl Neden 31 Mart 2017 : Yuvarlak yüze hangi saç yakışır?

Yuvarlak yüze hangi saç modeli?

Yuvarlak yüze nasıl saç kesimleri yakışır? – Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır Yuvarlak yüz saç kesimleri arasında katlı modeller ilk sıralarda yer alıyor. Yüz hatlarını daha köşeli gösterecek modelleri tercih etmelisin. Yuvarlak yüz saç kesimi arayışında bob ve uzun bob saç modellerine de yer verebilirsin. Kısa küt saçlar, yüz hatlarını vurgulamana yardımcı olacaktır.

You might be interested:  Saç Ortadan Ayırma Nasıl Yapılır Erkek?

Yuvarlak yüz nasıl anlaşılır?

Yuvarlak Yüz Şekli Nedir? – Yüzünün uzunluğu ve genişliği hemen hemen aynıysa yuvarlak yüz tipine sahipsindir. Bu yüz tipinde yanaklar dolgun, elmacık kemikleri belirsizdir. Yuvarlak yüz nasıl anlaşılır diye merak ediyorsan alın bölgesinde saçların bitiş noktalarına, şakaklara, çene çıkıntılarına ve çenenin uç noktasına noktalar koyulur. Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır Tüm yüz şekillerini de şu yazımızda anlattık: Gelin Makyajının Püf Noktaları

Hangi saç modeli bana yakışır programı?

Bu tür bir saç modeli uygulaması olan Woman hairstyle photoeditor, Android kullanıcısı hanımlar için yeni saç modeli denemelerine imkan sunuyor. Uygulamayı yükledikten sonra yüzünüzü mevcut saçlarınızdan ayırmak için saç hattınızı bir çizgiyle belirliyor ve saçlarınızı fotoğraftan çıkarıyorsunuz.